Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
primabaleron

Nasze divery vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Szwed takie życie, podobnie jak z kopaniem diamentów, jak już go wydobędziesz nie oddajesz go za bezcen..

Zegarek unikalny, ostatnia sprzedaż jaką znalazłem w net z roku 2007 z tego co pamiętam.

Ten zegarek to kawał historii. A dlaczego nie wiedział o tym poprzedni właściciel to już do niego pytanie....

Ostatnio na Eba trafiłem Omege za 30 euro.. czy to oznacza że za tyle samo mam ja oddać na Bazarku?;)

Myślę że mnie rozumiesz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie OK tez sie z tym zgadzam, ze można sprzedawać za ile sie chce! Tylko pytanie ile bedą chcieli zapłacić ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewko ciesze sie że choć częściowo się zgadzamy, jak wiesz 4 lata w tematyce Vintage to wieczność. W liku jaki wkleiłeś podobnie jak w aukcji na All ktoś kto sprzedawał nie wiedział co posiada. Dzis zegarki AquaDive nie schodzą z ceny 2tys $.

Ja nie mam problemu z tym jeśli tu nie znajdzie się chętny na niego. Mam już oferty z zagranicznych grup na ponad 1tys euro, mi się nie spieszy..

Dziwni mnie tylko jedno, od 5 lat zajmuję się okularami Vintage, wielokrotnie było tak że w kilka osób biliśmy się o jakąś unikalna parę a kiedy ktoś już wygrywał inni w pełni świadomi jaka była cena sprzedaży oferowali odkup za 2 razy wiecej nie mając z tym problemu.. a u nas.. na polskim podwórku jak zawsze afera, korupcja, zawiść. Nie piszę tego do Ciebie personalnie, raczej do osób z jakimi miałem przyjemność wymiany zdań na Bazarku.

Szwed tak sobie jeszcze teraz pomyślałem, w 96 roku kupiłem mini woreczek menniczy 2zł Zygmunt August.. wtedy był to koszt 100zł, dziś wartość ok 25tyś.. czy oznacza to ze powinienem oddać je jednak na All za tą 100 za jaką kupiłem.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed ale ja się nie upieram, jak to na Bazarku.. ja proponuję swoja cenę Ty swoją na tym polega handel...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do samej ceny z All.. kupiłem ten zegarek poniżej wartości samej bransolety... pytajcie sprzedającego dlaczego tak nisko go oddał i wszystkich tych jacy dziś tak szybko znaleźli tą ofertę w archiwum ale kiedy odbywała się licytacja nie brali w niej udziału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co dyskutować. Cena na alle była bardzo bardzo korzystna i mocno poniżej rynkowej. Cena kolegi jest zapewne z drugiego bieguna, wiec należy przyjąć cos pośrodku i bedzie ok :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to w dzisiejszych czasach nurkuje z zegarkiem (obojętnie czy nowoczesnym czy vintage), teraz nurkuje się z komputerem, nie spotkałem przez ostatnich parę lat żadnego nurka schodzącego pod wodę z zegarkiem na nadgarstku.

 

Ja nurkuję kilka/kilkanaście razy w tygodniu od 20 lat nie wykonałem ani jednego nurkowania bez zegarka. A zobaczyć można wszędzie tam gdzie się nurkuje a nie zabiera turystów pod wodę na 40 minut żeby pokazać im za kasę kolorową rybkę Dla przykładu  fotka Ahmeda Gabra z 18. 09. 2014 nureczek na 332m rekordzik Guinessa  Na ręku ma Swiss Military http://oceanictime.blogspot.com/2014/09/cx-swiss-military-20000-feet-ahmed-gabr.html885913_575026035935289_60405058855892092

 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu sie trafiają okazje! Tobie tez sie trafiło ale mi sie wydaje ze 7500 to cena z kosmosu! Obys dostał tyle :) daj ci Boże! Ale tak jak Piotrek pisze według mnie trzeba stanąć w połowie!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
Ja nie mam problemu z tym jeśli tu nie znajdzie się chętny na niego. Mam już oferty z zagranicznych grup na ponad 1tys euro, mi się nie spieszy..

(...) a u nas.. na polskim podwórku jak zawsze afera, korupcja, zawiść. Nie piszę tego do Ciebie personalnie, raczej do osób z jakimi miałem przyjemność wymiany zdań na Bazarku.

