Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
primabaleron

Nasze divery vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne te divery, ale nie przesadzajmy z tym nurkowaniem. większość z nich zanurzała się basenowo.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te divery, ale nie przesadzajmy z tym nurkowaniem. większość z nich zanurzała się basenowo.

 

pewnie masz rację, choć znalażłby się jakiś śmiałek co zamiast elektronika wziąłby, któregoś z duszą :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z doświadczenia , że nawet schodząc na 10-12 m z fajką (bo tak praktykuję) musi być WR 200m ,

na tej głębokości seiko i android na 200 m automaty dawały radę.

Setki bym się bał , do basenu może tak i oczywiście zero ruszania przycisków i koronek pod wodą.

Jeżeli chodzi o divery vintage to konieczny test szczelności.

Ciekaw jestem co powiedzą inni koledzy nurkujący głębiej z akwalungiem??????????? ( chyba tak to się pisze :) ).

Pozdrawiam

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z doświadczenia , że nawet schodząc na 10-12 m z fajką (bo tak praktykuję) musi być WR 200m ,

na tej głębokości seiko i android na 200 m automaty dawały radę.

Setki bym się bał , do basenu może tak i oczywiście zero ruszania przycisków i koronek pod wodą.

Jeżeli chodzi o divery vintage to konieczny test szczelności.

Ciekaw jestem co powiedzą inni koledzy nurkujący głębiej z akwalungiem??????????? ( chyba tak to się pisze :) ).

Pozdrawiam

 

 

dzieki, bo... tak się właśnie zastanawiałem nad tą kwestią :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze lamwoj, test szczelności to konieczność,,,

 

ale Divery Vintage były wbrew pozorom wykonywane bardzo solidnie i dokładnie, sam jestem nawet zaskoczony poziomem wykonania mojego Lanco - prezentowałem parę stron wcześniej - bo jest to naprawdę rewelacyjnie zrobiony zegarek i pomimo swoich ok 40 lat naprawdę nie odbiega niczym od dzisiejszych produkcji i ma stalową kopertę wykonaną przez EPSA.

 

W latach 50'-70' ubiegłego wieku bardzo renomowaną firmą produkująca koperty było właśnie przedsiębiorstwo EPSA ( Ervin Piquerez S.A.), firma miała wiele patentów właśnie w obszarze kopert zegarków do nurkowania, m.in. Super-compressor, który działał pokrótce tak, iż im głębiej się schodziło tym większe ciśnienie dociskało uszczelki, koronkę do wnętrza koperty. Te zegarki miały imponującą możliwość - jak na tamte czasy - zanurzania się do 600 ft.

 

Dla zainteresowanych, polecam : http://scubawatch.org/EPSA_SC_FAQ.html

 

Sporo informacji, odpowiedzi na pytania i dużo pięknych zdjęć Diverów :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zdjęcia rewelacja - opis... w trakcie analizy :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines ze strony to wymiótł wszystkie divery z mojej wyobraźni. Rewelacja. Hamilton też świetny.

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co powiedzą inni koledzy nurkujący głębiej z akwalungiem??????????? ( chyba tak to się pisze :) ).

Pozdrawiam

 

A kto to w dzisiejszych czasach nurkuje z zegarkiem (obojętnie czy nowoczesnym czy vintage), teraz nurkuje się z komputerem, nie spotkałem przez ostatnich parę lat żadnego nurka schodzącego pod wodę z zegarkiem na nadgarstku.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to w dzisiejszych czasach nurkuje z zegarkiem (obojętnie czy nowoczesnym czy vintage), teraz nurkuje się z komputerem, nie spotkałem przez ostatnich parę lat żadnego nurka schodzącego pod wodę z zegarkiem na nadgarstku.

 

chyba, że ten nurek to istny fanatyk zegarków - zwłaszcza tych z duszą :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że nie można. Ja mówię, że prawie/nikt tego nie stosuje bo to jest po prostu niepraktyczne.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że nie można. Ja mówię, że prawie/nikt tego nie stosuje bo to jest po prostu niepraktyczne.

 

hehe

 

a ja piszę, że jedynie fanatycy zegarkowi mogą tak robić dla przekory innym a na swoją radość, że mają taakie czasomierze :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

ano dziekuję serdecznie, ciekawe ujęcie - takie... sklepowe:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam niemiecki diverek na japońskiej Myocie

post-41915-0-43070200-1361550261.jpg

post-41915-0-75058600-1361550292.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny automatik, chyba lata 90? Koronka zakręcana?

 

też tak mi się wydaje, wnioskując po pasku. Taki miałem do swoich pierwszych elektroników - z takimi nacięciami;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw link dla potomnych ;):] a sam już szukam w Galerii;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny automatik, chyba lata 90? Koronka zakręcana?

Tak koronka jest zakręcana a zegarek jest naprawdę fajny tylko nie wiem jaki pasek do niego by najlepiej pasował? Podpowiecie? A moze bransoleta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koronka jest zakręcana a zegarek jest naprawdę fajny tylko nie wiem jaki pasek do niego by najlepiej pasował? Podpowiecie? A moze bransoleta?

Mesh by pasował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wnoszę NATO :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez, jak Kamil, jestem za NATO, czarny z czerwonym paskiem :)

 

faktycznie, czerwony dodatek pasować będzie wprost idealnie do końcówki wskazówki sekundowej, która przecież jest właśnie w kolorze red. Proponuję jednak by ta czerwień miała obwódkę białą, wszak indeksy są właśnie tego koloru :]

 

Zrobisz takim paskiem furorę, a efekt w połączeniu z zegareczkiem będzie oszałamiający :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gusta gusciki:) ja bym jednak zostal przy czarno/czerwony albo z 2 paskami idacymi po srodku lub jednym z brzegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gusta gusciki:) ja bym jednak zostal przy czarno/czerwony albo z 2 paskami idacymi po srodku lub jednym z brzegu :)

 

taa, dwa paski jeden czerwony, drugi biały, a reszta czarna :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.