Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie dziś takie się pojawiły, chyba tylko czajka w pełni sprawna, będzie co kręcić :)

post-108248-0-71865900-1574873656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin, fajny zegarek. Wiem coś o tym ;) (stare zdjęcie - ten z prawej jeszcze przed remontem)

post-35535-0-95574700-1574883986_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Przepiękne wszystkie trzy. Jeszcze gdyby tak w kwadratowych kopertach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87, ładne sztuki. Tak się zastanawiam, czy w moim koperta jest oryginalna, bo twoje mają trochę inne uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka do kompletu też się znajdzie ;)

Pokaż proszę. Niechże mi pęknie serce z bólu i zazdrości. Jeżeli to jest to o czym myślę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę. Niechże mi pęknie serce z bólu i zazdrości. Jeżeli to jest to o czym myślę ;-)

Generalska kostka kolegi  Walter_87 wymiata już od dłuższego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalska kostka kolegi  Walter_87 wymiata już od dłuższego czasu :)

Te Walterowe Poljoty wyżej były w złocie o ile mi się dobrze zdaje. Więc liczyłem na Erewań ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87, ładne sztuki. Tak się zastanawiam, czy w moim koperta jest oryginalna, bo twoje mają trochę inne uszy.

 

Zdaje się, że tego typu pozłacanego "bociana" wkładano w dwa rodzaje kopert (z długimi i krótkimi uszami).

 

Pokaż proszę. Niechże mi pęknie serce z bólu i zazdrości. Jeżeli to jest to o czym myślę ;-)

 

Miałem na myśli takiego Poljota (niestety nie Nairi), jakiego masz w awatarze (do bocianiego kompletu) ;)

 

Generalska kostka kolegi  Walter_87 wymiata już od dłuższego czasu :)

 

Dzięki :)

 

Te Walterowe Poljoty wyżej były w złocie o ile mi się dobrze zdaje. Więc liczyłem na Erewań ;-)

 

W złocie to ten z prawej ;)

Może kiedyś się trafi złoty Nairi... :rolleyes:

 

Taki ładny De Luxe wpadł  :)  Wymaga serwisu bo pędzi jak szalony ale stan w zasadzie idealny :)

 

 

Bardzo ładny. Mam identyczny model :)

P.S. Pewnie ma sklejony włos i dlatego tak pędzi.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek - p o z a m i a t a ł e ś !!!!!

 

 

Te Walterowe Poljoty wyżej były w złocie o ile mi się dobrze zdaje. Więc liczyłem na Erewań ;-)

poljot @Odin-a i parka @Walter_87 różni się chyba delikatnym gliszem tarczy

 

Wklejam złoty <<Jerewań>> z netu, bo nie mogę patrzeć na to "krwawiące serce" :)

post-54348-0-72202000-1574930281_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z tego ogłoszenia trzymam na stałe w telefonie. Mam ten zestaw tarcza, wskazówki w kopercie poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To znalazłem u mojego. Zostało do naprawy bo oś balansowa uwalona.post-47952-0-53995800-1574941088_thumb.jpg

post-47952-0-57830700-1574941219_thumb.jpg

A ten już po remoncie u mnie.

post-47952-0-21500300-1574941388_thumb.jpg

post-47952-0-82914300-1574941455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To znalazłem u mojego. Zostało do naprawy bo oś balansowa uwalona.

A ten już po remoncie u mnie.

 

 

No i jeszcze w alfie wszystkie wskazówki zostały zmienione.

Zrobiłeś w Super fajną żmijkę - jak w budziku :D :D

post-88672-0-16869100-1574944026_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi ze żmijką. Nic z tymi zegarkami nie robiłem. Znalazłem u majstra w kartonie. Poprosiłem żeby naprawił i odkupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi ze żmijką. Nic z tymi zegarkami nie robiłem. Znalazłem u majstra w kartonie. Poprosiłem żeby naprawił i odkupiłem.

 

Chodzi o zdeformowanie wskazówki godzinowej w Błonie Super. Wygląda jak żmijka w sygnale ze zdjęcia


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zdeformowanie. To światło się tak odbija. One są jak mieczyki obusieczne. Coś jak w zarii.post-47952-0-20016500-1574945178_thumb.jpg

Dałem byle jaki pasek na próbę :-)

Edit: aha i one nie są wklęsłe tylko wypukłe :-) Zdjęcia przekłamują.

Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ładny De Luxe wpadł :) Wymaga serwisu bo pędzi jak szalony ale stan w zasadzie idealny :)

 

Krzysiek, nie chce psuć nastroju, ale tarcza raczej jest dużo nowsza niż ZSRR. Niestety indeksy "łódki" to raczej wynalazek Ukrainy niż ZSRR.

 

Tutaj poprawne tarcze: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78708-poljot-de-luxe-inne-napisy-na-tarczy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, nie chce psuć nastroju, ale tarcza raczej jest dużo nowsza niż ZSRR. Niestety indeksy "łódki" to raczej wynalazek Ukrainy niż ZSRR.

 

Tutaj poprawne tarcze: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78708-poljot-de-luxe-inne-napisy-na-tarczy/

Niby to oczywiste i po zdjęciach dałbym się pokroić że to charkowska tarcza, ale... Zegarek kupiony od dziadka który miał go od nowości, a ostatnie ze 20 lat przeleżał bo śpieszy okrutnie i on go nie używał z tego powodu, a do majstra nie zanosił. Bądź tu mądry i pisz wiersze :) Wziąłem i tak bo na żywo cały wygląda super jak nówka, a i cena była taka że się tak wyrażę wykluczająca kombinowanie. No może nie w cenie tarczy ale tanio :) Kto by coś kombinował za takie pieniądze :D A nawet jak charkowska to i tak warto było :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pisałem o poszukiwaniu czwartego "złotego" muszkietera do mojej poniższej trójki:

 

49032747701_20bd045b2f_b.jpg

 

Dzisiaj uzupełniłem zbiór Raketą 2209 - mechanizm o znanej, ciekawej historii zaczyanjącej się jeszcze od "ultra" cienkiego mechanizmu zakładanego do Vympela i Łucza, który został zaprojektowany na polecenie Ministerstwa Przemysłu (22mm szeroki, 2.9mm grubości i na  23 kamieniach). Produkcja ruszyła w 1Moskiewskiej Fabryce Zegarków w 1960, mechanizm nagrodzono w Lipsku bodaj w 1966. Później produkcję przekazano do Mińska, mechanizmy pokazały się w Łuczach. Mechanizmy 2209 w Raketach to modyfikacja pierwotnego 2209, nawet jeszcze cieńsza. Można by długo pisać - poniżej to co nabyłem, w bardzo dobrym stanie:

 

49138076782_a8d4bfc5a9_b.jpg

 

49137880371_0b47bcf541_b.jpg

 

49137386538_90c2e079d9_b.jpg

 

49138076762_189429b7fd_b.jpg

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piękna rakieta, w cudownym stanie. Gratuluję.

PS.

Chętnie bym poczytał o modyfikacji werku poljota w werk rakiety. Masz jakieś źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.