Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem :angry: .

Muszę jednak przyznać, że pasuje do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka jest od czapy :D

Coś mi się wydaje, że posiadacze krabo- kirowów szukają takich koronek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem dzisiaj na polowaniu ale kiepsko wręcz tragicznie. Dla otarcia łez zakupiłem cuś takiego. Proszę o informacje. Rok produkcji i czy w pełni oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skromnie, tylko taki Poljocik. Zastanawia mnie czy to stalowa koperta? Kolo koronki ma mocne przetarcie, ale mosiądzu nie widać. Tarcza nie warszawska, źle wyszło na zdjęciach. Będę wdzięczny za doinformowanie :)

 

di-O8CJ9OMZ.jpg

di-BPDBLQX8.jpg

di-LZNE45U9.jpg

Tarcza, kształt koperty jest raczej identyczny do naszego Super Błonia, albo było odwrotnie, nasze blonie powstawało na bazie tego Poliota przy tylko zmienionym napisie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej różnic. Dekielek ma szerszy rant w bloniu i szerszy pierścień dociskający, oraz kopertą błonie nie ma zacięcia na ząbek dekielka a dekielek nie ma ząbki. Pierścienie nie da się chyba zamienić między nimi, drobna różnica. Ale jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem dzisiaj na polowaniu ale kiepsko wręcz tragicznie. Dla otarcia łez zakupiłem cuś takiego. Proszę o informacje. Rok produkcji i czy w pełni oryginalna.

 

Oryginalna. Początek lat 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej różnic. Dekielek ma szerszy rant w bloniu i szerszy pierścień dociskający, oraz kopertą błonie nie ma zacięcia na ząbek dekielka a dekielek nie ma ząbki. Pierścienie nie da się chyba zamienić między nimi, drobna różnica. Ale jest :)

 

No nie wiem. Nie chcę się sprzeczać ze znawcami, ale w wiadomej książce o zegarkach z Błonia zdjęcia zarówno koperty typ IV jak i koperty typ V pokazują zacięcia na ząbek dekielka . Do wyjaśnienia .....

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielki zaciskane pierścieniem i sygnowane błonie miałem w posiadaniu około 10 szt., część w kopertach i zegarkach. Teraz mam ze 3 szt. I wszystkie są takie jak napisałem - bez ząbka

Za chwilę kredytuje i dam foto.

Książki nie posiadam.

de72a3b5c2fb41c6baffaf14908cadb6.jpg39f908b6b5792ccf7302c11e47b971cf.jpgb115b58a2617b75adc4c1e639aed9a93.jpgbce2fb063456bcc1d6df9abc064daa1f.jpg

 

Słabe foto z złomofona ale chyba widać co mam na myśli. Po prawej poljoty po lewej błonie - na ost. Foto.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki, eksportowe wersje Błonexów składane były z pozłacanych kopert, tarcz i dekielków dostarczanych z ZSRR. Nie sądzę aby chciało im się wtedy robić tak małe zróżnicowanie elementów zegarka jak koperta i dekiel z ząbkiem lub bez ząbka. W posiadanym zegarku jak i innych widzianych na zdjęciach , gdy jest dekielek "eksportowy" ( z angielskimi napisami ) to są ząbki. Może ktoś ma jeszcze inną wiedzę ?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, odkręciłem błonie i rzeczywiście nie ma ząbka, tak samo jak pokazujesz na jednej z fotografii. Chodziło mi może bardziej o wygląd tarczy, kształt indeksów godzinowych itp. A to akurat jest bardzo podobne, Chyba, że się mylę. Znalazłem stare zdjęcie. 

post-57210-0-83265400-1427042436_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część dzisiejszego polowania :D dwa Wostoczki ;) 

post-46446-0-17831200-1427043509.jpg

 

i mała zbieranina, Rakieta, nietypowa jak dla mnie Slava i Pobiedka :D

post-46446-0-59146800-1427043527.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk700 - ja już rano zarezerwowałem wostoki :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyciągnąłem od gostka z Grabówka tę kamę. Foto wieczorne więc do d....... ;)

