Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wręcz mam odwrotne zdanie co do nespresso-git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Nespresso, Dolce Gusto czy Tassimo to takie półśrodki. Fajnie, szybko da się zrobić kawę, ale jednak to nie będzie do końca to.

U nas jest teraz kilka wynalazków do robienia kawy. Jest Dolce Gusto, prosty DeLonghi i wypasiony Siemens, ale taki Cię nie zainteresuje, bo jest w zabudowie.

Co prawda od robienia kawy w tych cudach nie jestem ekspertem i smakoszem ich też nie jestem, dużo bardziej wolałem kawiarkę stawianą na palnik, ale to trochę mniej wygodne rozwiązanie i sobie mleka nie spienisz.

Ekspertem nie jest, za wiele Ci nie pomogę, ale kilka rad od serca Ci dam.

Urządzenie z osobnym pojemnikiem na mleko to podstawa, żeby nie nalewać za każdym razem, nie wylewać wody, itp.

Automatyczne czyszczenie nie jest głupie, żeby się z tym wszystkim nie bawić.

Parzenie wstępne nie jest głupim pomysłem.

Nie jest też głupim pomysłem podgrzewanie filiżanki.

Jakoś nie cenię programów automatycznych, więc nie patrzyłbym na ich ilość i rozbudowanie. Może z paru powodów nie szedłbym w urządzenia ręczne, ale kupując automat nie skupiałbym się na ilości, a na możliwości ręcznego ustawienia wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezmę Twoje rady pod rozwagę.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Urządzenie z osobnym pojemnikiem na mleko to podstawa, żeby nie nalewać za każdym razem itp.

 

Bzdura - pojemnik na mleko to chwyt marketingowy - mleko po dwóch dniach w ciepłym pomieszczeniu smierdzi

druga sprawa mleko do spieniania musi być zimne -wyjete prosto z lodówki

specjalny dzbanuszek kosztuje 20 zł

Po za tym co rozumiesz jako "samoczyszczenie"

expres sie sam odkamienia ale z Ciebie pojemnika nie oprózni ani tacki nie wymyje i sitka nie wyczysci ;)

Jeszcze jedną z wad expresu automatycznego jest to ,że pojemnik na zuzyta kawe zazwyczaj jest dość spory

i w upalne dni bedzie b.szybko plesniała w nim kawa

Wiec jak nadmieniłem nie ma rozwiazań idealnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Carlito,

 

Jestem ekspertem marki Philips Saeco i chętnie pomógłbym Ci w wyborze ekspresu do kawy. Biorąc pod uwagę fakt, że planujesz przygotowywać średnio 2 kawy dziennie i zwykle są to napoje mleczne, proponowałbym zastanowić się nad ekspresem automatycznym ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko. Takie rozwiązanie pozwoli Ci cieszyć się smakiem ulubionej kawy po naciśnięciu jednego przycisku.

W przedziale cenowym, który wskazujesz, sprawdziłby się np. model z linii Syntia Cappuccino. Jest on wyposażony we wbudowany młynek i zintegrowany pojemnik na mleko, a dodatkowym jego atutem jest łatwość czyszczenia (np. wyjmowany blok zaparzający) oraz możliwość dostosowywania wielu parametrów przygotowywanego napoju m. in.:

- wielkości porcji zmielonej kawy,

- mocy kawy,

- temperatury napoju.

Gdybyś był zainteresowany moją pomocą – napisz proszę na [email protected]. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

 

Pozdrawiam,

Ekspert Philips Saeco

_____________________

Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że planujesz przygotowywać średnio 2 kawy dziennie i zwykle są to napoje mleczne, proponowałbym zastanowić się nad ekspresem automatycznym ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko.

Czy mleko się nie zepsuje w takim pojemniku po kilku dniach? Czy raczej standardową praktyką jest każdorazowe dolewanie mleka do pojemnika na te 2-3 kawy?


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Prop,

 

Zaleca się, by mleko nie stało poza lodówką dłużej niż 15 minut. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś przechowywał w lodówce mleko znajdujące się w dzbanku.

