Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablo25

Seiko Marinemaster 300m - alternatywa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Kalibra piątego robią na chińskiej selicie? :blink:

 

Za "moich czasów" to była ETA :) raczej się nic nie zmieniło....chociaż, skoro nawet IWC stosuje Selcię to kto wie :lol:

 

Wracając do porównania Rolexa i MM.............dla mnie w ogóle nie ma tematu, ani porównania. Dwie inne bajki.

Mam dokładnie to samo zdanie co Piotrek (Karol znaczy )

 

EDYTKA:

 

Hmmmm:

 

"The Sellita SW200 is used in most Calibre 5 Aquaracers, but some, such as the Day-Date Aquaracer, still use the ETA 2824-2."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazlem cos lepszego "As always, the Aquaracer 500 is available with either pretty standard ETA 2836-2 automatic caliber or a Swiss quartz movement neatly packed in a not so large 43 mm case made of brushed steel"

Wiec sam juz zachodze w glowe 2836 to chyba z kompilacja dnia tygodnia jest jak sie nie myle? Ale cuda ludzie wypisuja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja znalazłem że chrono i day-date są na etach (VJ i 2836-2), ale analogi z datownikiem już na SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że chociaż u siebie to składają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag jest na Ecie-kolega tego Taga ma i jest to Eta.co do porównania MM do Rolka to lekka przesada.Seiko jest fajne ale nie róbmy z niego cuda wianki...po za tym jak koledzy wspomnieli jakaś moda na niego zapanowała i wszyscy twierdza ze jest szał pał... osobiście wybrałbym Brajtka ale widzę że cię ciśnie na Seiko wiec bierz.tez będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy rolex sub kosztujący te około 30 tyś jest wart swojej ceny.

MM kosztujący kilkanaście tysięcy to zegarek sporo przepłacony.

Bez wątpienia MM jest jednym z zegarków, na które w ostatnim czasie zapanowała moda i stąd te wszystkie legendy o fantastycznym wykonaniu, bajecznej technice i oryginalności.

Prawda jest taka, że seiko to zegarek porównywalny z tagiem, nad którym się zastanawiasz a do breitlinga trochę mu brakuje.

 

Taaak, chyba nie pozostaje nic, tylko się uśmiechnąć :)

Grunt, to ta pewność co jest opłacalne, a co nie, jak jest wykonane i co z czym można porównać.

Zgaduję, że punktem wyjścia tych wywodów jest to, że przecież Seiko nie może być tak dobre, co uznany Rolex :)

Nic, tylko pogratulować takiej logiki.

Powinieneś jeszcze napisać, że Rolex jest tyle razy lepiej wykonanym zegarkiem, ile razy jest droższym :)

 

A wystarczy wziąć choćby pod uwagę to, że budżet reklamowy Rolexa jest 8x większy od Seiko, co oznacza, że identyczny zegarek Rolexa musi być parę razy droższy od takiego samego zegarka Seiko, żeby zarobić na ten budżet. Stąd wcale nie musi być dziwne, że sporo tańsze Seiko może być lepiej zrobione, a co do przepłacenia - to jest raczej odwrotnie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że cal.5 w TH oznacza mechanizm z dużą sekunda i datą i w różnych modelach oznacza co innego. Jak kupowalem swoja Cartere to mam zdobiona ETA grawer na rotorze na pewno nie podstawowa i od ponad 5 lat odchyłki jak dobry COSC Nie wiem czy tuning wykraczal pozia złożenie przez. TH no i ten rotor bo by sie chyba pochwalili Wg mnie przy skali produkcji Rolexa , automatyzacji i materiałach cena IMO ma niewiele wspólnego z kosztami ale równocześnie w tej cenie trudno znaleźć cos lepszego (jakość wykonania, dokładność, trwałość) Ja tez bylem napalony na MM i Grand Seiko - ale mierzyłem i mi skutecznie przeszło. Oczywiscie to bardzo indywidualne bo np bylem niesamowicie rozczarowany Milgaussem, Corum czy klasycznymi Zenithami a te zegarki znajdują zadowolonych nabywców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg z całym szacunkiem, ale chyba nie zrozumiałeś ;)

Nie odnoszę sie nigdzie do kwestii kosztów reklam, kosztów wykonania zegarka czy utrzymania sieci sprzedaży itp.

