Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby było wcześniej wiadomo, że to NOS mogło by być różnie... grunt, że jest w dobrych rękach kolekcjonera

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wiedział nawet ja przed zakupem nie wiedziałem. Wyszło rano dzisiaj jak przyszła przesyłka, ze NOS i pudełko ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o takie coś kupiłem bo nie spotkałem się z taką nazwą to sobie wziąłem kolega z forum mi podpowiedział że to  petrowocka fabryka dodam jeszcze że tarcza w stanie bdb spękane jest tylko szkiełko 

post-59322-0-21283000-1409317779_thumb.jpg

post-59322-0-98666900-1409317810_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co jeden to lepszy. Straciłem pewność siebie i raczej nie będę nic pokazywał w tym temacie :) Ale wczoraj obiecałem, to i pokazuje wytarciucha. Bo na dobrą sprawę nawet trochę przetarty Poljot 55g to zawsze fajny zegarek :)

DSCF1653_zpsae3c46a7.jpg

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender Saturn marzenie! Piękny stan jak na te zegarki. Kupuję!

( już miesiąc nie mogę przeboleć że nie kupiłem dwóch różnych egzemplarzy w stanie zbliżonym do NOS, okazja przeszła koło nosa :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Saturn boski!

Gratuluję Ender :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja pokażę coś z tej samej fabryki co Ender:

 

Jantar 1-wszy kwartał 1951

post-49869-0-62491700-1409322896_thumb.jpg

 

I z tej samej przesyłki piękna damska Zwiezda z Penzy w świetnym stanie

post-49869-0-81448700-1409322983_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender Saturn marzenie! Piękny stan jak na te zegarki. Kupuję!

( już miesiąc nie mogę przeboleć że nie kupiłem dwóch różnych egzemplarzy w stanie zbliżonym do NOS, okazja przeszła koło nosa :( )

Nie "koło nosa" tylko "koło NOSa" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki dziś szalejecie :)

Kchrapek Jantar cudeńko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej jakby się mayor wypowiedział

 

 

Drodzy

 

W związku z tym że dotarło coś ciekawego do mnie dzisiaj postanowiłem i tu to pokazać oraz podpytać o pare rzeczy.

Pojawił się u mnie OKEAN

 

DSC_0031.JPG

 

Pojawia się jednak u mnie kilka pytań:

1. Czy były w Okeanach wskazówki z wypełnieniem białym?

2. Czy występował taki ring zewnętrzny? Przejrzałem trochę modeli w necie i wszystkie miały pierścien niebieski z zółtymi napisami. W tym jest jasnobrązowy, metaliczny z czerwonymi napisami.

Pokaże jeszcze mechanizm. Mechanizm jest z dosyć niskim numerem 00760.

 

DSC_0042.JPG

 

Co o tym sądzicie?

Zegarek jest perfekcyjny ..Gratulacje,,Jest to egzemplarz z samego początku produkcji,,Nie można porównywać go ze zdjęciami w sieci,ponieważ 99% Okeanow prezentowanych w sieci to przeróbki ze Szturmanskich,albo współczesne podróbki Levenberga,,,Kaupmana ,,lub McTajma,,,Biała luma i bezel koloru miedzianego z czerwonymi cyframi,co do których masz wątpliwości są charakterystyczne dla pierwszych Okeanow,,Mechanizm ma trójzębne logo na mostku i dodatkowo pięciocyfrowy SN ..Tarcza jest na 1000% oryginalna i ma cechy najwcześniejszej produkcji-mniejsza czcionka napisu OKEAH ,gładkie subtarczki,,oś wskazówki totalizera minut jest lekko zaniżona,cyfra 4 na skali telemetrycznej i na bezelu  jest charakterystyczna dla wcześniaków,,,Mam znajomego,który ma w kolekcji dziewięć egzemplarzy Okeana,,22 Striely, i ponad tuzin Szturmanskich,,ale tak doskonałego zegarka u niego nie widziałem, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Pobieda

2014-08-29%2017.39.11.jpg

Bardzo lubię te zimowskie maluszki,chyba niedługo będę miał komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Pobieda

 

Bardzo lubię te zimowskie maluszki,chyba niedługo będę miał komplet.