Mam nadzieję, że pomogłem. W razie pytań – zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Ekspert Philips Saeco

_____________________

Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poproszę kolegę eksperta o wypowiedzenie się w tym temacie (zaproponowanie czegoś godnego do 3 tys. zł), jeżeli jest to oczywiście możliwe. Dziękuję i pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Michał. Ty to masz chody. Nawet nowi użytkownicy powstają na Twoje potrzeby ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się wie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe raczej bym nie bazował na opinii wszelkiego typu expertów i sprzedawców danej marki

tak jak i na opinii sprzedawców w sklepach RTV i AGD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja nie chce się opierać na takich opiniach, ale niemniej jednak warto wysłuchać co kolega ma na ten temat do powiedzenia. Być może uzupełnie jakimś newsem moje notatki ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to czasem nie jest jakiś bot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura - pojemnik na mleko to chwyt marketingowy - mleko po dwóch dniach w ciepłym pomieszczeniu smierdzi

druga sprawa mleko do spieniania musi być zimne -wyjete prosto z lodówki

Po twoich wpisach dotyczących mleka ,jestem przekonany,że żywność trzymasz w studni lub na parapecie :lol:

 

Po za tym co rozumiesz jako "samoczyszczenie"

expres sie sam odkamienia ale z Ciebie pojemnika nie oprózni ani tacki nie wymyje i sitka nie wyczysci ;)

Jeszcze jedną z wad expresu automatycznego jest to ,że pojemnik na zuzyta kawe zazwyczaj jest dość spory

i w upalne dni bedzie b.szybko plesniała w nim kawa

 

 

Te w/w czynności robi się w 2-3 minuty.Raz na kilka dni.

A jak nie będziesz dbał o czystość to Cie mole zjedzą :lol:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twoich wpisach dotyczących mleka ,jestem przekonany,że żywność trzymasz w studni lub na parapecie :lol:

 

 

 

Te w/w czynności robi się w 2-3 minuty.Raz na kilka dni.

A jak nie będziesz dbał o czystość to Cie mole zjedzą :lol:

Nie każdy ma miejscówke pod Siekierkowskim - ja musze na parapet wyjmować ;)

Jak mi oczyścisz i umyjesz pojemnik +tacke + wymontujesz wyczyścisz i zamontujesz sitko w 2-3 min

dam Ci jaki tylko bedziesz chciał zegarek z mojej kolekcji jesli nie ty mi dasz ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma miejscówke pod Siekierkowskim - ja musze na parapet wyjmować ;)

Jak mi oczyścisz i umyjesz pojemnik +tacke + wymontujesz wyczyścisz i zamontujesz sitko w 2-3 min

dam Ci jaki tylko bedziesz chciał zegarek z mojej kolekcji jesli nie ty mi dasz ok ?

Wiesz,na miejcie wegetacji nie mam wpływu.

Każdy się wyśpi ,tak jak sobie pościeli.

Rozumiem ,że mam Ci udokumentować wszystkie w/w czynności w 2-3 minuty.

O.K. Zaczekaj do jutra,postaram się wszytko nagrać na wideo :lol:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O.K. Zaczekaj do jutra,postaram się wszytko nagrać na wideo :)

Ni ty masz to zrobić w mojej Giaggi ;) /ona nie ma zbiornika na mleko/

 

ok ale nie ma co tam dywagować , ale wracajac do tematu -poważnie mówie ze zbiornik na mleko nie jest rew. pomysłem gdy pijemy 1-2 kawy dziennie i nic po za tym , szczególnie latem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawa z mlekiem to profanacja i jestem w stanie zaakceptować taki wynalazek do ciasta na deser najwyżej ;)

 

 

 

Edit. a poważnie, to mam dyszę pary w ekspresie i jeszcze taki wibratorowy pizdryk z ikei za 5zł do spieniania mleka - użyłem tych rzeczy może z 5-10 razy w pierwszym (góra drugim) miesiącu ich posiadania...

kawa to kawa

kawa = espresso (ew. lungo - rozwodniona espresso)

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy pije jak chce i co mu smakuje ;)

Ja pije tylko espresso a inne typu capuccino czy latte, to dla mnie napoje kawowe ale dlaczego dobrze przyrzadzone latte nazywac profanacja?

 

Moge sie zalozyc, ze nie rozroznilbys prawdziwej Coli od Hoop Coli, piwa z puszki czy butelki ani tym bardziej espresso z Nespresso od dobrej kawy ziarnistej zmielonej w drogim cisnieniowym ekspresie. I nie chodzi o to, ze nie masz smaku czy gustu, tylko o to, ze wiekszosc rzeczy siedzi w naszej glowie a nie swiadomym rozroznianiu bo poziom techniki tak idzie do przodu czy tego chcesz czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

To byś się zdziwił Artme, ludzie wyczuwają małe zmiany stężeń i ktoś mający dobry zmysł smaku bez problemu stwierdzi różnicę między Colą a inną, między kawą mieloną świeżo a taką z kapsułki czy kawę innej firmy. Jest nawet nauka zajmująca się różnicami smaku, zapachu czy koloru - patrz analiza sensoryczna.

