Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba #140 może nie taki piękny jak poprzedni ,ale dla mnie to najwartościowszy z moich zegarków.Kupiony nowy przez mojego ojca w sklepie "Wojentorg" na terenie garnizonu radzieckiego przy granicy z enerde.W zakupie pomagal ojcu jeden z naszych "nieproszonych gości" a ja w tym czasie pilnowałem Syrenki

post-67292-0-06144300-1393532866_thumb.jpg

post-67292-0-70488400-1393532933_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezacny model komandira, zbieram się na takiego  :rolleyes:  Szkoda tylko że czas go nie oszczędził(chociaż koperta wygląda ładnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezacny model komandira, zbieram się na takiego  :rolleyes:  Szkoda tylko że czas go nie oszczędził(chociaż koperta wygląda ładnie :) )

Zegarek jest w perfekcyjnej kondycji zarówno wizualnie jak i mechanicznie.Jedynie lakier na bezelu się złuszczył podejrzewam jakiś błąd fabryczny czy pominiecie któregoś etapu przy lakierowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odrobina wilgoci? Tak samo specyficznie zniszczała czerwona gwiazda.

Głupie jest to że te ringi są niewymienne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się że ten ring jest wymienny tak samo jak w Poljocie 55g i paru innych. Ring można wymontować i poddać zabiegom malarskim.....tylko czy jest to konieczne.  ;)

Mayor masz fajny zegareczek z ciekawą historią, a najważniejsze, że jest pamiątkowy. :D

Syrenka jak mniemam została upilnowana :D czy ostała się do dzisiaj ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odrobina wilgoci? Tak samo specyficznie zniszczała czerwona gwiazda.

Głupie jest to że te ringi są niewymienne :)

 

 

Nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się że ten ring jest wymienny tak samo jak w Poljocie 55g i paru innych. Ring można wymontować i poddać zabiegom malarskim.....tylko czy jest to konieczne.  ;)

Mayor masz fajny zegareczek z ciekawą historią, a najważniejsze, że jest pamiątkowy. :D

Syrenka jak mniemam została upilnowana :D czy ostała się do dzisiaj ??

Czerwony lakier z gwiazdy nie oblazł tylko wyblakł od słońca (jest jeszcze odrobinę czerwony).Tak jak kolega Tajtek sugeruje wykluczyłem wszelkie ingerencje w ten zegarek.Nawet pasek  jest od nowości ten sam kupiony razem z zegarkiem w "Wojentorgu" Niestety radzieckiemu oficerowi papiery od zegarka były potrzebne do rozliczenia zakupu i nie jestem w stanie dokładnie ustalić daty.Ale Syrenka była jeszcze sto cztery kurolapka z FSO i było to jakieś dwa lata przed podbojem rynku przez Syreny 105 ??

post-67292-0-29581300-1393593937_thumb.jpg

post-67292-0-00547500-1393594806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jessssuuu  ale zarąbista skarpeta ... i do tego z drzwiami otwieranymi od przodu! prawdziwy rarytas :)

 

mayor, swoim wpisem studzisz moje zapędy, aby dobrać się pędzlem do bezela mojego bliźniaczego czystopola z zakazem mo, króremu także dolega  łuszczyca  tyle, że jeszcze poważniejsza :)

 

gallery_54348_1437_215698.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Komandirskie ze sliwkową tarczą numer 142

post-68206-0-05404900-1394451940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za #141 i  #142. Autentyczny Komandirski zawsze wyróżnia się z tłumu semikomandirów masowo produkowanych w Czystopolu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

...przyklasnę Mayorowi - oj piękne te sztuki Gregorian i Paweł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój Komandir w ładnym stanie ,ale ślady wilgoci widać na wskazówkach ;) 143 komandirsi%20zakaz%20mo.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, zbieram szczękę z podłogi! :D

 

Tego drugiego posiadam osobiście- Chyba najładniejszy wodoszczelny komandir z całej produkcji :D

Czy to nie jest egzemplarz z Tabilcy pl :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej ;)

 

146,147,148,149 :)

 

7k2d.jpgtku4.jpg0awu.jpgcq5k.jpgl23d.jpgnyf0.jpg

 

 

Dwa ostatnie to nie dubel ;)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, zbieram szczękę z podłogi! :D

 

Tego drugiego posiadam osobiście- Chyba najładniejszy wodoszczelny komandir z całej produkcji :D

Czy to nie jest egzemplarz z Tabilcy pl :P ?