Kompletnie nie rozumiem Twojej postawy. Wolny rynek, czyli każdy może komentować ceny jak chce. Nie podoba Ci się, że ktoś brzydko odniósł się do Twojej ceny 7500 zł na bazarku (sam nic nie napisałem ale kusiło mnie bardzo...), to sprzedawaj za te 1000 euro gdzieś indziej.

Osobiście uważam, że jako początkujący sprzedawca strzeliłeś sobie w stopę tą ofertą, która jest mocno zawyżona. Zwróć uwagę na to co napisał o Twojej ofercie sneer i wyciągnij wnioski.

Ledwo co prześliznąłeś się ponad wymagane 50 postów na bazarku i to głównie dzięki wpisom polegającym na zamieszczaniu zdjęć w wątku vintage. Następnie wszystkie swoje pokazane skarby od razu sprzedajesz na bazarku.

Jeśli nie traktujesz tego forum jako kolejnej platformy do okazjonalnej odsprzedaży zegarków, które gdzieś tam tanio kupiłeś, tylko chcesz tu zakotwiczyć na dłużej, to zacznij od jakichś merytorycznych postów, a nie koncentruj się na sprzedaży i ewentualnym wylewaniu żalów, że ktoś tak, a nie inaczej ocenił Twoją ofertę.

Ja jednak jestem sceptyczny i uważam, że jak szybko się pojawiłeś, tak szybko znikniesz, kiedy tylko uda Ci się sprzedać na bazarku jakąś założoną przez Ciebie część zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... wiec należy przyjąć cos pośrodku i bedzie ok :)

:)

Piotr, a widziales co jest w srodku ? ETA 2783

Mnie akurat sam zegarek jak i cena malo interesuja. Kolega wystawial go za tyle ile chcialby dostac i moze ktos mu tyle zaplaci, jezeli uzna, ze akurat dla niego jest on tyle wart. U mnie ta cena wywolala usmiech na twarzy ale z nia nie dyskutuje :). Nie zgodze sie jednak z twierdzeniem, ze skoro zegarek jest rzadko spotykany to mnozymy cene np. x10. Gdyby byl to podstawowy czynnik ksztaltujacy cene to kazdy stary zegarek kosztowalby krocie. Niestety tak nie jest, a juz szczegolnie w przypadku zegarkow na podstawowych, masowo produkowanych mechanizmach, bez papierow, jakiejs szczegolnej legendy w stanie nieco odbiegajacym od idealu. Majac to jakby na uwadze wolalbym jednak za 1/10 ceny kupic sobie jakiegos divera np. Candino, czy Dugene z tamtych lat. Ten sam mechanizm, zakrecana koronka, specyficzny dla lat 70' design, naperawde rzadko spotykany ... :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu sie trafiają okazje! Tobie tez sie trafiło ale mi sie wydaje ze 7500 to cena z kosmosu! Obys dostał tyle :) daj ci Boże! Ale tak jak Piotrek pisze według mnie trzeba stanąć w połowie!

Nie znasz tego zegarka i jego prawdziwej wartości - oceniasz go na podstawie wyglądu który może nie jest najciekawszy za to kolekcjonersko wyjatkowy - swoja opinię wygłosiłeś na podstawie WYDAJE MI SIĘ a to nie jest dobry doradca

Trzeba pamietać jaka jest średnia płaca w naszym kraju i jaka jest np w Austri Niemczech USA  itd.... dla nich cena 1000-1500 euro czy dolarów nie jest tak kosmiczna jak dla nas

całkiem niedawno sprzedałem dwa zegarki Glashutte po 550zł wiem że juz sprzedały się na ebay za trzykrotność tej ceny - sprzedaj u nas Glashutta 17kamieniowego za 1600zł

 

 

Kompletnie nie rozumiem Twojej postawy. Wolny rynek, czyli każdy może komentować ceny jak chce. Nie podoba Ci się, że ktoś brzydko odniósł się do Twojej ceny 7500 zł na bazarku (sam nic nie napisałem ale kusiło mnie bardzo...), to sprzedawaj za te 1000 euro gdzieś indziej.

