Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karol1302

Azimuth SEA-HUM GMT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to moja pierwsza recenzja w Klubie, dlatego proszę Was bardzo o wyrozumiałość :)

Zegarek Azimuth SEA-HUM GMT trafił do mnie, jak to niektórzy określają, w wyniku zakupu w ciemno. Nie miałem dotychczas styczności z marką, ani z osobami posiadającymi zegarki ich produkcji. Sama firma jest stosunkowo młoda, bo założona w 2003 roku w Biel w Szwajcarii, jednak już w tak krótkim czasie zdążyła wyrobić sobie renomę i co tu dużo mówić własny rozpoznawalny styl, produkując intrygujące zegarki, kładąc szczególny nacisk na jakość i dopracowanie szczegółów (polecam zajrzeć na stronę http://www.azimuthwatch.com)

To właśnie model roulette był pierwszym zegarkiem marki Azimuth, który zobaczyłem i od razu wzbudził moje spore zainteresowanie. Było to ponad 2 lata temu i od tej pory stale, gdzieś w mojej głowie kołatała się chęć posiadania ich zegarka.

Jako, że od pewnego czasu mój gust zegarkowy zaczął schodzić delikatnie pod powierzchnie wody, a w mojej kolekcji wciąż przybywało zegarków do nurkowania zacząłem przymierzać się do zakupu kolejnego divera. Niestety na horyzoncie nie było żadnej doxy więc pomyślałem, czemu by nie spróbować.

Poszperałem w sieci, zapłaciłem i z wielką niecierpliwością czekałem na przyjście paczki, która dotarła do mnie wczoraj.

Oczywiście nie mogłem wytrzymać do doręczenia i wyrwałem sie z pracy w pogoń za kurierem.

Było warto - otrzymałem paczkę cięższą niż każda z dotychczasowych zegarkowych przesyłek.

Zegarek zamknięty był w dwa pudełka, pierwsze czarne, kartonowe, opatrzone srebrnym napisem Azimuth, wewnątrz niego kolejne pudło, tym razem z egzotycznego drzewa, z przykręcona na wieku metalową tabliczką z logo firmy i długo oczekiwany zegarek

52611529.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

niestety jak widać, zestaw nie jest kompletny, gdyż brakuje dwóch narzędzi do skracania bransolety - o czym już poinformowałem sprzedawcę.

Zegarek otrzymałem na gumowym pasku, notabene z bardzo wygodnym zapięciem

Jednak jako miłośnik bransolet, zaraz po powrocie do domu, zabrałem się za jej zakładanie, co niestety w braku odpowiednich narzędzi nie było łatwe.

Ale wróćmy do samego zegarka. Zamawiając SEA-HUM GMT liczyłem na to, że dostane zegarek sporych rozmiarów, stylistycznie ciekawy i wykonany na bardzo wysokim poziomie. Gdy pierwszy raz wziąłem go do ręki pomyślałem - jest wielki.

To zdecydowanie największy i najcięższy zegarek, jaki do tej pory miałem - nie mierzyłem, ale na oko jego waga z pewnością dobija do 250 g.

Szerokość koperty bez koronki to niewiele ponad 45mm a wysokość sięga 19mm. Po obejrzeniu zegarka pomyślałem, że najciekawszym modelem do porównania byłby, ze względu na swoje rozmiary, breitling seawolf, lecz niestety nie mam do niego dostępu i zrobiłem porównanie z Omegą PO Big Size.

ZEGAREK

Bardzo często, kiedy chcę opisać jakiś zegarek nasuwają mi się skojarzenia z samochodami i nie inaczej jest w tym przypadku.

Azimuth jednoznacznie kojarzy mi sie z Hummerem, jednak nie z tym nowym -plastikowym, lecz ze starym, wielkim, uniwersalnym i niezniszczalnym.

Zegarek pod względem jakości wykonania, precyzji spasowania elementów, szlifów i użytych materiałów w niczym nie ustępuje Omedze, co ciekawe :P byłbym skłonny powiedzieć, że nawet ją przewyższa. Jest zimny, muskularny i mocno rzuca sie w oczy. Co dziwne, mimo swoich ogromnych rozmiarów dość dobrze leży na ręce i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu bardziej niż inne divery jakie noszę - jedynie do wagi trzeba sie przyzwyczaić.

31018941.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

51205343.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

55812446.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

18146338.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

KOPERTA

Jak widać na zdjęciach powyżej koperta azimutha to kawał metalu :) Charakteryzuje się bardzo precyzyjnymi cięciami, jest pięknie zakończona i dopracowana z każdej strony. Większa częśc koperty jest szczotkowana, jednak po obydwu jej stronach, przez cała jej długość usytuowane są pasy wypolerowanej stali. Całość wygląda smakowicie, choć w całości wyszczotkowana pasowałaby chyba bardziej do surowej stylistyki SEA-HUM.

