Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

voronovitch

Zegarek architektów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co sądzicie o naszym projekcie zegarka w fazie studialnej?

Prosimy o fachowy komentarz.

 

Zasada pokazywania czasu za pomocą obrotowych talerzy i wskazówki sekundnika (wewnętrzny pierścień - godzina, zewnętrzny - minuta).

 

Zegarek utrzymany w surowej i minimalistycznej stylistyce, z uszami wykonanymi z jednego kawałka metalu, przechodzącymi przez cylindryczną kopertę.

 

Na pierwszej załączonej wizualizacji pokazane są 2 warianty , ze szkiełkiem sferycznym i płaskim. Obecnie skłaniamy się do wersji sferycznej.

 

Podstawowe dane:

Werk: ETA 2824-2

Koperta: Stal nierdzewna satynowana/tytan

Średnica: 40mm (z koronką około 43mm)

Grubość koperty: 12mm

Szerokość uszu: 20/28mm

Koronka: zakręcana

 

 

Jest to nasze pierwsze podejście do tematu zegarkowego.

MOD EDIT : kolejna reklama = usuniecie tematu

 

Pozdrawiamy: Grzegorz Woronowicz, Krzysztof Rewski, Jakub Kalinowski

 

 

post-30275-0-40959100-1316973653_thumb.jpg

 

post-30275-0-25776400-1316973706_thumb.jpg

 

post-30275-0-70521000-1316973778_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy, ale nie mogę się przekonać do tych cieniutkich uszu (wg mnie nie komponują się z jednak dość masywną kopertą).

Rozumiem, że na deklu będą jakieś napisy, czy zostawiacie pusty (tylko krzyż)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o projekt tu chodzi tylko o o pokazanie Waszej strony internetowej która mnie nie interesuje. To nie forum architektów.To nie projekt tylko kopia jeśli chodzi o dyski. Proponuję KOSZ


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie gotuj się tak....

 

temat jest jak najbardziej zegarkowy, więc nie widzę powodu do usuwania.

 

a same zegarki...nie mój klimat chociaż pomysł ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byloby bez uszu (patrz Mazzuoli) ale przy 40mm zegarek bylby chyba za maly na rece. Koronka zupelnie nie teges.

Podoba mi sie napis "AUTOMATYCZNY"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o projekt tu chodzi tylko o o pokazanie Waszej strony internetowej która mnie nie interesuje. To nie forum architektów.To nie projekt tylko kopia jeśli chodzi o dyski. Proponuję KOSZ

yy?

no ja np. nie zajrzałem na tę stronę właśnie dlatego, że mnie nie interesuje (choć jeśli są na niej projekty zegarków to dalej nie widzę w tym spamu :lol: ) dyski kopią? ja widzę pierwszy raz chyba, ale jeśli były w innych zegarkach?

a jak ktoś robi zegarek ze wskazówkami to kopia i kosz? :D

nie rozumiem nic zupełnie

 

co do zegarka - mi jakoś nie calkiem leży,

kolory bardzo fajnie (+),

prostota bardzo fajnie (+)

czytelności odrobinę za mało (-),

sekundnik jakoś coś sam nie wiem :D (-)

gabaryty koperty moim zdaniem nie trafione jak na zegarek, który ma być subtelnie elegancki, wolałbym coś do 6 - 7 mm, elegancko, prosto i bajka! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy, ale nie mogę się przekonać do tych cieniutkich uszu (wg mnie nie komponują się z jednak dość masywną kopertą).

Rozumiem, że na deklu będą jakieś napisy, czy zostawiacie pusty (tylko krzyż)?

 

 

Planujemy napisy na deklu w języku polskim. Zastanawiamy się czy umieszczać to w ramionach krzyża czy po obwodzie, między ramionami.

 

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byloby bez uszu (patrz Mazzuoli) ale przy 40mm zegarek bylby chyba za maly na rece. Koronka zupelnie nie teges.

Podoba mi sie napis "AUTOMATYCZNY"!