Nie,kupiłem go z masą innych zegarków z likwidowanego zakładu zegarmistrzowskiego,wisiał na tablicy z 70 zegarkami produkcji sowieckiej które pan majster naprawiał (wszystkie sprawne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,kupiłem go z masą innych zegarków z likwidowanego zakładu zegarmistrzowskiego,wisiał na tablicy z 70 zegarkami produkcji sowieckiej które pan majster naprawiał (wszystkie sprawne)

 

Pytałem, bo widziałem takiego na tablicy z  identyczną bransoletką :) Coś mi się wydaje, że to oryginalna bransoleta do tego modelu. 

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tymi Komandirami, że kiedyś jeden z najpopularniejszych tematów (i zegarków) spadł prawie na trzecią stronę forum!?

 

Poratuję tego starego towarzysza ponieważ o tradycję trzeba walczyć a słabszym pomagać.

 

150. Klasyka klasyków. Prosty, biały, z zakazem..

 

post-60300-0-68181100-1397779353.jpg

post-60300-0-91908000-1397779351.jpg

 

Ciekawe czy łatwo dojrzeć, że w jednej wskazówce odkruszyła się luma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tymi Komandirami, że kiedyś jeden z najpopularniejszych tematów (i zegarków) spadł prawie na trzecią stronę forum!?

 

Poratuję tego starego towarzysza ponieważ o tradycję trzeba walczyć a słabszym pomagać.

 

150. Klasyka klasyków. Prosty, biały, z zakazem..

 

attachicon.gif128k4886 - Kopia.JPG

attachicon.gif128k4884 - Kopia.JPG

 

Ciekawe czy łatwo dojrzeć, że w jednej wskazówce odkruszyła się luma?

Grzegorz, ja bynajmniej nie widzę :) Gratuluję pięknego "dowódcy"!

 

Przy okazji ja również dołożę swoje trzy numery:

 

151. WDW

post-31719-0-20079400-1397795086_thumb.jpg

 

152. Pancerniak

post-31719-0-29153900-1397795082_thumb.jpg

 

153. 1945

post-31719-0-76520400-1397795090_thumb.jpg

Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tymi Komandirami, że kiedyś jeden z najpopularniejszych tematów (i zegarków) spadł prawie na trzecią stronę forum!?

 

Poratuję tego starego towarzysza ponieważ o tradycję trzeba walczyć a słabszym pomagać.

 

150. Klasyka klasyków. Prosty, biały, z zakazem..

 

attachicon.gif128k4886 - Kopia.JPG

attachicon.gif128k4884 - Kopia.JPG

 

Ciekawe czy łatwo dojrzeć, że w jednej wskazówce odkruszyła się luma?

mozemy sobie przybic piatke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

mozemy sobie przybic piatke ;)

Gregorian ma "zakaz" a Ty masz "sdiełano"... ale to prawie piątka - zacne te komandiry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

155. Specjalny Komandirski w stanie bdb. W sensie kolekcjonerskim bardzo mnie cieszy ponieważ takiego modelu/wersji tarczy nie spotkałem dotychczas ani w publicznie dostępnych kolekcjach ani w tym forumowym wątku o Komandirach.

 

post-60300-0-74507900-1400241937.jpg

post-60300-0-05397600-1400241936.jpg

post-60300-0-11534500-1400241934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.