Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Super sztuka i jaki rzadki mechanizm! Jest może gdzieś jego opis? Czym się różni od 29 kamieniowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały 30-kamieniowiec - nie tak dawno na amerykańskim e-bayu się taki sprzedawał w kosmicznej cenie :) Ciekawe dlaczego w radzieckich automatach tak rzadko stosowano kulkowe łożysko wahnika? Wysoka cena wykonania? Skomplikowana technologia i montaż?

Z tego, co pamiętam, to oprócz de-luxe'owej odmiany był jeszcze późniejszy Poljot na werku 2615 - w stylu poźniejszych automatów serii 2616, ale bez datownika.

Ender - Kolega Kris2 pewnie zaraz potwierdzi, że ten werk od 29-kamieniowego różni się prawie wszystkim - to inna konstrukcja :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pisałem ostatnio o 30kamieniowym Poljocie z wachnikiem na kulkach to były podśmiechujki - tylko że ja miałem w kwadratowej kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pisałem ostatnio o 30kamieniowym Poljocie z wachnikiem na kulkach to były podśmiechujki - tylko że ja miałem w kwadratowej kopercie

 

Tutaj trochę pisaliśmy o takich Poljotach, ale podśmiewania nie było :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109237-najrzadsze-okazy/?p=1300379

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym linku jest końcówka dyskusji przeniesiona z innego działu - żartuje o podsmiewaniu po prostu gdy tam napisałem że były takie to kilku nie wierzyło pisząc że w nich są tylko ślizgowe

Mniejsza o to może ja jestem wrażliwy jakiś :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

Ten Twój 30 kamieniowiec to był całkim inny mechanizm. Mechanizm w Twoim to mechanizm 2616 z datownikiem. Fakt faktem że jest dosyć rzadkim modelem z powody osadzenia wachnika bodajże na 7-mio kulkowym łożysku. 99,9% wszystkich 30 kamieniowców ma wachnik osadzony normalnie.

Mechanizm w tym moim to bardzo rzadki mechanizm 2615 bez datownika. Rownież osadzony na 7-mio kulkowym łożysku.

Różnica polega jeszcze chyba na tym ze w Twoim mechanizmie  wachnik przykręcany byłchyba  śrubką od góry a w tym moim wachnik przykręcony jest wpuszczaną srubką z nacięciami.

Jak mnie pamięć nie myli Twojego zakupił chyba kol. pmwas - jeżeli go jeszcze ma to ew. może sprawdzić i potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest ten drugi? ;)

Drugi a w zasadzie podobno nr1 to 29/30 kamieniowy de luxe Poljota.

Tak twierdzi większość specjalistów od mechanizmów radzieckich.

 

 

Kris - gratulacje i tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

Ten Twój 30 kamieniowiec to był całkim inny mechanizm. Mechanizm w Twoim to mechanizm 2616 z datownikiem. Fakt faktem że jest dosyć rzadkim modelem z powody osadzenia wachnika bodajże na 7-mio kulkowym łożysku. 99,9% wszystkich 30 kamieniowców ma wachnik osadzony normalnie.

Mechanizm w tym moim to bardzo rzadki mechanizm 2615 bez datownika. Rownież osadzony na 7-mio kulkowym łożysku.

Różnica polega jeszcze chyba na tym ze w Twoim mechanizmie  wachnik przykręcany byłchyba  śrubką od góry a w tym moim wachnik przykręcony jest wpuszczaną srubką z nacięciami.

Jak mnie pamięć nie myli Twojego zakupił chyba kol. pmwas - jeżeli go jeszcze ma to ew. może sprawdzić i potwierdzić

No właśnie nie pamiętam czy miał datownik czy nie ale na pewno łożysko na środku miało śrubkę - tak bynajmniej mi sie zdaje

Trzeba by pmwas-a zapytac czy ma bo to z rok temu było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo ciekawie się zapowiada


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakis kruczków - wiele to składaki głównie tarcza-wskazówki pomieszane kilka jakis malowanek - ale o dziwo wszystkie sprawne - jak posegreguje to wystawie może cos sie wam przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury przez chwilę myślałem że to mój syn się z Tobą zamienił i oddał moje szuflady i pudełka... Ale sprawdziłem i moje są na miejscu. A jeśli to nie tajemnica to na jaką jedną markę zamienił tyle kilo zegarków?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach z aukcji, pora na własne zdjęcie :)

 

Po 25 latach wyciągnięty po raz pierwszy z pudełka, pierwszy raz na ręce. Zzakładam z wielkim bbólem. Chyba najpiękniejszy zegarek jaki mam. Wcześniej mnie aż tak nie zachwycał, ale na żywo prawie się przewróciłem na jego widok :D;)

 

Najtrudniejszy zegarek do sfotografowania w historii. Brzydal wyszedł jakiś! W realu wygląda 10000000xxxx...razy lepiej.