Osobiście uważam, że jako początkujący sprzedawca strzeliłeś sobie w stopę tą ofertą, która jest mocno zawyżona. Zwróć uwagę na to co napisał o Twojej ofercie sneer i wyciągnij wnioski.

Ledwo co prześliznąłeś się ponad wymagane 50 postów na bazarku i to głównie dzięki wpisom polegającym na zamieszczaniu zdjęć w wątku vintage. Następnie wszystkie swoje pokazane skarby od razu sprzedajesz na bazarku.

Jeśli nie traktujesz tego forum jako kolejnej platformy do okazjonalnej odsprzedaży zegarków, które gdzieś tam tanio kupiłeś, tylko chcesz tu zakotwiczyć na dłużej, to zacznij od jakichś merytorycznych postów, a nie koncentruj się na sprzedaży i ewentualnym wylewaniu żalów, że ktoś tak, a nie inaczej ocenił Twoją ofertę.

Ja jednak jestem sceptyczny i uważam, że jak szybko się pojawiłeś, tak szybko znikniesz, kiedy tylko uda Ci się sprzedać na bazarku jakąś założoną przez Ciebie część zegarków.

 

- Skoro wolny rynek to wystawił za ile chciał - co w tym złego najwyżej nie sprzeda

 

 

Nie podoba Ci się, że ktoś brzydko odniósł się do Twojej ceny 7500

 

Pewnie nie chodziło o to "że się odniósł"   tylko   "jak się odniósł"

 

 

 to sprzedawaj za te 1000 euro gdzieś indziej.

 

A dlaczego nie tutaj ???? Bo .......?????

 

 

- Wielu z was chciało by miec taki zegarek gdy już wiadomo o jaki chodzi - był na allegro poszedł za grosze i skoro nie kupiłem bo nie wiedziałem z czym sie to je a teraz wiadomo ale jest drogo to chociaż dokopie mu gdzie się da :wacko:  :wacko:  :wacko:

Czemu mają służyc wpisy typu (CZEMU SPRZEDAJESZ TAK DROGO SKORO KUPIŁES TANIO) nie mam pojęcia - to z zazdrości ??????

Jest DROGO !!! Nie kupuje PROSTE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Paweł Bury - nie ma co się gorączkować. Wolny rynek i wolność słowa. Ważne, żeby nie obrażać się w postach.

Wiadomo, że przesłanki pisania krytycznych postów przez forumowiczów są różne. Ale nie sądzę, że są one akurat w tym przypadku pisane z zazdrości.

Nie ja, ale sprzedawca nie chce sprzedawać na naszym bazarku tego zegarka za 1000 euro. Zwróć uwagę, że na bazarku zaproponował cenę 7500 zł i jednocześnie sam przyznał, że gdzieś indziej proponowali mu 1000 euro. Dlaczego tyle? Bo są nieracjonalnie pazerni na kasę, czy raczej dlatego, że zegarek nie jest więcej warty? Pytanie, które zweryfikuje tylko wolny rynek. Poczekamy i zobaczymy czy i za ile zegarek pójdzie na naszym bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Kwota, jaką ktoś chce ze zegarek to jego prywatna sprawa, ale po pierwsze, jak to napisał Norbie - tak jak on ma prawo dać cenę jaka mu się tylko marzy, tak i inni mają prawo ją skomentować.
To jednak dla mnie jednak mniej istotny aspekt tej sprzedaży. Ważniejszy jest ten, że zegarek został wystawiony na bazarku ze stanem 9/10 zaś po zdjęciach z allegro widać powyginanie, podniszczone wskazówki - czego nie ma na zdjęciach na bazarku (polerka szkiełka to akurat standard i z tym problemu nie mam).

Po pierwsze więc, celowo zostały zamieszczone zdjęcia z większej odległości aby nie pokazać detali na tarczy.
Po drugie zegarek został odnowiony mocniej niż tylko polerka szkiełka (wskazówki).
Po trzecie skoro wskazówki były pogięte i wypaczonym kolorem, to znaczy, że coś im musiało zaszkodzić konkretnie. Coś więcej niż stan 9/10.