Chodziło mi o to, że (tak jak napisał Pinus) przeglądając rynek zegarkowy i porównując produkty pod względem stosunku ceny do jakości wykonania, prestiżu itp, to trudno zarzucić rolexowi przewartościowanie takiego produktu jak np model sub.

Patrząc na MM jest zupełnie inaczej.

A co jest punktem wyjścia to pisałem kilka postów wcześniej ;) i nie stukam w klawiaturę po próżnicy jak kolega :)

Byłem zainteresowany kupnem MM, oglądałem kilkakrotnie i na tej podstawie mam wyrobiona opinie o zegarku.

pozdrawiam


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę parę fotek detali bezela MM300, nie wiem czy na Rolexach da się coś takiego znaleźć ;)

 

link

 

4c06f024.jpg

 

closeup1.jpg

 

closeup2.jpg

 

detailmmsd5.jpg

 

detailmmsd3.jpg

 

detailmmsd4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tamten wątek jest już dobrze znany ale na wszelki wypadek

zapodam link:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57436-seiko-marinemaster-kto-ma/page__pid__628471#entry628471

 

Ja w każdym razie bym się nie zastanawiał i brał MM300.

Raz na wizycie u kolegi Rycha jak przymierzałem to już bym najchętniej go nie zdjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest "alternatywa dla MM"- a moim zdaniem nie ma żadnej sensownej alternatywy.

Ten zegarek jest na tyle charakterystyczny, że ciężko go z czymkolwiek porównywać- w moim przypadku

jak na niego zachorowałem, to skończyło się na jego zakupie i uważam, że to był mój jeden z najlepszych wyborów.

Mam zresztą trochę zegarków(nie wspominając o tych które poszły dalej) i to był i jest najczęściej noszony przeze mnie zegarek.

Co do jakości porównywalnej do Rolexa- nie wypowiem się gdyż z Rolkiem nie miałem żadnej poważnej styczności.

Ogólnie podsumowując- gdybym miał sprzedać MM chyba by mi serce pękło :lol: a dokupywać zegarki sobie mogę,

ale zamienić MM na coś... nie, nie i jeszcze raz nie :)

 

 

edit: a są gusta i guściki- jednego zegarek porwie, drugiego nie... wiele zegarków za kilkadziesiąt tysięcy czy więcej

nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, więc nie zawsze wydanie większej sumy na zegarek gwarantuje większą satysfakcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg z całym szacunkiem, ale chyba nie zrozumiałeś ;)

 

Widać nie umiem czytać po polsku :)

 

Nie odnoszę sie nigdzie do kwestii kosztów reklam, kosztów wykonania zegarka czy utrzymania sieci sprzedaży itp.

 

Ale odnosisz się do wartości, która jest zależa od powyższego. Nie chcę zagłębiać się w zagadnienia budowania ceny, bo o tym wiele już było. W bardzo dużym skrócie - przy dwóch identycznie wykonanych zegarkach, mniej przewartościowany jest ten tańszy :)

 

A co jest punktem wyjścia to pisałem kilka postów wcześniej ;)

 

Tak, czytałem, w skrócie - widziałeś i uciekłeś :)

Clue w tym, że nie wszystko podoba się wszystkim. Dla mnie Rolex wygląda średnio interesująco przy MM, nie odczuwam magii napisu "Rolex", nie mam też kłopotu z "tylko Seiko" :)

 

6a628971680d72a50c288c38.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowe info:

Te movement is the Sellita SW200, designed based on the ETA 2824, its a reliable quality movement from a well established watchmaker, then its taken to Tag Heuer workshops to pass the quality tests and precision standards established by Tag itself and then to be reworked and highly decorated to become the TagHeuer Calibre 5 movement.