 

Zdumiewa mnie wygląd tej flagi, tutaj to średnio widać, ale sprawia jakby to była namalowana farbą do szkła, do tego położona właśnie na szklanej powierzchni . Bardzo się błyszczy i odstaje, jest lekko przezroczysta, prześwituje przez nią struktura tarczy.

 

gallery_40106_1307_340718.jpg

 

Jak będę miał lepsze światło, to zrobię więcej zdjęć i dodam go do odpowiednich wątków. Może wyjdzie chociaż trochę strawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach z aukcji, pora na własne zdjęcie :)

 

Po 25 latach wyciągnięty po raz pierwszy z pudełka, pierwszy raz na ręce. Zzakładam z wielkim bbólem. Chyba najpiękniejszy zegarek jaki mam. Wcześniej mnie aż tak nie zachwycał, ale na żywo prawie się przewróciłem na jego widok :D;)

 

Najtrudniejszy zegarek do sfotografowania w historii. Brzydal wyszedł jakiś! W realu wygląda 10000000xxxx...razy lepiej.

 

Zdumiewa mnie wygląd tej flagi, tutaj to średnio widać, ale sprawia jakby to była namalowana farbą do szkła, do tego położona właśnie na szklanej powierzchni . Bardzo się błyszczy i odstaje, jest lekko przezroczysta, prześwituje przez nią struktura tarczy.

 

gallery_40106_1307_340718.jpg

 

Jak będę miał lepsze światło, to zrobię więcej zdjęć i dodam go do odpowiednich wątków. Może wyjdzie chociaż trochę strawniej.

To Ty go kupiłeś.... Ładny okaz i rzadko widywany na aukcjach, szczególnie w takim stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komandir konkretny nadaje się :-)

 

musze sobie cos rocznicowego z okazji pabiedy kupic najchetniej komandira bo mam jednego z okazji 20 lecia pabiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty go kupiłeś.... Ładny okaz i rzadko widywany na aukcjach, szczególnie w takim stanie

Tak, rzadki model, co zresztą zrozumiałe, bo okolicznościowy. Na aukcjach jak się pojawia, to zawsze jest albo brudny w 3 d : D albo właśnie ta flaga jest wypłowiała ;(

 

Dawno żaden zegarek mnie tak nie ucieszył. Szczerze? To i mógłbym zapłacić za niego jeszcze raz taką kwotę: ) Cieszę się, że nikt się wcześniej nie zdecydował.

 

 

komandir konkretny nadaje się :-)

 

musze sobie cos rocznicowego z okazji pabiedy kupic najchetniej komandira bo mam jednego z okazji 20 lecia pabiedy

A tego to i widziałem osobiście, jak mieliśmy posiedzenie partii w celu kontroli jakości wyrobu radzieckich narencznych czisów. ;) Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tego to i widziałem osobiście, jak mieliśmy posiedzenie partii w celu kontroli jakości radzieckich wyrobów zegarowych. ;)

 

 

ke??? no jak było posiedzenie partii i mnie na nim nie było? :-)

poskarze sie na plenum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ke??? no jak było posiedzenie partii i mnie na nim nie było? :-)

poskarze sie na plenum

Hehe, a kto był na klatce oglądać Wostoki z bazarku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no byłem... dawno temu i to pamiętam

 

ale ja wtedy miałem przy sobie tego komandira?

 

tego nie pamiętam nie zmienia to faktu ze to chyba najwiekszy "okaz" w mojej "kolekcji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz mi wybaczyć... mam juz swoje lata :-)

 

do dziś się zastanawiam czy dobrze zrobiłem że nie łyknąłem tego komandira od Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.