Biorąc pod uwagę do tego szybkie dobicie do bazarku promowaniem sprzedawanych zegarków, jak również wystawienie ich jednocześnie w dużej liczbie - wszystkich ze słabymi zdjęciami i opisami 9/10, idealnie, 10/10, nos itp, każe to zachować ostrożność i uważać na takiego sprzedawcę.
A że nie wszyscy muszą czytać dział diverów vintage, to warto to wskazać w ogłoszeniu na bazarku przy takim nieznanym sprzedającym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury! Nie ma sie co tak napinać bo żyłka ... pęknie! Wyraziłem swoją opinie grzecznie i delikatnie by nikogo nie urazić! Wiem, ze trafiają sie okazje "uryny egipskie" itp. Sam miałem takich kilka :P

Co do samego omawianego zegarka tak jak piszą koledzy nie ma jakiejś specjalnej znanej histori super werku jak np. certina omega itp!! Ale skoro są entuzjaści tego zegarka niech zapłacą i wiecej! I tego sie trzymajmy :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury dziekuje za Twoj wpis, zgadzam sie z nim nie dlatego ze jest dla mnie kożystny a tylko z powodu tego że jako jedyny jest tu bezstronny i sensowny. Tak jak pisałem, kupiłem go megaokazyjnie, chciałem nawet umieścić post w "nasze okazje" ale wiedząc że zegarek jest przeznaczony na sprzedaż i znając polską mentalność wiedziałem czy to się pożniej skończy kiedy dojdzie do wystawienia oferty... jak sie skończyło wszyscy wiemy.

 

70' Twoim tokiem rozumowania zegarki jakie są dziś na rynku powiedzmy do 20tys nie są warte swojej ceny bo wszystkie opierają sie na jednym, dwóch mechanizmach, różnia sie tylko kopertą i nazwą. Idąc tym tropem po co kupować Audi jak możemy kupić VW..a jak już dojdziemy do tego wniosku po co VW kiedy mamy Skode, przecież ten sam silnik i podzespoły.

 

Norbi do Twojego postu nawet trudno mi sie odnieśc, tak mam oferte na 1tys euro, i jej nie przyjąłem, Kupowałeś kiedyś coś składając oferte? Sprzedawałeś otrzymując je? To odniose sie do tego co pisał Paweł, dla osoby zarabiającej w euro 1000 a 1500 to naprawde niewielka różnica, przyjdzie pora i na taka ofertę.

Edytowane przez ArturVonHycl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota, jaką ktoś chce ze zegarek to jego prywatna sprawa, ale po pierwsze, jak to napisał Norbie - tak jak on ma prawo dać cenę jaka mu się tylko marzy, tak i inni mają prawo ją skomentować.

To jednak dla mnie jednak mniej istotny aspekt tej sprzedaży. Ważniejszy jest ten, że zegarek został wystawiony na bazarku ze stanem 9/10 zaś po zdjęciach z allegro widać powyginanie, podniszczone wskazówki - czego nie ma na zdjęciach na bazarku (polerka szkiełka to akurat standard i z tym problemu nie mam).

 

Po pierwsze więc, celowo zostały zamieszczone zdjęcia z większej odległości aby nie pokazać detali na tarczy.

Po drugie zegarek został odnowiony mocniej niż tylko polerka szkiełka (wskazówki).

Po trzecie skoro wskazówki były pogięte i wypaczonym kolorem, to znaczy, że coś im musiało zaszkodzić konkretnie. Coś więcej niż stan 9/10.

 

Biorąc pod uwagę do tego szybkie dobicie do bazarku promowaniem sprzedawanych zegarków, jak również wystawienie ich jednocześnie w dużej liczbie - wszystkich ze słabymi zdjęciami i opisami 9/10, idealnie, 10/10, nos itp, każe to zachować ostrożność i uważać na takiego sprzedawcę.

A że nie wszyscy muszą czytać dział diverów vintage, to warto to wskazać w ogłoszeniu na bazarku przy takim nieznanym sprzedającym.

 

 

 

Mateusz powem Ci szczerze że szkoda mi czasu na dyskusje z Toba i odpireanie Twoich wyssanych z palca zarzutów ale ten jeden raz jeszcze poświeciłem 5 minut specjalnie dla Ciebie(możesz poczuć sie doceniony)

 

Po 1 zegarek nie był poddawany żadnej renowacji, po 2 wskazówki są i były proste jak strzała, oryginalnie wygiete ku końcowi zgodnie z kształtem szkiełka i tarczy co jest normalnym w wielu zegarkach.(szkiełko które jest grube jak denko od SŁOIKA powoduje zniekształcenie obrazu) tarcza w stanie idealnym, to że poprzedni właściciel nie potrafił robić zdjeć to już jego problem a moj zysk, może w innym wypadku nie przedałby się w tej cenie.

