Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masiu

Tolerancja Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem SEIKO CHRONOGRAPH SND781P1. Mam takie uzupełniające pytanie - ustawiłem go idealnie z zegarem analogowym windowsa - (może z minimalnym opóźnieniem wcisnąłem pokrętło, max 1s różnicy). Po 2 dobach jak sprawidziłem różnica wynosi ok +4s na Seiko. Nie wiem mniej więcej jak rozumieć tą tolerację i jak to ma wyglądać :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 2 dni jestem posiadaczem SEIKO CHRONOGRAPH SND781P1. Mam takie uzupełniające pytanie - ustawiłem go idealnie z zegarem analogowym windowsa - (może z minimalnym opóźnieniem wcisnąłem pokrętło, max 1s różnicy). Po 2 dobach jak sprawidziłem różnica wynosi ok +4s na Seiko. Nie wiem mniej więcej jak rozumieć tą tolerację i jak to ma wyglądać :)

pozdr.

 

 

Mniej więcej powtórz swoje pomiary względem wzorca czasu:

http://www.gum.gov.pl/pl/site/zegar

 

Te zegarki są znaaaacznie dokładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej powtórz swoje pomiary względem wzorca czasu:

http://www.gum.gov.pl/pl/site/zegar

 

Te zegarki są znaaaacznie dokładniejsze.

 

Dzięki - ustawiłem dokładnie wg. linka który podałeś. Po jakich mniej więcej okresie sprawdzić i jakiś wartości powieniem się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ustawiłem dokładnie wg. linka który podałeś. Po jakich mniej więcej okresie sprawdzić i jakiś wartości powieniem się spodziewać?

 

+-15 s/m-c co daje na dobę +-0,25 s

 

sprawdź po tygodniu, po 8 dniach maksymalna odchyłka wyniesie 4 sekundy (raczej będzie mniej niż 4)

 

gdyby odchyłka była większa w twoim zegarku to pozostaje reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę po tygodniu jak sytuacja będzie wyglądała - wcześniej postaram się nie sprawdzać żeby się bez powodu nie denerwować... Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę po tygodniu jak sytuacja będzie wyglądała - wcześniej postaram się nie sprawdzać żeby się bez powodu nie denerwować... Dam znać.

 

Oczywiście daj znać. Śmiało sprawdzaj w międzyczasie, ale tylko względem wiarygodnego wzorca, który podałem. Kwarcowe chronografy Seiko są naprawdę dokładne.

 

W tym zegarku jest mechanizm 7T92. Mój 7T92 noszony na ręku opóźnia 6,6 s/m-c, natomiast gdy leży w temp. 21°C to również opóźnia, ale tylko 0,65 s/m-c. Niezły wynik jak na standardowy mechanizm bez termokompensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowe chronografy Seiko są naprawdę dokładne.

Kwarcowe niechronografy również :o ,a najdokładniejsze są chronometry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko od siebie, że przed dokonaniem pomiaru wciskamy przycisk synchronizuj w systemie Windows (adres ip polskiego wzorca atomowego 212.244.36.227)

zegar -kwarc w komputerze jest dosyć mało dokładny

poza tym należy tego dokonywać w na tym samym komputerze, w niektórych przypadkach przełączniki sieciowe mogą powodować opóźnienia

 

dla autora postu czytaj ten wpis/temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko od siebie, że przed dokonaniem pomiaru wciskamy przycisk synchronizuj w systemie Windows (adres ip polskiego wzorca atomowego 212.244.36.227)

zegar -kwarc w komputerze jest dosyć mało dokładny (...)

 

dlatego z niego nie korzystamy w ten sposób

 

poza tym należy tego dokonywać w na tym samym komputerze, w niektórych przypadkach przełączniki sieciowe mogą powodować opóźnienia

 

dlatego do synchronizacji wykorzystujemy protokół NTP, który uwzględnia opóźnienia w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wyniki:

 

Dla porównania zsynchronizowałem również mój wysłóżony zegarek Casio. Oto wyniki po 8 dniach:

 

CASIO MTP-1221A-2AVEF - leżał cały czas w miejscu, w temp. pokojowej, nienoszony ; +3,5s

 

SEIKO CHRONOGRAPH SND781P1 - cały czas użytkowany, zaliczył jedną kąpiel ; +2,0s (może minimalnie powyżej, prawie niezauważalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):D:D a o błądzie paralaksy słyszałeś ? :D;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane wyniki:

 

Dla porównania zsynchronizowałem również mój wysłóżony zegarek Casio. Oto wyniki po 8 dniach:

 

CASIO MTP-1221A-2AVEF - leżał cały czas w miejscu, w temp. pokojowej, nienoszony ; +3,5s

 

SEIKO CHRONOGRAPH SND781P1 - cały czas użytkowany, zaliczył jedną kąpiel ; +2,0s (może minimalnie powyżej, prawie niezauważalnie)

 

Czyli z zegarkami wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+-15 s/m-c co daje na dobę +-0,25 s

 

sprawdź po tygodniu, po 8 dniach maksymalna odchyłka wyniesie 4 sekundy (raczej będzie mniej niż 4)

 

gdyby odchyłka była większa w twoim zegarku to pozostaje reklamacja

 

Nie wiem, jaki masz kalkulator, ale mi, licząc w głowie, przy 15 s/miesiąc wyszło 0,5 s/dobę.

Dobowa odchyłka jest z pewnością większa, kompensując się z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki masz kalkulator, ale mi, licząc w głowie, przy 15 s/miesiąc wyszło 0,5 s/dobę.

