Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bergerac

Racja - przepraszam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił tu firme o nazwie CHARLES DELON jak myslicie ?? Kolega w pracy mi sie pochwalił ze kupił taki zegarek za 800 zł ja dzis patrze na allegro a te zegarki po max 100 zł chodzą wiec niezły z niego bajerant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodów dla których CD miałby być na czarnej liście.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Order

 

Twój kolega po prostu się sfrajerował

ale nie pisz o czarnej liście bo nie masz zadnych podstaw

CD to kawał solidnego kwarca*(wypróbowane)

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Alain Delon i jego syn - Antony produkowali okulary, pod własnym nazwiskiem.

Ale zegarki?!?!?

Czarna lista może być dłuższa, lub krótsza; mnie jednak zastanawia kto ma tyle wyobraźni, aby wymyślać tak wyrafinowane nazwy "firm"?

Moim zdaniem, absolutny złoty medal należy się wynalazcy Raschke Glashy2nźtte. Co sobie przypomnę o tej szlachetnej nazwie, to zaraz się śmieję.


I love it when a plan comes together

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iceman

Miałem kiedyś masywnego kwarca na barnsolecie CHARLES DELON i naprawde nic złego na tą firme nie moge powiedzieć,co on nie przezył..chodził bardzo dokładnie i dobrych kilka lat na jednej baterii,zatrzymał się dopiero na młotku :) ale to juz inna historia..

Reasumując to solidny,tani low-end,ta firma niczego nie udaję więc nie widze podstaw do umieszczenia jej na czarnej liście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Pod adresem http://www.mohr-store.net/uhren-onlineshop/index.php jest zdaje się dość wyczerpujący przegląd czasomierzy z Państwa Środka. Wnoszę to stąd, że spora część z podanych na tej stronie "marek" znajduje się na czarnej liście z pierwszej strony tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Przeglądam ostatnio trochę anglojęzycznych eBay'ów oraz Allegro i zauważyłem spory wysyp "starych marek z tradycjami". Zdecydowana większość z nich wygląda jakby była produkowana przez tą samą chińską wytwórnię. Nie znalazłem poniższych "brandów" w poprzednich postach, więc zapodaję alfabetycznie:

Anderson & Bryl

Balmer

Bernoulli

Bronex

Brunoff

BUW

Calvaneo 1583

Charles Conrad

Chenevard

Constantin Durmont

Daniel JeanRichard

Engelhardt

Jacques Montegne

Jiashili

Laurenz Caron

Lindberg & Goldmann

Lindberg & Sons

Linhart

Lobor

Lucien Piccard

Lukado

Luning

Marina Militare

Matterhorn

Minoir

Minorva

Mount Everest

MZI Watch Co.

Orkina

Perigaum

Picard & Cie

Pierre Ricaud

Rochmont

Romilly

Rousseau

RXW

Samson Watch Co.

Spirit of Marine

von Steuben

SUG

SwissStar

Tavan

Vandenbroeck & Cie

Vincent Airmania

Wohler

Yves Camani

Gdybym jednak skrzywdził - w swym "szaleństwie" tropienia ściemy w zegarkowym przemyśle - jakąś rzeczywiście szacowną manufakturę, proszę o natychmiastową reakcję. Sam jestem ciekaw czy się nie pomyliłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daniel JeanRichard
!!!!

To przyzwoita marka!

 

Poza tym wiele z wymienionych to młode marki z ambicjami mniejszymi lub większymi. Do czarnej listy im daleko.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza DJR (bardzo dobra marka), Pierre Ricaud to taniocha, ale nie wirtualna marka. RXW (marina militare) wzorują sie na pamach, ale też nie jest to wirtualna marka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Na oficjalnej stronie w zakładce kolekcja (http://www.jeanrichard.com/collection/), żaden z prezentowanych czasomierzy nie jest na cyferblacie sygnowany Daniel JeanRichard, a jedynie JeanRichard. Dlatego przyjąłem, że ten na eBayu to jakiś chiński wynalazek. Ale pewnie była to tylko cudaczna "replika"... Co więc decyduje Twoim zdaniem, że taki Louis Bolle czy Aeromatic 1912 to czarnolistowe marki, a inne (które?), to młode marki z ambicjami? Zauważ, że design niemalże wszystkich jest prawie identyczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam Louisowi Bolle designem do DJR. :D

