Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mroova

Zegarmistrz do Rolexa Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Szukam fachowca w Warszawie, który potrafi zrobić przegląd, smarowanie i uszczelnienie Rolexa Date.

Byłem dzisiaj przy ul. Ptasiej, zaproponowali cenę 1920 zł. Telefonicznie ustaliłem, że przy Pl. Konstytucji chcą mniej więcej tyle samo.

Uważam, przy całym szacunku dla ich renomy etc., że to jednak duuuża przesada.

Stąd moje pytanie, jak na wstępie.

Pozdrawiam - mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowane serwisy mają ceny przeglądu ustalone przez producenta. Masz cennik i jest tam określone jaka cena dla kalibru sprzed 1975r., jaka cena kalibru z komplikacjami itp. stąd też takie ceny jak na świecie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z "Rolkiem" nie ma przebacz ;). Jeśli to tylko czyszczenie i sprawdzenie szczelności to pewnie ktoś inny może by się podjął ale... Kto będzie się narażał na nieprzewidziane problemy zaistniałe w czasie wykonywania usługi...?! W przypadku przeglądu nie wykluczone ,a nawet wielce prawdopodobne, że trzeba wymienić uszczelki. Jak jescze doszłaby jedna z części do wymiany to zapewne nie da się jej przełożyć np. z ETA, Pobiedy, Seiko,... A wtedy stosownym dostępem dysponuje jedynie serwis. Żebymy się dobrze zrozumieli nie mam żadnych związków z Rolexem a jedynie przedstawiam obraz rzeczywistości jaki jest. Przegląd tego typu zegarków kosztuje zwykle 10...20% ceny katalogowej i jak wspomniał Kolega we wpisie wyżej, jest on niezależny od kraju dokonywania usługi. Producent nie bez uzasadnionego powodu wychodzi z założenia, że skoro ktoś kupił dosyć drogi zegarek to będzie go stać na jego konserwację. Tym samym powiekszając jego zysk.

 

Krótko mówiąc taniej już było. Teraz będzie już tylko normalnie, żeby nie powiedzieć lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Szukam fachowca w Warszawie, który potrafi zrobić przegląd, smarowanie i uszczelnienie Rolexa Date.

Byłem dzisiaj przy ul. Ptasiej, zaproponowali cenę 1920 zł. Telefonicznie ustaliłem, że przy Pl. Konstytucji chcą mniej więcej tyle samo.

Uważam, przy całym szacunku dla ich renomy etc., że to jednak duuuża przesada.

Stąd moje pytanie, jak na wstępie.

Pozdrawiam - mroova

Na gwarancji czy już po ?

Około 1500zł ,taniej się nie da.

Ale się nie martw ,przegląd Zenitha około 2500żł.

Co robić ,takie czasy ;)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie po gwarancji. Oczywiście nie oczekiwałem, że będzie to 100 PLN, ale 1920 to już omało mnie nie wyrwało z butów, jak tam stałem.

Czy Rolex dostarcza części (w tym np. główki, uszczelki etc.) wyłącznie do serwisów autoryzowanych ? Przecież to niezgodne z prawem unijnym, któremu (mimo że f-ma szwajcarska) producent też podlega ?

Ale nie ma zegarmistrza, który by to zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze a jaki kaliber chodzi? Czym starszy tym lepiej. Klasyka na werku 1560/1570 zrobi kazdy kompetentny zegarmistrz. Czym nowszy tym gorzej (i to juz nawet abstrahujac od spiskowych teorii nt zuzywalnosci pewnych elementow o ktorych to teoriach sam juz nie wiem co myslec). Moj, bardzo kompetentny zegarmistrz (ale poza Warszawa) powiedzial ostatnio 500 zl za konserwacje (tzn. czyszczenie, smarowanie i regulacje) od damskiego Datejusta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ze zużywaniem się części to jest zapewne tak. Trafia taki Rolek czy Omega do autoryzowanego serwisu. Nie tylko cena za przegląd jest w nim standardowa ale i metodologia, żeby nie rzec po europejsku "procedura" by "auditor" był kontent :), jest ściśle określona. Wrzucają takiego biedaczka po wstępnych oględzinach i upewnieniu się, że "cyka" na stosowny "komputer" by mechanizm wyśpiewał wszystko łącznie z imionami kochanek właściciela czasomierza... No i wychodzi, że jest tyci defekcik w wychwycie. W normalnych czasach i okolicznościach ani zegarmistrz a tym bardziej właściciel ne zauważyliby tej drobnej anomalii przez następne pół wieku. Ale przecież żyjemy w czasach "oświcenia" i takie coś nie przejdzie! Nad stanowiskiem gdzie zdiagnozowano tę straszną usterkę zapala się wielki czerwono-pomarańczowy "kogut" a na ratunek spieszą najnamienitsi z najznamienitrzych....