 

Mam tez caly test i porownanie MM z Submarinerem postaram sie wkleic linka potem bo narazie jestem w pracy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra i trąbi ;) ale imo do porównania z subem powinien stanąć diver GS na spring drivie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niestety po angielsku ale jak by ktos chcial looknac to troche lekturki:

MM vs Submariner

http://www.network54.com/Forum/78440/thread/1185887022/Seiko+Marinemaster+300m+vs+Rolex+Submariner+300m+(anniversary+edition)

 

Nie wiem czemu ma to sluzyc bo jak kolega wczesniej napisal powiniem to byc GS na spring drive zamiast MM! Ale polecam lekture nawet pisze ze MM ma plynniejszy ruch sekundnika niz submariner:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy kto się trochę mocniej interesował MM, to widział wielokrotnie te fotki

 

Nie wiem czemu ma to sluzyc...

Ja też nie wiem, bo raczej jeśli już, to powinno się porównywać zegarki o podobnych cenach,

ale jak widać- recenzent nie był przekonany o wyższości jednego czy drugiego (o cenie oczywiście nie wspominając),

a oglądając po raz nie wiem który te fotki znów narobiłem sobie smaka na Seikacza, więc wiem już co po pracy założę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ricardo ty masz ten plus ze juz go masz, a ja sie dopiero nad nim zastanawiam:) jak bys mogl to skrobnij jakies info gdzie zakupiles ile cie wyniosl, jak ci sie sprawuje i czy jest naprawde tak super jak go maluja:) bede wdzieczny za obiektyna ocene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam tylko z telefonu internet, więc w poniedziałek Ci wszystko napiszę, ok? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne ricardo, czekam na na info, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co tutaj czytam, właściciele Rolexów powinni rozważyć zarejestrowanie się jako związek religijny. Zapewnia to też ulgi podatkowe. :P Porównywanie MM do szwajcarskich produkcji z ETA2836 w środku wydaje mi się naprowadzaniem kolegi na minę. Owszem, zegarek, np. DOXA jest piękny z zewnątrz, ale mechanizm jest dość prymitywny. Efekt jest cokolwiek niespójny i właścicielowi pozostaje radość ze wspaniałej konstrukcji bo z werku - już raczej nie.

Ja, na przekór podstawowej zasadzie Forum (Pomożemy przekroczyć budżet) zaproponuję divera Orient Star 300M. Jest to istotnie tańsza propozycja, a co najważniejsze - jego koncepcja wydaje się być zbliżona do MM. Jest bardzo dokładny, bardzo trwały, bardzo solidnie wykonany i - kosztuje 60% tego co MM.

 

724.png

 

Jednak - mechanizm MM jest klasą sam dla siebie. Alternatywą "w rodzinie" jest z pewnością SEIKO Brightz SAGQ001-007. Ten sam mechanizm, podobne wykonanie, minimalnie tańszy (sagq001-003), bardziej dress mniej diver.

 

78169-3.jpg

78169-2.jpg

78669-2.jpg

 

Rozważyłbym też propozycje germańskich konstruktorów, np. Jorga Schauera Stowa Prodiver albo Mühle Glashütte np. SAR Rescue.

I - koniecznie MIDO - np. All Dial.

Wszystkie te propozycje jednak bazują na ETA 2824 lub Selitta ST200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponuję divera Orient Star 300M. Jest to istotnie tańsza propozycja, a co najważniejsze - jego koncepcja wydaje się być zbliżona do MM. Jest bardzo dokładny, bardzo trwały, bardzo solidnie wykonany i - kosztuje 60% tego co MM.

 

724.png

 

 

 

 

 

Ja miałem właśnie tego Orienta jako alternatywę za Seiko MM300 i mogę otwarcie powiedzieć, fajny zegarek, ale uspokajał mnie ze trzy miesiące, były jeszcze inne "alternatywy", między innymi Sumo (3x) i wiele innych aż wreszcie jestem właścicielem SBDX001 i się powtórzę, nie ma alternatywy.

 

 

med_gallery_5960_124_81440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.