Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mat_k

Tag Hajer

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego koszmarek?

Ten model ma ponad 20 lat. Wtedy takie były modne. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden z kolekcji F1 mi się nie podobał.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym, że

 

Aktualna cena

1 575 zł

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, kupił gdzieś na wakacjach za 60-70 euro, a teraz szuka chętnych. Powroty z zagranicznych wakacji się zaczęły to będzie takich podróbek coraz więcej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70 euro to i tak dużo, kiedyś w Syrii można było za 30 dolarów Rolka kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne Panie i Panów. Jestem nowy tutaj. Czytam forum od dawna ale się nie logowałem, natomiast wiem że jest tu sporo szpecy :) mam pytanko  czy to fake? podejrzanie mi wygląda. Proszę o w miarę możliwości pilną odpowiedź, ponieważ czas płynie nieubłaganie:)

 

Z góry dziękuję,

 

post-73714-0-83333100-1407189958_thumb.jpg

post-73714-0-74262800-1407189968_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, o nim mowa...

thx, szukam dalej. Właśnie z oznaczeń wychodziło mi, że to powinien być automatic... I jakiś jełop da 2 koła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70 euro to i tak dużo, kiedyś w Syrii można było za 30 dolarów Rolka kupić

Do dzisiaj są po 5 $. I nie tylko Rolki. Wszystkie marki. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :) ... nie skusiła mnie "oryginalność i jakość" za 60 euro, to te po 5$ nie mają u mnie szans... :D  :P, ale jak widać na portalach aukcyjnych coraz więcej rolków i tagów pojawiać się będzie na nadgarstkach... :(  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieżej filmik z porónania AQUARACER 500 m z jego podróbą

http://www.youtube.com/watch?v=eeoFX3rR1ak

 

Matko :/ Jedynyną wskazówka widoczną bez rozbierania zegarka był brak ETACHRON :/ 

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, praktycznie na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. I jak tu kupić używkę Taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie czas że aby rozróżnić oryginał od podróby trzeba będzie zegarek rozbierać bo z zewnątrz będą identyczne pod względem wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena różnic na podstawie filmu jest bardzo trudna, łatwiej z pewnością gdy ma się oba zegarki w ręku. Nie zmienia to faktu, że wyłapanie różnic i ocena oryginalności w takich przypadkach jest trudna i wymaga dobrej wiedzy o danej marce, a przede wszystkim o danym modelu. To już obszar do rzeczoznawcy, serwisantów, a oni powinni znać się na rzeczy ;).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To już obszar do rzeczoznawcy, serwisantów, a oni powinni znać się na rzeczy ;).

Zgadzam się w zupełności. Podróbki których produkcja kosztuje 250 EUR za sztukę mają naprawdę porażającą jakość wykonania i detali w stosunku do orginału. A Asian ETA mnie przeraża (jakieś 80 $ za mechanizm, reszta zostaje na dopieszczenie zegarka i mamy za 1100 zł  np Tag Hajera Aquaracer lub Carrere z "Calibre 5").... To jak dać broń atomową terrorystom :-/

 

ETA2836-2-vs-COPY-ETA-2836-2-2.jpg

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, praktycznie na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. I jak tu kupić używkę Taga.

Ja bez dokumentow i dowodu zakupu nic bym dzis uzywanego nie kupil (nie mowie tu o vintage czy od zaufanego czlowieka)  B)

 