Szkiełko nie było polerowane bo zewnętrznie jesy w stanie idealnym, tak jak dałem w opisie na bazakru ma wewnętrzne mikro pękniecia.

Spejalnie dla Ciebie zamieszczam stan tarczy i wskazówek.

 

156532a4-3fbe-4bfa-bb1c-22f9f282ffdc_zps

dfdfb319-e25a-47ff-bb5d-fa76aaaf9a5a_zps

 

Porównaj sobie z tymi do jakich sie odnosisz i proszę napisz mi co "kombinowałem" jak napisałeś a jesli nie bedziesz miał juz nic do powiedzenia proszę nie komentuj już wiecej lub wybacz jesli ja przestane sie do Twoich postów odnosić, nic persolanlego, nie mam poprostu czasu na takie bezsensowne rozmowy.

 

Wracając do moich opisów i punktacji. tak twierdze ze zegarek jak na ponad 40 letniego nurka który zapewne nie jedno przeszedł jest w stanie 9/10. W pozostałych ofertach tylko w 2 wypadkach napisałem 10/10 i tak własnie jest. tam gdzie miałem jakieś wątpliwości jak zaklasyfikować stan zegarka pisałem 8-9/10

 

Odnosiłeś sie do moich zdjęci i ich kiepskiej jakości, dla Twojej informacji własnie dostałem zapytanie o to czy jedno z tych zdjęć, konkretnie Edoxa może zostać użyte jako głwne(baner) na jednej z najwiekszych grup poświeconych zegarką Vintage.

 

I raz jeszcze napisze to co wczesniej kilku osobą w wiadomościach PW, przemawia przez Was zasdrośći że to nie WY wielcy spece od rynku zegarków tylko ja początkujący, nie mający pojęcia o rynku zegarków mały skromny żuczek kupiłem TEN i kilka innych za bezcen teraz mając czelność oferować je w cenie rynkowej.

Edytowane przez ArturVonHycl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

1. Nie przemawia przeze mnie zazdrość, bo mi się ten zegarek nie podoba, a Allegro nie przeszukuję pod kątem okazji poza trzema słowami kluczowymi :)

2. Zdjęcia, które pokazałeś (wreszcie szczegółowe!), a zdjęcia z Allegro trochę się różnią stanem zegarka:

CKXlnf.jpg

 

3. W skasowanym już wpisie na bazarku sam napisałeś, że zegarek był po profesjonalnej renowacji

 

4. Bardzo się cieszę, że Ci zaproponowano wykorzystanie zdjęć w takim miejscu, wierzę że będą tam świetnie wyglądać bo do tego celu są bardzo ładne. Gorzej z celem sprzedażowym - tutaj potrzebne są zdjęcia szczegółowe, a nie artystyczne (a przynajmniej - również szczegółowe, szczególnie gdy się szczędzi na opisie)

 

5. Oceny na bazarku dotyczą zegarka, a nie tego, jaką historię on przeżył i jaki był dzielny. Wewnętrzne pęknięcia szkła i generalnie stan widoczny na powyższej fotografii (z tego co napisałeś tego samego egzemplarza) to niespecjalnie 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70' Twoim tokiem rozumowania zegarki jakie są dziś na rynku powiedzmy do 20tys nie są warte swojej ceny bo wszystkie opierają sie na jednym, dwuch mechanizmach, różnia sie tylko kopertą i nazwą. Idąc tym tropem po co kupować Audi jak możemy kupić VW..a jak już dojdziemy do tego wniosku po co VW kiedy mamy Skode, przecież ten sam silnik i podzespoły.

