Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

msokol19

Patek Philippe ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dostałem te zdjęcia od znajomego. Jest w posiadaniu takiego czasomierza... Stan jest straszny, wygląda kiepsko, ale co zaszkodzi się dopytać.

Co sądzicie o oryginalności? Był taki model?

post-57835-0-46299400-1358014012_thumb.jpg

post-57835-0-93314900-1358014014_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były podobne "Calatrava", ale bez zdjęcia mechanizmu to jest gdybanie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze informacje, że zegarek został przywieziony zza granicy zaraz po 2 wojnie światowej, czy zgadza się czas produkcji, co mogłoby świadczyć o prawdopodobieństwie oryginalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prawdopodobieństwie jakimś może świadczyć, Calatravy były również produkowane przed tym okresem. Pewność tak jak napisałem widok mechanizmu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź co do modelu - znalazłem na internecie oryginał. Wygląda obiecująco. Nie pasował mi dekielek - nie ma tam żadnych znaków, symboli itp. Wydawało mi się, że powinno tam coś być. Muszę namówić kolegę by go otworzył, a jak spodoba mi się wnętrze to sprzedał :)

post-57835-0-75658200-1358017567.jpg

post-57835-0-70630600-1358017568.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pozostałe zdjęcia - dekiel od wewnątrz i mechanizm :) Chyba nie ma wątpliwości, choć oczywiście liczę na opinie... Czy koperta jest na 100 % autentyczna? Nie widać na niej żadnych sygnatur, oznaczeń. Jak to wyglądało u Patka w połowie XX w.?

Już kupiłem ten zegarek. Dałem śmieszne pieniążki, więc się cieszę... Orientuje się ktoś ile mnie teraz wyniesie doprowadzenie tego do ładu? Gdzie to powinienem zrobić, by nie zbankrutować? Mechanizm potrzebuje rozebrania i oczyszczenia, jest na chodzie, ale bardzo niedokładnym - nawet po kilkanaście minut na dobę spóźnia. Zostaje serwis PP, czy jest alternatywa?

post-57835-0-79131600-1358080851_thumb.jpg

post-57835-0-35940600-1358080854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny mechanizm! Ależ Ci zazdroszczę :( Rzadko mi się zdarza, ale... kurczę - piękny!

 

Kilkanaście min/dobę to nie jest jeszcze chód bardzo niedokładny. Niektore robią po kilka godzin i to już jest "kanał". Daj do porządnego zegarmistrza. jak nic nie "wylezie" po drodze, to po czyszczeniu będzie dobry. na pewno jest zużyty, więc "chronometrowej" dokłądności już bym nie oczekiwał, ale z pewnością da się w miare sensownie wyregulować.

 

BTW - musisz teraz zrobić wszystko, żeby kolega się nie dowiedział, ze zegarek jest wart wiecej niż "śmieszne pieniązki", chyba ze wolisz zegarek od kolegi...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał go wystawić na Allegro, ale jak zaproponowałem mu bądź co bądź śmieszne pieniążki to powiedział: zgoda, jadę na narty :) Chłopak szczęśliwy, bo ma na wyjazd, ja szczęśliwy bo trafiłem pewnie okazję życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 E minimum


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem od poczatku posta.....mowie, to wyglada tak sobie, poszepralem w necie - podobne sa...:) mysle czekam na zdjecie bebechow....wrzuciłeś....opinia Piotra.....moje 1 slowa: o żesz .....

 

Pieknie, pewnie długa droga to pełnego naprawienia będzie ale strzal w dyche !

 

miło się aż czyta takie historie !

 

Gratkkki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Naprawdę miałeś szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedmaster pre moon w pudełku złomu, speedmaster '69 w koszyku z dlugopisamu w piwnicy, Patyk od kolegi.. Wyglada na to ze Polska to kraj eksponatów i wykopalisk zegarkowych :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 E minimum

To cena odnowienia zegarka wg Ciebie?

Nawet gdy dołożę do niego 2000 E to będę do przodu z 5k., a może i więcej. Z tego co się zorientowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek cóż ... Gratuluję łatwego nabytku, nieźle ;)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje. Też się cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu moi koledzy nie znajdują Patków :( . Nie mniej jednak gratulacje . Kolejny Patek w przeciągu miesiąca :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Bardzo ladny nabytek i jeszcze za grosze :) Zostaje lekka polerka szkielka i koperty noi oddac do dobrego fachowca i na polke. :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba ide na strych :-)


Longines Oposition, Tag Heuer Formula 1, Certina DS Podim 100m, Glashutte Spezimatic, Casio 6900 7ER, Omega SMP300 Chrono, Breitling Avenger Seawolf, Maurice Lacroix Pontos S, Alpina Alpiner 4 - Kukuczka
"Art. 54. Konstytucji RP: 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech to! U mnie nie ma nawet strychu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było na strychu tylko w szufladzie, między nakretkami do sloikow, gwozdziami, srubokretami itp. itd. Cale szczescie już bedzie lezal w bardziej cywilizowanym klimacie :)

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może pochwal się ile dałeś :)

Od pierwszych zdjęć wiedziałem że to oryginał jakiś czas temu miałem taki sam tylko troszkę inne indeksy i w 18k.

Szkoda że są one takie małe 31 mm czy nawet 30 mm mógł by mieć 33 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały, ale jary :)

Starczy na tydzień dobrego hotelu w Zakopanem dla kolegi :)

Poniżej 2-óch minimalnych pensji w naszym kochanym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to nie wygórowana cena :) rozumiem, ze oddajesz go na czyszczenie etc...pochwal się poźniej jak wygląda...w sumie już się pochwaliłeś co masz....teraz to będzie po prostu cios :)

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tjutnia
      Witam,
       
      jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc. Gdzie się udać w celu zakupu ? W salonie w Genewie czas oczekiwania na zakup tego modelu wynosi 3 miesiące - co nie jest problemem,  jednak wobec aktualnego kursu franka i dość niskiej zniżki (6%) udzielanej przez oficjalny salon nie jest niczym specjalnym (zegarek jest dostępny ale jako że nie jestem członkiem muszę niestety zgodnie z zasadami akurat w przypadku tego modelu odczekać aby go kupić).
      Proszę o pomoc i sugestie z góry bardzo dziękuje.
       
    • Przez w8mp
      Witam !
       
      Jestem w trakcie finalizacji kupna przedstwionego na zdjęciach zegarka. W związku z tym, że sprzedajacy nie posiada dokumentów potwierdzajacych autentyczność przedmiotu proszę o szanownych furmanowiczów o swoje opinie dotyczace tego zegarka. Proszę też o informację gdzie i jak uzyskać certyfikat autentyczności zegarka. Poozdrawiam;
       
                                             


    • Przez Tombre
      Witam ,
      Mam pytanie czy jest to orginalny zegraek Patek Philippe?
      Podejrzewam ze nie ale zawsze warto zapytac.
        
      Dziekuje za odpowiedz jesli ktos znajdzie czas.
       
      POZDRAWIAM


    • Przez bartollinho
      Co to za model i jak dobra podróbka / replika?



      08475F88-A020-4CB7-9B10-23F5F2FAB1FC.MOV
    • Przez Sebix
      Witam, na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, proszę o informacje na temat tego zegarka:
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ar3Lse8Cod~5ypwjQGzTzNOYgpPUI8https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/OrYz2eI_kf4eNuS~7j6G~WrN4fttdShttps://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/TcWaSmSM2AANYYjJCLNI2cXQssHi80 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.