Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl URWERK UR-1001 Zeit Device

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarmistrz-wizjoner Felix Baumgartner oraz jego biznesowy partner i projektant Martin Frei zakładając manufakturę URWERK przedefiniowali spojrzenie na mechaniczne zegarmistrzostwo. Ich najnowsze, sygnowane symbolem UR-1001, futurystyczne dzieło śmiało można nazwać zegarkiem XXI wieku.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie moja bajka. Aczkolwiek doceniam wkład w zegarmistrzostwo takich wynalazków.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kompletnie nie rozumiem takich tworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie miazga..co pewnie widać po ekscytacji w moim tekście.

 

Dla mnie URWERK to kapitalna sprawa. Fenomenalne podejście do zegarmistrzostwa w pięknej formie.

Naręczne zegarki mają bomba (marzenie), ten jest kapitalny w swoim szaleństwie - licznik 1000 letni niszczy, choć wydaje się abstrakcją.

 

Pisało mi się ten tekst z zaskakującą lekkością. Chyba coraz mocniej wciągają mnie takie futurystyczne twory, choć klasyka zawsze będzie numerem 1.

 

Fajnie że URWERK jest...może pokusimy się o jakiś wywiad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Ludzie którzy tworzą takie zegarki muszą być niesamowici :) URWERK wykracza poza ramy konwencjonalnego zegarmistrzostwa i tworzy arcydzieła mikromechaniki!


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny.ale od strony zegarmistrzowskiej bo wizualnie to tak sobie...ciekawe jak na zywo sie prezentuja.na rece itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomity pod każdym względem.....artykuł też fajny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kieszonka... :)


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny model z pod znaku Urwerk. No i to jest zegarek! Jest się czym zachwycać, lubię jak ktoś łamie szablon i robi to w sposób piękny, a tak się dzieje w przypadku tej manufaktury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest zegarek!

Litości, na zegarek to to nie wygląda :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, na zegarek to to nie wygląda :D

 

Trochę fantazji Michał...klasyka klasyką, ale trzeba mieć trochę wyobraźni, inaczej zegarki były by potwornie nudne. To jest coś, co wymyka się przeciętnemu postrzeganiu pojęcia "czasomierz" - i bardzo fajnie.

 

P.S> Kilka fotek live w rękach Felixa Baumgartnera: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150272030678437.331752.123675528436&type=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy, to napewno, ale pod względem stylistycznym zupełnie mi nie podchodzi - wole mimo wszystko klasyke. A może ja poprostu się już starzeje :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasyki jest ogromny wybór zegarków, taki futurik z wysokiej półki też jest potrzebny na rynku.

 

Dla mnie ta kieszonka jest fantastyczna, super materiały, rozwiązania. Widać że każdy szczegół jest dopracowany, a patent z licznikiem rewelacja. Mała limitacja, cena pewnie zaporowa, ale przekazać taki następnemu pokoleniu to marzenie.

 

Bardzo fajny artykuł, mała ekscytacja nie przeszkadza w czytaniu, wprost przeciwnie :D


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że artykuł rzeczywiście bardzo fajny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był większy....fanie by wyglądał na biurku :D


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, na zegarek to to nie wygląda :D

W latach czterdziestych jakbyś pokazał F-35B to ludzie też by mówili, że nie wygląda to na samolot. Czas idze do przodu, technika idzie na przód również w sferze mikromechaniki i designu zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz, poważnie? :D

 

Technika i design może iść do przodu, ja tam jednak mimo wszystko pozostanę przy klasyce.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technika i design może iść do przodu, ja tam jednak mimo wszystko pozostanę przy klasyce.

nuda Panie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka jest ok, ale nie powinno się krytykować ducha postępu... a już tym bardziej w tak pięknym wydaniu jak ten urwerk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalny w kazdym calu, zreszta jak wszystkie Urwerki :D Z firm wykraczających poza ramy klasycznego wzornictwa nie mozna tez zapomniec o MB&F robia równie ciekawe zegarki. Wiec moze chronos24.pl napisałoby o jakims zegarku Maximilian Büsser & Friends?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek pokazuje kwintesencje nowoczesnego zegarmistrzowstwa prezentowana m.in. przez firme urwerk.To zabawa dostepnymi technologiami i tworzenie czegos nowego (niekoniecznie uzytecznego, ale badzmy szczerzy - po co nam wskaznik faz ksiezyca w zegarku?).Przez takich ludzi jak projektanci tego mechanizmu zostana wynalezione nowe,ciekawsze zastosowania mechanizmow zegarkowych.A o to przeciez nam,kolekjonerom chodzi,no nie?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Innowacyjności mówię tak, ale pod warunkiem, że to czemuś służy. Wątpię, aby odczytanie godziny czy pozostałych wskazań z tak skonstruowanego zegarka, było bardziej praktycznie niż w rozwiązaniach klasycznych. No ale fajnie, że Urwerk jest, bo wnosi trochę kolorytu do zegarmistrzostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy zegar. Byłby też ciekawy, gdyby był zegarkiem naręcznym. Jendo mnie ciekawi, czy to jest automat? Wydaję mi się, że naciąg jest mechaniczny, więc po co rotomat do kompletu? No i jak działa ten wskaźnik 100 i 1000 letni, bo jeżeli ktoś nie nakręci zegarka (a rezerwę ma taką sobie) to mechanizm nie pracuje i ten licznik też nie powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy zegar. Byłby też ciekawy, gdyby był zegarkiem naręcznym. Jendo mnie ciekawi, czy to jest automat? Wydaję mi się, że naciąg jest mechaniczny, więc po co rotomat do kompletu? No i jak działa ten wskaźnik 100 i 1000 letni, bo jeżeli ktoś nie nakręci zegarka (a rezerwę ma taką sobie) to mechanizm nie pracuje i ten licznik też nie powinien...

Oj nie czytaliśmy tekstu..nie czytaliśmy :)

Naciąg jest automatyczny....

 

A wskazania 100 i 1000 lat oczywiście stają, kiedy sam zegarek się zatrzymuje - tak zresztą, jak i wszystkie inne wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemal z łezka w oku przeglądałem niedawno stare czasopisma, w których były wizje różnych "urządzeń" XXI wieku. No i dzisiejsze urządzenia nie wyglądają tak, jak to sobie kiedys wyobrażano. Ten zegarek też raczej nie dokona przełomu i nie sądzę, żeby wyparł z rynku klasyczne czasomierze. Zresztą takich wizjonerskich, niestandardowych, dizajnerskich zegarków jest całkiem sporo i nie robią tak naprawdę żadnej rewolucji. Raczej są to ciekawostki, niż jaskółki przełomu.

Niemniej zegarek jest bardzo ciekawy i na pewno wart uwagi. Na kolana mnie nie rzucił, ale jest w nim to "coś". Takie projekty są bardzo potrzebne, żeby sztuka zegarmistrzowska nie skostniała, a swieże spojrzenie i nowe rozwiązania są bardzo cenne w kazdej dziedzinie.

Wolę raczej klasykę, ale podoba mi się ten dziwoląg.

A Łukaszowi gratuluję świetnie napisanego artykułu - dobrze się czyta :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.