Odważne stwierdzenie :) Tyle ich było że nawet jeśli masz połowę z tych które wypuścili to i tak szacun! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki brudas za dwie dyszki od Ukrainki:
IMG_20140829_134305.jpg IMG_20140829_134323.jpg
A tu po umyciu i przepolerowaniu szkła :)
IMG_20140829_182505.jpg
 

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KChrapek, Ender, Kris ... przyprawiacie mnie o zawroty głowy!! Gratulacje. Wspaniałe okazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich ostatnich zakupów, ten najbardziej mnie ucieszył. Poljot będzie mi idealnie pasował do koszuli.

Tak mi się spodobał, że zakupiłem 2 takie na allegro z myślą, że zostawię sobie najlepiej zachowany. Na ten drugi jeszcze czekam. Mechanizm 2614.2H, średnica 35mm bez koronki. Tarczę ma lekko kremową/ecru a wskazówki i indeksy podchodzą pod kolor złoty, ale ciężko mi ująć to na zdjęciu. Więcej fotek w mojej galerii.

 

 

gallery_72004_1670_752929.png

 

gallery_72004_1670_420225.png

 

gallery_72004_1670_426274.png

 

gallery_72004_1670_528202.png

Edytowane przez lookas2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważne stwierdzenie :) Tyle ich było że nawet jeśli masz połowę z tych które wypuścili to i tak szacun! :D

 

Maluszków (29,6 mm) tak wiele znowu nie było, dokładnie - 17 odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluszków (29,6 mm) tak wiele znowu nie było, dokładnie - 17 odmian.

No tak. Nie wiem dlaczego pomyślało mi się o wszystkich Pobiedach -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest perfekcyjny ..Gratulacje,,Jest to egzemplarz z samego początku produkcji,,Nie można porównywać go ze zdjęciami w sieci,ponieważ 99% Okeanow prezentowanych w sieci to przeróbki ze Szturmanskich,albo współczesne podróbki Levenberga,,,Kaupmana ,,lub McTajma,,,Biała luma i bezel koloru miedzianego z czerwonymi cyframi,co do których masz wątpliwości są charakterystyczne dla pierwszych Okeanow,,Mechanizm ma trójzębne logo na mostku i dodatkowo pięciocyfrowy SN ..Tarcza jest na 1000% oryginalna i ma cechy najwcześniejszej produkcji-mniejsza czcionka napisu OKEAH ,gładkie subtarczki,,oś wskazówki totalizera minut jest lekko zaniżona,cyfra 4 na skali telemetrycznej i na bezelu  jest charakterystyczna dla wcześniaków,,,Mam znajomego,który ma w kolekcji dziewięć egzemplarzy Okeana,,22 Striely, i ponad tuzin Szturmanskich,,ale tak doskonałego zegarka u niego nie widziałem, 

Mayor - dzięki za perfekcyjny i dokładny opis.  A możesz coś dodać jeszcze na temat tego szkiełka? Do tej koperty nie pasuje standardowe szkiełko z 3133. Jest o 2mm za mały otwór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor - dzięki za perfekcyjny i dokładny opis.  A możesz coś dodać jeszcze na temat tego szkiełka? Do tej koperty nie pasuje standardowe szkiełko z 3133. Jest o 2mm za mały otwór

Na temat szkiełka wiem tylko ze pierwsze egzemplarze miały"rounded-edged crystal",,ale odnośnie wymiaru nic nie słyszałem,,Skoro standardowe szkiełko z 3133 nie pasuje to dobrze,, ponieważ wymiana czegokolwiek w tym zegarku to świętokradztwo,,Powinieneś porobić lepsze zdjęcia tego Okeana i założyć osobny temat,gdyż jest to naprawdę unikatowy egzemplarz i warto go lepiej poznać,,Wielu kolegów z forum poszukuje Okeana,pewnie kilku ma jakieś egzemplarze w swoich zbiorach,ale niewielu wie jak naprawdę powinien wyglądać-" KING of 3133 FAMILY"   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pogubilem się przez parę godzin niebytnosci na forum :/

Gratuluję Wam koledzy pięknych nabytków ale głównie gratuluję atoma Krzyskowi.

Okeana już gratulowalem, to czas na Saturna:-) piekny :)

Edit

Mayor - Tobie gratuluję wiedzy o radzieckich :-D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.