Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sąsiad

Xicorr

Recommended Posts

Ja zamówiłem swojego Circle i właśnie dostałem informację, że dziś zostanie wysłany. Już nie mogę się doczekać :)

ponawiam pytanie

atomtomski - czy macie w planach wyprodukowanie pierwszego współczesnego (made in Poland) elektronicznego zegarka - lcd lub led ? Np. coś wzorowane na Unitra Warel .

Przepraszam za opóźnioną odpowiedź.

Nie, nie planujemy. Elektroniki to zupełnie nie moja bajka. Nawet o kwarcach na razie w ogóle nie myślę.

To pole do popisu dla nowej inicjatywy zegarkowej. Ja ze swojej strony obiecuję pomoc i wsparcie (w ramach możliwości oczywiście).

Będą spore. Jednak na pierwszym fejkowym egzemplarzu wyglądały fajnie. Mam nadzieję, że w tym tygodniu wrzucę fotkę prototypu.

Xicorr Circle Garda 2012 Prototype Diving Team

Gotowy do akcji :-)

W poniedziałek jadzie do Włoch i tam mamy nadzieję, że w jeziorze Garda z Darkiem Wilamowskim zanurzy się na ponad 300 metrów.

xcg12pdt04.jpg

xcg12pdt01.jpg

xcg12pdt02.jpg

xcg12pdt03.jpg

Edited by atomtomski

Hmmm, a gdzie zakręcane uszy i karbowanie koronki? Chyba, że prototypy są jeszcze w fazie mocno "prototypowej"?

Nurka można by było zrobić w ciemniejszym odcieniu niż tarczę (jak na grafikach), w końcu to ma być odważny design dla określonej grupy docelowej więc niech główny motyw będzie podkreślony. Ciekawie też by mógł wyglądać ciemniejszy bezel lub cała koperta (może piaskowanie?).

Zakręcane uszy i karbowanie koronki nie zdążyły - w produkcyjnych egzemplarzach oczywiście będą. Teraz najważniejsze jest głebokie zamoczenie i test koperty w warunkach bojowych.

Tarcza - biję się z myślami czy robić jezioro (to zarys Gardy a nie nurek :)) ciemniejsze czy nie. Dodatkowo opinie osób trzecich rozkładają się mniej więcej 50/50 :-). Decyzja bedzie trudna.

Darek jest już od zeszłego tygodnia nad Gardą i przygotowuje się do rekordowego nurkowania (ponad 300m). Miał nurkować 15-tego, ale z tego co wiem ma jakieś problemy z mocowaniem liny i pewnie będzie to piątek-sobota. Jak będę miał od niego info to umieszczę na stronie albo na fejsie.

nurkuje w tym samym miejscu co 264m? czyli robi atak na rekord swiata? No to bedziecie mieli reklame Sikora... oby mu sie udalo

Edited by nash13

Tarcza - biję się z myślami czy robić jezioro (to zarys Gardy a nie nurek :)) ciemniejsze czy nie. Dodatkowo opinie osób trzecich rozkładają się mniej więcej 50/50 :-). Decyzja bedzie trudna.

Został tylko wklęsłe, super wygląda i nie zaburza tarczy, a widoczne głownie dla właściciela :)

Z kolorami elementów koperty przy tym projekcie nie będziemy już eksperymentować. W kolejnych na pewno.

Zakręcane uszy przy tych uszach to konieczność ;) Ja bym jednak poszedł w ciemniejszy zarys, charakterystycznie. Na przykład: ktoś może zapytać - co to? Bardzo podobały mi się pierwsze rendery i tak sobie myślę, że jak nie Circle to może Gerda.

Fajny projekt i pomysł chrono z Syreną Sport, biorąc pod uwagę że robi się replika auta.

Ogólnie kibicuję marce, jest konkret na miarę możliwości i bez zbędnego nadymania :)

(...)

Tak czytam i czytam... rany... ja chcę tą Warszawę :D ! Na zdjęciach wygląda super po prostu!

Miłego dnia!

Tak czytam i czytam... rany... ja chcę tą Warszawę :D ! Na zdjęciach wygląda super po prostu!

Też bardzo podoba mi się projekt graficzny. Nie mogę doczekać się oryginału M-20. Jedyna moja uwaga, to może warto wstawić jakiegoś sprawdzonego manuala do środka ?! Jak ma być nawiązanie do auta vintage, to mechanizm też może prawie vintage ;) ? Ale generalnie i tak zapisuję się na Warszawę :rolleyes:

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Może jeszcze warto się też zastanowić nad koronką? Czy koniecznie we wzór bieżnika opony, czy raczej klasyczna, bardziej płaska... ?!

Bieżnik jest kapitalnym szczegółem.

Uważam, że właśnie takie smaczki dodają projektowi jeszcze więcej kolorytu ;)

Chyba trzeba jednak poczekać na końcowe modele i ocenić "na żywo" :D Wtedy dopiero okaże się, jak wygląda całość kompozycji. Bez względu na koronkę i tak zapisuję się na Warszawę :D

Ta koronka, która jest obecnie na fotkach jest IMO boska :) Taki fajny szczegół :)

Miłego dnia!

nie wiem czy ktoś wrzucał, ale tu można sobie oglądnąć czarnego Xicorra "na żywo" :-)

lol interpretacja nazwy firmy mnie powaliła :P fajnie ze Polski zegarek powędrował za granice.

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Jedyne zastrzeżenie jakie mam na ten moment jako użytkownik to koronka. Jej kształt - obły z jednej strony - powoduje, że ciężko ją uchwycić i wyciągnąć.