 

 

No to jednak nie zrozumiales. A porownanie z samochodami nie do konca jest trafione poniewaz pomiedzy skoda, a audi blisko 10 krotnego przebicia chyba nie ma. Uwazam zreszta, ze kazdy rynek rzadzi sie swoimi prawami i porownywanie samochodow do zegarkow nie ma zupelnie sensu tak jak np rowerow do telefonow. Zamiast uzywac tego typu argementow duzo bardziej bys nas przekonal do tego zegarka, gdybys byl wstanie przytoczyc troche faktow historycznych zwiazanych z tym modelem. Moze cos o jakichs wybitnych osiagnieciach firmy Aquadive na polu zegarmistrzostwa, jakies zdarzenia zwiazane z tym modelem itd. albo np. dlaczego wersja ETA 2783 w tym modelu jest nieporownywalnie lepsza niz w innych popularnych wowczas zegarkach (jakies zdobienia, modyfikacje ... moze to da Ci odpowiedz na pytanie dlaczego dzis zegarki na pozornie tym samym mechanizmie nie maja tej samej ceny  ). To ze byly to dobre, recznie skladane zegarki, mialy zakrecana koronke i ktos oferowal za niego ponad 1000 Euro, to napewno bardzo wazne argumenty warunki konieczne by stac sie zegarkiem kultowym ale czy wystarczajace ? ;)

 

Mateusz, ta skala to chyba dosc indywidualna i umowna sprawa. Wprawdzie w przypadku 9/10 spodziewalbym sie raczej rysek mankietowych ale tu chyba kazdy moze sobie to nterpretowac dosc indywidualnie :)

 

A tak wogole to mysle ze czas zakonczyc ten nieszczesny watek, bo straszny bajzel robimy tu koledze Primabaleronowi :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CKXlnf.jpg

 

3. W skasowanym już wpisie na bazarku sam napisałeś, że zegarek był po profesjonalnej renowacji

 

Mateusz nigdzie w skasowanych postach nie napisałem że zegarek został poddany profesjonalnej renowacji, nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia tego, może moderatorzy mają. Napisałem tylko że poprzedni sprzedający mogł poswiecić wiecej czasu temu zegarkowi, wystarczyło wytrzeć przd zrobieniem zdjęć slady paluszków itp.

Co do zdjęcia jakie wkleiłeś, mimo ze nie mojego autorstwa..gdzie poza szkiełkiem(które wcale tak źle na żywo nie wygąda, obiekt był oswietlany z góry wiec każda wewnętrzna ryska na szkle wychodzi na tarczy jako cień.) widzisz zniszczenia które powodują że zegarek nie może byc 9/10?

Edytowane przez ArturVonHycl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala nie jest umowna i jest opisana dokładnie w naszym regulaminie,.... ktory dobrze przeczytać za nim cos napisze na bazarku..

 

Zalecany opis stanu zegarka wg wytycznych, aby umożliwić proste pokazanie rzeczywistego obrazu przedmiotu sprzedaży:

 

 

STAN: 10 / 10. (Idealny)

 

Zegarek używany, wyglądający jak nowy. W doskonałym stanie technicznym, bez widocznych śladów noszenia. W zestawie MUSI być oryginalne opakowanie i dokumentacja. Bransoleta nie może być skracana, pasek i klamra również w stanie fabrycznym. Pełen zestaw bez najmniejszych niedoskonałości. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 100%.

 

STAN: 9 / 10 (Doskonały)

 

Zegarek używany, w niemalże idealnym stanie. Nieznaczne, zauważalne przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, ślady. Ślady te występują w postaci pojedynczych, płytkich rysek. Może być to również zegarek w STANIE:100% ale bez dokumentacji czy też opakowania. Do tej kategorii zalicza się również zegarki typu NOS. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 90%

 

STAN: 8 / 10 (Bardzo dobry)

 

Nosi niewielkie, acz widoczne gołym okiem ślady użytkowania. Występują one w postaci rysek na kopercie, bezelu, bransolecie czy też zapięciu/klamrze. Bransoleta może być skracana, ściągnięte ogniwa MUSZĄ być w zestawie. Pasek może nosić ślady użytkowania, jednak nie może być przepocony czy poplamiony. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN 80%

 

STAN: 6-7 / 10 (Dobry)

 

Ślady użytkowania łatwe do zauważenia gołym okiem. Rysy są płytkie, ale liczne. Jeśli zegarek był naprawiany, do naprawy użyto oryginalnych części. Pasek ze śladami użytkowania, bez plam i nieprzyjemnego zapachu. Koperta, bezel, szkło i bransoleta bez obić,wgnieceń oraz odprysków. Działa doskonale, bez konieczności serwisowania, czy też naprawy. STAN 60-70%

