Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pabloo_

Użytkownik
 • Content Count

  588
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

246 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Recent Profile Visitors

307 profile views
 1. W moim egzemplarzu dekiel nie ma żadnych oznaczeń.
 2. Tego czy te koronki na 100% są oryginalne pewnie nigdy się nie dowiemy. Jest jednak jedno ale. Poświęciłem trochę czasu i przeglądając zagraniczne portale wszystkie te Poljoty z mechanizmem 2409 miały właśnie ten rodzaj koronki. Natomiast Poljot z mechanizmem 2408 to już charakterystyczna wypukła koronka w kształcie grzybka. Moim zdaniem ten typ koronki to ewolucja/następca tej grzybkowatej koronki. Oczywiście to tylko moja teoria, ale jakoś trudno mi uwierzyć by w przypadku zużycia się grzybkowatej koronki, zegarmistrzowie na całym świecie wymieniali je dokładnie na takie same jak w zaprezentowanym przeze mnie Poljocie.
 3. Znalazłem go na olx'ie na jakimś grupowym ogłoszeniu wśród innych zegarków. Koronki w żadnym wypadku nie jest szkoda, bo jest oryginalna Mam dwa stalowe cywilne Wostoki i w oby dwóch są koronki takie same. Kiedyś była dyskusja na forum o tych koronkach. Niestety nie potrafię teraz tego znaleźć, ale wniosek był taki że oryginalna stalowa koronka ma nałożoną taką 'blaszkę' dokładnie tak jak w moich egzemplarzach. Pamiętam, że kchrapek prowadził z innym kolegą dyskusję na ten temat więc może skojarzy gdzie była ta dyskusja i podrzuci link do tego tematu. Edit. Znalazłem:
 4. Głowa do góry. Chromowane też były. Pewnie łatwiej takiego znajdziesz
 5. Kolejny nowo zakupiony zegarek Stalowy cywilny Wostok PS Ciężko czarnej tarczy zrobić dobre zdjęcie, zawsze się coś odbija
 6. Mołnia kamienna jest super. U mnie kolejną nowością jest taka Rakieta.
 7. Taki popularny Wostok w fajnym stanie się trafił za 57zł + wysyłka. Więc jak najbardziej cieszy
 8. Chciałem go wrzucić do "RUSKICH" OKAZJI NA AUKCJACH, ale potem dzieją się dziwne rzeczy więc zrezygnowałem. Dobrze, że trafił do osoby z forum. A mechanizm prawidłowy tzn. jest tam automat? Bo w ogłoszeniu nie było zdjęcia spodu zegarka.
 9. Tarcza i wskazówki są okey. Koronka zamiennik. W oryginale nie jest ona jakaś charakterystyczna i unikatowa więc jak dla mnie nie dyskwalifikuje ona tego zegarka. Na uszach koperty chyba są ubytki złocenia. (ciężko ocenić bo zdjęcia są jakie są) Trzeba by było poprosić sprzedawcę o zdjęcia tyłu koperty i ocenić jak wygląda, czy nie ma przetarć złocenia i czy jest prawidłowa.( tak w wielkim skrócie jeśli Au20 to prawidłowa) Na temat kopert w de luxach dużo było pisane na forum, wystarczy poszukać i zapoznać się z tematem Ps. Do samodzielnej oceny oryginalności zegarków polecam stronę: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot
 10. To ten z olx'a? Super Poljot. Bardzo ciekawa koperta.
 11. Nie. Ogłoszenie powinno być raczej w temacie Nie przepłacajcie na allegro. Koperta z Łucza( nie było chromowanych de luxów), mechanizm Poljot, tarcza współczesny zamiennik i wskazówki też z Łucza.
 12. Taniej to już chyba było... Teraz jest 4000zł a wcześniej było 3740zł czy jakoś tak.
 13. Nie było. Jest to składak. Nawiasem mówiąc tarcza jest też nie jest prawidłowa.(współczesny zamiennik)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.