 

Uszy idą ku dołowi żeby nie odstawały od nadgarstka. Odnośnie wymiarów, zbieramy opinie, które już i tak są podzielone.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czytelności odrobinę za mało (-),

sekundnik jakoś coś sam nie wiem :lol: (-)

gabaryty koperty moim zdaniem nie trafione jak na zegarek, który ma być subtelnie elegancki, wolałbym coś do 6 - 7 mm, elegancko, prosto i bajka! :D

 

Czytelność jest gorsza z powodu przyjętej przez nas stylistyki i braku podziałki na tarczy, której wprowadzenie rozważamy.

 

Sekundnik nawiązuje do architektonicznego symbolu strzałki północy, której końcówka bywa prostokątna lub trójkątna, ale nie jest symetryczna.

2.png

 

W kwestii gabarytów, nie sposób zadowolić wszystkie gusta. Ideałem byłaby możliwość wariantowania wymiarów zegarka (jak np Fortis Flieger)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - skoro jesteście architektami to nazwisko Starck jak i jego projekty nie są wam obce.

Pomysł z tarczami nie jest niczym nowym:

http://technabob.com/blog/2007/12/27/starck-palindrome-watches-a-study-in-simplicity/

http://technabob.com/blog/2007/11/29/philippe-starck-wrapped-watches-analog-gets-modern/

http://www.shadestation.co.uk/Philippe-Starck-Watches-PH5038.html

 

i kilka innych:

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=6

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=20

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=9

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=11

http://www.watchismo.com/Issey-Miyake-TO-Watch.aspx

 

Wasz krzyżyk na deklu też odsyła mnie od Starck'a (jego logo) nie wiem czy to podświadome czy nie, ale skoro już od razu nasuwa się porównanie to moim zdaniem wasz projekt nie wytrzymuje tego porównania.

Koperta, jej proporcje sferyczne szkło kojarzą mi się troszeczkę z zegarkami w stylu bauhausu natomiast tarcza przywołuje mi na myśl lapidarne współczesne projekty (np. wspomniany Starck) i tutaj czuję zgrzyt.

Schowałbym mocowanie paska pod kopertę a jeśli je pokazujecie to wolałbym minimalistyczną tarczę z normalnymi (może ciekawie skrojonymi wskazówkami) w stylu np. nowego zegarka Defakto (nie skopiowane ale w tym stylu).

 

Podobają mi się wasze projekty architektoniczne (bardzo ładne podanie graficzne) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strzałką wygląda lepiej moim zdaniem niż z prostokątem.

minimalnie szersze pierścienie i wstępnie rezerwuję :lol:

moim zdaniem ciekawy i odważny projekt, baardzo fajna wizualizacja

będę kibicował rozwojowi tego projektu

im więcej osób z pomysłami i chęciami tym lepiej

jak to mówią fejsbukowcy - lajk it!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik nawiązuje do architektonicznego symbolu strzałki północy, której końcówka bywa prostokątna lub trójkątna, ale nie jest symetryczna.

2.png

 

 

To może nanieście ten symbol na transparentnej tarczy na samej górze tak aby cały ten symbol był na tarczy a pod spodem była widoczna reszta. Zegarek bedzie mniej lapidarny i dzięki temu uszy będą bardziej spójne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne/fajne/ciekawe

 

ale uszy to kompromitacja - na potrzebę chwili dorobione ze spinacza

muszą z kopertą tworzyć całość nawet jeżeli będą służyły tylko do przepchania paska parcianego (najlepiej 22mm)

w obecnej fazie zawory w moje piwnicy wyglądają bardziej okazale

rozrost koperty do 42mm. góra 44 mm i będzie git....

będzie można projekt pchać dalej

pozdro

 

PS. szkło sferyczna, tytan, zmiana uszu, i przeprojektowanie tego "celownika / krzyża" z pleców...