Kiedys pisalem, ze bylem 5 lat temu w Turcji i na reku nosilem oryginalnego  :)  TH Grand Carrera 17RS. Wszedlem do "eleganckiego sklepu" jak u znanego jubilera z drozszymi wersjami zegarkow i se patrze na Hubloty, Patki, Omegi, Rolki i... TH. Szukam swojego i w sekunde stoi przy mnie sprzedawca. Zauwazyl zegarek i pyta za ile kupilem. Poweidzialem - a on, ze maja taki sam za 200euro. Zasmialem sie i mowie, ze moze i owszem, ale nie oryginal. Popatrzyl, usmiechnal sie i wyszedl na zaplecze. Po chwili wraca i daje mi do reki IDENTYCZNY :blink: Stalem z zona i przez kilka minut staralismy sie doszukac chocby malej roznicy - NIC!!! :wacko:  Ostatecznie odwracam, zeby zobaczyc przeszklony dekiel i mechanizm (siedzi w nim eta) i... szczeka mi opadla - normalnie wszystko identyczne. Masakra. Nie ukrywam, ze przez chwile przeszlo mi przez mysl, zeby sobie kupic na takie ekstremalne wyprawy rowerowe czy inny rodzaj sportu :P , ale po przemysleniach zrobilo mi sie smutno... :(  Takie zycie ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wyszłaby przy użytkowaniu, miejmy nadzieję. Przecież płacimy za to aby zegarek był lepszej jakości niż jego podróbkowy klon.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak, moze nie... nie wiem i mysle, ze tylko ktos, kto kupil i trafil na tak idealnie wykonana podrobke, moze sie o tym przekonac - niestety :unsure:

Jednak nawet, gdyby musial oddac go z jakiegos powodu do zegarmistrza, to i tak za porzadne poskladanie, wyregulowanie werku i wyeliminowanie ewentualnych niedociagniec zostanie mu kilkanascie tys. pln w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w przypadku tańszych zegarków, jak Certina czy inny Tissot, to kraj produkcji oryginałów jest taki sam jak podrób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w przypadku tańszych zegarków, jak Certina czy inny Tissot, to kraj produkcji oryginałów jest taki sam jak podrób :)

 

Rozwiń myśl Papax - Certinę wd. ciebie robią w Chinach? Nie pomyliło ci się z modowym Aramanim czy innym Lacoste gdzie faktycznie produkuje oryginał i podróbę ta sama fabryka?

 

Przypomnienie, kto moze umieszczać Swiss Made na tarczy (jak widać Tissot, Certina czy Adriatica muszą spełniać poniższe, natomiast nie sądze aby jakakolwiek podróa spełniała choćby jeden z tych wymogów):

 

 

 

Swiss Made Defined by Law

Swiss watch

A watch is considered Swiss, according to the Swiss law if:

its movement is Swiss and,

its movement is cased up in Switzerland and;

the manufacturer carries out the final inspection in Switzerland

 

Swiss watch movement

A watch movement is considered Swiss if:

the movement has been assembled in Switzerland and,

the movement has been inspected by the manufacturer in Switzerland and;

the components of Swiss manufacture account for at least 50 percent of the total value, without taking into account the cost of assembly.

If a watch movement is intended for export and will not be cased-up in Switzerland, but it otherwise meets the criteria to be considered a Swiss movement, the watch may say "Swiss Movement" but it may not say Swiss Made on the watch case or dial.

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam przepisy, 51% części musi być szwajcarskie. Ale jest to tylko 51%, więc koperta, tarcza czy wskazówki dla zaoszczędzenia robione są na wschodzie. Potem werk (którego części pewnie też klepie się w Chinach) jest skręcany w szwajcarskiej fabryce, szwajcarskimi śrubami. I mamy oryginalną niebitą Słis Kłalite :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbki zaś są w 100% robione w Chinch i nie mają nic wspólnego z Certiną o Tissotem. Tak więc mówienie że kraj pochodzenia oryginału jest taki sam jak podróbki to chyba "lekka" przesada?

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgoda. Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Chodzi mi o fakt, że tani "Swiss made", często ma paszporty 2 krajów.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Pewnie nie tylko tani. Ale to wiedzą tylko u danych producentów. Grunt że jakościowo, np. Certina dla mnie jest świetnym zegarkiem za tą kase :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z Alledrogo ;)

post-36842-0-45668600-1407842843.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.