Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marjan_pl

Dylematy z projekt i rozpoczęcią produkcji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na wstępie przepraszam, jeśli moje pytanie będzie zbyt lakoniczne, ale mimo wszystko spróbuję ;-)

 

Otóż, od dłuższego czasu chodzi po głowie zaprojektowanie zegarka, a następnie zlecenie wyprodukowania działającego prototypu. Uwzględniając jednak fakt, że dotychczas nigdy nie zajmowałem się zegarkami zawodowo (to tylko moje hobby), to i nie zgłębiałem do tej pory kwestii technicznych dot. procesu ich produkcji. Skoro nie do końca wiem, czy dobrze się do tego zabieram, postanowiłem zamiast wyważać otwarte drzwi, zapytać Was tutaj - może ktoś będzie mógłby mi poradzić w paru kwestiach lub nawet byłby zainteresowany współpracą.

 

Od razu wyjaśnię, że mój prototyp nie będzie "automatem". Wiem, że pojawiały się kiedyś tutaj zegarki klubowe, więc zapewne z automatami było by łatwiej (gotowe mechanizmy, itd.). Ja natomiast bardziej chciałbym pójść w takim kierunku:

 

iwatch2.png

 

Oczywiście iWatch to tylko przenośnia, ale jakoś fajnie pobudza wyobraźnię i wskazuje kierunek moich prac. Tym samym jak się pewnie domyślacie projekt obudowy, funkcje, to w moim przypadku najprosza sprawa. Rzeczy z którymi mam większe problemy, to ewentualne wyprodukowanie elektroniki, która to obsłuży oraz zorientowanie się w ewentualnych patentach, jakie na tym rynku mogą funkcjonować. Z najbardziej oczywistych rzeczy, z pewnością chciałbym wcisnąć tam jakiś moduł GPS, umożliwić synchronizację danych z komputerem. Z przyjemnością rozwiązałbym kwestię łatowania baterii na wzór maszynek do golenia, czy maszynek do mycia zębów, a więc pozbył się wszelkich kabli i zrobił jakąś stację dokującą, na której wystarczyłoby położyć taki zegarek, aby się ładowały baterie. Ot jedna z wielu innowacji, która mi chodzi po głowie, ale trzeba ją jakoś rozwiązać.

 

Podsumowując temat wątku, chciałbym zapytać czy jest na forum ktoś, kto mógłby mi w takim projekcie pomóc? Wspomnę tylko na koniec, że mam jasną koncepcję na pozyskanie środków, które pozwolą sfinansować cały projekt i uruchomić produkcję w kilku tysiącach szt. na start!

 

Będę też wdzięczny za konstruktywną krytykę mojego pomysłu, listę powodów dlaczego ten temat "nie wypali" lub linki do konkurencji (typu http://lunatik.com/), które zrobiły tego rodzaju rzeczy dawno temu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza obiekcja - czy ma coś, czego nie ma współczesna komórka? Komórki na nadgarstek juz są:)


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza obiekcja - czy ma coś, czego nie ma współczesna komórka? Komórki na nadgarstek juz są:)

 

Zdecydowanie tak.

Zresztą zobacz choćby na http://www.iwatchz.com/ - niby iNano, ale funkcjonuje jako zegarek (osobny produkt - choć w tym wypadku, oni robią chyba tylko paski, do których wkłada się iNano. Za sam pasek 50-80 $) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze na początek najlepiej będzie wzorem zegarków klubowych wykonać taka prototypową serie na bazie już istniejącego zegarka.

Prototypy w elektronice to kosztowna zabawa - zaprojektowanie modułu , wykonanie laminatu , wykonanie sita , prototypowy montaż modułu na lini smt , zaprojektowanie i wykonanie testera.

Do tego dolicz wykonanie koperty i paska ale skoro masz pomysł na fundusze to życzę powodzenia przy projekcie. Polski elektronik to było by super


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super. Jakiej pomocy konkretnie potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję właśnie tego o czym pisze Treevill (zaprojektowanie modułu , wykonanie laminatu , wykonanie sita , prototypowy montaż modułu na lini smt , zaprojektowanie i wykonanie testera). Wiem, że to nie jest do zrobienia za kilka złotych, dlatego pisałem od razu o finansowaniu. Wiem, że to większe wyzwanie niż zrobienie zegarka na bazie istniejącego, no ale wtedy pewnie nie szukałbym nikogo do pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa... i nie mowie tego aby Cie zniechecic. musialbys zglosic sie do jakiejs duzej juz firmy ktora by Ci to wyprodukowala i jednoczesnie Cienie wykorzystala jako tylko dawce pomyslu - tutaj wazna odpowiednio przygotowana umowa miedzy tobą a firmą. mozesz sprobowac uderzyc do polskich firm ktore dzialaja w branzy elektroniki uzytkowej. np. manta , jest jeszcze taka firma pl co robi odtwarzacze mp3 niepamietam nazwy... najlepiej nie zdradzac im wszystkiego na raz... jestes elektronikiem??? bo jesli nie to tez trzeba znalesc bardzozdolnych elektronikow.... ogolnie bardzo ciezki temat... ciezko jest pasjonatowi pozyskac partnera beda Cie traktowac jak powietrze.... historia zna juz wiele takich przypadkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa... i nie mowie tego aby Cie zniechecic. musialbys zglosic sie do jakiejs duzej juz firmy ktora by Ci to wyprodukowala i jednoczesnie Cienie wykorzystala jako tylko dawce pomyslu - tutaj wazna odpowiednio przygotowana umowa miedzy tobą a firmą. mozesz sprobowac uderzyc do polskich firm ktore dzialaja w branzy elektroniki uzytkowej. np. manta , jest jeszcze taka firma pl co robi odtwarzacze mp3 niepamietam nazwy... najlepiej nie zdradzac im wszystkiego na raz... jestes elektronikiem??? bo jesli nie to tez trzeba znalesc bardzozdolnych elektronikow.... ogolnie bardzo ciezki temat... ciezko jest pasjonatowi pozyskac partnera beda Cie traktowac jak powietrze.... historia zna juz wiele takich przypadkow

