Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maylo

Pytanie o stary zegarek - archiwalne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Jest OK. Ale na wycenę nie licz, tu miłośnicy, nie handlarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK. Ale na wycenę nie licz, tu miłośnicy, nie handlarze ;)

Teraz to mnie Pan zaskoczył:) Chcę uratowac od zapomnienia ten zegarek i mam okazję go kupic ale nie wiem ile zaproponowac osobie, która chce się go pozbyć ;( Wiem, że mechanizm jest do naprawy. Czy jest to jakiś pospolity model czy może posiada jakieś cechy, które zawyżają jego wartośc? Również jestem miłośnikiem ale militariów i kolekcjonuję je od najmłodszych lat. Hełmy, bagnety, mundury, odznaczenia, wyposażenie i ekwipunek żołnierski to moja pasja. W Naszych kręgach nie ma problemow z wyceną :) Jesli bym mógł prosić o orientacyjna wycenę bym nie wyszedł na frajera to byłbym bardzo wdzięczny. Zasili on moje zbiory i postaram się go naprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny Elginek z około 1920 roku. Zwłaszcza fajna koperta i plus za ładnie zachowaną tarczę. Mechanizm pospolity, skzoda,że niesprawny. Wartość zależy od tego, co jest uszkodzone, bo jeśli trzeba naprawiać oś balansu, to koszt naprawy wyniesie spokojnie z połowę wartości sprawnego zegarka. Bez szczegółów, niesprawny nie jest dużo wart, sprawny i tak w kategorii ponizej 500zł...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMWAS dziękuję za odpowiedź. Właśnie chodziło mi mniej więcej o taka pomoc. Postaram się dowiedzieć co jest uszkodzone, ile kosztuje i czy jest możliwa naprawa w miarę rozsądnych kosztach. Wtedy dopiero zastanowię się nad zakupem. Jeśli ktoś chciałby coś dodać to bardzo prosze. Pozdrawiam, Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukajac w domu w starych rzeczach znalazłem zegarek kieszonkowy na którym jest napisane: Elgin Natl. Watch Co. zegarek jest bez szybki i nie działa oraz jest troche zarysowany.Chciałbym dowiedziec sie jaka jest jego wartość,ile zapłaciłbym za naprawe i wstawienie szkiełka  oraz jaka była by jego wartość po naprawie.

Tutaj podrzucam fotke zagarka.
https://imageshack.com/i/n1bm82j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty uważasz, że to jest forum jasnowidzów?

Skąd mamy wiedzieć, ile ktoś zechciałby dać za ten zegarek?

Skąd mamy wiedzieć, ile zegarmistrz weźmie za naprawę, skoro nawet nie wiemy, jaki w nim mechanizm ani co zepsute?

No i skąd mamy wiedzieć, ile ktoś zechce za niego dać po naprawie?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze:

1. Zegarków sie nie wycenia na tym forum

2. Skąd mamy wiedzieć jaki jest koszt naprawy nie znając usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezisko na strychu..stary zegarek marki Hamilton, wg oznaczeń na zegarku pokryty 10 karatowym złotem. Prosze o pomoc w jego identyfikacji...rok, cena...cokolwiek. Dziekuje z góry za pomocpost-71101-0-49625200-1397303294_thumb.jpgpost-71101-0-95273900-1397303306_thumb.jpg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca rok masz na deklu...  1957, o ile dobrze widzę. Model - trzeba by pokopać w katalogach. Cena? Cenę z 1957 pewnie znajdziesz w katalogach. Aktualnej wartości tu nie uzyskasz - określa to regulamin forum :)

 

 Tak od siebie - bardzo ładny, klasyczny zegarek z lat '50 - tych :)

 

Dokładne infoemacje o materiale, z którego zrobiono kopertę mogą być w środku, pod mechanizmem, zanieś do zegarmistrza, to ci go otworzy (prawdopodobnie otwiera się przez szkło...)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HamiltonCatalog1957_Page_28.jpg

 

Skarbnica dla fanów Hamiltona:

 

http://vintagewatchforums.com/viewforum.php?f=21&start=25

 

Trochę o firmie C.I.P.S. CO

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Central_Illinois_Public_Service_Company

 

Chociaż zdjęcia twoje tego nie oddają, ale on jest prawdopodobnie cały ze złota:

 

http://www.ebay.com/sch/Watches-/14324/i.html?_from=R40&_nkw=hamilton+parker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonka, pozłacana tylko, ale bardzo ładna. Mechanizm pięknie, delikatnie zdobiony, koperta również.

DSCF0136%2520%2528Medium%2529.JPG

i mechanizm:
DSCF0137%2520%2528Medium%2529.JPG

 

Ile może mieć lat i jako to mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD.