 

Powód trafienia na czarna listę to:

1. Brak serwisu lub doliczanie opłat.

2. Kosmiczne ceny na stronie producenta, a sprzedaż za 1/20 tych cen.

3. Brak części zamiennych.

4. Dorabianie historii firmy lub bezpodstawne bazowanie na historii nieistniejącej manufaktury.

 

etc. etc.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel Jean Richard zmienił nazwę na Jean Richard, by było łatwiej upchnąć napis na tarczy. Zegarki marki Daniel JR są po prostu ze starszej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na oficjalnej stronie w zakładce kolekcja (http://www.jeanrichard.com/collection/), żaden z prezentowanych czasomierzy nie jest na cyferblacie sygnowany Daniel JeanRichard, a jedynie JeanRichard. Dlatego przyjąłem, że ten na eBayu to jakiś chiński wynalazek. Ale pewnie była to tylko cudaczna "replika"...

Warto sprawdzić wcześniej, czy to co masz napisać jest zgodne z prawdą.

 

Twoje założenia są na niczym nieoparte, a szczególnie nie masz wiedzy na temat funkcjonowania dyskontów i amerykańskiego rynku.

 

Powodzenia

 

:D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szeryf

Warto sprawdzić wcześniej, czy to co masz napisać jest zgodne z prawdą.

Wszystko zostało sprawdzone. Moje wątpliwości co do JeanRichard rozwiałem (skądinąd nietrafnie!) na oficjalnej stronie producenta. W kolekcji nie było cyferblatów z napisem Daniel JR, a cena licytowanego zegarka na eBayu była na poziomie Chenevardów i Matterhornów, stąd wydał mi się "podejrzany".

 

Twoje założenia są na niczym nieoparte

Moje założenia oparłem na:

1) braku wymienionych marek na takich przykładowych stronach poświęconych solidnym producentom jak:

http://www.worldtempus.com/wt/1/341

http://www.info-uhren.de/marken/marken2.html

http://www.watchtime.com/brandcontacts/index.php

etc.

2) faktycznie RXW pojawia się na http://www.pmwf.com/Watches/PMWFFAQ%20Table.htm#Brands (moje kolejne niedopatrzenie!), ale pojawia się tam np. w towarzystwie Triasa, więc nie wiem co sądzić o samej stronie

3) ceny nowych automatycznych chronografów tych marek na eBay'ach są śmiesznie niskie

4) spora część z tych marek ma w ofercie "tourbillony" albo chociaż "open balance" za kilkadziesiąt (czasem nawet kilkanaście) $

5) zdecydowana większość z nich jest łudząco do siebie podobna

 

Tę listę starałem się sporządzić jednak w oparciu o pewne kryteria (subiektywne i obiektywne), a nie po prostu przepisać sobie obcobrzmiące nazwy... Nie zapodałem jej "ex cathedra", ale po to aby dowiedzieć się czy i w jakiej części pomyliłem się w ocenie.

 

a szczególnie nie masz wiedzy na temat funkcjonowania dyskontów i amerykańskiego rynku.

Oczywiście, że nie mam wiedzy na temat amerykańskiego rynku zegarków i stąd zapewne dziwi mnie dlaczego automatyczny chronograf kosztuje tam 20 $ http://cgi.ebay.com/VON-STEUBEN-GERMANY-ME...1QQcmdZViewItem

, a RXW niespełna dolara http://cgi.ebay.com/NEW-RXW-DAYTONA-STAINL...1QQcmdZViewItem

Rozumiem, że dla Ciebie - znającego ten rynek - to żadna siurpryza :wink:

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliver6

Witam !

 

 

Co myslicie o marce zegarków Royal Swiss. Jeden zegarek z ich kolekcji bardzo mi się spodobał oto jego link do aukcji na allegro : http://www.allegro.pl/item226689979_royal_...1240_euro_.html

 

w aukcji pisze że ma mechanizm automatyczny :-) a w opisie na stronce producenta jest nawet sprecyzowane ,że to mechanizm ISA 8154.220. Co myslicie o tym mechanizmie i czy jest on niezawodny? Czy ten zegarek jest wart faktycznie te 499 zł ? Link do strony producenta : http://royal-swiss.de/index.php?option=com...9&Itemid=45

 

Nie znam się na mechanizmach dlatego proszę o fachową pomoc. Doradzcie jaki zegarek wybrać tak do 2000 zł max Z innych marek podoba mi się jeszcze ATLANIC MARINER CHRONOGRAPH i TISSOT PRS200, czyli w sumie zegarki o sportowym charakterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliver6

Witam !

