Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A co chcesz wiedzieć. Na razie ma być Enigma, a później Piłsudski w trzech wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy napisane WR200 a na deklu WR300,

 

Bo to prototyp, tarcza była zrobiona wcześniej a dekiel jest nowy - ma być WR 300 też i na traczy


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu, o czym wspominałem już na forum, szykuję się na zakup zegarka na lata, głównie jako formę długowiecznej minimalistycznej biżuterii męskiej o walorach praktycznych. Początkowo mój wybór padł na Seiko Ray 2 Blue. Jednak po dłuższym zastanowieniu, poczytaniu i obejrzeniu zapałałem miłością do marki Gerlach. Raz dlatego, że w mojej opinii ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, choć jako laik mogę się mylić; i za cenę niewiele wyższą od Seiko dostaję automat z szafirowym szkiełkiem. Dwa dlatego, że na skalę międzynarodową to jednak marka niszowa - choć wiem że schodzi też zagranicą - i za relatywnie niewielkie pieniądze można cieszyć się z czegoś w mniejszym/większym stopniu unikatowego oraz polskiego. I te wzornictwo...

 

Mam problem z wyborem, bo moje serce zawojował minimalizm p.24, tym niemniej umiłowanie praktyczności nakazuje wybrać p.50(jastrzębia), ponieważ wyposażony jest w licznik rezerwy. Póki co zwycięża zmysł estetyczny i skłaniam się ku p.24 - za jego elegancję i przejrzystość, która nie rozprasza uwagi rozsianymi po tarczy licznikami i symbolami - ale zobaczymy jak to się ułoży do nowego roku. Ta niepewność jest ekscytująca.

Edytowane przez Seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym jeszcze o coś dopytać. Czytałem, że zegarek wyposażony w mechanizm seagull można łatwo przerobić z automatu na nakręcany ręcznie, ściągając z mechanizmu jakiś element. Czy takie ewentualne przerobienie wpłynie pozytywnie na dokładność zegarka?

Edytowane przez Seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym jeszcze o coś dopytać. Czytałem, że zegarek wyposażony w mechanizm seagull można łatwo przerobić z automatu na nakręcany ręcznie, ściągając z mechanizmu jakiś element. Czy takie ewentualne przerobienie wpłynie pozytywnie na dokładność zegarka?

Piszesz pewnie o mechanizmie, który ma funkcję dokręcania, czyli zegarek można także nakręcić ręcznie, co w automatach nie jest zalecane.

Z dokładnością zegarka nie ma to nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mechanizmu Seagulla ST25 produkowane są obie wersje (automat i z naciągiem ręcznym) chociaż tą drugą to tylko najstarsi górale widzieli. Jeśli chodzi o przeróbkę we własnym zakresie, to Gerlachy coś takiego robili w pierwszej edycji Dywizjonu 303. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

i super się nosi, dobrze leży, wzorowy chód, świetne wykonanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Citizena cba0013-04a. Jednak obejrzałem film o rolexach, gdzieś pan polecał tym, których nie stać na rolexa, by kupili się na przykład gerlacha. Czy zegarki naszej marki są niezawodne? Warto kupić? Czy będzie gorszy od Citizena?

Jak zobaczyłem jakichś zegarek gerlacha, to oferuje on teoretycznie więcej w tej samej cenie. Co prawda nie się mylić, bo świat zegarków to kompletna magia, nie znam się zupełnie w tej dziedzinie.

Innymi słowy, czy marka Gerlach jest godna zaufania?

Widzę, że na forum najwięcej jest wielbicieli Seiko, jednak ja zakochany jestem w tym modelu Citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Citizena cba0013-04a. Jednak obejrzałem film o rolexach, gdzieś pan polecał tym, których nie stać na rolexa, by kupili się na przykład gerlacha. Czy zegarki naszej marki są niezawodne? Warto kupić? Czy będzie gorszy od Citizena?

Jak zobaczyłem jakichś zegarek gerlacha, to oferuje on teoretycznie więcej w tej samej cenie. Co prawda nie się mylić, bo świat zegarków to kompletna magia, nie znam się zupełnie w tej dziedzinie.

Innymi słowy, czy marka Gerlach jest godna zaufania?

Widzę, że na forum najwięcej jest wielbicieli Seiko, jednak ja zakochany jestem w tym modelu Citizena.

 

Ja bym został przy Citizenie ;) nie sądzę żeby G.Gerlach miał w swojej ofercie zegarek który można by porównać do Citizena CB0013-04A (bo chyba ten model miałeś na myśli), mało tego - nie sadzę żeby G.Gerlach kiedykolwiek miał w swojej ofercie zegarek który do tego Citizena można by porównać czy to jakością wykonania, czy technologicznie, o stosunek jakości do ceny nawet nie wspomnę :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Szczerze mówiąc, żaden z projektów gerlacha nie przypadł mi do gustu.

Tego Citizena mam dostać od żony na 50 urodziny. :) Jeszcze kilka miesięcy zostało.

Dzięki oczekiwaniu odkryłem to forum.

Nie sądziłem, że zegarki potrafią tak porywać ludzi, forum aż tętni od życia.

Zegarki mają w sobie coś magicznego.

Jednak za biedny jestem, by stać się kolekcjonerem.

Pozdrawiam gorąco i życzę wielu zegarków. Chociaż sądzę, że uśmiech ukochanej bliskiej osoby jest stokroć cenniejszy od wszystkich zegarków świata.

Przepraszam za off topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś który Gerlach jest najcieńszy? Z chęcią zakupiłbym Gerlacha do swojej kolekcji ale leżą na mnie grube zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon

Dzięki za krótką i rzeczową odpowiedź. :)  Muszę zatem dopytać czy tylko ten garniturowiec pośród Gerlachów ma poniżej 10mm? Producent nie podaje grubości każdego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za krótką i rzeczową odpowiedź. :)  Muszę zatem dopytać czy tylko ten garniturowiec pośród Gerlachów ma poniżej 10mm? Producent nie podaje grubości każdego modelu.

O ile dobrze pamiętam to Dragon ma 9mm (a przynajmniej takie sprawiał wrażenie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ten ma 9mm bo tu akurat producent podaje grubość. Pytanie czy jakieś inne mają poniżej 10mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców marki

 

Gerlach nawigator nosi swoją nazwę od ...? jakieś urządzenie do nawigacji w łodziach czy cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.