Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Graty! Bardzo ciekawy mechanizm - ten gładki mostek i umiejscowienie loga pierwszej moskiewskiej :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczmy wszystkiego miarą lodówki

Każdy ma lodówkę

Piękne maleństwo

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc oczekiwania aż dojdzie z dalekiego wschodu, trochę stresu kiedy zniknął z trackingu na dwa tygodnie. Miałem wyczyścić co by mchu nie było, miałem oddać na serwis co by wymienić plexi i przywrócić mech do życia (balans buja!), miałem poszukać lepszej tarczy lub tą oddać do renowacji, co by było piknie, ale kij z tym - oto i on: Kirowskie Albinos

sorry, ale to jak byś teraz pokazał innego Kirowskiego w stanie nos. :)

Kiedy zobaczyłem ten mostek i numer seryjny czterocyfrowy to aż się zapowietrzyłem. 

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki automacik zagościł :) fajny dekiel i bezel w innym od standardowego układzie " kropek i kresek" (przynajmniej ja pierwszy raz taki widzę :) )

e0d9e910d87bff0096369e6ccb2ee69d.jpge00e81e6eb891107d5017806440f1aae.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny komandir, ale jakby Ci nie leżał to chętnie odkupię

 

 

Tapnięte na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki automacik zagościł :) fajny dekiel i bezel w innym od standardowego układzie " kropek i kresek" (przynajmniej ja pierwszy raz taki widzę :) )

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

I koperta dużo większa niż standardowa Komandira i bezel klikowy jak w żadnym innym... :) Fajna maszyna, mam to wiem :D Dość rzadki model.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Bezel klikowy? Jednokierunkowy? Na ile klików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal jest koperta komandirowa (to znaczy chromowana - nie stalowa)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel klikowy? Jednokierunkowy? Na ile klików?

Nie pamiętam ile klików i czy w jedną stronę. Sprawdzę w domu i napiszę wieczorem. Koperta jest chromowana choć mam wrażenie że nieco lepiej niż zwykłe i jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I koperta dużo większa niż standardowa Komandira i bezel klikowy jak w żadnym innym... :) Fajna maszyna, mam to wiem :D Dość rzadki model.

Dzięki wielkie fajnie się prezentuje na tle innych :)

30fe4563bb5eb241e891a81859e1c27e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ble 

 

fajne pudełko 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku sprawdziłem. 60 klikowy obracany w lewo.

Jak jednokierunkowy to zawsze obracany w lewo :P

 

Gratuluje nowych nabytków Panowie :)

Kirowski Albinos- jeszcze nie widziałem takiego.Jakiego koloru ma być środek tarczy?

 

Do mnie też cos dzis przyszło na co długo polowałem.

Wreszcie jest - dzięki Łukasz.

 

Oto on :wub::wub::wub:

 

9105000_IMG_20170816_193139.jpg

 

9105059_IMG_20170816_192621.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, to przyjemność. Kirow wygląda niesamowicie. Od kiedy zobaczyłem w maju Twoją kolekcję, to wiedziałem, że tylko u Ciebie będzie dobrze. 

Kirowski biały jest ze zwykłą białą tarczą jak inne, tylko ma zupełnie inne wymiary i proporcje. W tej pierwszej konfiguracji (bo to chyba prototyp, zwróc uwagę na liczbę seryjną przy mostku) były też biało-czerwone. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny trafił mi się tego albinosa 2998, sprawdzałem kilka innych kirowów z mojej kolekcji i tam mam zazwyczaj liczby koło miliona. Jutro na spokojnie potwierdzę wymiary koperty i tarczy, bo ta druga mnie ciekawi - da radę podmienić na inną ładną, czy jest mniejsza i pozostanie renowacja? Kolor środka powinien być biały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, wyglada ciekawie, ale napisz proszę co to jest bo patrzę i nie wiem czym sie zachwycam ;).

Tarcza sygnowana Сборка Всекопромсовета 

Всекопромсовет = Всесоюзный Кооперативный Промысловый Совет to coś można tłumaczyć jako Wszechzwiązkowa Rada Spółdzielni Produkcyjnych - twór ten miał działać od 1927 do 1941 roku. 

Dość rzadko spotykana sygnatura na zegarkach z 1MCzZ. 

Z tego co ustaliłem  to tylko w latach 1938- 1940  była produkowana ale to nie jest na 100% pewne.

 

 

Roman, to przyjemność. Kirow wygląda niesamowicie. Od kiedy zobaczyłem w maju Twoją kolekcję, to wiedziałem, że tylko u Ciebie będzie dobrze. 

 

Kirowski biały jest ze zwykłą białą tarczą jak inne, tylko ma zupełnie inne wymiary i proporcje. W tej pierwszej konfiguracji (bo to chyba prototyp, zwróc uwagę na liczbę seryjną przy mostku) były też biało-czerwone. 

To jeden z wielu jakich mi brakuje ale małymi kroczkami idąc,  ta ilosć brakujących zmniejsza sie powoli  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem Albinosa i w moim przypadku wnioski są następujące:

- koperta jest takich samych rozmiarów jak reszta kirowskich

- średnica tarczy jest mniejsza o 2,1mm

- nie da się włożyć tarczy ze zwykłego kirowskiego, bo mimo że pasuje, to część "schowana" pod ringiem sprawia, że całość jest zbyt gruba, aby zakręcić dekiel

- numer seryjny na płycie to jednak 2991, a nie 2998 jak podawałem wcześniej

 

No i fotorelacja:7c7d7516eedffda3b580590e5a43e24f.jpgfb0a797c43aa5622f7956be9f2f3b6a0.jpg9e0e829654b450fefebf1b2a21b8a071.jpg25f6d4569102b2b273e00294829ae1ac.jpg846cee98f2c612872d7551a634c0b41e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.