 

 

Co myslicie o marce zegarków Royal Swiss. Jeden zegarek z ich kolekcji bardzo mi się spodobał oto jego link do aukcji na allegro : http://www.allegro.pl/item226689979_royal_...1240_euro_.html

 

w aukcji pisze że ma mechanizm automatyczny :-) a w opisie na stronce producenta jest nawet sprecyzowane ,że to mechanizm ISA 8154.220. Co myslicie o tym mechanizmie i czy jest on niezawodny? Czy ten zegarek jest wart faktycznie te 499 zł ? Link do strony producenta : http://royal-swiss.de/index.php?option=com...9&Itemid=45

 

Nie znam się na mechanizmach dlatego proszę o fachową pomoc. Doradzcie jaki zegarek wybrać tak do 2000 zł max Z innych marek podoba mi się jeszcze ATLANIC MARINER CHRONOGRAPH i TISSOT PRS200, czyli w sumie zegarki o sportowym charakterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarski on nie bardzo, Mechanizm jeśli zegarek ma rzeczywiście 9mm grubości to na pewno nie automatyczny, a jak bardzo "otwarty" - rozumiem, że twórcy tego cudownego opisu chodziło o przeźroczysty - to sam widzisz na fotkach. Jedna wielka sciema. Chińczyk markowany niemiecką firemką.

Za 2000 masz bardzo szeroki wybór wspaniałych szwajcarskich i nie tylko zegarków. poszperaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliver6

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedz a co myślisz o kwarcach Atlantic Mariner Chrono i Tissot PRS 200 ? Bo raczej na wypasionego automata się nie nastawiam za taką kasę .

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Oliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Za 2kzł dostaniesz wypasionego mechanika. Tylko poszukaj albo popytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

WITAM SERDECZNIE! MAM KILKA PUNKTÓW:

1. CHARLES DELON TO MARKA NIEZBYT ZNANA ALE POSIADA DOŚĆ WIARYGODNĄ STRONĘ WWW ORAZ DYSTRYBUCJĘ W POLSCE. NIE MA CZEGO SIĘ BAĆ VIDE TIMEMASTER, Q&Q TEŻ TAK ZACZYNALI.

2. CZARNA LISTA I TE "PIĘKNE" MARKI NA NIEJ A NIE ODCZUWACIE CZEGOŚ ZNAJOMEGO, PRZYPOMNIJMY SOBIE TAKIE CUDA Z DZIAŁU RTV JAK PANASONIX, SONIX, PANASCANIC, ? WEDŁUG MNIE W ŚWIECIE ZEGARKÓW DZIEJE SIĘ TO SAMO. CHOCIAŻ W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH DESIGN POWALA! ALE MATERIAŁY? MIAŁEM OKAZJĘ MIEĆ W RĘKU NIEKTÓRE EKSPONATY BUW, KRUG BAUMEN - MIESZANE ODCZUCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojcio mam prośbę, nie pisz mając włączonego capsa, to oznacza krzyk a Ty chyba nie chcesz na nas krzyczeć :roll:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
Co myslicie o marce zegarków Royal Swiss..

Walec się o niego pytał... :twisted:

 

Doradzcie jaki zegarek wybrać tak do 2000 zł max Z innych marek podoba mi się jeszcze ATLANIC MARINER CHRONOGRAPH i TISSOT PRS200, czyli w sumie zegarki o sportowym charakterze.

 

ten wątek sobie poczytaj...do poduszki :wink:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=3450

pozdr,

shakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojcio

przepraszam jestem tu niestety nowy i nawet nie przyszłoby mi na myśl krzyczeć ;) ale mam też pytanie. skoro jest tyle różnych marek to może koledzy polecilibyście coś eleganckiego do kwoty 500 PLN co nie "gryzłoby" się z garniturem? dziękuję i jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś eleganckiego do kwoty 500 PLN co nie "gryzłoby" się z garniturem?

 

Jakieś Seiko 5, może Adriatica...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.