Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilZlg

Longines Silver Arrow '52 - '55 renowacja

  

5 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ostatnio zdecydowaliśmy się na renowację zegarka po dziadku. To pierwszy zegarek, który odnowiliśmy. Nie mając zatem doświadczenia, nie wiemy, jak ocenić efekty z perspektywy fachowości dokonanej renowacji. Wizualnie jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, zwłaszcza dlatego, że nosząc ten zegarek - zapewne tylko "od święta" - będziemy mieli ze sobą kawał historii rodziny.

Poniżej zamieszczam zdjęcia zegarka przed renowacją oraz po. Proszę Was Koledzy o ocenę renowacji, a także ewentualne uwagi w zakresie kwestii, na jakie w przyszłości powinniśmy uważać przy odnawianiu zegarków - nasza kolekcja zaczyna powoli rosnąć i przeczuwamy, że tego procesu nie da się już powstrzymać :-) Jeśli ktoś z Was ma taką wiedzę, to proszę też o oszacowanie wartości naszego zegarka.

Pozdrawiam!

JustynaB

 

PRZED

 

post-38182-0-49836800-1323949914_thumb.jpg

 

post-38182-0-82543900-1323949925_thumb.jpg

 

post-38182-0-34862300-1323949933_thumb.jpg

 

post-38182-0-98476400-1323949938_thumb.jpg

 

PO

 

post-38182-0-77822300-1323949987_thumb.jpg

 

post-38182-0-27108900-1323949995_thumb.jpg

 

post-38182-0-14458200-1323950001_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Prosisz nas o wycenienie "kawału historii rodziny"? To zamieść tu drzewo genealogiczne, z zaznaczeniem z której gałęzi pochodził dziadek.

Przeczytaj dokładnie regulamin, szybko tam znajdziesz, ze tu nie wycenia się zegarków.

O renowacji nie chcę się wypowiadać, bo po prostu nie podobają mi się zegarki po renowacji. Są takie nowe-stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Nie prosimy o wycenę tylko o oszacowanie. Odsyłamy do słownika, celem zweryfikowania różnicy semantycznej. Nie interesują nas też posty, co do tego, czy komuś podoba się renowacja, czy też nie. Pytanie dotyczyło fachowości wykonania. Następnym razem prosimy uważnie i ze zrozumieniem czytać posty, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dla coraz większej części społeczeństwa powyższe stanowi zasadniczy problem i dlatego nie bierzemy do siebie natarczywego postu użytkownika xylog.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szacowania ceny (lub wycenienia) niestety xylog ma racje, niezależnie jakiego wyrazu byście użyli. Chodzi o to, że bardzo trudno jest oszacować cene takiego zabytku. Krótko mówiąc jest wart tyle ile ktoś za niego da :)

 

O powodach możecie tu poczytać:

http://zegarkiclub.p...etna-odpowiedz/

 

 

A co do renowacji to wizualnie tarcza, koperta i koronka bardzo ladnie. Na 5- jak dla mnie. Gratuluje fajnego egzemplarza :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, Cynamooon.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, odzyskał sznyt. Jedynie indeksy nieco rozjechały się z podziałką minutową.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, gourmet :-)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, odzyskał sznyt. Jedynie indeksy nieco rozjechały się z podziałką minutową.

 

 

 

To prawda. Chociaż jak patrze na zdjęcie zegarka przed renowacją to też chyba nie były równo. Ale nie jestem pewien czy dobrze widze... :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczny,powiem szczerze,że po renowacji bardziej się mi podoba.Jeśli mogę coś wtrącić o wycenie\szacowaniu wartości a nie dostać po łbie jak xylog :) itp to myślę ,że wartość finansowa onego z całą pewnością i w 100% jest zapewne niższa w porównaniu z wartością mentalną i historyczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już jedziemy sobie w pluralis maiestatis, to odsyłamy do słownika celem zbadania znaczenia przymiotnika "natarczywy". :)

 

ad rem:

- czy "obwódka" zamykająca indeksy minutowe była w oryginale, czy została dodana przez restauratora? Jestem prawie pewien, że nie powinno jej być.

 

- mogę się mylić, ale czy "w" na końcu "Silver Arrow" nie powinno mieć jeszcze takiego dodatkowego małego zawijasa? Bez tego zawijasa wygląda trochę bardziej współcześnie... Ale z podanych zdjęć nie potrafię odcyfrować, jak wyglądał oryginał

 

- koronka jest nieźle dobrana.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten brokat na tarczy średnio mi się podoba. generalnie renowacje jednym się podobają, innym nie. ja jestem za renowacją ale w przypadku bardzo dużego zniszczenia. zacząłbym od lekkiego polerowania koperty i wymiany szkła lub polerowania pleksy.

Częstym problemem renowacji są napisy. W mojej Delbanie swiss made jest skopany i cała renowacji mi się przez to nie podoba.

Tutaj na szczęście napisy mi się podobają tylko ta faktura tarczy hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany, ja myślałem, że to tylko efekt zdjęcia/oświetlenia...

 

rzeczywiście taka "raufaza" na tej tarczy???


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to chyba efekt zdjęcia...

Jakby ktoś tak skaszanił tarcze to chyba odszkodowania bym się domagał :) Chyba, że to zegarek a'la Doda a nie Longines...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy, to rzeczywiście tarcza ma po renowacji specyficzny połysk, ale na żywo wygląda to dobrze. Nie widać żadnego brokatu. Widocznie zdjęcie uwypukliło ten efekt.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja bardzo udana wg mnie. Taki zegarek z przyjemnością można teraz nosić i cieszyć się chwilami gdy znajduje się na nadgarstku. Serdecznie gratuluję :) Na Waszym miejscu pokusiłbym się o polowanie na oryginalną koronkę (przynajmniej z logo Longinesa) gdzieś na ebay albo innym alle. Albo może wygrawerować przynajmniej logo na tej obecnaj, aftermarketowej... nie wiem tylko czy takie usługi są opłacalne, ale pokombinować zawsze warto :D Jaka jest jego średnica koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Encanto. Słuszna uwaga, co do koronki. Koperta ma średnicę 32 mm. Poniżej zamieszczamy zdjęcia zegarka po dodaniu paska.

post-38182-0-94657700-1324132050_thumb.jpg

post-38182-0-57201800-1324132056_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można wiedzieć gdzie zrobiliście renowację? Właśnie szukam jakiegoś fajnego miejsca, mam zegarek z strasznie zmasakrowaną tarczą więc to jedyne chyba wyjście. Wskazówki też odnawiają (trochę mam zniszczone)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Mam nadzieję, że nie nikt nam za to nie wytknie naruszenia Regulaminu, bo nie jest to żaden rodzaj reklamy. Renowację przeprowadził Pan Kałdoński z firmy CHRONOSTAR Zbigniew Kałdoński (ul. Powstanców Wlkp 25, 91-018 Łódź). Pasek kupiliśmy w firmie JAG-DAR (ul.Kilińskiego 90, 90-012 Łódź), a pudełko na allegro.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda na pierwszy rzut oka bardzo fajnie. Szczegóły - jak zwykle - można sie czepiać. O indeksach już było. Dla mnie - koronka średnio pasuje.Jest chyba za duża. Wybrałbym coś mniejszego, bardziej obłego albo węższego. Szkiełko - plexi czy minerał? Plexi byłoby idealne. Problem jest taki, że zegarek nie może wyglądać "jak nowy", a to jest trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o tarczę. Myślę, że w dużej części to się udało.Tarcza jest chyba w kolorze "kość słoniowa" i to wygląda jakby miało już swoje lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.