 

 

post-72726-0-84330300-1427046241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według książki, eksportowe wersje Błonexów składane były z pozłacanych kopert, tarcz i dekielków dostarczanych z ZSRR. Nie sądzę aby chciało im się wtedy robić tak małe zróżnicowanie elementów zegarka jak koperta i dekiel z ząbkiem lub bez ząbka. W posiadanym zegarku jak i innych widzianych na zdjęciach , gdy jest dekielek "eksportowy" ( z angielskimi napisami ) to są ząbki. Może ktoś ma jeszcze inną wiedzę ?

 

Pozdr.

 

W tzw. międzyczasie odnalazłem u siebie tę informację :

 

http://pokazywarka.pl/4wvjkg/

 

http://pokazywarka.pl/4eohog/

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk700 - ja już rano zarezerwowałem wostoki :)

No to się nie liczy bo Piotr dopiero o 18.00 je pokazał więc falstart u Ciebie :)

Żartuję :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozłacane błonie były w kopertach poljotów :)

A chromowane w troszkę innych. Nigdy pozlacanego błonia nie miałem, więc nie mam tu żadnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony jestem tą Sławą :wub:

Dwuelementowa konstrukcja, świetna stylistyka.

Fenomenalne wzornictwo i połączenie kolorów..

 

post-60300-0-69078000-1427052202.jpg

post-60300-0-56364500-1427052204.jpg

post-60300-0-32858000-1427052200.jpg

 

Do tego relatywnie duża - ok. 31mm/29mm

 

Ze względu na przekłamywanie zdjęciowe - kolorystyka tarczy to raczej biały, może ew. ecru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Gregorian - piękna ta Slava! Taka nieco bardziej kanciasta wersja mojej :) ma swój urok. Gratuluję nabytku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyciągnąłem od gostka z Grabówka tę kamę. Foto wieczorne więc do d....... ;)

Miał coś jeszcze ciekawego?? Na Grabówek mam niedaleko... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lipa w 3 city z radzieckimi zegarkami. Nawet byłem dziś na giełdzie w Chwaszczynie i nic :( Jak chcesz to gostek z Rumi ma błonie, przecenił już na 99 ze 130. Z tym że koperta ma oznaki czasu na sobie, sekundnik jak pisali chłopaki z polskich zegarków nieoryginalny, reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian - piękna ta Slava! Taka nieco bardziej kanciasta wersja mojej :) ma swój urok. Gratuluję nabytku!

dokładnie, jakby ta sama rodzinka;) gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lipa w 3 city z radzieckimi zegarkami. Nawet byłem dziś na giełdzie w Chwaszczynie i nic :( Jak chcesz to gostek z Rumi ma błonie, przecenił już na 99 ze 130. Z tym że koperta ma oznaki czasu na sobie, sekundnik jak pisali chłopaki z polskich zegarków nieoryginalny, reszta ok.

Nie jest tak zle w 3 city :) ja dzis wyrwalem pieknego komandira :)

Edytowane przez czoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pilot353 - dzięki za info, pomyslę...

 

@czoko - no powiedz gdzie, nie bądź taki ;)

 

Ja swoje dzisiejsze łupy przywiozłem z Puszcza, ale większość była zamówiona z Elbląga przed prawie miesiącem :) Ale warto tam się pokręcić, często coś się trafia. Podobnie na Przymorzu (Zielony Rynek), czasem coś bywa - tam kupiłem za 60 całkiem ładnie zachowaną Iskrę kieszonkową na chodzie ;)

 

PS

Może warto by było jakieś spotkanko poczynić przy jakiejś okazji? Może jakieś wymiany... Skoro rynek niezbyt bogaty to może warto dowiedzieć się co kto w okolicy ma na zbyciu z forumowiczów.

Edytowane przez Pikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.