Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście fajne nabytki. Gratuluję. Szczególnie przypadł mi do gustu nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zakup, ewentualnie jakieś wino mnie będą kosztować :-)

Warto nawet bardzo dobre wino kupić koledze bo zegarki fajne i w doskonałych stanach a to drugie coraz rzadziej widujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo rzadka Czajka w kolorze zielonkawym dołączyła do swojej błękitnej siostry. I jeszcze stan super. Cieszę się niezmiernie :wub::D

 

Czyli jednak słuszne było moje przypuszczenie, że te Czajki występowały w kilku odmianach kolorystycznych. Pamiętam, że kiedyś na Forum była dyskusja o tym czy te różne odcienie tarcz to zabieg stylistyczny czy też efekt przebarwień zachodzących po wieloletniej eksploatacji. Tu mamy mocny dowód na to, że jednak oryginalnie były różne kolory :)

 

Dziś ostro walczyłem z kilkoma kwarcami (m.in. właśnie z Czajką), ale znalazłem też chwilę aby obfotografować swoje nowe nabytki. Na pierwszy ogień idzie bardzo długo poszukiwana Rakieta, którą ktoś kiedyś słusznie określił mianem "kodu kreskowego".

 

post-25327-0-18863400-1466283580.jpg

 

Zdawałem sobie sprawę, że ten model jest ciężki do zdobycia - na początku poszukiwań uważałem go za swego rodzaju Święty Graal. Aż tu nagle ten cudak pojawił się na znanym portalu aukcyjnym. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że stylistyka tego zegarka jest jedną z najbardziej śmiałych w zegarkach z ZSRR:

 

post-25327-0-17050200-1466283771.jpg

 

Kolejne nabytki też są zasilane z baterii, ale wymagają dopieszczenia (przede wszystkim od strony wizualnej) - dwa Poljociki na werkach 2456:

 

post-25327-0-20686800-1466283838.jpg

 

Na koniec wreszcie coś mechanicznego - Rakieta 2609HA w wyśmienitym stanie, z kwitem i pudełkiem. To obecnie rzadziej spotykana starsza odmiana z kopertą starego typu (z wciskanym deklem). Ten model ma dla mnie znaczenie szczególne, bowiem od ponad dwóch lat identyczny zegarek jest jednym z moich codziennych "wołów roboczych" - tyle, że tamten jest mocno zmęczony wizualnie.

 

post-25327-0-57303300-1466284122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku witam w klubie posiadaczy kodu kreskowego :) ładne nabytki.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w poszukiwaniu części

d1cb5e349ba6712e0a6e313c94a6c566.jpg

 

W wiadrze dziś trafiła sie również czerwona 12-stka

b6f34fbe4d68d5e42b7eb5911429404b.jpg

3735b089567fe7b6204f30905b8dde64.jpg

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta cudo...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś starszego ( na razie znaczek ... który musiałem potwierdzić / przypisać do producenta ) ciekawe kto odgadnie .........'

post-41508-0-55291900-1466331819_thumb.jpg

oraz dwa troszkę mniej spotykane tarcze w zegarkach....

post-41508-0-55384700-1466332025_thumb.jpg

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś starszego ( na razie znaczek ... który musiałem potwierdzić / przypisać do producenta ) ciekawe kto odgadnie .........'

 

Zenith a może Favre  Jacot, ale to chyba nie ten dział ???


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w poszukiwaniu części

 

 

Gdyby ta tarcza od 24godzinnej Ci zawadzała to się nią chętnie zaopiekuję gdyż szukam już dłuzszy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith a może Favre  Jacot, ale to chyba nie ten dział ???

Brawo... ale dla czego nie ten dział , pisze "Ruskie Czasy" - pisze . Znaczy ten. :D

post-41508-0-67352500-1466333549_thumb.jpg

 

post-41508-0-52905400-1466333572_thumb.jpg

post-41508-0-27209100-1466333589_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz tak.

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brawo... ale dla czego nie ten dział , pisze "Ruskie Czasy" - pisze . Znaczy ten. :D

 

Ale jestem ciekaw jak ten mechanizm brzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.