 

swoją drogą skąd zaczerpnęliście pomysł na te uszy?

gdzieś ostatnio przerabiałem takie tandetne rozwiązanie na podobne haczyki z drutu

na chwilę obecną nie mogę sobie przypomnieć co to było, ale jak oliwa spłynie do głowy - napiszę

jakieś sprzążki w plecakach, torbach od laptopa czy podobne mocowania doczepiane do gumowych taśm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - skoro jesteście architektami to nazwisko Starck jak i jego projekty nie są wam obce.

Pomysł z tarczami nie jest niczym nowym:

http://technabob.com/blog/2007/12/27/starck-palindrome-watches-a-study-in-simplicity/

http://technabob.com/blog/2007/11/29/philippe-starck-wrapped-watches-analog-gets-modern/

http://www.shadestation.co.uk/Philippe-Starck-Watches-PH5038.html

 

i kilka innych:

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=6

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=20

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=9

http://www.dezeenwatchstore.com/?page_id=4&shopp_pid=11

http://www.watchismo.com/Issey-Miyake-TO-Watch.aspx

 

Wasz krzyżyk na deklu też odsyła mnie od Starck'a (jego logo) nie wiem czy to podświadome czy nie, ale skoro już od razu nasuwa się porównanie to moim zdaniem wasz projekt nie wytrzymuje tego porównania.

Koperta, jej proporcje sferyczne szkło kojarzą mi się troszeczkę z zegarkami w stylu bauhausu natomiast tarcza przywołuje mi na myśl lapidarne współczesne projekty (np. wspomniany Starck) i tutaj czuję zgrzyt.

Schowałbym mocowanie paska pod kopertę a jeśli je pokazujecie to wolałbym minimalistyczną tarczę z normalnymi (może ciekawie skrojonymi wskazówkami) w stylu np. nowego zegarka Defakto (nie skopiowane ale w tym stylu).

 

Podobają mi się wasze projekty architektoniczne (bardzo ładne podanie graficzne) :lol:

 

Znamy i cenimy projekty Starka.

Nasz krzyż na deklu nie jest inspirowany jego logo. "Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe" :D

Wiadomo, że użycie obrotowych tarcz zamiast wskazówek nie jest odkryciem Ameryki (jak chociażby Bell&Ross Radar), ale jest rozwiązaniem rzadszym, stąd może Wasze skojarzenia z plagiatowaniem.

Słuszne spostrzeżenie Roja "a jak ktoś robi zegarek ze wskazówkami to kopia i kosz?"

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Bell&Ross to uszy tez od nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszy i koperta bardzo fajne

przy takiej tarczy i wskazówkach sferyczne szkło raczej odpada, jakoś tak "nieurządeniowo" a bardziej ze zniekształcaniem odczytu się kojarzy

 

tu sferyczne jak najbardziej:

http://www.bellross.com/ww/en/#/collections/vintage/heritage/95

 

brakuje mi jeszcze czegoś na koronce a znak strzałki w kółku idealnie tam by pasował:lol:

kierunek fajny, projekt fajny. będę podglądał efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne/fajne/ciekawe

 

ale uszy to kompromitacja - na potrzebę chwili dorobione ze spinacza

muszą z kopertą tworzyć całość nawet jeżeli będą służyły tylko do przepchania paska parcianego (najlepiej 22mm)

w obecnej fazie zawory w moje piwnicy wyglądają bardziej okazale

rozrost koperty do 42mm. góra 44 mm i będzie git....

będzie można projekt pchać dalej

pozdro

 

PS. szkło sferyczna, tytan, zmiana uszu, i przeprojektowanie tego "celownika / krzyża" z pleców...