 

Trochę ubarwiłem ale do tego cała sprawa się sprowadza. Jest po prostu wzorzec jak ma działać mechanizm danego kalibru i tyle. Przed opuszczeniem serwisu ma spełniać kryteria i nie ma przebacz. Bowiem serwis daje na usługę gwarancję i rękojmię zgodnie z zasadami. Tak by nie było nawet potencjalnej możliwości awarii w momencie gdy ładna pani oddaje szczęśliwemu właścicielowi, po trzech tygodniach rozłąki, ulubieńca. A że przy tym troszeczkę nadszarpnie portfel właściciela, podając mu z czarującym uśmiechem fakturę, to już zupełnie inna sprawa.

 

Teoria spiskowa co do dostępności części jest niestety jak najbardziej prawdziwa. I nie jest to tylko problem zegarkowy. Dlatego, jak stwierdził Kolega wyżej, im starszy Rolek tym lepiej pod tym względem. UE g... , za przeproszeniem, może z tym coś zrobić. Producent wysyła, albo i nie wysyła ale tak jest na papierze, a to w UE jest święte, że minimalna ilość zamównienia na np. koła balansowe to 25szt a uszczelek w pakiecie mieści się 300,... Dla serwisu to żaden problem ale dla pojedynczego zegarmistrza z jednym zegarkiem do naprawy to zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 3035.

Niestety Pan z "Od czasu do czasu" zrejterował. Chyba zapukam do Pana Marka Bienia ...

 

Zbyszke, mam nadzieję, że nic Cie nie wiąże z tym, z czego Kumla słynie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadamy na stanie częsci do serwisowania lini Oyster

Jezeli jest Pan zainteresowany zleceniem nam przegladu zegarkta to prosimy o kontakt tel. bezposrednio na pracownie.

zegarmistrz Norbert Żukowski

 

Zegarmistrz Brylowski

80-398 Gdańsk Obr. Wybrzeża 1

Galeria Przymorze

NIP 586-115-33-92

tel. 58 761-48-89


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 3035.

Niestety Pan z "Od czasu do czasu" zrejterował. Chyba zapukam do Pana Marka Bienia ...

 

Zbyszke, mam nadzieję, że nic Cie nie wiąże z tym, z czego Kumla słynie :) .

 

nie, chociaz bylem w tej instytucji na wycieczce ze zwiedzaniem.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze ,tak na marginesie czy jest jakis zegarmistrz w Polsce posiadajacy certyfikat ROLEXA ,bo z tego co mi wiadomo nie jest latwo go miec ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem po problemie. Oddałem do p. Marka Binia. Najpierw (w grudniu) było czyszczenie i konserwacja, a po około miesiącu (na ustabilizowanie chodu) oddałem na dodatkową regulację.

Efekt - jak dla mnie wręcz trudny do uwierzenia - śpieszy się 3 (trzy) sekundy na dobę.

Komentarz chyba zbyteczny, szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

No to już jestem po problemie. Oddałem do p. Marka Binia. Najpierw (w grudniu) było czyszczenie i konserwacja, a po około miesiącu (na ustabilizowanie chodu) oddałem na dodatkową regulację.

Efekt - jak dla mnie wręcz trudny do uwierzenia - śpieszy się 3 (trzy) sekundy na dobę.

Komentarz chyba zbyteczny, szczerze polecam.

 

Oj tam, oj tam... :) mam Pabiedę, która także spieszy ~3s/24h . Zamienimy się... :lol: ? Gratuluję ożywienia Rolka. Mam tyko nadzieję, że cena była konkurencyjna zględem autoryzowanego serwisu. Warto wiedzieć, że jest ktoś kto się tego podejmuje w Polsce po za autoryzowanymi serwisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie nie napisal, choc to przeca jedna z wazniejszych informacji powinna byc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie nie napisal, choc to przeca jedna z wazniejszych informacji powinna byc wink.gif

Witam,

jezeli chodzi o przegląd Rolexa to pan Marka Bien to straszny partacz i brudas i napewno Rolexa to on dobrze nie zrobi.

Mój kolega zrobił u tego cymbała przegląd ULYSSA NARDIN i mu uszkodził koło zembate do rezerwy chodu i teraz głupi ćwok tego nie chce zareklamować.

Do tego zegarek się pużni i też tego nie chce zareklamować.

Wskazowki ściąga pensetą i zostawia ślady to tak jakby szkła kontaktowe wkładać kombinerkami.

Bazuje na tym że jest biegłym sądowym i ludzie mu ufają a to zwykły partacz.

NIE POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jezeli chodzi o przegląd Rolexa to pan Marka Bien to straszny partacz i brudas i napewno Rolexa to on dobrze nie zrobi.

Mój kolega zrobił u tego cymbała przegląd ULYSSA NARDIN i mu uszkodził koło zembate do rezerwy chodu i teraz głupi ćwok tego nie chce zareklamować.

Do tego zegarek się pużni i też tego nie chce zareklamować.

Wskazowki ściągał pensetą i zostawia ślady to tak jakby szkła kontaktowe wkładać kombinerkami.

Bazuje na tym że jest biegłym sądowym i ludzie mu ufają a to zwykły partacz.

NIE POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.