Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferdek3318

A czy ten Panowie widzieli?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość że Vintage to jeszcze Limited Ed. :) Dzięki za fenomenalny link - dobrze,że chinole jeszcze nie wpadli na podrabianie takowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny, ale ani superluminowy, ani antyrefleksu, WR marna, stopera nie ma, ani rezerwy chodu nawet... Jakaś budżetowa wersja pewnikiem. No i na ręce kiepsko się układa :)

 

Chyba się zakochałem.........


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli.

Jest coś w tych szpindlach powoli i spokojnie odmierzających czas, jakby chciały pokazać, że ludzie żyli w ich czasach dużo wolniej niż my obecnie, gdy wszystko za***prza do przodu tak szybko, że trudno zauważyć dokąd to zmierza...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki ręcznie robiony, fuj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny!!!! a balans to chyba w kuźni klepany :)

Ale Piotr dobrze zauważył ta jego powolna praca daje obraz jak szybko technika się posunęła, i będzie co raz to szybciej Piotrze :)

Pamiętam jak dziś jak po wyjściu z wojska brat mojego ojca mówił, że nagrywanie płyt CD to jest taka technika, że jeszcze kilkadziesiąt lat zanim wszyscy będą to mogli robić w domach :) . Tymczasem po dwóch laach od tego stwierdzenia sam je nagrywał a ja do dziś mu to wypominam :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dziś jak po wyjściu z wojska brat mojego ojca mówił, że nagrywanie płyt CD to jest taka technika, że jeszcze kilkadziesiąt lat zanim wszyscy będą to mogli robić w domach :) . Tymczasem po dwóch laach od tego stwierdzenia sam je nagrywał a ja do dziś mu to wypominam :)

A dziś płyty CD to już niemal przeżytek, wyparty przez DVD i pamięci flash :) Ciekawe ilu współczesnych gimnazjalistów pamięta jeszcze takie coś jak dyskietki 3,5 cala? :):)

 

Zegar piękny. Patrząc na tą prostotę wykonania mechanizmu człowiek aż nabiera ochoty, żeby sobie w garażu taki wystrugać :)

Tylko ciekawe, jak trzyma czas po tych kilku wiekach :):)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar piękny. Patrząc na tą prostotę wykonania mechanizmu człowiek aż nabiera ochoty, żeby sobie w garażu taki wystrugać :)

Tylko ciekawe, jak trzyma czas po tych kilku wiekach :):)

Taa... Ówczesna precyzja wykonania była taka, że zapewne obecnie odchyłką ma taka samą jak wtedy gdy był nowy (!), a dobowa odchyłka mogła wynosić wtedy nawet godzinę. :) Większa dokładność w normalnym życiu nie była pewnie zbytnio potrzebna, bo mało kto miał zegarki a czas wyznaczał najczęściej zegar na kościele i słońce. Taki zegarek był więcej wyznacznikiem statusu niż precyzyjnym czasomierzem. Większą precyzję pomiaru czasu wymagała jedynie nauka i nawigacja morska, stąd cała historia związana z budową chronometru i epokowymi wynalazkami związanymi z różnymi wychwytami.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak 19 wieczny fusee, jedynie wiekszy.Fajny nawet :)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmos! Dzięki za link, kapitalny jest :). Gdzieś chyba nawet o takich czytałem, ale był to mało dokłądny opis. Świetna rzecz!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruteńki ten zegar ;-)

 

Ja zacząłem przeglądać kolejne filmiki i największe wrażenie robią na mnie repetiery, to jest czad... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jako przeciwwaga!

 

No to panowie jazda!!!!!!!!!

 

 

 

Wczorajsze wieczorne galileo rozwaliło mój system.

 

Zegar robiony przez jakiegoś niemca 4 lata ręcznie w większej mierze ze złota .

 

Nazywa się Mystery-of-time

 

Potrójny turbilion z systemem oszukującym grawitację zimi . Odchyłka dobowa około 2-3 sekundy.

 

Zegar otwiera się automatycznie niczym jajka Faberge . Wskazówki osadzone na stałe w szklanych taflach które obracają się względem siebie !

 

Planetarium ziemia z księżycem ktore pokazuje rzeczywiste polożenie księżyca wzdlędem ziemi.

 

Wszystko wyjężdża i chowa się z podświetlanego stoliko- sejfu.

 

Ma powstać tylko 12 sztuk tego cuda na zamówienie w cenie około 1000000 ojro! (Więcej gość zakłada że nie zdąży) ma cirka 60 lat.

 

To jeszcze vintage czy New Age Disagn ( tak się to chyba pisze).

 

Tu link do opisu i większej ilości zdjęć: :(

 

httpluxedb.commystery-of-time-luxury-clock

post-34994-0-06532400-1321348079_thumb.jpg

post-34994-0-25014200-1321348096_thumb.jpg

post-34994-0-92875100-1321348110_thumb.jpg

post-34994-0-13103800-1321348185_thumb.jpg

post-34994-0-19869600-1321348205_thumb.jpg

post-34994-0-38028300-1321348291_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez 2 zdań robi wrażenie! :D trafne porównanie - zegarkowe jajko Faber. dzięki za podzielenie się!

 

P.S

Design :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam tego nie doczekać ale wyobrażacie sobie ponad 500-letniego, chodzącego z dokładnością taka samą "jak wtedy gdy był nowy" kwarca? Mechanika rządzi :(


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.