DEKIEL

Dekiel, jest raczej.... minimalistyczny :) no bo z jednej strony można by oczekiwać jakiegoś ciekawego graweru, z drugiej jednak strony to surowość upiększa ten zegarek i nadaje mu charakteru - więc mnie osobiście taki dekiel sie podoba.

Ciekawe odczucia pojawiają się gdy dotykamy dekla, sprawia on wrażenie nie do końca dopracowanego, ostro ciętego kawałka stali, a po zamknięciu oczu pozwala dokładnie i bezproblemowo czuć palcami jego wizualizację :) wiem to trochę dziwne co piszę, ale tak właśnie to odbieram.

58820284.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

SZKŁO

Szkiełko jest dość dobrze dopasowane rozmiarem do całego zegarka :D Jest duże i grube (4mm) powiem wam szczerze, powoduje dośc spore obawy o przyszłe zarysowania. Jednak patrząc pod odpowiednim kątem na tarczę daje nam bardzo ciekawy efekt kopuły, roztaczającej sie nad tarczą i rekompensuje moje wcześniejsze obawy o zarysowanie :)

45917402.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

BEZEL

Bezel nie odznacza się jakoś bardzo od koperty, i nie rzuca sie w oczy. Jest bardzo fajnie spasowany z nią a jego kształt współgra z wypukłością szkiełka. pełny obrót to 60 klików, mięsistych i głośnych. obracając go nie obawiam sie o to, że przeskoczę/przeskaluję o jeden ząbek, gdyż każdy przeskok jest mocno zaakcentowany i czuję jakby bezel zatrzymywał się na chwilkę w każdej z 60 pozycji. Bez wątpienia trzeba użyć siły, by nim kręcić :) Oznaczenia sa bardzo przejrzyste, a pod względem wykończenia nie mam się do czego przyczepić.

51132474.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

KORONKA

:) to jest chyba ta część zegarka, która mnie najbardziej cieszy, jest śliczna, ogromna i ciekawie zaprojektowana, swoim rozmiarem jak ulał pasuje do zegarka.

Trzeba się jednak przyzwyczaić do kręcenia nią, ze względu na fakt, że od spodu jest dość mocno obudowana kopertą.

75251998.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

41712795.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

21907265.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

TARCZA/LUMA

Sama tarcza jest dość minimalistyczna, pokryta kolorem wyglądającym na perłowy. Indeksy sa bardzo widoczne. Wskazówki to temat, jaki nie do końca przypadł mi do gustu - są surowa, aż nadto. wyglądaja jak żywcem wycięte z kawałka stali i oszczotkowane.Wskazówka minutowa powinna byc moim zdaniem bardziej kontrastowa do tarczy, choć niewątpliwie pasują one do stylistyki całego zegarka.

75691566.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Luma jak przystało na divera z limitem głębokości 1500m bardzo OK

luma.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

BRANSOLETA

Bransoleta Planet Ocean była dla mnie jak do tej pory najlepszą z jaka miałem do czynienia - swoim wykonaniem, spasowanie, i wygodą kładła na kolana wszystko co mierzyłem i co mam.

SEA-HUM pozytywnie mnie zaskoczył. Posiada bransoletę ciężką, dobrze spasowaną, w całości szczotkowaną i wyposażoną w ciekawe a zarazem bardzo fajne zapięcie. Pisałem wcześniej, że zegarek mimo swoich rozmiarów dobrze leży na ręce i duża w tym zasługa bransolety, która idealnie dopasowuje sie do kształtu nadgarstka.

Odpięcie i zapięcie zegarka wymaga włożenia w to siły, jednak daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ten kolos nie spadnie mi z nadgarstka w nieoczekiwanym momencie. Dźwięk jaki słyszę przy zapinaniu i odpinaniu jest dziwny... nie jest to typowe klekotanie czy klikanie ale bez wątpienia pasuje do całości.

57709484.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

58588464.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

MECHANIZM

Jako, że zegarki kupuje oczami, a o stronie mechanicznej mam podstawową wiedzę to zostawiłem ten temat na koniec.

Sercem zegarka jest modyfikowana ETA 2836-2, której nie widziałem i o której niestety niewiele wiem - więc może ktoś z was ma informacje na temat tego jaka konkretnie wersja siedzi w środku.

Kończąc mam nadzieje, że to co napisałem da sie czytać i może niedługo w klubie pokaże się kolejny Azimuth, bo warto.

Zdjęcia niestety robiłem wczoraj na szybko - część telefonem, ale postaram sie zegarek porządnie "obfotografować" i wrzucić do galerii.

Pozdrawiam Karol


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis ciekawego zegarka, bardzo dziekuję.

Mam nieodpartą skłonność do masywnych diverów którą hamuje tylko kwestia finansowa, bardzo skutecznie zresztą.

Z tego tez powodu ten model pewnie nigdy nie zagości na moim nadgarstku niemniej jest to zegarek, który podoba mi się pomimo jego ceny.

