Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was serdeczną prośbe. Zbliżają się urodzinki mojej wybranki i w związku z tym chciałbym jej sprawić jakiś podarunek. Długo myślałem nad prezentem i padło na ekspres do kawy, bo wiem, że bardzo ją lubi, a zwłaszcza te słodkie wynalazki, typu Cappuccino, Macchiato, czy jeszcze inne Latte. Mnie to wystarczy czarna z mlekiem bez cukru :rolleyes: Do rzeczy, jeżeli macie jakieś doświadczenie i możecie mi coś polecić, to będę bardzo wdzięczny. Budżet powiedzmy, że do 3 tys. zł.

 

Wstępnie wybrałem coś takiego :

 

Nivona 745.

 

62200201.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść. Kup siemensa. To jeden z niewielu solidnych automatów tego typu do 3k. Modele EQ 5 oraz EQ 7 powinny sprostać podniebieniu Twojej wybranki. Rozpatrz też Bosch i Jura.

Nivona robi dobrą kawę, ale jest kiepskiej jakość. Problem z trwałością.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Krupsa i bardzo chwalę. Dużo trybów różnych rodzajów kaw i faktycznie bardzo dobrze parzy.

...oczywiście trzeba kupować porządne kawy :)

Modele powyżej 2,5 tyś mają już w zestawie wszystkie przystawki do latte i capuccino - nieźle to działa ale ja i tak wole espresso :rolleyes:

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ekspresów pod włoski sposób parzenia kupuje się włoskie kawy :rolleyes:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 5 lat używałem takiego

Dosłownie 2 tygodnie temu kupiłem taki .

Co prawda pojemnik dostałem inny :rolleyes: ,lepszy ,próżniowy.

vy223__photos_promocja-delonghi-pojemnik-prozniowy-gratis_3.jpg

Jestem super zadowolony.Choć trochę droższy to wart swojej ceny.

No i nie ma plastiku dookoła.

Kawa jest wyśmienita,za jednym dotknięciem :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: plusem może być też fakt że Krups jest o wiele ładniejszy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zwiększyć budżet? Co można dostać więcej dokładając jeszcze np. pare stówek? Przepraszam za głupie pytanie, ale w ogóle się na tym nie znam.

 

Nivona robi dobrą kawę, ale jest kiepskiej jakość. Problem z trwałością.

Zauważyłem, że bardzo dużo ludzi poleca tą marke, dlatego wstępnie na niej się skupiłem.

 

...oczywiście trzeba kupować porządne kawy :rolleyes:

Jasne.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około roku używam siemensa EQ-7 plus. Bez zarzutu. Chociaż nie ma to jak kawa z prawdziwego ekspresu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspres ma dobrze mleć kawę i ją dobrze parzyć ,wygląd ma drugorzędne znaczenie.

Jakość a wygląd to moim zdaniem dwie różne sprawy.

Dopłać trochę i kup De Longhi ECAM 23,450 S

Będziesz zadowolony,wróć będziecie :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup zaparzarkę do mokki :rolleyes:

 

Podstawowe znaczenie ma ciśnienie i młynek

 

 

 

Michał cena rosnie np. choćby przez zintegrowany pojemnik na mleko, który imho jest zupełnie zbędny, wręcz niewskazany :)

Kazdy ma swoje potrzeby i sprzęt powinien sie w nie wgryzać. Jedni będą zachwyceni Krupsem inny DeLongiem, ja Siemensem :lol:

 

Ja osobiscie do DeLongi jestem zniechęcony. Miałem kiedyś w pracy 700-setkę z kolbą i jej jakość i użytkowość była na mizernym poziomie.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiększaj budżetu bo przez to możesz jedynie polepszyć design lub dodać jakieś głupawe funkcje.

 

Najważniejsze żeby miał dobry młynek z możliwością ustawiania grubości mielenia ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem już 3 ekspresy

Bosch,AEG i Krups

Boscha miło wspominam

AEG-rewelacja żałuję że się go pozbyłem zachciało mi się ładnego z wyświetlaczem i kupiłem gówno o nazwie KRUPS

 

jeśli miałbym coś kupić teraz to NIVONA lub JURA lub coś na kapsułki -z tych kapsułek jest rewelacyjna kawa a wychodzi dużo taniej!!!

 

zajrzyj też tutaj Mój odnośnik

Edytowane przez alles

życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiększaj budżetu bo przez to możesz jedynie polepszyć design lub dodać jakieś głupawe funkcje.

