Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Batonx

IWC - ostateczne przymiarki...

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę jadę do Strojnego przymierzyć dostępne modele. Budżet do 100KPLN.

 

Na placu boju zostały:

 

1. Zdecydowany faworyt: IW502122 , nie jestem tylko w 100% przekonany do żółtego złota... ale chyba tak, co

sądzicie? No i koniecznie chciałbym czarny pasek - będzie z tym problem czy nie powinno?

 

c09a762993a1b18a.jpg

 

2. Równie fajny - IW502121

 

a6e63920bf05e5c9.jpg

 

3. IW502303 - tutaj jest single moon z uroczymi gwiazdkami, bardzo do mnie przemawia, ale szkoda że nie ma

wersji w żółtym złocie, czarnym cyferblacie i czarnym paskiem. W każdym razie gdybym brał ten to

koniecznie z czarnym paskiem. Troszkę się tylko boję że to białe złoto i czarny cyferblat będą bliźniaczo

podobne do tego co aktualnie posiadam, czyli IW500109 , a ja pragnę zmiany właśnie... :lol:

 

f1fd66f8b483aa97.jpg

 

 

Ewentualnie zaproponujcie coś innego. Budżet znacie. Koperta koniecznie okrągła, duża (średnica od 44mmm wzwyż) i wysoka.

Raczej prosty układ na tarczy, a jak już skomplikowany to z harmonią i porządkiem... Pasek skórzany, raczej

czarny.

 

Dodam że przesiadam się z IW500109 , troszkę mi się już znudził, trochę za mały jak dla mnie, ale ładny więc jak coś to polecam bo

będzie do sprzedaży prawdopodobnie niedługo... ;-)

 

89b00aac7184270fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz nr 2.coz nie sadze zebym kiedykolwiek wydal 100k na zegarek(choc kto wie szurniety deko jestem) :lol: no i trzeba by pooszczedzac ale gdybym mial tyle wydac to jednak nie IWC...ale ja jestem do nich uprzedzony deko...nie wolalbys czego od Blancpain? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w private banking, na pewno Ci doradzą:lol: apropos paska to bierz jaki Ci sprzedadzą, zawsze sobie wymienisz na coś innego, np. Reda robi bardzo fajne paski w przystępnych cenach:) a jak będziesz chciał zaszaleć to możesz zawsze nabyć jakiegoś Hirscha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może Parmigiani Pershing w różowym złocie ?

 

Zbyt futurystyczny, to musi być coś w klasycznym stylu...

 

nie wolalbys czego od Blancpain?

 

Co konkretnie polecasz?

 

nie żartuj z tymi modelami. Weź Class Open lub ChronoMaster Open. Będziesz zadowolony.

 

Z tych Zenithów to jedynie Tourbillon Chronograph byłby akceptowalny ode mnie, ale przestrzeliwuje mój budżet, no i

wolałbym już IWC GRANDE COMPLICATION gdybym miał zaszaleć... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - nr 3 czyli IW502303. Żółte złoto jest mało męskie, ale to moja osobista opinia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałem - nr 3 czyli IW502303. Żółte złoto jest mało męskie, ale to moja osobista opinia

 

Dokładnie tak myślałem, nigdy bym nie kupił białego ceferblatu i żółtego złoto... ale czerń i złoto? No sam nie wiem...

Muszę przymierzyć i zobaczyć. Białe złoto zbyt przypomina zwykły metal...

 

no moze taki:

 

Oj nie, te Blancpain są całkowicie nie w moim stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciągnie Cię do złota i odmiany, to typuję zaprezentowany #1, m.in. dlatego bo równie dobrze będzie komponował się z nim czarny pasek,

#3 na czarnym będzie względnie 'monotonnie' chociaż bardzo podobają mi się gwiazdki, i ogólnie (na brązowym) wygląda rewelacyjnie (prywatnie tego bym kupił).

#2 tylko jak bardzo lubisz niebieski, ale z #1,#3 przegrywa :lol:


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaeger-LeCoultre Duometre and Chronograph

 

Q6012420.jpg

 

A gdybyś zmienił zdanie i szukał coś bardziej wyszukanego

 

Louis Moinet Tempograph

 

1570410gross.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ciągnie Cię do złota i odmiany, to typuję zaprezentowany #1, m.in. dlatego bo równie dobrze będzie komponował się z nim czarny pasek,

#3 na czarnym będzie względnie 'monotonny' chociaż bardzo podobają mi się gwiazdki, i ogólnie (na brązowym) wygląda rewelacyjnie (prywatnie tego bym kupił).

#2 tylko jak bardzo lubisz niebieski, ale z #1,#2 przegrywa

 

Zgadzam się z Tobą w 100%. Dokładnie... coś mnie ciągnie do żółtego złota, chociaż osobiście byłem wielkim przeciwnikiem... ale żółte złoto + dużo czerni to tak się jakoś komponuje... Rzeczywiście IW502303 jest piękny za te gwiazdki, super wrażenie po oglądnięciu 2 części Wall Street, no ale jakoś tak brąz + czerń, no już bardziej leży mi żółte złoto i czerń...