W przeciwieństwie do Omegi :P

 

Co do bransolety...nie miałem nigdy Omegi więc trudno mi porównywać ale miałem do niedawna Eternę Kontiki Four Hands i jak dotąd, nie spotkałem lepiej wykonanej bransolety niż ta od Eterny.

Jestem ciekaw, jak wypadłaby w porównaniu z tą od Azimutha.

ETA 2836-2 to po prostu 2824 z dołożoną komplikacją datownika z czwartą wskazówką.

Ten sam mechanizm był w Kontiki. Tam w wersji elabore, niestety nie wiem, jak jest w Twoim zegarku.

 

Czekam na fotki w galerii :D


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Karolu gratuluję ciekawej i konkretnej recenzji(debiut udany :P) oraz oczywiście zegara... :D Prezentuje się znakomicie, kawał divera, nie da się ukryć, że trzeba mieć do niego konkretny nadgarstek. Lubię tą markę, szczególnie w jej bardziej awangardowej odsłonie, ale i ten nurek bardzo udany.

Ja również jestem fanem bransolet, ta wygląda na dobrze wykonaną, dla mnie diver tego typu tylko na bransolecie, chociaż z nią rzeczywiście robi się już kategoria super ciężka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy tekst i gratulacje.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna pierwsza recenzja, dzieki. Zegarek tez ciekawy, choc mi osobiscie nie do konca podchodzi kolorystyka. Gratulacje i niech sie nosi!


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja i dużo dobrych zdjęć, dzięki. Bardzo ciekawa firma i ma dużo fajnych pomysłów, ja juz wiem co od nich bym nabył, piękny jest i ma wielką wartość sentymentalną, przypomina mi licznik w dużym Fiacie zwanym kanciakiem - zakochałem się na amen

h_BiRetrogradeWhitePVD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, bardzo mi miło, że recenzja dała się czytać :) i zegarek generalnie się podoba.

Biorąc pod uwagę rozmiar zegarka, brakowało mi zdjęcia nadgarstkowego i takie właśnie dodaję.

Ważne info jest takie, że mój nadgarstek to średnia krajowa :) czyli okolice 18.5 mm

 

12584135.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek. Takie właśnie lubię :) . Myślałem, że zamówiłeś w pomarańczowej wersji. Super. Gratuluję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholernie mnie ciągnęło do pomarańczowej wskazówki, ale pomyślałem sobie, że nie można wszystkiego mieć w pomarańczy :) poza tym pomarańczowa minuta i żółta sekunda :) nie do końca mi się to widziało.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie żółtej wskazówki z niebieską tarczą dla mnie jest świetne.

Spokojniejsze niż pomarańcz a jednocześnie letnie i wesołe :).

Sam zegarek bardzo ciekawy na pewno nie znudzi/opatrzy się szybko a recenzja rewelacyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna cena to 3100$ plus opłaty (vat, wysyłka, cło). Mi udało się kupić trochę taniej. W Europie sugerowana cena to 2186 EURO.

Jest jeszcze tańsza wersja Xtreme-1 Sea-Hum 3TZ ze sporo mniejsza kopertą, innym pierścieniem/bezelem, inną klasą WR i jeszcze drobnymi różnicami.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu z PO naprawdę robi wrażenie i daje pełen obraz. Oglądałem ten model na zdjęciach wcześniej i znałem wymiary, ale jestem w lekkim szoku :) . Bardzo mi się podoba ten sikor i jeszcze raz gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azymuth fajny zegar pod względem wykonania i samego projektu,ale uważam,że omega przyjemniejsza w użytkowaniu.Mój kolega powiedziałby:"zegarek pikny,ale nosić taki kajdan na ręku...";) Miałem azymutha pilota 47mm i mogę potwierdzić,że zegarki wykonane są perfect,jedynie linia kopert z okienkami mi jakoś nie podchodzi,no i te ceny..Reasumując fajny diver,ale myślę,że dość szybko pojawi się na bazarku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, jeszcze nigdy nic nie sprzedawałem na bazarze, ale jak to mówią "nigdy nie mów nigdy" ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rozmiar zegarka, brakowało mi zdjęcia nadgarstkowego i takie właśnie dodaję.

 

A mógłbyś jeszcze wrzucić foto nadgarstkowe z widokiem na tarczę? Bo moim zdaniem takie jest bardziej miarodajne w przypadku zegarków tej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny diverek, gdyby finanse pozwoliły to trafia w moje gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Extraklocek , lubię takie , graty , zazdraszczam , cena - taka sobie :)

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie widziałem tego tematu?

KArol - świetna maszyna. Oczywiście muszę go na żywo zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując fajny diver,ale myślę,że dość szybko pojawi się na bazarku biggrin.gif

z perspektywy czasu mogę napisać, iż bardzo się cieszę, że nie miałeś racji ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem,że tak długo wytrzymasz z tym czołgiem na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.