Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Capri

Żywotność, czyli do pierwszego smarowania, uważam, że to świetny wynik i nie mogę się nadziwić częstotliwością serwisu w tych zegarkach w wysokiej półki  :unsure:

Moja połówka nosi noworusa z piękną zieloną tarczą i odchyłki rzędu 20 sekund dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , dzięki , czyli jak ? warto kupić całkiem fajnego ruska za 250 złociszy , czy zainwestować w nowego atlanica 10 razy tyle , pomijając oczywiście preferencje co do marki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Żywotność, czyli do pierwszego smarowania, uważam, że to świetny wynik i nie mogę się nadziwić częstotliwością serwisu w tych zegarkach w wysokiej półki  :unsure:

A to skąd znowu ?

 

Zapis w radzieckich / rosyjskich paszportach mówi o zakładanej żywotności zegarka określonej na 10 lat. I tyle.

Ale to jest średni zakładany czas, przez który zegarek powinien służyć właścicielowi.

 

Częstotliwość serwisu to całkiem inna sprawa i nie ma ŻADNEGO związku z powyższym zapisem o żywotności zegarka.

Tzn. powyższy zapis nie jest czasookresem serwisowania.

W niektórych paszportach jest zapis, że zalecają przegląd/serwis z częstotliwością co 24 lub 36 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yako RU sure? W tych noworusach na stronie meranom zapis brzmi Average term of service co m.zd. przekłada się właśnie na średni czas serwisowania a nie używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekonieczne, w angielskim serwis ma wiele znaczen. 

Np na stacji kolejowej zapowiadaja "next service to Cambridge, calling at...nazwy stacji posrednich", co oznacza nastepny pociag do itd itp.

Cytowane przez ciebie oznacza ze zegarek ma sluzyc srednio 10 lat...

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Meranoma jest napisane Срок службы czyli 'Okres służby'. Myślę, że asekuracyjnie podają 10 lat, aby użytkownik nie zapomniał, że przydałoby się od czasu do czasu zadbać o zegarek... a punktualność w tym przypadku to sprawa drugorzędna :P Egzemplarz który mam najdłużej robi +7sek na dobę, myślę że odchyłka do zaakceptowania ^_^
 

Meranom ma taki (albo bardzo podobny) bezel w sprzedaży, ale to nie są tanie sprawy Panie Boczku :D

 

Meranom ma podobne bezele, ale z wkłądką aluminiową, ta jest z jakiegoś tworzywa i prawdopodobnie pochodzi od jakiegoś starszego modelu.

 

1h6ce92.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Средний срок службы oznacza średni okres użytkowania.

 

Koniec, kropka.

 

Angielskie tłumaczenie jak wyjaśniono wyżej ma wiele znaczeń i błędnie odczytane prowadzi właśnie do tego, że niektórzy się cieszą , że będą serwisować zegarki raz na 10 lat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem od gościa co przetapia koperty karton werków szkoda że głównie damki [ ale też męskie ] , za to sporo nietypowych szkieł koronek dekli itp , ale też kilka uratowałem przed kotłem , przy okazji szukam mechanizmu do tego kwarcyka

post-87697-0-27386300-1505571271_thumb.jpg

post-87697-0-64347700-1505571277_thumb.jpg

post-87697-0-26659100-1505571284_thumb.jpg

post-87697-0-25243800-1505571314_thumb.jpg

post-87697-0-21604300-1505571321_thumb.jpg

post-87697-0-65806900-1505571329_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj taki Kopernik,pierwszy raz sie z takim spotykam (czyzby robiony na rynek niemiecki?).Szkoda tylko ze koronka nie oryginalna.

post-40159-0-81316200-1505572612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że takiego nie widziałem, fajny zakup, jakby co, to pierwszy w kolejce się ustawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem od gościa co przetapia koperty karton werków

Ten Łucz kwarc śliczny jak byś się chciał pozbyć to chętnie przygarnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem od gościa co przetapia koperty karton werków szkoda że głównie damki [ ale też męskie ] , za to sporo nietypowych szkieł koronek dekli itp , ale też kilka uratowałem przed kotłem , przy okazji szukam mechanizmu do tego kwarcyka

 

No to teraz będziesz maił co obrabiać w drewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będziesz maił co obrabiać w drewnie.

Po to kupiłem

Ten Łucz kwarc śliczny jak byś się chciał pozbyć to chętnie przygarnę...

 Ładny , niestety nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Kopernik, gratuluję :)

Tymczasem u mnie wpadła taka oto Sekonda de luxe.

Zegarek jest ciut mniejszy niż Poljot de luxe.

post-78561-0-13058300-1505588631_thumb.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpowie ktoś co to ten cardinal ? na jaki rynek to szło ?

Rakieta wykonana na rynek niemiecki prawdopodobnie do sklepów typ market.

Także były łucze de lux z napisem corsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nabyłem od gościa co przetapia koperty karton werków szkoda że głównie damki [ ale też męskie ] , za to sporo nietypowych szkieł koronek dekli itp , ale też kilka uratowałem przed kotłem , przy okazji szukam mechanizmu do tego kwarcyka

Zegareczki pierwsza klasa. Łucz piękny.

 

A co do mechanizmów, to chętnie odkupiłbym mechanizm do starej poczciwej Zarii 16 kamiennej, bo w mojej balans ma urwaną ośkę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczki pierwsza klasa. Łucz piękny.

 

A co do mechanizmów, to chętnie odkupiłbym mechanizm do starej poczciwej Zarii 16 kamiennej, bo w mojej balans ma urwaną ośkę :(

Napisz na priv co potrzebujesz i poszukam

Rakieta wykonana na rynek niemiecki prawdopodobnie do sklepów typ market.

Także były łucze de lux z napisem corsar

Na pewno Rakieta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki budzik wpadł,ciekawostka:ktoś zapomniał na nim nabić oznaczenia "au",pierwszy raz widzę taki brak.

gallery_37529_2940_61675.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleżał u mnie ze dwa lata ale nigdy nie pokazywany bo nie działał. Fachowe ręce kolegi pmwas ożywiły go z czego zdał nam świetną relację i za co mu jestem niezmiernie wdzięczny :)

Nieidealny ale rzadki więc pokazać warto.

Zaria 2015 chrom

 

post-49869-0-63337000-1505644245_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.