 

Najważniejsze żeby miał dobry młynek z możliwością ustawiania grubości mielenia ziarna.

No właśnie, w takim razie zostaje w ustalonym budżecie. Chyba że faktycznie ktoś uargumentuje, że jednak warto do czegoś dołożyć...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zwiększyć budżet? Co można dostać więcej dokładając jeszcze np. pare stówek? Przepraszam za głupie pytanie, ale w ogóle się na tym nie znam.

 

Ja myślę że nie ma potrzeby - do 3tyś można kupić bardzo porządny ekspres z bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kawach się nie znam, baristą nie jestem choć kawę pażyć się nauczyłem pracując niegdyś za barem. Moim zdaniem jednakową kawę można zrobić z expresu za 500 zł i 4000zł. Bardzo często urządzenia te posiadają jednakowe parametry a te droższe mogą się poszczycić większą wygodą i kilkoma bejernymi ale zbędnymi funkcajmi. Uważam, ze nie ma sensu podnosić budżetu, ewentualnie obniżyć chyba, że komuś zalezy na zrobieniu wrażenia przed znajomymi drogim zakupem.

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kup tygielek,parzyć kawę chyba umiesz ? :)

Będzie taka sama jak z ekspresu co pokazałeś.

A i na znajomych zrobisz wrażenie :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcje, które warto żeby się znalazły w expresie to wg mnie, podgrzewany blat na filiżanki, dysza do spieniania mleka, ewentualnie młynek, aczkolwiek można kupić oddzielnie. Do tego jeżeli posiadasz dobre ziarna kawy, świeże, i mielisz je przed samym zaparzeniem to masz doskonałą kawę. Cała sztuka polega na tym, żeby nauczyć się parzyć dobra kawę, expres nie jest aż tak istotny co umiejętnośc jej przyrządzenia ponieważ mając nawet dobry sprzęt można robić przeciętną kawę.

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając nawet dobry sprzęt można robić przeciętną kawę.

Jak można robić przeciętną kawę ?

Ja ustawiam smak /moc/ i ilość kawy/wody/ ,na resztę nie mam wpływu.Ewentualnie grubość mielenia.

 

 

http://youtu.be/7sLiAebWM7U

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, żeby było jasne :rolleyes: - nie chce robić wrażenia, a uszczęśliwić moją wybranke, która bardzo lubi słodkie kawy z pianką. Ja dobrym, aromatycznym espresso również nie pogardze.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak zauotomatyzowany expres to rzeczywiście, za każdym razem masz taką samą kawę, na pewno jest to wygodne. Miałem na myśli mniej zaawansowane urządzenia, gdzie samemu trzeba włożyć wiecej wysiłku w przyrządzenie kawy. Tylko jeśli chcesz coś zminić w tej kawie, coś zmienić, dodać jakies inne skłądniki to urządzenie już tego nie zrobi za Ciebie, dlatego jestem zwolennikiem prostszych maszyn, gdzie trzeba poświęcić powiedzmy 3 minuty więcej. Polecam kawe z miodem lub beylisem.

To jaki expres wybierzesz, zależy czego potrzebujesz. Jeżeli stawiasz na wygodę bądź często zaparzasz kawę dla większej ilości osób to wybierzesz inny expres niż osoba, która ma ją przyrządzać wyłącznie dla siebie i żony. Zależy jak często masz z tego korzystać. Pomyśl czego oczekujesz i wybierz najodpwiedniejszy dla siebie :rolleyes:


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, żeby było jasne :rolleyes: - nie chce robić wrażenia, a uszczęśliwić moją wybranke, która bardzo lubi słodkie kawy z pianką. Ja dobrym, aromatycznym esspresso również nie pogardze.

Nie wiem jak tam u Ciebie .

W PL robią w sklepach prezentację,można porównać kilka modeli i spróbować kawy.

 

W dodatku każdy autoryzowany przedstawiciel jak pójdziesz i powiesz aby Ci przedstawił ofertę ,pokaże Ci jak działa ekspres i zrobi kawę.

Może tak popróbuj

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli chcesz coś zminić w tej kawie, coś zmienić, dodać jakies inne skłądniki to urządzenie już tego nie zrobi za Ciebie,

Mam funkcję "moja kawa" dobieram wszystko wedle uznania :rolleyes:

A cynamon sypię sam

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenie na wybrance to kup jeszcze przynajmniej czekolade w tubce i rób różne wzory.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.