Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson01

Miłośnicy whisky ("wody życia") - łączmy się.

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw na zbliżający się okres. Myślę, że zostanie też coś na późniejszy czas.2nibngz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dostałem od znajomego z Irlandii.

 

10337492_IMG_20171218_204457.jpg

10337494_IMG_20171218_204417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona posłała mnie do sklepu po wanilię a tutaj takie łupy na przecenach. Wanilii nie było ;)

 

post-78137-0-59365800-1513946680_thumb.jpg

 

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona posłała mnie do sklepu po wanilię a tutaj takie łupy na przecenach. Wanilii nie było ;)

 

 

 

 

Jak duże te przeceny i gdzie ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrefour w Galerii krakowskiej, Talisker storm 149, a corryvreckan bodaj 279. Bylo jeszcze pare innych rzeczy na przecenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś przy okazji kupiłem. Warto otwierać, czy lepiej na prezent oddać?:)d19e13c2a7762695615bc9a814315314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta na morzu więc Mikołaj raczej mnje nie odwiedzi :( , wziąłem coś na pocieszenie :D

 

 

Bf21dtx.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś przy okazji kupiłem. Warto otwierać, czy lepiej na prezent oddać?:)d19e13c2a7762695615bc9a814315314.jpg

Lepiej na prezent dać np teściowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też bym dał na prezent... Jak dla mnie, blendy od Grant'sa to nic nadzwyczajnego... Ostatnio, zamiast tego typu blendów wybieram bourbon Wild Turkey, który już w wersji 81 proof jest zacnym napitkiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na prezent. Piłem to kilka dni temu i odniosłem wrażenie jakby trunek był zaprawiony jakimś aromatem torfowym, w sensie że zastosowano jakąś chemię zamiast naturalnego procesu, nie polecam.

Natomiast co do blendów Grants'a to miałem okazję pić 12yo i całkiem przyzwoicie wypadła, nie powiem.. Jeszcze w moim sklepie osiedlowym stoi i uśmiecha się do mnie wersja 18yo i tak się zastanawiam czy warto bo cena już konkretna... ktoś?coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl za blenda? No wez przestan. W marketach masz dobre single malty np za 150zl kupisz Aberlour 12, Talisker 10 czy Laphroaig 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  ja tam wale w  górach  to co jest akurat dostępne - zwykle Grant,s  ale kolega nosi w plecaku 3 letnią  ;)  butelkę  Old  smuglera ...i też   dobry ( wieczór, przeważnie wiata, czasami namiot  z dala  od cywilizacji itp.) i nie  ma  wyboru musi smakować. Ale  dziś  normalnie  mały szok w  Biedronce  12 letnia loch ness  czy  jak się tam zwie  ich produkt... i cena chyba  69 zł  za 0,7 ..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto zestaw świąteczno-noworoczny

Piękny zestaw kolego. Teraz wiadomo że Twoje święta będą udane;)

Ja w przedwigilijny wieczór degustuje Glenlivet Founders Reserve. Przyzwoita whisky jak za swoją cenę (ok 140zl). Czuć marcepan i jakieś ciasteczka maślane, na finiszu wyraźny karmel. Trochę ostra i jednak płytka - nie wiem ile leżakowała, nie ma informacji na butelce. Na pewno mniej niż 12 lat bo po prostu to czuć. Ale tak jak napisałem na pewno warta swojej ceny i choć drugi raz już raczej nie kupię to nie jestem rozczarowany.a5f1332cd145dedfe3d3771f1c3581c7.jpgb97509b0a4b8cd490f6090c2a7a87ced.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl za blenda? No wez przestan

A co w tym dziwnego? Są na prawdę dobre blendy które zjadają te marketowe SM np. Ballantines od 17 yo w górę...30 yo jest prześwietny, zapach, aromat i finisz ma niepowtarzalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorej 17 mowisz? "17 years old" 43% ktorej sie nie da kupic czy "aged 17 years" 40%? Pilem ta druga i moim zdaniem dosc przecietna i nadal uwazam ze marketowe SM sa lepsze i tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :) Słonawa, dawno nie piłem. Juz zapomnialem jaka dobra.4dcb7cbca73c2f5875ddf8b1df78498a.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu zwiedzam mniej torfowe rejony Islay. Obydwie interesujące - Bunnahabhain w zupełnie niewyspiarskich klimatach bez torfu, za to mocna beczka i sporo słodyczy. Caol Ila już bardziej typowo, ale w bardzo delikatnych klimatach, ze sporą dozą owocowych motywów ponad torfem. Polecam obydwie :)

