Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, podobnie jak u Wojciecha, nowymi nabytkami są duże Zwiezdy:

 

post-25327-0-04915200-1452893066_thumb.jpg

 

Ta z lewej strony została kupiona już jakiś czas temu, ale jej jeszcze nie pokazywałem. Werk 3-51 zdobiony pasami:

 

post-25327-0-17595200-1452893254_thumb.jpg

 

Natomiast druga jest zaledwie o trzy kwartały starsza  (4-50), ale jeszcze nie ma pasów na werku:

 

post-25327-0-14627800-1452893371_thumb.jpg

 

Zaletą tej starszej Zwiezdy jest jeszcze bardzo ładna tarcza - zewnętrzna część (z cyframi) ma perłowy odcień, środek tarczy jest "zwykły" (ciężko to uchwycić na zdjęciu, zwłaszcza przy sztucznym świetle). Niestety tę piękną tarczę ktoś kiedyś nieco zniszczył zaginając w niej rogi - prawdopodobnie działanie takie miało na celu skasowanie luzu werku z kopercie.

 

Nie wiem czemu wcześniej nie zwracałem szczególnej uwagi na Zwiezdy - przecież to takie urokliwe zegarki :) I co najważniejsze, często można je wyrwać w korzystnej cenie, w przeciwieństwie do Pobied z lat 50-tych :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Hmmm.... czyli mam Enkila na zegarku?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem,ruhle i jeszcze coś tam,ale wymieniłem na urządzenia pomiarowe bo też takie kolekcjonuje.I mam pytanie do Sp.Moderatorów czy mogę jedno takie urządzenie tu pokazać jest bardzo ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dawaj póki nie czytają ;)

Później i tak wszystko będzie usunięte :)

 

 

Edit.

Enkil - sprzedaj mi go też! :D

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie sprawić taką zwiezdę z pczz, była ostatnio na alle, ale akurat inne rzeczy nakupiłem i kaski zbrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.I mam pytanie do Sp.Moderatorów czy mogę.

Czemu 'Świętej Pamięci'?

Wszyscy sie chowają w dobrym zdrowiu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pozwolenie,bo mnie wyleją i tak mam 4pk karne,NIE SPRZEDAWAJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

mam 4pk karne,

po 24 dopiero dają bana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to wrona w radzieckim dziale? To jak wejść do meczetu z gołą klatą. :-)


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Aż się boję zapytać co i gdzie tym mierzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To amperomierz, więc natężenie prądu. Ale skala malutka tylko do 10A.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amperomierzyk mechanik posiadał do pomiaru baterii  na wyposażeniu okrętów U-bot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Już go widziałem, jest cholernie drogi. W poniedziałek wraca z urlopu kolega, który zajmuje się licznikami od lat 70-tych. Ponoć gdzieś w kupie złomu może skrywać się coś takiego.  ;)

 

 

Kris- jako, że nie wszyscy mogą wiedzieć/ pamiętać jak wyglądały oryginalne paski z 1969 roku :P  :) jeżeli dobrze widzę. Mógłbyś nam zademonstrować zdjęciami taki pasek, jako ciekawostkę?

 

Żeby nie było :P:

Hej

 

Na początek gratulacje za piękne nabytki. Poziom jest coraz wyższy :) Już ciężko coś nowego pokazać :wub:

 

Jeżeli chodzi o paski to nie wiem co mam w tych paskach pokazać ? Ale spróbuję. Parę zdjęć poniżej. Ze spinki Rakiety niestety oblazł już chrom.

 

DSC_0001.JPG

 

DSC_0003.JPG

 

DSC_0004.JPG

 

DSC_0006.JPG

 

Ale żeby nie było to..... pokażę zegarek który jest ze mną już chyba z 3 miesiące ale jeszcze go nie pokazywałem. Moje jedno z życzeń na 2015 rok.

Rzadka Męska Sława Amfibia w stali.  Rzadki model.  Oto i on.

 

DSC_0042.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sława faktycznie bardzo rzadka. I droga..... Gratulacje :)

Edit. Miałem coś nowego pokazać i nawet bardzo ładnego ale po tej Sławie to już nie ma sensu :(:D :D

Trzeba poczekać aż "kurz opadnie" :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris, czyli wtedy paski były klejone w całości a nie przeszywane. 

Byłem ciekaw, bo mam Kuranta na oryginalnym pasku z jakiejś ryby i chciałem sobie porównać. Ot taki "skos" :P  :D .

Sława świetna, ale chyba wskazówki przechodziły "renowację"? Nie żebym się czepiał jakości :P ale tak to widać :D - wybacz czepialstwo.

Dawaj Kchrapek, dobijajcie kolegów to niedługo tylko kilku was będzie miało odwagę tu wrzucać swoje nowości, a my otworzymy sobie nowy temat: Nowe nabytki drugiej kategorii :P  :D  :D  :D

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris, czyli wtedy paski były klejone w całości a nie przeszywane. 

Byłem ciekaw, bo mam Kuranta na oryginalnym pasku z jakiejś ryby i chciałem sobie porównać. Ot taki "skos" :P  :D .

Sława świetna, ale chyba wskazówki przechodziły "renowację"? Nie żebym się czepiał jakości :P ale tak to widać :D - wybacz czepialstwo.

Dawaj Kchrapek, dobijajcie kolegów to niedługo tylko kilku was będzie miało odwagę tu wrzucać swoje nowości, a my otworzymy sobie nowy temat: Nowe nabytki drugiej kategorii :P  :D  :D  :D

Nie żebym bronił swoich zegarków ale niestety ale się mylisz. Fakt. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak malowanka ale niestety czy też bardziej stety, ale tak to powinno wyglądać w oryginale. T

Tu masz inny taki model z kolekcji Gordona

 

0548D.jpg

Pooglądaj trochę zegarków w innych kolekcjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie nie atakuję broń Boże oryginalności Twojej kolekcji ani zegarków. Chodziło mi, że wygląda jak odtworzona/ wypełniona na nowo. Ale może to rzeczywiście tylko złudzenie.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława bardzo kolekcjonerska, gratuluję.

U mnie coś bardziej powszedniego, pobieda, w dodatku z podmienionym mostkiem balansu :(

5dcaa5e34209e40c562f24dddfa58f5f.jpg16e22bb691128485628e1b258853f3f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromnie ode mnie z tego tygodnia aż nie wiem czy pokazywać...

78a6308fbaa6b879med.jpg

425a36b082bf1ac4med.jpg

86254033db13a24amed.jpg

d5f650268092c001med.jpg

 

Zarie kupiłem z uszkodzonym szkiełkiem za to kalendarz był cały ale kochany allegrowicz wrzucił tylko zegarek w kopertę bąbelkową i efekty widać eh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.