Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Stoper w werku 3017 działa na zasadzie kola kolumnowego.w 3133 funkcjami stopera zawiadują krzywki sterujące.W zasadzie pierwsze udane chronografy zostały zbudowane w oparciu o kolo kolumnowe,czyli taka metoda koordynacji chronografu jest tradycyjna a wiadomo tradycja w zegarkach się liczy i kosztuje.Ponieważ kolo kolumnowe jest elementem trudnym i pracochłonnym w obróbce  w celu zapewnienia masowej produkcji chronografów opracowano tańsze rozwiązanie w postaci krzywek sterujących.Dzisiaj tylko nieliczne  chronografy jak Zenith El Primero,niektóre Lemanie i F,Piquet maja stopery z kołem kolumnowym, .. Dla mnie osobiście największą przewaga 3017 nad 3133 to efekty akustyczne przy operowaniu stoperem (zegarek wydaje soczysty metaliczny dźwięk podobny do repetowania broni palnej)dzięki temu nawet bez patrzenia na zegarek można uruchamiać stopować czy resetować funkcje chrono, a tego już w 3133 nie ma

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Może po tym bardziej zainteresuję się (zdobędę) jakiś zegareczek z tym werkiem. Wcześniej odstraszało mnie to, że trudno jest naprawić 3017, bo mało części i mało osób znających temat (ponoć jeszcze mniej niż znających 3133). Ale widzę, że temat wart zainteresowania. Celowo piszę o naprawach, bo jak mnie jakiś zegarek szczególnie chwyci za serce, to natychmiast szykuję sobie wersję do noszenia na co dzień, a trudności w serwisie tego mechanizmu do tej pory mnie odstraszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek absolutnie wart zainteresowania ,ale kupno dobrego egzemplarza to dzisiaj prawie mission impossible.I nie chodzi tylko o ceny,które ostatnio są szalone,ale większość tego co trafia na rynek to totalna padlina poskładana często z kilku trupków.Do takiego zakupu warto się dobrze przygotować,trochę ,poczytać i nieco popytać żeby po kupnie zegarka nie było rozczarowania.Do noszenia na co dzień??Hmm..no nie wiem jak kupisz kiepski to strach ,a jak dobry to szkoda.Zegarek nie jest wodo czy pyło szczelny i nie ma incabloca- zaliczy glebe i po zegarku.Ja mam dwie Striely czarna chorągiewka i biała telemetryczna ,ale nosze od wielkich dzwonów.Na co dzień zakładam przeważnie Szturmanskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość miłośników zegarków Szturmanskie uważa ze marka tych zegarków ma związek z samolotami typu "штурмовик",których rosyjska nazwa pochodzi od niemieckiego słowa "Sturm"-atak...To nie jest prawda zegarki te nazwano przez dodanie- skije do rzeczownika "штурман",który można przetłumaczyć jako sternik,lub nawigator a rzeczownik ten pochodzi od holenderskiego słowa "Stuurman" o tym samym znaczeniu.Holenderskie słowa znalazły się w języku rosyjskim po powrocie Piotra Wielkiego ze słynnego "incognito journey" po krajach zachodnich,Moje dwa nowonabyte Szturmanskie ktore to numery?

post-67292-0-41144600-1393257150_thumb.jpg

post-67292-0-06062900-1393257170_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie się trafił ....

dzisiejszy...

 

1681207.jpeg

 

 

:)


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

82 i 83

piekne i gratulujemy kolekcji

8plus2plus8plus3 to wychodzi 21 oczko-nie muszę więcej pokazywać :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie się trafił ....

dzisiejszy...

 

1681207.jpeg

 

 

:)

witam kolego trafił mi się identyczny zegarek(może troszke ładniejszy plus pasek Reda) z numerem 100597 w rozliczeniu za 520 zł napisz proszę czy uda mi się odzyskać pieniądze i podpowiedz gdzie można taki zegarek sprzedać t.607 44 98 37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego trafił mi się identyczny zegarek(może troszke ładniejszy plus pasek Reda) z numerem 100597 w rozliczeniu za 520 zł napisz proszę czy uda mi się odzyskać pieniądze i podpowiedz gdzie można taki zegarek sprzedać t.607 44 98 37

Taki zegarek sprzedasz na eBay za ok 60 -70$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przedstawie i ponumeruje moja trójce 84,85,86 ,wiem wiem nic specjalnego ale zawsze wsród swoich będzie im razniej

post-46659-0-74912200-1393927115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przedstawie i ponumeruje moja trójce 84,85,86 ,wiem wiem nic specjalnego ale zawsze wsród swoich będzie im razniej

post-46659-0-64088400-1393927292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

przepraszam ale obcina mi zdjecie wiec ponawiam próby ale widze ze lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanko. Szkiełko pleksi w tym Poljocie z obrotowym ringiem ma być przyklejone na cement, czy tylko zmontowane na wcisk. Bo w moim zegarku jest na wcisk, ale łatwo je wypchnąć palcem od wewnątrz (mechanizm jeszcze nie zainstalowany :) ) i czy to normalne że ten ring dzwoni o szkiełko, czy to oznaka wytarcia pierścienia lub szkiełka bo jest luz około 0,2 mm, czyli dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanko. Szkiełko pleksi w tym Poljocie z obrotowym ringiem ma być przyklejone na cement, czy tylko zmontowane na wcisk. Bo w moim zegarku jest na wcisk, ale łatwo je wypchnąć palcem od wewnątrz (mechanizm jeszcze nie zainstalowany :) ) i czy to normalne że ten ring dzwoni o szkiełko, czy to oznaka wytarcia pierścienia lub szkiełka bo jest luz około 0,2 mm, czyli dużo.

