Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniel.rsk

Casio EF vs Timex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i chciałbym skorzystać z możliwości porady fachowców na temat zegarków Casio szczególnie modeli Efidice znalezionych na allegro, poniewaz właśnie stamtąd planuję zakupić swój pierwszy zegarek. Podpatrzyłem sobie ten model Casio http://allegro.pl/nowosc-super-casio-edifice-ef-552d-1av-sklep-i1878854441.html chociaż, że nie lubię bransolety, wolę zegarki na skórzanym pasku, których nie znalazłem w tej cenie(300-400zł oprócz Jacques Lemans, ktory niezbyt cieszy sie popularnoscia). Jednak pasuje mi jego design i to, że jest to japońska firma z tego co czytałem z dobrymi częściami w środku. Chciałbym się was poradzic co myślicie o tym modelu, jak się sprawuje, czy jest awaryjny, i rzeczywiście wart swoich pieniędzy. Dodam, że znalazłem taką jedyną aukcję za 285zł i trochę mnie to dziwi, ponieważ tutaj http://allegro.pl/casio-edifice-ef-552d-4avef-gwarancja-3-3-lata-i1861218890.html zegarki te kosztują 450zl. Wiem, że jest to raczej nowosc na chwile obecna ale roznica w cenie tych dwoch aukcji jest znaczaca. Tutaj jest moje kolejne pytanie, czy to jest na moją korzyść, czy też nie? Chodzi mi o oryginalność zegarka. Druga sprawa to wypatrzony wcześniej przezemnie Timex. http://allegro.pl/show_item.php?item=1750359930&ap=2&aid=7943146&bid=4282#gallery Co myślicie o jego sprzecie? Czy jest wart tych pieniędzy? I w co lepiej zainwestować, Casio, czy Timex? Dziękuję i licze na szybką fachową wypowiedź :P Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie wynika z tego, że droższy pochodzi od oficjalnego polskiego dystrybutora, tańszy to prywatny import sprzedawcy. Zegarek jest oryginalny - to sprawdzony sprzedający. Sam od niego kupowałem, jak i niejedna osoba z tego forum.

 

Jeśli o awaryjność chodzi to Casio uchodzą za jedne z najbardziej niezawodnych zegarków w tym przedziale cenowym. Sam mam Edifice'a i nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie.

 

i przy okazji gwarancja od tanszego edifice jest w praktyce nieobecna, bo w autoryzowanym serwisie nie naprawia Ci na gwarancji mekma, a mekm sam w sobie nie jest zegarmistrzem i nie ma dostepu do czesci zamiennych. Dlatego wlasnie daymon-trade (podobne zrodla zegarkow) zaczal ostatnio wystawiac gwasrancje rozruchowe 3 miesieczne, zeby nie bawic sie w serwis, bo zaczely sie z tym klopoty, a oficjalne serwisy nie honoruja gwarancji prywatnych importerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daymon-trade dał mi 2 letnią gwarancję na EF-121 kupiony miesiąc temu. Ale racja to, że albo płacimy za zegarek od ZIBI, albo trochę ryzykujemy z zegarkiem spoza oficjalnej dystrybucji. Moi zdaniem patrząc na Timexy i Casio to wybrałbym to drugie. Może to kwestia przywiązania do marki, bo od 12 lat mam zegarki japońskie, a nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice bije na głowę Timexy pod względem jakości wykonania. Nie ma nawet co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym biciem na głowę to bzdury

szkoda, że nie powstał tu jeszcze dział na temat Timex

pomijając upodobania do jednej i drugiej firmy, podejście polskich dystrybutorów do cen, realizacji przez serwis (w/g mnie w Timex 2xlepszy)

ja postawię znak równości między tymi dwoma firmami bo nie chce mi się rozpisywać, prowokować bo z prostego pytania powstanie esej

 

ale powiem jedno

EF to ciekawa linia

a, że ciekawa to ma powodzenie,

a że ma powodzenie to jest podrabiana !!!

o podróbkach Timex nie słyszałem

 

podsumowując - wybierz zegarek, który bardziej Ci się podoba

ale kup ze źródła, które daje pewność oryginalności - może być daymon-trade

a kwestie rękojmi, gwarancji i tego co kto uzna z ich tytułu - też można esej pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice bije na głowę Timexy pod względem jakości wykonania. Nie ma nawet co się zastanawiać.

 

Ja bym tak nie uogólniał, zależy które Edifice i które Timexy. Cena ma zwykle istotne znaczenie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I to też jest kwestia osobistych upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Timexami różnie bywa; miałem dawno temu Timexa (nie pamiętam oznaczenia modelu, ale był cyfrowo analogowy), który psuł się tak często, że w końcu znudziło mi się oddawać go do serwisu. Jakieś dwa lata temu z dużymi obawami ze względu na poprzednie doświadczenia z Timexem kupiłem model T49782 z serii Expedition Rugged Field Chronograph i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Wskazówki trafiają w indeksy a zegarek późni się sekundę na dwa miesiące, więc jest znacznie dokładniejszy, niż większość Casio, które posiadam. Zegarek kosztował ok. 500 zł, więc do najtańszych nie należał, co prawdopodobnie ma wpływ na jego jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym biciem na głowę to bzdury

szkoda, że nie powstał tu jeszcze dział na temat Timex

 

 

Własnie toczy się o to bój ;), który i tak nic nowego nie przyniesie !

I zgadzam się z tym, że to bzdury.

 

Jak dla mnie obecnie to górą Timex, głównie przez podświetlenie INDIGLO. W Casio podświetlenie chyba tylko w zegarkach analogowo- cyfrowych i jednym diverku, chyba z serii MTD. Naprawdę często wykorzystuję tą funkcję i jest mi ona niezbędna. Dlatego jako zegarek do pracy kupiłem ze 3 miesiące temu TIMEXA T49800. Po wymianie paska gumowego na skórzany od Stacha ( grubości 5,5 mm) to naprawdę inny zegarek. Aha- co mnie w nim zadziwiło to luminowa na indeksach i wskazówkach. Może nie jest tak mocna jak w Seiko, jednak o 5 rano można jeszcze spokojnie odczytać czas, bez użycia Indiglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją opinię opieram na użytkowaniu kilku edifice (12 modeli) i dokładnie czterech timexów. Z edifice, nie miałem żadnego, najmniejszego problemu. Natomiast timex: chrono - problemy z indigo, ciągłe rozkalibrowanie wskazówek i konieczność ręcznego ustawiania, drugi timex - wżery na deklu po dwóch latach (sporadyczne noszenie), trzeci przetarcia lakierowanego bezela (również sporadyczne noszenie), czwarty rozładowuje baterię co trzy miesiące.

 

Piątego na pewno nie będzie. Cztery zegarki i cztery razy problemy.

 

Dla mnie to nie są głupoty, tylko opinia oparta na doświadczeniu i nie wynika z żadnych uprzedzeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze wole Casio ale fakt ze kiedyś miałem Timexa i faktycznie skubany miał za***isty chód zdecydowanie lepszy niż Casio jakieś z tego co pamietam 2 sek na miesiąc . No ale generalnie Timex to paździerz hehe choć ma kilka fajnych modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.