Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Vacheron Constantin na rok 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Vacheron prezentuje już modele, które będzie można zobaczyć na SIHH. Na pierwszy ogień idzie tourbillon z 14-dniową rezerwą chodu. Czasomierz został oparty na nowym kalibrze 2260. Co ciekawe zegarek spełnia już najnowsze kryteria Pieczęci Genewskiej. Design ? - dla mnie rewelacja.

 

tourbi4.jpg

 

Wkrótce wrzucę szczegółowy artykuł na temat tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na duży i masywny, ale urody napewno nie można mu odmówić. No i turbinka oglądana z bliska napewno hipnotyzuje... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wygląda na duży i masywny, ale urody napewno nie można mu odmówić. No i turbinka oglądana z bliska napewno hipnotyzuje... :lol:

 

Duże zegarki raczej nie są w stylu VC. Ten ma 42 mm średnicy i grubość 12 mm czyli w normie. 14 dniową rezerwę chodu zapewniają cztery bębny połączone w pary. Całkowita długość wszystkich sprężyn napędu wynosi ponad 2 metry. Kaliber składa się z 231 części. Dodam jeszcze, że koło balansowe zasuwa z częstotliwością 2.5Hz co daje 18000 wahnięć na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A to krótki film na którym Christian Selmoni mówi na temat zegarka...

 

LINK

 

I jeszcze fotki naręczne...

 

89000002.jpg

 

img8051u.jpg

 

Świetny czasomierz, który nie wali po oczach z kilometra. Zawsze lubiłem tę dyskrecję w zegarkach VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest :), 42mm ;) - rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajny ale juz "wyroslem" z tych "dziur" na tarczy i takie cos mi tylko szpeci w calosci - ale to tylko moja subiektywna opinia :)

Bardzo podobaja mi sie tourbillony od Panerai, gdzie wszystko jest tak ukryte, iz niewiele rozni sie to od "normalnego" modelu a jednak... :)

 

Za to ta 14 dniowa rezerwa chodu - szacun! :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajny ale juz "wyroslem" z tych "dziur" na tarczy i takie cos mi tylko szpeci w calosci - ale to tylko moja subiektywna opinia ;)

Bardzo podobaja mi sie tourbillony od Panerai, gdzie wszystko jest tak ukryte, iz niewiele rozni sie to od "normalnego" modelu a jednak... :)

 

Za to ta 14 dniowa rezerwa chodu - szacun! :):)

 

Mam dokładnie to samo zdanie, tylko że tu według mnie nie chodzi o wyrastanie z czegoś, a o zwykłą zmianę gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dla mnie fajny ale juz "wyroslem" z tych "dziur" na tarczy i takie cos mi tylko szpeci w calosci - ale to tylko moja subiektywna opinia ;)

Bardzo podobaja mi sie tourbillony od Panerai, gdzie wszystko jest tak ukryte, iz niewiele rozni sie to od "normalnego" modelu a jednak... :)

 

Co tam Panerai wie o wytwórstwie zegarków ? :) (żart). Czego Richemont dla nich nie zrobi tego sami nie wymyślą (tu już nie do końca żart). Natomiast Patek ma w swojej kolekcji kilkanaście tourbillonów bez dziur w tarczy. Jednym z moich ulubionych jest Ref. 5207P. No i rzecz jasna piękny klasyk - Ref. 5339R. Dodam jeszcze, że Patek w 5339R zmieścił mechanizm repetycji minutowej, a sam czasomierz ma tylko 36 mm średnicy. Mechanizm ma 28 mm średnicy i grubość 6,58 mm. I to jest właśnie sztuka przez wielkie S. Właśnie to :)...

 

patek5339b.jpg

 

patek5339j.jpg

 

patek5339k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18000 polwachniec na godzine?Dla mnie bomba,pelny old-school!

Dzwiek takiego mechanizmu jest najbardziej "wciagajacy".


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

18000 polwachniec na godzine?

 

18000 wahnięć na godzinę.

 

Czemu na tym Patku jest napis EMAIL na tarczy?

 

Tarcza jest emaliowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie zgadzam - dla mnie komplikacja tourbillonu to tak samo "poprawka precyzji chodu" jak i piękny, wizualny dodatek.

Miałem okazję kilka turbin podziwiać, i dla mnie widok tourbillonu to czysta zegarkowa magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie zgadzam - dla mnie komplikacja tourbillonu to tak samo "poprawka precyzji chodu" jak i piękny, wizualny dodatek.

Miałem okazję kilka turbin podziwiać, i dla mnie widok tourbillonu to czysta zegarkowa magia

 

Zgadzam się z przedmówcą - dla mnie również tourbillon to przede wszystkim dzieło sztuki zegarmistrzowskiej, a dopiero potem komplikacja o czysto mechanicznym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się nie zgadzam - dla mnie komplikacja tourbillonu to tak samo "poprawka precyzji chodu" jak i piękny, wizualny dodatek.

Miałem okazję kilka turbin podziwiać, i dla mnie widok tourbillonu to czysta zegarkowa magia

W dzisiejszych czasach przy ciaglej zmianie pozycji zegarka nie ma to az takiego wplywu na chod - badzmy szczerzy.Ale wyglada pieknie,to fakt.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ok ale koperta mog?aby miec lagodniesze linie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.