Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

No to czeka mnie sporo pracy :) O szkle sie domyślałem, koronka mnie nie razi bo podchodzę do tego zawsze że to element najbardziej "eksploatowany"z racji tego że u mnie żaden zegareczek nie spoczywa tylko na stojaczku. Sekundnik napewno będzie wymieniony, a z tarczą będzie troche walki :)

Tylko z tarcza nie przedobrzyj lepiej zostawić trochę patyny niż powycierać do blachy.Ładny zegarek i szkoda go sp......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, mam nauczke już z jednego egzemplarza Slavy, teraz będę bardzo delikatny, na poprzedniej pobiedzie nawet nie ruszam tarczy bo stwierdziłem że zostaje jak jest :)

 

Edit: No cóż, moja ostrożność nie pomogła, wystarczyło zamoczenie w wodzie z płynem do naczyń i lakier zaczął sobie odchodzić... Szkoda zegareczka, ale przydałaby sie jakas tarcza teraz :/

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ale nie wiem czy ze slavy coś wykrzesasz :) ale ładne zegareczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zestaw sobie strzeliłeś.

Pierwsza lodówka, niezła Zaria. Ciekawe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Chciałam żółty to mam :) Pierwsza metka (akurat mało istotne - zaraz się spotka z nożyczkami) i pierwszy plastik fantastik :)

post-67549-0-84390900-1394796928_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zakupy ale prezent od babci, są to podarunki od brata dziadka. Nikt nie pamięta w którym to roku przyjechał w odwiedziny do Polski. Mieszkał na Kaukazie, wyjechał tam po wojnie. Pierwszy dziadka pamiętam go jak w nim chodził, a drugi babci. Ktoś może mi coś o nich powie? Rok i tak dalej? Przepraszam za jakość, zdjęcia z telefonu. Pierwszy zegarek "Lucz" jest już u zegarmistrza na przeglądzie i "wypięknianiu" ma zmienić szkiełko na szwajcarskie i ogólnie wyczyścić. Zwiezda, nie wiem czy też ją zanieść czy niech leży w takim stanie?

 

25cdd96d9448.jpg

 

18a60a89604a.jpg

Edytowane przez SoD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zakupy ale prezent od babci, są to podarunki od brata dziadka. Nikt nie pamięta w którym to roku przyjechał w odwiedziny do Polski. Mieszkał na Kaukazie, wyjechał tam po wojnie. Pierwszy dziadka pamiętam go jak w nim chodził, a drugi babci. Ktoś może mi coś o nich powie? Rok i tak dalej? Przepraszam za jakość, zdjęcia z telefonu. Pierwszy zegarek "Lucz" jest już u zegarmistrza na przeglądzie i "wypięknianiu" ma zmienić szkiełko na szwajcarskie i ogólnie wyczyścić. Zwiezda, nie wiem czy też ją zanieść czy niech leży w takim stanie?

 

25cdd96d9448.jpg

 

18a60a89604a.jpg

 

Specjalistą od Łuczy nie jestem, ale wydaje mi się, że lata 70, Zwiezda to lata 50, jak zdejmiesz dekiel to zobaczysz kwartał i rok produkcji np. 3-56, tarcza w pięknym stanie, wskazówki są nieoryginalne, szkiełko porysowane i koperta z przetarciami, ale warto o nią zadbać, tym bardziej, że to pamiątka. Przy odrobinie cierpliwości trafisz na alle zwiezdę trupka za 10pln, albo zegarmistrz będzie miał u siebie oryginalne wskazówki. Z kopertą nic nie zrobisz, szkiełka pod żadnym pozorem nie wymieniaj jest oryginalne i tylko porysowane, można wypolerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza poczta z Kanady. Przepiękna Rakietka kwarc i Slava heksagonalna Oba zegarki nowe kupione przez kanadyjskich turystów w moskiewskim sklepie Bieriozka w 1988 roku(na deklu Slavy widoczna metka)

post-67292-0-35185200-1394820895_thumb.jpg

post-67292-0-30630800-1394820909_thumb.jpg

post-67292-0-61699300-1394820922_thumb.jpg

post-67292-0-83644900-1394820938_thumb.jpg

post-67292-0-58170800-1394820958_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta Sława z czarnym czy bordowym pierścieniem? Mógłbys zrobić lepsze zdjęcie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację waski123. :)  Za jakiś czas odbiore Łucza od zegarmistrza i oddam zwiezde. Schowam do pudełka jako pamiątka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiejsza poczta z Kanady. Przepiękna Rakietka kwarc i Slava heksagonalna Oba zegarki nowe kupione przez kanadyjskich turystów w moskiewskim sklepie Bieriozka w 1988 roku(na deklu Slavy widoczna metka)

W sumie ładne zegareczki ale do pełni szczęścia brakuje mi ... pędzla :)

Kolejny argument dla mnie by przychylnym okiem spojrzeć na bateryjki, ładene, ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta Sława z czarnym czy bordowym pierścieniem? Mógłbys zrobić lepsze zdjęcie? 

Slava ma ciemno bordowy ring (prawie czarny) Na ten moment tylko takie zdjęcia bo mi słońce weszło w okno

post-67292-0-79592700-1394822653_thumb.jpg

post-67292-0-81194000-1394822683_thumb.jpg

post-67292-0-87217100-1394822758_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwany nabytek w moim zbiorku, nabyty ostatnio od kolegi z forum (ten jaśniejszy). W końcu mam parkę! :wub:

 

post-57308-0-31192300-1394868994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze, przepraszam za post pod postem, nowy Ljuks w mojej gablotce, przepłacony ostatnio na all.. Tarcza mocno nadgryziona zębem czasu, a z tą wskazówką sekundową to kogoś fantazja mocno poniosła, ale cieszy niesamowicie - to są już trojaczki :wub:

 

post-57308-0-71300200-1394869235_thumb.jpg

post-57308-0-28567300-1394869246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze, przepraszam za post pod postem, nowy Ljuks w mojej gablotce, przepłacony ostatnio na all.. Tarcza mocno nadgryziona zębem czasu, a z tą wskazówką sekundową to kogoś fantazja mocno poniosła, ale cieszy niesamowicie - to są już trojaczki :wub:

 

Jestem pod wrażeniem twojej kolekcji. Jesteś po prostu potentatką Ljuksową :D  tylko pozazdrościć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie skarajne wersje są świetne !

Szukam takich, ale jakby ktoś miał zniszczoną kompletnie tarczę to też proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto ma 2 Ljuksy. A posiadanie 3 Ljuksów to skrajna rzadkość :o

Gratuluję :)

 

A cena (jeśli dobrze pamiętam aukcję) była w sumie strawna (kwestia tarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze :)  cena była dość wysoka zważywszy na to, że przy przestawianiu wskazówek coś przeskakuje...

Teraz poluję jeszcze na wersje w złoconej kopercie... i na taką jak ma kolega dalw... ech to się nigdy nie kończy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez dzisiaj trafił piękny Łucz Kwarc - na tarczy niczym mewy widnieją na całej powierzchni napisy łucz :)

nazysa2e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.