 

 

post-69282-0-58301900-1514154985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drake, owy Talisker to jedna ze smaczniejszych whisky jakie piłem. I mam jeszcze połowę buteleczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw kolego. Teraz wiadomo że Twoje święta będą udane;)

Ja w przedwigilijny wieczór degustuje Glenlivet Founders Reserve. Przyzwoita whisky jak za swoją cenę (ok 140zl). Czuć marcepan i jakieś ciasteczka maślane, na finiszu wyraźny karmel. Trochę ostra i jednak płytka - nie wiem ile leżakowała, nie ma informacji na butelce. Na pewno mniej niż 12 lat bo po prostu to czuć. Ale tak jak napisałem na pewno warta swojej ceny i choć drugi raz już raczej nie kupię to nie jestem rozczarowany.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Singiel dla poczatkujacych- taki spoko jak ktos nie ma swoich smakow.

Z tego co slyszalem to ma okolo 6 lat - chyba deustowali go na whisky.com (maja kanal na youtube)

W makro zestaw z dwiema szklankami 130zl

 

U mnie niestety dzisiaj zostal ostatni lyk i wlasnie wyrzucam butelke.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pisać o wrażeniach po whisky która od paru lat ma swoje stałe miejsce u mnie w barku ( butelki sie tylko zmieniają hehe)

zawsze bardzo chętnie do niej wracam, smak, zapach i ten posmak na jezyku jest świetny. Mimo że to podstawowy Ardbeg to robi fajne wejście w klimaty Islay jak ktoś ma ochotę i to lubi.

Niedawno z bólem wyrzuciłem pusta butelką Ardbeg Alligator, ciężka ale za to niesamowita łycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swieta raczylem sie Dalmore 15 i Ardbeg Corryvreckan. Niby dwa rozne swiaty a w obydwu wyczuwalne sa cytrusy.


 


Dalmore rewelka, rodzynki, pomarancze i troche pieprzu choc ogolnie delikatny. Piękny głęboki kolor, zasługa pewnie beczek po sherry bo wiek jeszcze na taki kolor nie pozwala (40 letnie są takie ciemne). Zdecydowanie preferuje go bez dodatku wody. Jedna z piękniejszych, jeśli nie najładniejsza butelka jaką widziałem.


 


post-78137-0-62243000-1514363505_thumb.jpg


 


Ardbeg torfowe cytrusy z odrobinka słodyczy. Wyjątkowo gładki, w życiu bym nie powiedział ze ma więcej niż w miarę standardowe 46%, a ma aż 57,1%. Spodziewałem się większych fajerwerków po nim ale i tak jest klasa default_smile.png Torf jest oczywiście mocno wyczuwalny ale jednak trzymany w ryzach, Ardbeg 10 czy lagavulin 16 są znacznie bardziej torfowe. Tutaj spokojnie można dolać troszkę wody bo nie upośledza za bardzo smaku a obniżenie nieco procentów nie przeszkadza a wręcz jest lepiej bo łagodniej dla ust. Choć oczywiście da się go pić czystego, ja sam jednego drama wypiłem z wodą, drugiego już bez. Raczej na specjalne okazje bo nawet niewielka ilość idzie do głowy default_wink.png


 


post-78137-0-81260000-1514363534_thumb.jpg


 


 


 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siruspan , dla mnie Corryvreckan to była jedna z bardziej hardcorowych whisky jakie piłem czyli jak widać kubki smakowe u każdego z nas inaczej odbierają trunki , dla mnie było dmocno dymnie , pikantnie , pieprznie i bezkompromisowo .Generalnie nie używam wody , w tym przypadku musiałem bo wypalał mi dziąsła i język  ;)  jest moc , oczywiście świetny trunek , ale wolę jednak delikatniejszego Uigedaila . Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez docent
      Witam serdecznie !
      W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.
      Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.
      W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny
      znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .
      W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,
      której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)
      Fotka posadki pochodzi z w/w strony.
       

       
       

       
       

       
       

       
       
      POZDRAWIAM CIEPLUTKO !
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.