 

koniec OT

 

Kawa z mlekiem to też kawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To byś się zdziwił Artme, ludzie wyczuwają małe zmiany stężeń i ktoś mający dobry zmysł smaku bez problemu stwierdzi różnicę między Colą a inną, między kawą mieloną świeżo a taką z kapsułki czy kawę innej firmy. Jest nawet nauka zajmująca się różnicami smaku, zapachu czy koloru - patrz analiza sensoryczna.

Wiesz - nie dziwi mnie fakt, ze sa ludzie, ktorzy wyczuwaja i rozrozniaja niuanse w smaku czy zapachu ale procentowo takich jest wsrod nas niewielu. Ale oczywiscie kazdy sie buntuje, ze to przeciez nie on, bo on sie zna :) Normaly mechanizm wyparcia ;)

To z ta Cola czy piwem wielokrotnie robilismy w towarzystwie i sami niedowierzajacy sie sobie dziwili. Baaa - nawet Ci "zagorzali piwosze Coli" trzykrotnie mowili, ze Hoop jest tą oryginalna i lepsza - ale przekonywac nie bede, bo przeciez znasz pewnie wielu, ktorzy przyznaliby sie publicznie, ze nie sa w stanie odroznic Coli od "podrobki" :rolleyes:

 

Powiem tylko o 2 rzeczach jako ciekawostke - piwo z puszki nie ma zadnego posmaku puszki a to, ze czujemy smak puszki wynika tylko z tego, iz pijac wąchamy puszke. Jakbysmy rozlali do szklanek w zyciu nikt by nie wyczul :)

 

A druga sprawa - zatkaj nos i sprobuj z zamknietymi oczami rozpoznac lyzeczke musztardy, ketchupu i majonezu. Ale tutaj znowu wielu sie nie przyznaje, iz nie rozpozna dopoki... nie sprawdzi :)

 

Koniec EOT.

 

Carlito pewnie swoje juz typy ma i mam nadzieje, ze bedzie zadowolony mimo, iz jego zona jak i moja pija profanacje kawy :):D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ani tym bardziej espresso z Nespresso od dobrej kawy ziarnistej zmielonej w drogim cisnieniowym ekspresie.

 

 

Z tym się nie zgodzę - nie da się tego pomylić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw.

I stwierdziłem,że nie będę robił szopek.

Niech każdy podejmie sam decyzję i tak będzie najlepiej.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme, Hoop Cola jest lepsza od coli moim zdaniem :D

Ja nie mam problemu z rozróżnieniem tych napojów.

Każdy napój ze szkła, aluminium i plastików też rozróżnię, bo różnią się jednak.

I tak samo z kapsułkami. Przerabiałem jakiś czas kapsułki i uważam, że można, czemu nie. Ale nie jak się chce coś naprawdę fajnego i ma się na to budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito,

 

Tak jak pisałem wcześniej myślę, że Twoje oczekiwania spełni model Syntia Cappuccino – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu (co jest ważne zwłaszcza w przypadku prezentu dla kobiety :D). Napiszę Ci kilka słów o jego wyposażeniu (pomijając to, o czym wspominałem wcześniej):

- ekspres pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch filiżanek kawy, a dzięki temu, że wysokość dozownika jest regulowana, możesz z łatwością użyć małej filiżanki do espresso czy też wyższej szklanki do latte,

- regulacja „Aroma” pozwala Ci dostosować aromat kawy – jeśli np. lubisz mocniejsze espresso, wtedy wystarczy wybrać opcję „Aromat mocny”,

- posiada automatyczne funkcje czyszczenia: strefy nalewania mleka i obiegu wody, co w połączeniu z systematycznym odkamienianiem daje Ci pewność, że ekspres posłuży lata.

Gdybyś chciał dopytać o coś jeszcze - pisz.

 

Pozdrawiam,

Ekspert Philips Saeco

_____________________

Ekspert Philips Saeco, udzielam porad i odpowiadam na Państwa pytania dotyczące ekspresów do kawy Philips Saeco. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.