Serwisowe czy nowe szkiełko wchodzi na wcichy,ale jak chcesz założyć stare to trzeba podkleić,Podobno w pierwszej misji kosmicznej te zegarki narobiły lipy bo pod wpływem nieważkości wszystkie szkiełka wy........o i później zaczęli podklejać.Nie powinno nic dzwonić miałem sporo tych zegarków i były noszone prawie co dzień .i nigdy nic nie dzwoniło.Prawie nigdy nie obracałem tym ringiem bo po co raz ustawiam 6 godzin tak jak jest różnica czasu w Polsce i mam spokój.Najgorzej jak sie kupi taki zegarek od osoby z ADHD to wszystko jest poroz,,,,,,e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie sobie uzmysłowiłem, że nie mam jeszcze założonej koronki i zębatki od pierścienia, tak więc może ten luz jest tym spowodowany. Zobaczę jak to będzie z koronką. Bardzo dziękuję Mayor za odpowiedź.

Jeszcze pytanie - czy orginalne pleksi jest płaskie, czy lekko wypukłe?

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oryginał jest płaski. Jeśli to taki zegarek...

post-49869-0-60098700-1394199763_thumb.jpg

 

Zdjęcie zapożyczone z neta -_-

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się upierać bo niektóre zegarki stare i po przejściach.Moim zdaniem Szturmanskie 3133(ruchomy bezel)szkło płaskie.Szturmanskie 31659(bezel nieruchomy) szkło delikatnie wypukłe .Zresztą oceńcie sami (dwa z prawej 31659)

post-67292-0-65511300-1394204476_thumb.jpg

post-67292-0-68962500-1394204483_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

witam przedstawie i ponumeruje moja trójce 84,85,86 ,wiem wiem nic specjalnego ale zawsze wsród swoich będzie im razniej

...taa... nic specjalnego! Posiadanie więcej niż dwóch powinno być karalne ;-) Bardzo fajne szturmany! Gratuluje i ja szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten temat ma być kompendium wiedzy na temat chrono 3133, i są tu kompetentne osoby, to zatem drążę dalej :)

 

U mnie szkiełko jest lekko wypukłe i osobiście uważam (po obejrzeniu kilku innych tego typu zegarków), że takie szkiełko lekko zniekształca i sprawia, że patrząc pod lekkim kątem tarcza jest delikatnie zamglona, przez to mniej czytelna. Natomiast w całkowicie płaskim pleksi ten efekt jest mniejszy. Co wy na to. Ten efekt podpowiada mi, że pewnie oryginalnie, zgodnie z założeniami projektanta, szkiełko miało być płaskie. 

 

Druga sprawa - w kopercie, na spodzie rantu, w który wciskamy szkiełko, jest delikatna rynienka (zaraz obok wcięcia w które wchodzi obrotowy ring), zbyt wąska, aby szkiełko się w nią wcisnęło, ono raczej opiera się o rant tej rynienki, pod spodem zostaje pusta przestrzeń. Czy ktoś wie po co to jest? Chyba łatwiej było zostawić tam metal, niż bawić się w żłobienie tak wąskiego zagłębienia ?? Mam dwie koperty i w obu tak jest. Nie daje mi to spokoju <_< a jestem bardzo szczegółowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to i  ja pozwolę dodać tu swoje parę groszy nie wiem czy temat dotyczy tylko poljotów czy wszystkich na 3133 oraz pochodnych więc jeżeli wstawiłem coś niepotrzebnie to sorki moje

1)rakietnik

2)szturmańskie 31659

3)bostok 3133

4)strela reedycja 3133

5)space 92 3133

6)aviator 31681

7)moscow roma 3133

8)moscow roma 3133

 

post-44704-0-07455300-1395517041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szturmanskie to stary czy już Rosija jak reszta ??? Zaraz mayor wpadnie i powie co jest co ;)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to i  ja pozwolę dodać tu swoje parę groszy nie wiem czy temat dotyczy tylko poljotów czy wszystkich na 3133 oraz pochodnych więc jeżeli wstawiłem coś niepotrzebnie to sorki moje

1)rakietnik

2)szturmańskie 31659

3)bostok 3133

4)strela reedycja 3133

5)space 92 3133

6)aviator 31681

7)moscow roma 3133

8)moscow roma 3133

 

attachicon.gif66.jpg

Piękny zbiorek kolego ,Gratulacje. Pociągnąłeś  jak z AK-47 od razu osiem strzałów.Komandirskie z 3133 rzadko spotykane,a Szturmanskiego w takim zestawieniu to nawet na zdjęciach nie spotkałem .po pierwsze wszystkie Szturmanskie jakie widziałem były w stalowych kopertach a po drugie 31659 zawsze miały nieruchome bezele. Trochę mnie niepokoją dwie rożne koronki ale bez zdjęcia werku trudno jednoznacznie ten zegarek ocenić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.