Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

2 godziny temu, rysqut napisał:

no i stalowy - będzie można nosić codziennie bez ryzyka uszczerbku na kopercie

Gratuluję świetny stalowy. Ta tarcza jest w bardzo dobrym stanie. Co do noszenia na codzień to bym nie przesadzał, bo te koperty miały problem z wodoszczelnością co widać po wielu zniszczonych tarczach właśnie.

W dniu 6.07.2020 o 22:04, jac-st napisał:

Skóra jak na tyle lat w b.dobrym stanie ,nie spękana ani się nie rozłazi ze śladami użytkowania ,srodek trzyma sie w kupie ;-).Trafił się pod płotem na Kole ,jako niesprawny w śmiesznej cenie,wystarczyło kilka kropelek tu i tam i ruszył 🙂IMG_20200706_215404.jpgIMG_20200706_220208.jpg

Bardzo fajny budzik wiem bo takiego mam😁 To raczej nie skóra tylko skaj co ma znaczenie odnośnie środków do konserwacji. Srodki do konserwacji skóry moga byc szkodliwe dla skaju bo ten nie bardzo lubi tłuszcze.

Dzisiaj widzę stalowy piątek :) to i ja cuś dorzucę z dzisiejszej dostawy - 55 g nigdy za dużo, więc kolejny dołączył do kolekcji i jeszcze taki cudak denaturatowy.. Jaki pierwotnie był kolor tej tarczy? IMG_20200710_143926.jpgIMG_20200710_143841.jpgIMG_20200710_143904.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, Mercel napisał:

Dzisiaj widzę stalowy piątek :) to i ja cuś dorzucę z dzisiejszej dostawy emoji6.png - 55 g nigdy za dużo, więc kolejny dołączył do kolekcji i jeszcze taki cudak denaturatowy.. Jaki pierwotnie był kolor tej tarczy?

Tego pierwszego chyba mogłem kupić, już nie pamiętam, gdzie go widziałem, ale odpuściłem, bo mam inną wersję, a ze swojej listy dokupiłem trochę zegarków.

Drugi ma ciekawy kolor fiolet, mój wpada w zieleń.

- - -

3 godziny temu, rysqut napisał:

no i stalowy - będzie można nosić codziennie bez ryzyka uszczerbku na kopercie

- - -

Tak dlatego go kupiłem. Po za tym jest jednym z 10 który warto mieć. (wg mnie)

31 minut temu, aronus napisał:

Gratuluję świetny stalowy. Ta tarcza jest w bardzo dobrym stanie. Co do noszenia na codzień to bym nie przesadzał, bo te koperty miały problem z wodoszczelnością co widać po wielu zniszczonych tarczach właśnie.

Bardzo fajny budzik wiem bo takiego mam😁 To raczej nie skóra tylko skaj co ma znaczenie odnośnie środków do konserwacji. Srodki do konserwacji skóry moga byc szkodliwe dla skaju bo ten nie bardzo lubi tłuszcze.

Tarcza troszeczkę podrapana, może nie widać... Zastanawiało mnie  dlaczego akurat w tym modelu tyle zniszczonych tarcz? Może rzeczywiście ludzie myślą, że jak stalowy to niezniszczalny, a wystarczy mała ilość wody lub wilgoci. Na lato jednak dobry, a jak pada zawsze wkładam do kieszeni.

- - -

Ja myślałem, że to skóra. Nigdy nie widziałem na żywo, dlatego trudno mi ocenić. Jakby była skóra to wasze można odmalować, są bardzo dobre farby.

Edited by art_69

3 godziny temu, Mercel napisał:

Dzisiaj widzę stalowy piątek :) to i ja cuś dorzucę z dzisiejszej dostawy emoji6.png - 55 g nigdy za dużo, więc kolejny dołączył do kolekcji i jeszcze taki cudak denaturatowy.. Jaki pierwotnie był kolor tej tarczy? IMG_20200710_143841.jpg

Fajny ten Poljot. Oryginalnie tarcza była granatowa. Niestety te tarcze (jak chyba wszystkie radzieckie tarcze w kolorze granatowym) były delikatne i od słońca zmieniały kolor - następne stadium to brąz. Potem już tylko szpecą zegarek :(

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Fajny ten Poljot. Oryginalnie tarcza była granatowa. Niestety te tarcze (jak chyba wszystkie radzieckie tarcze w kolorze granatowym) były delikatne i od słońca zmieniały kolor - następne stadium to brąz. Potem już tylko szpecą zegarek
Dzięki za wyjaśnienie - ostatni dziś nabytek odliczający czas do wyborów... IMG_20200710_143954.jpg

10 minut temu, Mercel napisał:

Dzięki za wyjaśnienie - ostatni dziś nabytek odliczający czas do wyborów... emoji6.png

Łał - to jest to co potrzebuję w pracowni. Brawo Pan

2 godziny temu, Walter_87 napisał:

Fajny ten Poljot. Oryginalnie tarcza była granatowa. Niestety te tarcze (jak chyba wszystkie radzieckie tarcze w kolorze granatowym) były delikatne i od słońca zmieniały kolor - następne stadium to brąz. Potem już tylko szpecą zegarek :(

Orientujesz się jaka była tarcza w tym Poljocie?

ccc.JPG

Edited by art_69

Najprawdopodobniej także niebieski.
Mam m.in. stalowego Poljota na 2409 z podobną tarczą, ale tamten od zawsze miał grafitowy cyferblat.

Каталог 1977 - стр 07.jpg

MASHPRIBORINTORG – POLJOT Catalog (Vneshtorgizdat 1977)_Page_008.jpg

Może to rzeczywiście ostatnie stadium przed brązem. Chyba najlepiej mieć z biała tarczą. Mogłem taki kupić ale był droższy o 70 zł.

Mam kilka zegarków z niebieskimi tarczami w różnych stadiach, ale żadna z nich nie ma takiego koloru, jak Twój Poljot. I to jest dla mnie zagadkowe. Mogłoby to oznaczać, że był on jednak szary/grafitowy, gdyż ma on jednolity kolor. Jutro wrzucę zdjęcie Rakiety TV z odbarwioną tarczą.

Edited by Walter_87

Czyli trzeba go trzymać bez dostępu do światła. W tej chwili stan średni, a będzie jeszcze  gorszy... Myślałem, że tylko niebieskie tarcze, najczęściej tak mają...

Mając dwa wybór jest łatwiejszy :), żeby nie było off topu dzisiejsza całkiem fajna Rakietka IMG_20200711_143500.jpgIMG_20200711_143514.jpg