Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A tak swoją drogą to jest produkcja fabryczna czy yyy... rękodzieło?

Pierwszy raz widzę takie coś.

 

pozdrawiam

Narfas

W sumie to nie mam pojęcia choć wiem, że został przywieziony z Moskwy, mocowanie werku wygląda na solidne, ale nie wiem czy wyszło to z fabryki czy to rękodzieło :)

post-41034-0-89079500-1415648757_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek - o Twoim zegarku to nawet staropolskie powiedzenie jest

"pasuje jak wół do rakiety" :-D:-D:-D

Nic dodać, nic ująć :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie daliście po garach pany: dobę nie zaglądałem i mi szczęka na podłogę spadła. gratulacje wszystkim. :)

Żeby nie robić o.t. - nabytek nie nowy ale doprowadzony do ładu. mołnia mego dziadka. naprawiony mechanizm, wymiana szkiełka,  itp. koronka tylko by się jeszcze przydała lepsza

post-68064-0-72991300-1415650823_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie mam pojęcia choć wiem, że został przywieziony z Moskwy, mocowanie werku wygląda na solidne, ale nie wiem czy wyszło to z fabryki czy to rękodzieło :)

 

No tak, ale do takich produkcji bierze się werk razem z mocowaniem, wyjęty z jakiejś uszkodzonej figurki z fajansu, i dorabia co tam fantazja artyście podpowie.

Swoją drogą nie przyjrzałem się dokładnie zdjęciom i byłem przekonany że to ten mały budzik Rakiety, a tu zonk, kwarcok.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Panowie. Świetne nabytki. U mnie doszła rakieta.

post-27093-0-48730500-1415698658_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też. Strasznie mi się podoba ten wzór niezależnie czy chromowany czy złocony, ale bardzo trudno go dorwać w ładnym stanie, dlatego nawet taki mnie cieszy.

 

post-49869-0-04169900-1415699362_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandir plastik i niebieski poljot - stany zadowalające, szkoda, że nie powalające na kolana  :D

post-41034-0-88367100-1415703321_thumb.jpg

post-41034-0-46258800-1415703395_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kchrapek piękne Slavy.... niebieska z allegro? To z Tobą przegrałem! ehhh :(

Gratuluję nabytków! :D

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Panowie. Świetne nabytki. U mnie doszła rakieta.

jak by kolega sprzedawał to się zgłaszam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabytek już sprzed paru dni, czeka go jeszcze SPA, ale już się tutaj pochwalę, a efekt finalny pokażę w odpowiednim temacie.

Mechanizm z końcówki produkcji z Czystopola. Problem z balansem, ponieważ przyszła z 'uwalonym' czopem, więc założyłem inny na którym inna Pobieda bardzo mocno spieszyła, ale ta chodzi więc na pewno czyszczenie, a nad balansem trzeba będzie się zastanwoić mocno.

Tarcza dobra, koperta bardzo dobra, tylko trzeba ją wyczyścić, szkiełko do wymiany (pęknięcie). Jak za te pieniądze to jestem wręcz zaskoczony takim stanem zegarka :) Reszta do waszej oceny.

post-46829-0-73850200-1415708581_thumb.jpg

post-46829-0-33193800-1415708592_thumb.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek

Obie są bardzo fajne, ale asymetryczna jest rzeczywiście wyjątkowa. Gratulacje


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TabaQ, a nie przypadkiem z Czystopola? ;)

 No raczej ! Dziękuje, poprawione :)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabytek już sprzed paru dni, czeka go jeszcze SPA, ale już się tutaj pochwalę, a efekt finalny pokażę w odpowiednim temacie.

Mechanizm z końcówki produkcji z Czystopola. Problem z balansem, ponieważ przyszła z 'uwalonym' czopem, więc założyłem inny na którym inna Pobieda bardzo mocno spieszyła, ale ta chodzi więc na pewno czyszczenie, a nad balansem trzeba będzie się zastanwoić mocno.

Tarcza dobra, koperta bardzo dobra, tylko trzeba ją wyczyścić, szkiełko do wymiany (pęknięcie). Jak za te pieniądze to jestem wręcz zaskoczony takim stanem zegarka :) Reszta do waszej oceny.

 

Ta Pobieda ma werk przeszczepiony, w 55 roku, na 100% nie produkowano już czerwonych dwunastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Pobieda ma werk przeszczepiony, w 55 roku, na 100% nie produkowano już czerwonych dwunastek.

 

Z opracowania Endera wynika, że były produkowane do 56 roku i prawdopodobnie wtedy zakończyła się produkcja. Na czym się opierasz wysuwając taką tezę?

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender jednoznacznie nie określił daty końca produkcji. Do tej pory nie spotkałem się z Pobiedą "12" starszą niż z roku 1953. O ile dobrze pamiętam, ostatni raz została umieszczona w katalogu z tego roku. Ale być może się mylę, tak samo jak Ender zaskoczył mnie wtedy złotą "12"stką.

 

EDIT: Aż z ciekawości zajrzałem na aukro (najstarsza 3-53) i ebay(2-54). W takim razie przepraszam za swoja śmiałą teorię, jednakże 55 rok byłby już schyłkiem produkcji i wiele "12" już pewnie w tym roku nie wyszło :).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to zegarek zagadka, może istniał w takim zestawieniu (z taką datą produkcji na werku) a może nie... Zapytam jeszcze co Ender sądzi na ten temat. Zresztą znając 'rusków' i ich zalegające części na magazynach to można się wszystkiego spodziewać.

 

Czyli w zasadzie, póki ktoś mi nie udowodni, mogę się chwalić najmłodszą znaną nam Pobiedą czerwoną dwunastką.

 

Edit

Myślę, że Ender nie obrazi się za cytat jego PW do mnie w odpowiedzi na pytanie czy jest to możliwe. Gdyby coś to usunę:

 

"Tak, pojawiają się takie czerwone dwunastki.

Odnośnie końca produkcji nie ma żadnych dokumentów, jednak spotykane są werki z 55 roku. Trudno zakładać, że wszystkie to przekładki, więc można przyjąć, że werk z 4-55 jest prawidłowy." ~ Ender

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale dzisiejsza poczta od kolegi z forum. Piękne czyściochy.

Rakieta TV, koperta lekko zmęczona na rantach ale reszta melodia! 

Poljot pęknięte szkiełko, widoczne tylko pod odpowiednim kątem.

W obu nie działa datownik niestety, ale to jest do zrobienia :)

gallery_46829_1960_1305619.jpg

gallery_46829_1960_1514815.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.