Dobowa odchyłka jest z pewnością większa, kompensując się z dnia na dzień.

 

WHB ma ten "lepszy kalkulator" ;)

 

Poza tym takie wyliczenia są mocno przybliżone, nie uwzględniają sprytnego zabiegu, polegającego na takiej konfiguracji oscylatora kwarcowego, że w "temperaturze ręki" (w szczycie charakterystyki temperaturowej) chodzi on ciut szybciej niż powinien. W temperaturach powyżej i poniżej występuje efekt temperaturowy spadku oscylacji. Więc jednego dnia to może być więcej niż 0.5s (bo zegarek leży przy lodówce :P ) a w następne dni na ręku będzie nadrabiał "stracony czas".

W sumie może Masiu zrobiłby eksperyment i ponosił zegar tydzień bez zdejmowania? Jestem ciekawy tego czasu "na plus".


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+-15 s/m-c co daje na dobę +-0,25 s

 

sprawdź po tygodniu, po 8 dniach maksymalna odchyłka wyniesie 4 sekundy

 

Nie wiem, jaki masz kalkulator, ale mi, licząc w głowie, przy 15 s/miesiąc wyszło 0,5 s/dobę.

Dobowa odchyłka jest z pewnością większa, kompensując się z dnia na dzień.

 

Istotnie, pomyliłem się: +-15 s/m-c to oczywiście +-0,5 s/dobę

 

czyli jak w dalszej części posta po 8 dniach max. odchyłka 4 sekundy

 

A dobowa odchyłka z pewnością nie jest większa niż +-15 s/m-c w standardowych warunkach użytkowania, co wynika wprost ze specyfikacji technicznej tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. ale o co chodzi.. 1 czy 5 sek. na dobę.. macie chyba dużo czasu przeznaczając go na tak dokładne badania zawartości czasu w czasie.. Niech mi ktoś z Was wytłumaczy, co w Waszym życiu stanie się lepszego, jeżeli te wasze czasomierze przestaną się spóźniać lub spieszyć te 2-3 sek. na dobę... wiosny raczej nie przegapicie :-).. :o

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

A choćby z czystej ciekawości.

Lubię wiedzieć, jakie odchyłki robi mechanik różnie użytkowany. To samo mam z kwarcami, przy czym tutaj odchyłki nieporównywalnie mniejsze (timex robi jako wzorzec czasu - odchyłka stała +2sek/miesiąc).


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj o go 15 ustawiłem swojego automata Seiko SNZJ11J1 7S36B z zegarem atomowym i zegarkiem elektronicznym casio w celu sprawdzenia odchyłki.Przez całą noc leżał na stoliku.

Dzisiaj o godzinie 8 mój Seiko miał 2 sek spóźnienia do zegarka atomowego i elektronicznego casio,po założeniu na rękę i po 6 godzinach noszenia różnica zmniejszyła się do 0,5 sek.

Czy to możliwe?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj o godzinie 8 mój Seiko miał 2 sek spóźnienia do zegarka atomowego i elektronicznego casio,po założeniu na rękę i po 6 godzinach noszenia różnica zmniejszyła się do 0,5 sek.

Czy to możliwe?

Pozdrawiam

 

Jak najbardziej - masz do czynienia z urządzeniem mechanicznym, na które oddziałuje siła ciężkości + inne działające siły, podczas noszenia na ręku. Wszystko ma znaczenie (np. pozycja ułożenia) - jedne działające siły będą pomagać na plus czasu, inne - przeszkadzać na minus. Wyliczanie czasu będzie więc jakąś wypadkową.

 

Podobnie jest z zegarkiem kwarcowym - ale tutaj takim czynnikiem nie są siły (bo wyliczanie czasu nie jest mechaniczne), a temperatura i jej zmiany.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie przypiąć pod temat moje pytanie, otóż przymierzam się do zakupu mojego pierwszego automatu SEIKO, model SKX007J, i tutaj mam pytanie do ewentualnych posiadaczy tego zegarka, jak jest z tymi odchyłkami w tym modelu? Wiem, że w zasadzie każdy zegarek jest inny i każdy użytkuje go na własny sposób, ale chciałbym prosić was o jakąś ogólną informację w tej kwestii. Będzie to mój jedyny zegarek, więc na ręku praktycznie cały czas. Jak te +/- sekundowe wahają się w przeciągu m-ca, i jaki jest bilans na koniec? Ile wynosi tolerancja w tym modelu?

 

Z góry dziękuję za info.


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest chyba na 7s26 więc w zależności od egzemplarza (i regulacji) będzie od 5 (czasami nawet poniżej) do 15 sek na + dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to jest z tym 7s26, zależy jak się trafi.

Ja mam w tej chwili 3 zegarki na 7sXX, i w sumie dosyć dobrze trafiłem, bo

jeden zegarek robi ok -7s/dobe, i ten jest najbardziej niedokładny

drugi ok +4s/dobe

trzeci 0 s/dobe

 

Ten co ma zero, to jest taka średnia wypadkowa dzień/noc. W dzień podczas noszenia późni -2sek, w nocy podczas odłożenia (koronką do góry) spieszy +2sek, czyli średnio wychodzi mu dokładność jak w kwarcyku :)

 

Te mechanizmy są dosyć wrażliwe na pozycję odłożenia. Może być tak, że w jednej pozycji będzie spieszył, a w innej późnił. Dlatego dobrze jest sobie poeksperymentować i spróbować odnaleźć taką pozycję odłożenia, która będzie "kontrować" niedokładność która wypadła w dzień podczas noszenia.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.