Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Glenlivet znam, ale tylko Founders Reserve i trochę wątpię żeby 12 YO wniosła większą zmianę. Glenfiddich na pewno spróbuję, ale znów nie tym razem. Co możecie polecić, nie koniecznie z Highlands, o ciekawym, złożonym owocowym charakterze? Jeśli próbowaliście Teeling SM, to właśnie takie smaki najbardziej mi podchodzą, ale szukam jakiejś szkockiej w tym typie.

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Founders Reserve akurat taka se przy podstawce 12YO.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to coraz bardziej interesuje mnie ten Glenfiddich, ale jak już wspomniałem, chyba nie tym razem. Wybór w sklepach jest teraz ogromny, ciężko coś wybrać w ciemno, bez rekomendacji, a bardziej mnie interesują mniej znane marki.

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji zakupów w biedrze skusiłem się na Glenfiddich, jednak ciekawość zwyciężyła :). Masz Kosma rację, bardzo podobna do Glenlivet FR. Glenf w porównaniu do Glenl wydaje mi się slodszy na wejściu, a palony karmel na finiszu jest bardziej stonowany. Co do owoców, to chyba więcej ich w Glenl, ale to tak raczej na granicy percepcji, w ślepym teście chyba ciężko by mi było wybrać tą lepszą. Tak czy siak, Glenfiddich zaliczony i cały czas czekam i liczę na Wasze ciekawe propozycje łagodnych, owocowych maltów.

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba próbować, bo różnice są czasem napeawsę znikome - o ile nie jesteś człekiem o wysublimowanym podniebieniu i faktycznie jesteś w stanie poczuć te detale.post-38299-1513191134,8734_thumb.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, musiałbym być jak Hajto, ale jam człek prosty o pospolitym podniebieniu, aczkolwiek coś tam kumam w temacie whisky i wina. Bardziej wybredny jestem chyba w kwestii jazzu i sprzętu audio :).

 

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniebienie chamskie, jak u mnie. Jak najdzie ochota, to ustrzel cos typu Jura, Auchentoschan, Aberfeldy, Glencadam hmmm może jeszcze Aberlour. Rowniez powinny Ci podejsc, o ile nadajemy na tej samej fali w tym temacie, a widze ze tak jest. Wiecej pilem tych, ktore mi nie smakowaly, a wszystkie w/w sa git :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne propozycje. Jak już wybiorę którąś z powyższych, to podzielę się wrażeniami i wtedy zobaczymy czy mamy podobne gusta :)

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie na pierwszego torfiaczka? Laphroaig 10Yo nada się? Torfu nie boję się :) Piwo Mr Hard's Rocks Peated utwierdziło mnie w tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od klasyka, czyli Ardbeg 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Lagavulin jeszcze.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem też nachodzi mnie myśl żeby spróbować czegoś torfowego, na zasadzie 'kochaj albo rzuć'. Nie zaryzykuję jednak kupna butelki, a raczej wybiorę się np. do Domu Whisky na degustację. Jak ktoś chętny z Warszawy, to można by się ustawić na bardziej towarzyską degustację :)

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glenlivet jest gładki,stonowany,możny by rzec nawet trochę uszczypliwie- bezbarwny.W sam raz na początek przygody z singielkami.Glenfiddich bardziej wyrazisty ale też wspomnień wybitnych nie zostawia.Jeśli chodzi o single bardziej owocowe to np.Macallan chociażby Elegancia.Mi nie pasuje ,gdyż jest bardzo winny,"koniakowy" rzekłbym ponieważ jest starzony w beczkach po oloroso.Ja nie trawię koniaków,nawet najlepszych, więc raczej więcej się nie skuszę.Laphroaig typowy mocny wyrazisty torfiak- mi pasuje ,ale ja jestem fanem smaku i zapachu podkładów kolejowych :). Z łagodniejszych polecam irlandzką Connemarę .Ciekawy i tani singielek- był iedyś w Tesco za 99 pln. A poza tym tak jak koledzy wspomnieli Ardberg,Lagavulin 16 -klasyka(nie tania),Talisker.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na Mikołaja, bo ma przynieść Laphroaig 10. Jestem ciekaw niezmiernie. Ardbeg 10 typ na razie mój faworyt.

