Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

login_87

Warsztaty Zegarmistrzowskie

Rekomendowane odpowiedzi

ja też się piszę na jedno i drugie. ale moze od teorii zacznijmy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem dzisiaj w salonie OCDC kilka płyt ze zdjęciami z ostatnich warsztatów. Chętni proszeni są o odbiór.

Zrobiłem też jedną wysyłkę bo dysponowałem tylko jednym adresem. Płyty ze zdjęciami jeszcze są i czekają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zajęcia z teorii i praktyki, to jestem zainteresowany obydwoma. I jestem za tym by zacząć od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zgłaszam chęć uczestnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również zgłaszam chęć uczestnictwa w zajęciach (teoria + praktyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te warsztaty to super sprawa :) bardzo chciałbym w nich uczestniczyć ale niestety przez najbliższych kilka miesięcy nie będzie to możliwe... :( myślę, że dużo klubowiczów chętnie uczestniczyło by w warsztatach ale... więc chciałbym zapytać czy była by możliwa transmisja warsztatów na żywo przez internet ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę cisza w tym temacie. Kiedy można się spodziewać kolejnych Warsztatów Zegarmistrzowskich? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Kiedy następne Warsztaty Zegarmistrzowskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany mam takie:

1- budowa zegara 'Polski Atmos' / to taka robocza nazwa / czyli budowa zegara wykorzystujacego energię zmian temperatury otoczenia do napędu jego mechanizmu

2- budowa zegara wieżowego na przykładzie siostrzanej wersji mechanizmu zegara Zamku Królewskiego w Warszawie

3- samodzielne złożenie i uruchomienie prostego mechanizmu zegarka - budzika

4- wykłady - budowa zegarkow mechanicznych, kwarcowych, hybrydowych - czyli czysta teoria rodem z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Kiedy ? Teraz są wakacje, ale jeśli byliby chętni / grupa 10 do max 15 osób / na jakąś sobotę w tym miesiącu lub sierpniu to postaram się takie spotkanie zorganizować. Moje wakacje to dopiero druga połowa września.

Zakładałem że ruszymy od października, ale to ja jestem dla Was więc czemu nie wcześniej ?

 

A, zapomniałem o propozycji ze Szczecina - czyli duże zegary i wieże ! Chciałbym żeby to wyszło. Może takie warsztaty poza Warszawą zaktywizowałyby inne miasta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem chętny i mogę dopasować się do każdego terminu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się. Za wyjątkiem 23 sierpnia - jestem gotów. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powakacyjnie jak najbardziej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, o ile się wszystko dobrze ułoży. Szczecin to też dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że w Szczecinie - chętnie dołączę też ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w warszawie to ja do połowy września jestem chętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Jak w Warszawie to chętnie dołączę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zaprezentuję budowę siostrzanego mechanizmu zegara Zamku Królewskiego w Warszawie - zegara wieżowego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Jest jednak jeden problem: zegar jest zlokalizowany na terenie Opery Na Zamku, a tam trwa przebudowa tejże opery i to teraz jest normalny plac budowy. Nikt nas nie wpuści na teren budowy. Kierownikiem budowy jest tam mój kolega z PKZ - to tym bardziej nie chcę go stawiać w niezręcznej sytuacji - wycieczka na budowie ;). Remont i przebudowa opery ma się zakończyć w 2015 r. i mam wstępną zgodę na zorganizowanie takiego spotkania łącznie z zapewnieniem jakiejś sali na Zamku. Przy okazji pokazałbym zegar wieżowy ratusza w Nowym Warpnie (ok. 50 km od Szczecina). Burmistrz z checią udostępni i wieżę i jakieś lokum dla opowieści o zegarze i ciekawej historii miasteczka. A więc proszę o cierpliwość i czekamy na koniec remontu Opery. Pozdrawiam. :)

Ps,: Mam do dyspozycji pełną dokumentację zegara zamkowego z rysunkami i zdjęciami z okresu remontu w 2005/2006 r. I ciekawostkę: Instrukcję obsługi opracowaną przez Marka Górskiego z zeszytem z jego wpisami dot. działania mechanizmów! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będziemy cierpliwie czekać. W przyszłym roku w dogodnym terminie wielu klubowiczów chętnie odwiedzi Szczecin :) Dogadamy szczegóły gdy tylko Opera nabierze blasku po remoncie.

 

Z warsztatami w Warszawie ruszymy w październiku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.


Panie i Panowie! Pomóżcie! Proszę!!!


Gdzie mogę kupić mechanizm Unitas 6300N. W Polsce, na świecie.


W żony Atlanticu Worldmaster ten mechanizm wysiadł a zegarek chcemy zachować i sprawić by chodził następne 40 lat!


W sumie dziwnie to wygląda, bo sprężyna naciągu jest cała. A zegarek nie chce chodzić. 


Może jest jakiś zamiennik ETA? 


Dziękuję z góry za okazaną pomoc i wszelkie "wskazówki".


post-64889-0-48109300-1410049808_thumb.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie.

Panie i Panowie! Pomóżcie! Proszę!!!

Gdzie mogę kupić mechanizm Unitas 6300N. W Polsce, na świecie.

W żony Atlanticu Worldmaster ten mechanizm wysiadł a zegarek chcemy zachować i sprawić by chodził następne 40 lat!

W sumie dziwnie to wygląda, bo sprężyna naciągu jest cała. A zegarek nie chce chodzić. 

Może jest jakiś zamiennik ETA? 

Dziękuję z góry za okazaną pomoc i wszelkie "wskazówki".

attachicon.gifDSC_0035.jpg

 

Ale to się leczy, nie wymienia


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.