Dlaczego w jednym temacie takie poplątanie z pomieszaniem? Przecież to jest materiał na trzy tematy w trzech rożnych działach. Aby uzyskać konkretne odpowiedzi warto zadać konkretne pytania umieszczając je w odpowiednich działach dotyczących danego egzemplarza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działy nie są w takim razie zbyt czytelne. Wszystkie są vintage, czyli stare i nieprodukowane, więc myślałem, że jest dobrze. Zostawiam kieszonkę, chronograf i roczniak rozparcelowane - poprawnie mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że to nasze "drzewo" działów jest skomplikowane i niezbyt intuicyjne, Walthama przenoszę do działu Zegarki amerykańskie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dla mnie też nie jest czytelne. Widziałem kiedyś że pytający o zegarki radzieckie są przeganiani do działu radzieckiego, pytający o Seiko do działu orientalnego, zegary do zegarów (to chyba potrafię zrozumieć), teraz amerykanin ląduje w dziale amerykańskim, a w pytaniach o stary zegarek ("Tutaj pytamy o zegarki po dziadku, babci, znalezione w szufladzie i na strychu etc.") wiszą głównie zegarki szwajcarskie i niemieckie, mimo że jest osobny dział zegarków szwajcarskich i niemieckich.

Ni cholery nie rozumiem tego klucza. W takim układzie zastanawia mnie sens całego działu vintage... :(

Czytelne to w każdym razie nie jest.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działy to nie jest czyjeś widzimisię, powstają w wyniku propozycji użytkowników, które zyskują poparcie innych. Vintage na początku został właściwie wydzielony z Zegarków  Szwajcarskich i Niemieckich po to żeby oddzielić stare zegarki od nowych, a potem zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu działy zegarków innych narodowości i powstała sytuacja tak jak na przykładzie tego Walthama, który spokojnie mógłby zostać w Vintage, jednak w dziale Zegarki Amerykańskie prędzej doczeka się odpowiedzi, bo zainteresowani tymi zegarkami do Vintage nie zawsze zaglądają. Ja osobiście (proponowałem) maksymalnie uprościłbym to wszystko i zbudował "drzewo" w którym każde podforum i każdy dział logicznie wynika z nadrzędnego, ale starzy bywalcy przyzwyczajeni do obecnej sytuacji nie są skorzy do takich zmian, bo problemy mają tylko "nowi".


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do zegarka 

zostal wyprodukowany w 1907 roku

rozmiar 16 ,17 kamieni jak widac ,grade 625 i zrobiono ich ponad 300,000

ladny zegarek warty wyczyszczenia  i bedzie cykal nastepne sto lat!


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do zegarka 

zostal wyprodukowany w 1907 roku

rozmiar 16 ,17 kamieni jak widac ,grade 625 i zrobiono ich ponad 300,000

ladny zegarek warty wyczyszczenia  i bedzie cykal nastepne sto lat!

 

ufff, już myślałem, że ugrzęźniemy w tematyce działów :) Dzięki! czyżby dane stąd?

Zegarek chodzi i naprawdę pięknie cyka, ale bałem się dać go zegarmistrzowi. Na razie czekam srebrną kieszonkę, którą dałem do konserwacji. Jeśli będzie ok i ten pójdzie po nowy smar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne dotyczy zegarka Waltham.

Jest to wersja AM Watch, Martyn Square z 1877 r. - zegarek nakręcany kluczykiem i tymże ustawiane są godziny.

 

Koperta to solidne angielskie srebro - brak jednak oznaczeń amerykańskiej marki. Czy oznacza to,że zegarek nie jest oryginalny?

 

Pytanie kolejne - czy w tym mechanizmie balans nie powinien mieć innej konstrukcji? Tu jest charakterystyczny w zegarkach z wychwytem angielskim złote jednolite koło.

 

5vv4.jpg
qhmy.jpg
fn2t9.jpg
3vl1.jpg
ie0k.jpg
ofj7.jpg
9mr1.jpg
ep60.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyglada ok wczesna produkcja Waltham miala pelne kolo balansu

na kopercie nie widze innych sladow po srobkach .

Trzeba pamietac ze firmy robily werki i czasem koperty, klient sam wybieral 

werk i koperte u jubilera

zerknij na zdjecie kolo podobne .

post-65121-0-53215000-1400096303_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm powstał na rynek angielski. Stąd też angielska koperta, tarcza bez oznaczeń, żółte wskazówki i monometaliczny balans. Klasyczny Waltham na Wielką Brytanię po prostu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm powstał na rynek angielski. Stąd też angielska koperta, tarcza bez oznaczeń, żółte wskazówki i monometaliczny balans. Klasyczny Waltham na Wielką Brytanię po prostu.

Co do wskazówek to nie jestem pewien oryginalności. Minutowa wydaje się za krótka a sekundnik w innym kolorze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.