Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

AdrianK17 - co prawda nie widzę na zdjęciu co sie stało włosowi, ale jeśli jest tak jak mówisz, to wymiana + czyszczenie mechanizmu, powinny się zamknąć w 60zł (zależy, gdzie mieszkasz). I oby nie było większych uszkodzeń :) Co do mechanizmów obu zegarków, to Kirowski oryginalny, Pobieda skromniutka ale też oryginalna.

 

Widzę, że Sławki heksagonalne ostatnio są popularne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Sławki heksagonalne ostatnio są popularne :)

 

i ja się wcale temu nie dziwię :)one krótko mówiąc są przepiękne :)

chociaż raczej bym takiego na rękę nie założył, co nie zmienia faktu, że na półeczce wygląda rewelacyjnie i w kolekcji znaleźć się musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że znowu temat wraca do łask ze sporą ilością ciekawych zegarków :) gratuluję nowych nabytków, sporoooo ciekawych egzemplarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie obrodziło :) Gratulacje :)

Ja dziś też trochę lżejszy o PLNy wróciłem do domku tachajać trochę "złomu", jak będzie chwilka to się obfoci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że znowu temat wraca do łask ze sporą ilością ciekawych zegarków :) gratuluję nowych nabytków, sporoooo ciekawych egzemplarzy :)

 

a nawiasem mówiąc widziałem dzisiaj na bazarku takiego Wostoka, jakiego wczoraj pogoniłeś, tego z czerwoną tarczą, tyle, że ten, który widziałem, był w innej kopercie... też pozłacana tyle, że bardziej "rozciągnięta" jakoś nie byłem do niej przekonany, a szkoda, bo tarcza na żywo bardzo ładnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje stare - nowe nabytki. Mam je już jakiś czas ale wymagały wizyty w klinice u pana Janka i wreszcie są w pełni sprawne i przywrócone do dawnej świetności.

 

1. Kama, którą dostałem w prezencie od kolegi

 

hq9634_Kama_01.jpg

 

i ze swoją czarną siostrzyczką

 

ci8631_Kama_02.jpg

 

2. Wreszcie wrócił z kliniki Poljocik. Wyczyszczony, wypolerowany, pochromowane przyciski

 

nv7309_Poljot_chrono.jpg

 

3. Czeski Primek. Wreszcie na chodzie (choć było ciężko), z nowym bezelkiem i po polerce.

 

gs5652_prim.jpg

 

4. I na koniec dwa nowo kupione niemiaszki ale jako, że z podforum CCCP jestem najbardziej zżyty to je też pokażę bo ładniusie są :)

 

ah1217_Kienzle_02.jpg

 

wb7479_Kienzle_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Wszystkie fajne, zwłaszcza Prim, ale ten Poljot chrono to już ekstaza! Kiedy ja takiego zdobędę, pójdę sie upić ze szczęścia (mimo, że nie mogę) :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ho faktycznie się temat rozhulał :) w końcu się coś dzieje :)

Tomirek świetne nabytki :)

Chrono rewelacja, Kama i Kienzle również,

cholera ale ten Prim to mi się podoba nie mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że Primy Sport były na wyposażeniu marynarzy z Marynarki Wojennej mam do nich słabość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, dopiero teraz zauważyłem, że na poprzedniej stronie przybyło zegareczków. Ziomalowe wskazówki śliczniusie - mam Pobiedkę z takimi samymi. A Rakietka ma swój urok :) Ale nietyps z niej faktycznie

 

A kieszonka Zarii jak cyka? Ostatnio u mojego zegarmajstra słuchałem kieszonkowej Omegi i, tu pewnie się narażę, Mołnia bladziutko przy niej wypadała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dwa z dzisiejszych nabytków:

post-26957-0-82391000-1331244309.jpg

Mam pytanko - jaki pasek mu podarować bo co nie założę to mi się nie podoba...

 

Ponieważ Wasze dzisiejsze nabytki Koledzy są zacne to muszę też zasunąć z grubej rury...

Ideał... :lol:

post-26957-0-33319400-1331244311.jpg

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, dopiero teraz zauważyłem, że na poprzedniej stronie przybyło zegareczków. Ziomalowe wskazówki śliczniusie - mam Pobiedkę z takimi samymi. A Rakietka ma swój urok :) Ale nietyps z niej faktycznie

 

heheh no w końcu ktoś na to zwrócił uwagę :]

W Zimie właśnie te wskazówki mnie ujęły, poza tym podkochuję się w Zimach z Twojej kolekcji (te co masz na stronie) dlatego sam jak tylko znajduję ciekawy egzemplarz z tej firmy to biorę :lol: (mam już...dwa ;D )

a Rakieta, powiem Ci, że na początku nie podobała mi się w ogóle :) wziąłem ją tylko dlatego, że wydała mi się dość ciekawym egzemplarzem, którego wcześniej nie widziałem plus to, że jest w pięknym stanie, natomiast teraz ilekroć na nią spojrzę, coraz bardziej zaczyna do mnie przemawiać :lol:

ciekaw jestem jaki to może być rocznik, sam stawiam na późne lata 80, może ktoś coś wie więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dwa z dzisiejszych nabytków:

 

Drugi Poljocik śliczny :lol:

natomiast z pierwszym, miałem ten sam problem z moim "olimpijczykiem"

p1010111.jpg

 

Wziąłem kupiłem pasek ciemny granat, zupełnie gładki bez żadnej faktury z przeszyciem również w kolorze granatowym

pasek firmy K.Reda

Być może właśnie coś w stylu ciemnego brązu bez żadnej fakturki, zupełnie gładki pasek byłby jakimś rozwiązaniem, tyle że takiego raczej "brudnego" brązu ?