 

Wypalcowane ze sprytnego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laphroaig to raczej dymny a nie torfowy- może się nie znam

w każdym razie uwielbiam go od pierwszego zamoczenia

wypiłem flaszkę w sumie sam bo każdy, komu nalewałem robił miny nie z tej ziemi po powąchaniu nie wspominając już po łyknięciu

obecnie szukam w dobrej cenie wersję triple wood

 

z typowych torfów degustowałem nomad- przez chwilę myślałem, że zwrócę:)

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję się jak kot na Ardbega 10 yo w świetnej cenie, że aż żal nie brać, ale nie wiem czy go przełknę. Nie miałem jeszcze kontaktu z tego typu sm. Raczej lubię bardziej stonowane sm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie na pierwszego torfiaczka? Laphroaig 10Yo nada się? Torfu nie boję się :) Piwo Mr Hard's Rocks Peated utwierdziło mnie w tym :)

Najlepiej jakbyś się wybrał w dobre miejsce z kimś kto pokieruję Twoje kubki smakowe :)

Ja też bardzo chciałem spróbować torfiaczka, Byłem na wakacjach w Jastrzębiej Górze,odwiedziłem Dom Whisky,tam barman zaproponował mi zestaw:

 

Bowmore, Lagevulan i Ardbega w takiej właśnie kolejności. Jestem zadowolony,że tak to zaproponował. Co do smaku, to ja bym chyba wybrał : Lagevulan, Ardbega i Bowmore.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z takimi przybytkami w okolicy jak Domy Whisky. Może faktycznie nie będę walił z grubej rury Laphroaig zostawię sobie na następny raz i zacznę od czegoś bardziej stonowanego. Poczytam, pomyślę i dam znać co wymyśliłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bez trunku, ale za to z taką lekturą i w świetnym towarzystwie :) Książka znaleziona dziś w antykwariacie, czas zacząć zdobywać elementarną wiedzę.

 

Wysłane z MI 5s

0b4c0d14824759897f06e59c0cc7fccd.jpg

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny koteł :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątka z wakacji w Jarosławcu, stąd jego imię: Jaro :) Dołączył do starszego kolegi, Natana, też przybłędy, i tak oto stałem się szczęśliwym kociarzem :)

 

Wysłane z MI 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji.

 

Lagavulin 16, Ardberg 10, Talisker 10 to klasyka akceptowalnych cenowo (160 - 240) najbardziej torfowych single maltów. Lagavulin bezkonkurencyjny faworyt, dla mnie ten destylat jak nie Whisky, zasługuje na inną klasę w tej cenie. Pewnie sprzedaje się jedna na 100 czy 200 sprzedawanych butelek Glenlivetów, Glanfiddishów, Glenmorangie czy Singletonów.

 

Niemniej każda whisky warto spróbować w poszukiwaniu swojego smaku, bo zdecydowanie różnią się od siebie. Polecam eventy typu Whisky show, gdzie kieliszek po kieliszku porównać można wiele marek ze sobą. Wówczas też najlepiej chyba czuć wyższość szkockiej nad burbonem czy irlandzką.

 

No i warto mieć ze 3-4 otwarte buteleczki w barku. Wieczorkiem można się zrelaksować i poskakować.

 

Zdrowie forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dołączę się do dyskusji.

 

Lagavulin 16, Ardberg 10

2 koszmary moje, po moich wypowiedziach w wątku nietrudno zgadnac dlaczego i jakie klimaty preferuje. Obie flaszki zostaly mi sprezentowane - Ardberg 10 przez niedoszłego szwagra, Lagavulin 16 przez obecnego kandydata. Sami ku*** amatorzy tygodniowych bandarzy po oparzeniach :).

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto było odwiedzić Whisky live

cf43c21601d522bb764e0b78e946ffd4.jpg

 

Wypalcowane ze sprytnego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świąteczna dostawa 

 

O7TmfA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.