 

STAN 5-6 / 10 (Poprawny)

 

Nosi normalne ślady codziennego użytkowania. Rysy są widoczne, niemniej nie występują pęknięcia, obicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Mógł być naprawiany, włącznie z wymianą/naprawą tarczy. Działa, utrzymuje poprawny czas, może wymagać niewielkiej regulacji. STAN: 50-60%

 

Itd...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sneer masz racje, czytałem te zalecenia ale nie zarejestrowałem informacji ze 10/10 to z pudekiem, 9/10 to 10 ale bez pudełka, zmienie to zeby nie powodować dodatkowego zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz napisałeś:

 

4. Bardzo się cieszę, że Ci zaproponowano wykorzystanie zdjęć w takim miejscu, wierzę że będą tam świetnie wyglądać bo do tego celu są bardzo ładne. Gorzej z celem sprzedażowym - tutaj potrzebne są zdjęcia szczegółowe, a nie artystyczne (a przynajmniej - również szczegółowe, szczególnie gdy się szczędzi na opisie)

 

NIe zgodze sie z Tobą, zdjęcia zamieszczane przy ofercie mają charakter reklamowy, mają zainteresować potencjalnego kupującego danym zegarkiem, Zdjecia "techniczne" zwykłem wysyłać w wypadku zainteresowania ofertą konkretnemu już kontrachentowi, tam taż pojawia sie BARDZO dokładny opis z uwzględnieniem wszystkich szczegółow zegarka. Tak działam jak już wcześniej wspominałem od ponad 5 lat na światowym rynku okularów vintage i NIGDY nie miałem reklamacji czy zwrotu. Przedmioty sprzedawane przeze mnie zawsze były opisane lepiej niż tego wymagały a zdjecia załączane już w PW pokazywały tak minimalne ryski jakich pozniej nie mogł dopatrzyć sie kupujący kiedy miał już okulary we własnych rękach. Jesli chodzi o zegarki mam już kilka sprzedaży zagranicznych za sobą i tam również 100% pozytywnych opinni i nie mowie tu o Ebay gdzie czesto osoby kupujący nie mają pojecia o zegarkach poza ich nazwą a o wyspecjalizowanych grupach, forach itp. wszędzie tam dodany jestem do listy Trusted Seller.

Pierwszy raz zalogowałem się na polskim forum(wczesniej z okularami nie było takiej potrzeby czy nawet możliwości) i jestem w wielkim szoku jak jako polacy jesteśmy powtarzalni w zachowaniu bez względu dziedzine jakiej to dotyczy. Dokopać, nazwać peda, żyd...opluć.

Jesli dla Was bez względu na to czy zgadzaliście sie z moim opisem stanu zegarków i jakością zdjęć normalnym jest że pod moimi ofertami sprzedaży na Bazarku wklejacie linki do aukcji na jakich kupiłem te zegarki w niższej cenie jest normalne to faktycznie jak ktoś wcześniej napisał chyba długo tu nie zabawie.

Co do samgo Aquadive, jesli chcesz poznać jego historie, osiądniecia i inne powody wartości poszukaj, moja oferta kierowana jest do osób znających i poszukujących ten zegarek, osób jakie wychodzą poza Omege..Atlantic.. Delbankę...;)

 

We wcześniejszych postach któś napisał ze dostałem ofertę na 1000 EUR a chce 1700.. tak dostałem również szacowana estymacje wartości tego zegarka na 2000-2200 EUR stąd też moja oferta sprzedaży za 7500.

I tym wyczerpałem już chyba rozmowe na temat moich ogłoszeń i głownego aktora tego teatrzyku czyli Aquadive mod 1924..

Edytowane przez ArturVonHycl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centurio kilka fot Jacques Custo jaki praktycznie nigdy nie rozstawał się ze swoją Omega;)

Z nurkowania niestety nie znalazłem ale te też są ciekawe.

 

Cousteau_2_zpsbb7e512b.png

cousteau-2_zps5ead64a9.jpg

Cousteau_1_zpsa8eb757d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.