 

Wielkie dzięki za uwagi! Tak mam podobne przemyślenia, znam firmę MANTA (rozważałem taki krok), ale dlatego chciałem to wszystko odwrócić. Nie zaczynać od największych graczy, tylko znaleźć najpierw kogoś (pasjonat-elektronik), z którym mógłbym zrobić część prac projektowych, dokumentację pod ewentualne patenty, itd., a dopiero później decydować co dalej (przy czym ja mam jeszcze pomysł na własne finansowanie, więc nie koniecznie ten duży partner będzie niezbędny!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: nie masz nic zrobione, a pomysł wzorowany na konkurencji, która i tak wymyśliła to lepiej, bo nie bujali w obłokach z technologicznymi rozwiązaniami tylko oparli projekt na ipodzie.

 

Świetnie, że masz pomysł na pozyskanie środków, bo przy takim stanie rzeczy na pewno będzie to ciężki temat.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: nie masz nic zrobione, a pomysł wzorowany na konkurencji, która i tak wymyśliła to lepiej, bo nie bujali w obłokach z technologicznymi rozwiązaniami tylko oparli projekt na ipodzie.

 

Świetnie, że masz pomysł na pozyskanie środków, bo przy takim stanie rzeczy na pewno będzie to ciężki temat.

 

No nie do końca masz rację.

 

Po pierwsze foto iWatch, to tylko "wyobrażenie" geek`ów na temat tego, jak mógłby wyglądać taki zegarek od Apple... ale on jeszcze nie istnieje i nie wiadomo czy kiedykolwiek, cokolwiek Apple w kwestii zegarków będzie robić!

 

Po drugie, skoro wyraźnie napisałem, że przykład iWatch jest "przenośnią", to znaczy, że nie chcę tworzyć dokładnie kopii tego! Gdyby iWatch miał rację bytu, to już dawno byłby na rynku... moim zdaniem w takiej formie nie ma! :-) Zresztą, równie dobrze mógłbym zastąpić obrazek iWatch`a, choćby takim:

 

Polar%20RCX5%20Red.jpg

 

...i opisać funkcjonalności jakie ma. No i moglibyśmy rozmawiać o tym, czy Polar już wyczerpał potencjał rynku, czy nie ;-) Skoro jednak ja nie wspominałem do tej pory o tym, w jaki sposób chciałbym budować swoją przewagę rynkową i konkurencyjną, ani nie zdradziłem szczegółów dotyczących najważniejszych funkcji, to byłaby to dość pusta/ogólnikowa dyskusja, która niczego nie rozstrzygnie.

 

PS. nie wiesz co mam zrobione, a co nie ;-) Nie widzę też nic złego w "bujaniu w obłokach", jeśli wiem jak to sfinansować i ostatecznie wdrożyć do seryjnej produkcji, a więc są to marzenia, które mają mocne fundamenty biznesowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Szczerze mówiąc nie odnosiłem się do wizualizacji iWatch tylko do tego co napisałeś i linków jakie podawałeś jako konkurencja.

Na podstawie tego próbowałem się domyślić jaki produkt chcesz wypuścić, ale rzeczywiście jak sam napisałeś: nie wspominasz tego czym chcesz budować swoją przewagę, więc tak na prawdę nie mamy zbytnio pola do dyskusji. ;)


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim skontaktuj się z kilkoma firmami elektrowniczymi w swojej okolicy (przeważnie w każdym większym mieście jest ich od kilku do kilkunastu) może któraś posiadająca odpowiednie zaplecze zaprojektuje i wykona ci moduł. Do tego dojdzie znalezienie firmy która wykona kopertę (np w google wpisz Wykonywanie prototypów )


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie projektu w firmie, może skutkować kosztami kosmicznymi, a efektami jak zwykle. Warunkiem prawie koniecznym jest chociaż ogólna orientacja w projekcie przez pomysłodawcę. Z opisów wynika, że ma to być zegarek kwarcowy. Zatem potrzebny będzie rezonator, który można po prostu kupić i mikrokontroler, który trzeba dobrać z dostępnych. Można dobrać gotowy procesor zegarkowy, albo oprogramować odpowiedni. Ponieważ to ma być zegarek zasilany baterią, to pobór prądu ma być kilka mikroamper średnio. Zaprojektowanie płytki powinno się udać na miejscu. Dalszy projekt to zegarek analogowy lub z wyświetlaczem. Trzeba zatem zaprojektować silnik krokowy, albo wyświetlacz. Można to u nas zrobić korzystając z dostępnych materiałów lub z importu. Koperta jest do wykonania na miejscu. Najlepiej korzystać z pomocy osób, które zajmuą się poszczególnymi zagadnieniami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dotychczasowe sugestie i uwagi.

 

PS. no właśnie szukam już po lokalnych firmach elektronicznych / lokalnych pasjonatów, ale jakoś to "lokalnie" nie do końca mi się sprawdza, stad pomysł pytania na forum - bo może ktoś inny zna jakiegoś zapaleńca, godnego polecenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę ci wytrwałości...

informuj nas o wszelkich pozytywach w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.