 

 

Zegarek jest pokazany bez paska. Dlatego uszy rzucają się w oczy. Motywem przewodnim w projekcie uszu jest zawleczka, która spina kopertę z paskiem.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszy i koperta bardzo fajne

przy takiej tarczy i wskazówkach sferyczne szkło raczej odpada, jakoś tak "nieurządeniowo" a bardziej ze zniekształcaniem odczytu się kojarzy

 

tu sferyczne jak najbardziej:

http://www.bellross.com/ww/en/#/collections/vintage/heritage/95

 

brakuje mi jeszcze czegoś na koronce a znak strzałki w kółku idealnie tam by pasował:lol:

kierunek fajny, projekt fajny. będę podglądał efekty

 

Koronka jest jeszcze nieskończona. Też lubimy detal na koronce i planujemy go wprowadzić.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy żeby uszy były monolitem przechodzącym przez wnętrze koperty. Zastanawiamy się nad realnością techniczną tego rozwiązania ze względu na możliwą kolizję z mechanizmem (?)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo moich słów krytyki, naprawdę będę kibicował

 

zawleczka ? - jaśniej proszę

bo przysięgam, że gdzieś takie rozwiązanie widziałem i szukam myślami gdzie praca/fitness/samochód a nie był to przedmiot nowy

 

jeżeli uszy nie ulegną zmianie to nie wiem czy przełknę zakup,

zanosi się naprawdę ciekawie

kto to miałby wyprodukować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy żeby uszy były monolitem przechodzącym przez wnętrze koperty. Zastanawiamy się nad realnością techniczną tego rozwiązania ze względu na możliwą kolizję z mechanizmem (?)

 

Pozdr

 

 

nie po to stosuje się koronkę zakręcaną, żeby osłabiać kopertę nawiercaniem na inne elementy, aż do mechanizmu

ale na pewno można wykonać inaczej

a że na tym świecie nie żyję od wczoraj takie rozwiązania są/były już gdzieś stosowane

 

nie wiem czy nie u ruskich(również w zegarkach) i lampkach na płaskie baterie - jeżeli ktoś jeszcze pamięta tongue.gif

 

i tak coś kojarzę, że take rozwiązanie jest w lampkach rowerowych/górniczych/wojskowych gdzie gumową taśmę przyczepia się do otworów lampki właśnie takimi haczykami aby następnie zamontować ją na kasku/hełmie

 

tak czy siak mi się to wybitnie nie podoba

prostota, prostotą ale tutaj to już minimalizm poniżej granicy - dla mnie nieakceptowalnej (nie przy parametrach zegarka, które określiliście w 1 poście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo moich słów krytyki, naprawdę będę kibicował

 

zawleczka ? - jaśniej proszę

bo przysięgam, że gdzieś takie rozwiązanie widziałem i szukam myślami gdzie praca/fitness/samochód a nie był to przedmiot nowy

 

jeżeli uszy nie ulegną zmianie to nie wiem czy przełknę zakup,

zanosi się naprawdę ciekawie

kto to miałby wyprodukować ?

 

Zawleczka - dlatego, że koperta jest "nawleczona" na uszy. Wygląd uszu nie jest jeszcze przesądzony :lol:

Kto to miałby wyprodukować? Jak na razie, za pomocą Forum chcielibyśmy zbadać zainteresowanie zegarkiem i ewentualną możliwość stworzenia prototypu.

Tę inicjatywę traktujemy jako spełnienie naszych "zegarkowych marzeń". Cieszymy się z Waszego zainteresowania.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo średnicy....

 

przy tak designerksim projekcie zdecydowanie 40mm to za mało.

Przy klasycznym czasomierzy ok, przy takim mało, i to nie tylko z racji czytelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Zgadzam się że średnica powinna być nieco większa. Uszy o dziwo są ok. Koniecznie trzeba pomyśleć o wprowadzeniu indeksów.

Patrzcie jak fajnie rozwiązał to Issey Miyake.

4037isseymiyakewatchbyt.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest OK mi się podoba :lol: ...uszy.....dawno takich nie widzieliśmy we współczesnym zegarmistrzostwie.....ale pasują do surowego designu... Zgadzam się, że przy tak surowym projekcie tylko płaskie szkło!!! żadne sferyczne absolutnie!.Średnica 40! jest także akceptowalna....

 

Miałem kiedyś Fortisa Spacematica miał właśnie kopertę 40mm i nigdy nie pomyślałem, że mógłby być lepszy gdyby był większy.

 

spacematic_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.