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ Wasze dzisiejsze nabytki Koledzy są zacne to muszę też zasunąć z grubej rury...

Ideał... :lol:

 

 

No to żeś zasunął :) Piękne cacuszko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Do takiego Poljota założyłem brązowy pasek. Gładki, bez faktury i wygląda Swietnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Kama, którą dostałem w prezencie od kolegi

 

i ze swoją czarną siostrzyczką

 

3. Czeski Primek. Wreszcie na chodzie (choć było ciężko), z nowym bezelkiem i po polerce.

 

 

Gratuluje kamy - tym bardziej, ze tak ladnie napisales o czarnej :lol: Teraz masz juz dwa idaly:)

nooo ale Prim - po prostu szok!!! z jakiego okresu jest ten zegarek? Jestem pod ogromnym wrazeniem i prosze o wiecej zdjec:)

 

 

heheh no w końcu ktoś na to zwrócił uwagę :]

W Zimie właśnie te wskazówki mnie ujęły,

Mi tez bardzo sie podobaja - szkoda tylko ze zrobiles fotke na ktorej slabo je widac - moze strzelisz jeszcze jedna na ktorej beda bardziej rozlozone??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Primy Sport były produkowane w latach 60. i 70. Mój jest już z drugiej generacji Sportów i obstawiam przełom lat 70. i 80.

Przywrócenie go do świetności troszkę trwało - jakoś zimą kupiłem Cornavina, do którego był dorzucony gratis uszkodzony Primek. Miał mocno zdewastowany mechanizm, zmasakrowane szkło, brak w nim było ringa. Generalnie złom. Najpierw na czeskim Allegro kupiłem do niego ring. Założyłem i znowu na parę miesięcy zapomniałem o nim. Aż wreszcie przyszła jego pora i trafił do kliniki u p. Janka :lol:

 

Tak wyglądał w styczniu:

qi8822_MWSnap001.jpg

 

nowsze foty wrzucę wieczorkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez bardzo sie podobaja - szkoda tylko ze zrobiles fotke na ktorej slabo je widac - moze strzelisz jeszcze jedna na ktorej beda bardziej rozlozone??

 

tak na szybko pyknięta fotka :lol:

post-27864-0-45444800-1331244572.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje najnowsze zdobycze:

 

1. Moskwa z Alledrogo (prawie tam nie kupuję, bo drożyzna jak cholera ale czasami udaje się kupić coś za przyzwoite pieniążki)

 

dg5091_Moskwa_03.jpg

 

2. Cywilny Komandir na pasku z epoki :)

 

br4148_komandir_02.jpg

 

3. Pierwsza w kolekcji kieszonka - oczywiście Mołnija :lol: Cyka pikaśnie

 

dn3227_Molnija_01.jpg

 

lu7124_Molnija_02.jpg

 

4. I kolejna Moskwa :) Mołnja przy niej jest cicha jak mysz, a jej dźwięk miażdży wszystkie Mołnjie jakie miałem okazję słyszeć. Nie wiem czy to oryginalne wskazówki ale tego, znając radzieckie realia i to jak składali zegarki w fabryjach, człowiek nigdy nie jest pewien.:lol:

Muszę tylko jakiś fajny pach do niej zmajstrować i będzie prawdziwą perełką w kolekcji :)

 

ac895_Moskwa_02.jpg

 

ac497_Moskwa_01.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznego Komandira trzymałem dzisiaj w rękach na bazarku, jednak nie zdecydowałem się na niego, bo indeksy wyglądały jak by były malowane ręcznie.

Natomiast Moskwa, ta druga...CUDO! :) poważnie, nie widziałem jeszcze takiego modelu :lol: ale z ładnym paseczkiem to faktycznie ozdoba kolekcji przednia.

Ja natomiast wrzucam ukończoną Pobiedkę, z piękną tarczą, którą dostałem od kolegi aronus`a (raz jeszcze wielkie Ci dzięki). Po drobnych poprawkach zegarmistrzowskich i doborze paseczka, Pobieda prezentuje się tak:

post-27864-0-64839500-1331244622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek ta duża Moskwa piękna :lol: Normalnie monitor ośliniłem. Znawcą tych zegarków nie jestem, ale wydaje mi się, że 100% oryginał. Fajnie pasowałby do tego pasek z nitem.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z paskiem to będzie mały problem :lol: Uszka są wąziutkie i będę musiał zrobić coś samemu. Muszę tylko jakąś fajną skórkę dorwać. I albo dwa paseczki na nitach albo przewlekany z podkładką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest smutny dzień. Poszedłem na Koło i z mojej Wishlist'y znów ubyła jedna pozycja. To bardzo przykre tak po prostu patrzeć jak ona kurczy się na moich oczach. Mam nadzieję, że ze zrozumieniem podejdziecie do mego smutku i nie będziecie z niego szydzić...

 

:):lol::):lol::)

 

post-4379-0-78215300-1331244633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.