Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yargoth

Ulubione marki zegarkowe Klubowiczów 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Super wątek, naprawdę! Jest właśnie dla tego tak dobry że subiektywny :lol: i każdy ma swoje unikatowe preferencję. Myślę że "tak czy siak" wielu z nas będzie zadziwiać kolejność ułożenia czasomierzy... :D i każdy sobie zbuduje własną listę:) Dołączę do tych których "skręca" 55-te miejsce Tissota, dla mnie to totalny nonsens (baaaardzo delikatnie mówiąc). A do pierwszej dziesiątki zaliczyłbym Omegę, Rolka, Taga, Patka, Breitlinga, IWC (też nie lubię IWC ale mam szacun :)), Blancpaina, Bregueta, Steinharta. Tissot i Seiko (uwielbiam!) na pewno stają obok siebie i u mnie poza 2-ga dziesiątkę nie wylecą. Zatrzymam się na tym bo nie ma sensu zaczynać kolejnej dyskusji, powtarzam - jest to moja subiektywna opinia i inni szanowni Klubowicze wcale nie muszą się z tym zgadzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie cieszy wysoka pozycja Seiko i zasluzenie bo robia fenomenalne zegarki szczegolnie JDM. Troche mnie zmartwila niska pozycja Ball'a, ktory jest chyba jedna z nielicznych manufaktur, ktorej wiekszosc zegarkow mi sie podoba i jest w zasiegu portfela.

Moje typy w ewentualnym zasiegu to: Seiko GS, Omega, Ball

Jesli chodzi o top level to (strefa marzen): Breguet, Blancpain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasięgu i poza zasięgiem - Zenith. Na starego kwarca było mnie stać i jestem zadowolony, na starego mechanika mam nadzieję niebawem będzie mnie stać i jestem napalony, a o w miarę świeżym mogę sobie pomarzyć, tak samo jak o Nautilusie od Patka ;]. Z tańszych marek to raczej ruskie: Sławy bywają piękne, tak samo jak Wostoki i kraby od Kirowa, rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasięgu i poza zasięgiem - Zenith. Na starego kwarca było mnie stać i jestem zadowolony, na starego mechanika mam nadzieję niebawem będzie mnie stać i jestem napalony, a o w miarę świeżym mogę sobie pomarzyć, tak samo jak o Nautilusie od Patka ;]. Z tańszych marek to raczej ruskie: Sławy bywają piękne, tak samo jak Wostoki i kraby od Kirowa, rzecz jasna.

 

Ja też myślałem o Zenith'cie ale pojawia się pytaie - gdzie to serwisować? Mieszkam na Śląsku i nie wiem gdzie miałbym się z takim werkiem udać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący wątek

Miło, że taki wyciąg specjalistycznych marek, pojawił się w rankingu. Czekamy na taki sam w roku 2012 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się zdaje ,że w tym roku Rolex awansuje o kilka oczek ,a jak dobrze pójdzie to zawędruje na podium .


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko na 9 tym i to Mnie ciszy POZYTYWNIE ???

Że tak wysoko czy ,że tak nisko ?


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas na tegoroczną zabawe? Ktoś chętny aby podjąć się podliczaniu głosów i założenia wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie z wysokiego miejsca ORISA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zenith.. Coraz mocniej mnie wciąga ta marka i GP oraz UG


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith w dziesiątce-SUPER !Jakoś mam sentyment do tej marki ,kurka wodna chyba do wszystkich mam sentyment!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas na tegoroczną zabawe? Ktoś chętny aby podjąć się podliczaniu głosów i założenia wątku?

Podbijam. Chronos, Łukasz, będziecie się tym zajmować?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie z wysokiego miejsca ORISA.

 

Nie tylko Ciebie to cieszy :)


Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jednej ulubionej,lubię to co mam :

1.Omega

2.Certina

3.Seiko

4.Citizen

5.Tissot

W planach ...jest tego trochę ale napewno jakiś diver w stylu vintage wszystko zależy od funduszy


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek ciagnie sie od jakiegos czasu, a jakos sie nie wypowiedzialem...

TAG na 7-mym, jakze szczesliwy numer ;)

A Omega - no coz, ta marka umie sie wstrzelic miedzy zamoznych i mniej zamoznych z jakoscia fantastyczna.

Ciekawe jak w 2012 wybierzemy...?


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć wątek i dodam dwie swoje ulubione marki:

 

1. Vostok

2. Poljot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie Tissot, jak na razie nie na moją kieszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega - już mam.

Breitling - plan na rok 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A ja lubię seiko i citizena smile.gif

Za szeroką gamę produktów, od najniższej do wymyślnych komplikacji.

Za dostępność, za dokładność i jakość wykonania ( od pewnej kwoty ), za to, że bardziej płacisz za wyrób, nie za znaczek.

IWC, JLC, AP...zdania nie mam, nie stać mnie na te marki. A czy są dobre, czy to tylko marketing ? Po części pewnie i to i to, temat wielokrotnie poruszany...

Kiedyś, jak się pasjonowałem wiatrówkami, to często padało pytanie czy ten karabinek lepszy, czy tamten. I się okazało, że od pewnej kwoty wszystko bardzo dobre smile.gif reszta rzecz gustu.

 

A co to jest ta "pewna kwota" ?. Bo na przykład cennik AP, Patka, Lange, czy F.P. Journe, zaczyna się tam, gdzie wiele firm się kończy, a nawet nie osiąga pułapu cenowego wymienionych firm. Pojęcie "dobre" też rzecz względna. Dla jednego dobry będzie zegarek na ETA 2892, a drugi powie, że to nic szczególnego tylko tania masówka i np. że dobry to jest kaliber PP 324.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta "pewna kwota" ?.

 

Czym zasłużyłem na cytat po ponad roku :rolleyes:

Pewna kwota w zegarkach jest faktycznie tematem dyskusyjnym...

Chyba bardziej chodzi o pozycjonowanie marki.

I nie ma to znaczenia, czy ma w środku 2824, czy 2893....Decyduje napis na tarczy B)

Natomiast w wiatrówkach , np FWB, anschutz, czy walther za ok 4-5 tys. były stosowane materiały, których nie używano przy np. BMK, czy slaviach za 300-600 zł :)

Ten sam mechanizm można znaleźć w zegarku za 600 zł i w tym za 15tys.

Dla mnie to jest jawne żerowanie na naiwności ludzkiej i snobizmie wmówionym B)

Także uświadamianie ludziom, że mogą lepiej a taniej nie jest chyba niczym złym .A czy coś jest dobre czy nie, powinna pokazywać praktyka,zalety i wady występujące, a nie sztuczne pozycjonowanie za pomocą celebrytów i reklam .


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ten sam mechanizm można znaleźć w zegarku za 600 zł i w tym za 15tys.

 

Ciekawe... a czy mógłbyś podać jakiś przykład ?. Np. ETA 2892 jest stosowana w niektórych modelach IWC, Ulysse Nardin i wielu zegarkach ze znacznie mniej prestiżowym znaczkiem na tarczy tylko czy to są na pewno równoważne mechanizmy ?. Moim zdaniem nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.