 

 

Jaeger-LeCoultre Duometre and Chronograph

 

Ładny, naprawdę ładny, może zbyt udziwniony no i biały cyferblat go dyskwalifikują...

 

Napiszcie mi jeszcze czym się różni: IW502122 od IW502119 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IW502303 ma antracytową tarczę, nie czarną. Nie obawiałbym się podobieństwa do obecnie posiadanego IW500109.

Choć powiem szczerze, że model IW502122 w złotej kopercie i z czarnym cyferblatem jest najbardziej wyrazisty.

 

Niebieski jest mało uniwersalny choć oryginalny. Wybrałbym jednak IW502122. Ta kolorystyka zdecydowanie ma klasę!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak myślałem, nigdy bym nie kupił białego ceferblatu i żółtego złoto... ale czerń i złoto? No sam nie wiem...

Muszę przymierzyć i zobaczyć. Białe złoto zbyt przypomina zwykły metal...

 

No właśnie białe złoto jest subtelne i to chodzi. Znawca tematu rozpozna, że jest to złoto, a nie znawca... niech sobie myśl, że to stal. Z resztą co Cię obchodzi, co kto myśli, ważne, że Ty wiesz co masz na nadgarstku i czujesz się z tym dobrze :) Żółte złoto, mimo, że w połączeniu z czernią, czy granatem wygląda dostojnie, to... dla mnie niestety ma złe skojarzenia. Otóż nowobogaccy Rosjanie chcąc podkreślić swoją zamożność i być pewnymi, że partnerzy właściwie rozpoznają rodzaj metalu, z którego wykonany jest ich zegarek zakładają żółte złoto. Ale to takie moje drobne obserwacje :lol:

 

IW502303 - mówię Ci :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz piękny budżet...warto dobrze pomyśleć

 

Każdy z wklejonych IWC świetny, choć mnie osobiście najbardziej podoba się nr.2 (lubię błękit w zegarkach)

a jeśli nie IWC...

 

Duometre od JLC ( i jest wersja z czarną tarczą) to kapitalna propozycja, ale jeśli odpada, to ja mam kłopot znaleźć coś ciekawego, szczególnie w kopercie 44+

 

może

PF600217-01.jpg

 

albo to (co w moim odczuciu jest jedynym sensownym kandydatem zamiast IWC)- w wersji stalowej oczywiście

jaeger-lecoultre_master_grand_tourbillon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IW502121 - na żywo kolor tarczy powala i tak jak wspomnieli Koledzy, jest to zegarek który nie bije po oczach "bogactwem". Pokazuje, że właściciel ma niebanalny gust. Zresztą, co będę pisał - zegarek ten to klasa sama w sobie!

633992495499747462.jpg

:lol:

 

P.S. IW502122 ma kopertę z czerwonego złota, jest jeszcze dostępna wersja IW502119 z kopertą z różowego złota. Generalnie IWC nie ma w ofercie zegarków z żółtego złota - teraz przechodzą całkowicie na czerwone złoto które jest w mojej opinii bardzo eleganckie i wyśmienicie komponuje się z ciemnymi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem polecić JLC Duometre - wspaniały, przepiękny zegar.

Ewentualnie wspaniały Vacheron Constantin Patrimony Traditionelle Chronograph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ąrtme mnie uprzedził :lol:

 

A.Lange & Sohne

 

Boskie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polece Ci zegarek, który jest celem na moje 30 urodziny : Vacheron Constantin Historiques American 1921.

 

Piękny, wyjątkowy, oryginalny zegar !


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który byś nie kupił, będzie pięknie prezentował się na nadgarstku i w galerii klubowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pójdziesz w tym kierunku:

pam00379-front.png

 

Wiem, że to zupełnie inna bajka, ale może jednak :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mieszajmy chłopakowi :lol: Widać, że jest ukierunkowany na IWC i jeśli nie kupi Schaffhausena po prostu będzie żałował. Znam to uczucie - pierwotny pomysł zawsze jest najlepszy. A i tu ma spory dylemat - 3 warianty! Niech obejrzy, przymierzy - na pewno pojawi się faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange boski !! Szczególnie w tej wersji kolorystycznej. Z tym budżetem strzelał bym w tego Lange albo JLC Duometre, ewentualnie w jakiegoś PP Nautilusa.

 

Widzę, że kolega jest bardzo w kierunku IWC i prawdopodobnie na tym temat się zakończy :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange, Vacheron, Jaeger to piękne zegarki ale z całkowicie odmiennymi komplikacjami!

Znajdźcie te same parametry Wiecznego Kalendarza w złotych kopertach powyżej 42mm w cenie

katalogowej nie przekraczającej budżetu... Może być ciężko :lol:

 

Ja bym jeszcze wziął pod uwagę DaVinci Perpetual Kurt Klaus:

Mamy Wieczny Kalendarz i Chronograf w jednym:

davinci.jpg

 

Smaczku dodaje grawerowany dekiel i limitowana edycja.

da-vinci-perpetual-calendar-edition-kurt-klaus-chrono-iwc-back.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.