Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzywy

Zakupy na mywatcheshub.com

Rekomendowane odpowiedzi

Może po prostu trafił się jakiś nadgorliwy praktykant i po tych 10 dniach zegarek wypuszczą. ;)

A swoją drogą to czym oni wysyłają swoją korespondencję, skoro pismo opatrzone datą 23 sierpnia dostajesz dopiero 29 sierpnia? Paczki do/z Azji szybciej dochodzą.  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzymaja 10 dni, nalicza dodatkowe oplaty i pewnie zwolnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski urząd + Poczta polska = Magia :P Pewnie dodatkowe opłaty za to że musieli go trzymać 10dni... i pewnie jeszcze po upływie tego czasu się dopiero zorientują że nie znają wartości towaru i będą chcieli wydruku Paypala, a zegarek  zobacze za 2 miechy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak sprawa sie zakonczy i ile Ci to kosztowalo $$$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Moja paczka wczoraj wyleciala z sg do pl, zobaczymy czy postepowanie UC to jednorazowy wypadek czy regula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX 007. No mógłby bo w deklaracji ma 81USD. No dobra, ale chyba go nie uznają za podróbke i nie zatrzymają? No i pytanie czy muszę coś w tej sprawie robic czy poprostu po 10 dniach się dowiem że handel oryginalnymi zegarkami między Singapurem a Polską jest zabroniony :P

Może czytali ten wątek, mają teraz wątpliwości - wpisz w google coś takiego:    Uwaga podróby Seiko SKX007!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to Seiko sprawę oleje, ponieważ jest to zbyt mała wartość i ilość aby tematem się zajmować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filipns jak sprawa sie rozwija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filipns jak sprawa sie rozwija?

Czekam, w piątek dodzwoniłem się do urzędu celnego i pogadałem sobie z naprawdę ogarniętym gościem. Procedura przebiega mniej więcej w taki sposób:

- Celnik wedle swojego widzimisię uznaje że zawartość paczki może być podróbką ( najczęściej patrząc tylko na kraj z którego jest wysyłana)

- Otwierają paczkę, sprawdzają jakiej marki jest towar

-Kontaktują się z właścicielem prawa, a mianowicie kancelarią danej firmy w danym panstwie. W tym przypadku z kancelarią Seiko w Polsce

-W zależności od wymagań producenta wysyłają im odpowiednie dane w celu potwierdzenia autentyczności towaru. Seiko wymaga tylko cyfrowych zdjęć dobrej jakości. Niektórzy producenci chcą żeby przesyłać im zegarek

-Decyzja jest teraz po stronie SEIKO. Jeżeli po 10 dniach roboczych urząd celny nie dostanie informacji że towar jest podróbką towar przechodzi dalej.Oczywiście naliczają VAT+Cło+ opłaty pocztowe(grosze)

-Jeżeli jest podróbą, facet w urzędzie podaje numer kancelarii firmy. Można do ich zadzwonić i załatwić sprawę ugodowo. 

 

10 dni roboczych u mnie mija jutro lub w piątek. Wysłałem im już specjalnie wcześniej wydruk z PayPala także teraz tylko czekam aż mi to puszczą. Jutro zadzwonie do UC. Ogarnięty pan dał mi swój osobny numer także nie bedzie problemu z dodzwonieniem się, a są z tym problemy.

Jestem dobrej myśli :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała ogarniętym ludziom z UC (i innych urzędów!

Takie zachowania należy chwalić i pielęgnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filipns jakies newsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała sprawa to jakieś mistrzostwo świata... Sam będę na przełomie roku zamawiał z Singapuru i zobaczymy co będzie. Teraz na "hubie" mają jakieś nowe pomysły na wysyłkę (gwarancyjna i brak pudła). W każdym razie fajnie, że opisałeś to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na "hubie" mają jakieś nowe pomysły na wysyłkę (gwarancyjna i brak pudła).

To i tak nic nie zmieni, jeśli trafi się nadgorliwy celnik.  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja kupilem skx779 bez pudelka seiko. Zegarek przyszedl z foli babelkowej i tekturowym pudelku. W srodku pseudo karta gwarancyjna z adnotacja ze zegarek wraca z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka była wpisana wartość przesyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem u nich raz mala "5" i bylo OK, zadeklarowali chyba 25$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował już ktoś na nowych zasadach wysyłki zegarek +box? Jaka była zawartość (oprócz zegarka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

W przypadku zegarek Seiko Monster + no box

 

- wartość na liście przewozowym 81$

- wartość na karcie gwarancyjnej 49$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą naprawą pogwarancyjną dobry patent, ale tak jak pisał Seven, może sie trafić jakiś... Ja będę brał bez pudła, także zobaczymy, zdam relację także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jeśli taki patent mają to może to zmienić postać rzeczy, aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, co wpisują na deklaracji celnej CN22 na pudełku (w rubryce "zawartość") bo otwieranie paczek zdarza się bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patentem można się powycierać, to zwykłe przeoczenie lub fuks jak kto woli. Jeżeli coś powraca tzn. że musiało wyjechać. Są do tego odpowiednie formularze a nikt z Was takiego nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jesli wysylales do naprawy musisz miec potwerdzenie nadania. Liczy sie wartosc na deklaracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwoju mojej sytuacji, to minęło przepisowe 10 dni roboczych, seiko nie odpowiedziało UC, więc naliczyli vat i zegarek jest już w drodze do mnie (wg trackingu PP).
Jutro albo pojutrze będzie u mnie.
WRESZCIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że obyło się, zgodnie z wcześniejszymi wpisami, bez dodatkowych ceregieli z Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem paczkę awizo. Naliczyli vat 23% i jakieś groszowe oplaty za przesyłke. Jednak to co mnie najbardziej oburzyło i zdenerwowało to naliczenie tzw. "Opłaty za przeprowadzenie rewizji celnej" w wysokości 30zł. To jest według mnie skandal że ja muszę płacić za to że jakiś (za przeproszeniem, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu) debil uraczył moją przesyłkę zaszczytem jej otwarcia i podważenia oryginalności towaru tylko dlatego że była nadana z Singapuru, który jest państwem ze trzy razy bardziej zoorganizowanym i ogarniętym od naszego.
Robią rewizję, no spoko, nie każdy w UC się zna co jest oryginalne a co nie, może nie każdy w UC wie co to wyżej wspomniany Singapur i uważa że wszystko co na wschód od Rzeszowa to już Chiny i ruskie itp :P. Pytanie tylko czemu za nadgorliwość i niekompetentność osoby w urzędzie dodatkowo musi płacić obywatel. Przecież tak naprawdę i tak płacimy za to wszystko w podatkach...
Dobra kończę bo się zdenerwowałem.
Zegarek : świetny. Na żywo wygląda nawet lepiej niż na zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.