Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku miałem okazję zaobserwować kilkaset aukcji Delban i innych Swiss i ten facet na prawdę kupuje różne,  w tydzień potrafi wydac na prawdę sporą kasę :ph34r:
Kilka Delban poszło mi koło nosa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Ja mogę dać za nią zdroworozsądkową (jak dla mnie) kwotę. Czy to wystarczy, szczerze powiedziawszy wątpię, ale spróbuję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że zdroworozsądkowa cena została przebita. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że zdroworozsądkowa cena została przebita. :D

 

Może i tak, choć można by się pokusić jeszcze z dychę czy dwie więcej. Chociaż z drugiej strony, to nie wiadomo, co siedzi w środku, a i opis jest więcej niż zdawkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ten mechanizm nie ma za dużego znaczenia. Na 90-95% w środku siedzi Felsa. Gdybyśmy rozbierali ten zegarek na części pierwsze to:

- koperta oryginalna, w średnim stanie z przetarciami, ale bez większych ubytków;

- dekielek, jak to dekielek, ok;

- koronka oryginalna, ale bez logo i w dodatku z brzydkimi ubytkami;

- wskazówki oryginalne, ale z ubytkami lumy, wiec do wypełnienia;

- pozostaje tarcza, chociaż z charakterystycznym logo i oryginalnym malowaniem, to nie wiadomo czy się da doczyścić;

- i na koniec mechanizm, tak jak pisałem prawdopodobnie Felsa, bo Felsy były najczęstszymi w tych modelach, a stan... tylko wróżka może pomóc.

No i mamy z grubsza subiektywną ocenę, a ile warto dać? to tylko zależy od nas samych :D. Ja już skończyłem.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mówiąc, trzeba by trochę w ten zegarek zainwestować, żeby naprawdę cieszył. :) Gdyby jeszcze werk był w dobrym stanie...

Opcja raczej dla tego, kto bardzo chciałby mieć w kolekcji ten konkretny model delbany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyć będzie pewnie każdego, ale rzeczywiście dla kogoś, kto już ma kilka,przyciąga rodzaj tarczy, choć tak jak pisałem mogą być trudności z wyczyszczeniem. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne podsumowanie Staszku , ja osobiście optuję że cena skoczy jeszcze o 5 dych ( gostek zaatakuje )
Co do zegarka to fakt taki w kolekcji byłby fajny lecz nie za tą cenę .
Ten znak czasu mnie urzeka :P i zero czyszczenia może tylko z kurzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak licytować na 5 dni przed końcem. Zero wyobraźni. Snajper jest przecież od brudnej roboty i wyceni wg własnego widzimisię. Mnie osobiście się podoba i jak bym go sobie odszykował gdybym kupował. ale już takiego mam :) Pozdrawiam wszystkich w nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On licytuje prawie wszystkie na znanym nam portalu. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to alter ego pewnego znanego sprzedawcy z alle, niejakiego zbigniewa? ;)

Skupuje co popadnie, a po jakimś czasie wystawia pięknie wypacykowane malowanki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad takim wariantem zastanawiałem. Niekoniecznie próbując go identyfikować. Zakłada ktoś próg opłacalności dla danego egzemplarza i obejmuje planem całość pojawiającego się wolumenu. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteście w stanie stwierdzic jakie mechanizmy były montowane w Delbanach w latach 50, 60, 70? Ciekawi mnie ten twór?

 

post-66877-0-82445800-1421180973.jpg

 

Delbana Watch Seventeen Jewels

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Fontainemelon 73, a były montowane dziesiątki różnych typów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lata 50-te.Oczywiście koronka nie od tego mechanizmu.

Ale nie jestem fachowcem jak inni koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czlowiek caly czas sie dowiaduje czegos nowego. A jak ten werk wypada na tle bardziej popularnych jak Felsa 465N oraz ETA 1080?


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością o wiele rzadziej spotykany. Nie pokuszę się o fachową ocenę, dla mnie dokładność chodu bardzo podobna do Felsy, przynajmniej w tych egzemplarzach, które miałem lub mam.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na popularnym portalu aukcyjnym pojawił się biały recordmaster. Mam wrażenie, bardzo silne, że już kiedyś ten konkretny egzemplarz widziałem...

 

http://allegro.pl/unikatowa-wielka-delbana-recordmaster-cudo-gw-i4997373165.html#tabsAnchor

 

Ciekawe, jaką cenę osiągnie.

Stawiam że w okolicy 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to zależy czy trafi się więcej zainteresowanych i zdeterminowanych. O ile tarcza, wskazówki i mechanizm wyglądają na oryginalne i dość przyzwoitym stanie, to koperta jest po kiepskiej renowacji, ale podane przez Ciebie kwota może być osiągnięta. W podobnym stanie bywa na a.. za 750 zł, tylko czarny, ale bez zainteresowania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Tarcza faktycznie wygląda na pierwszy rzut oka na nie odnawianą (choć mogę się mylić, oglądam na telefonie), ale koperta przed chromowaniem była w fatalnym stanie. Widać to od spodu miedzy uszami. Nie bardzo mi to pasuje do tak zachowanej tarczy. Dodatkowo sprzedający napisał, że zegarek posiada oryginalną, sygnowaną koronkę. A to już zwykłe kłamstwo chyba.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na czym polega fenomen modelu Recordmaster? Pytanie laika ;)

Jest piękny? :)

No i zdecydowanie rzadszy.

 

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak prawie każda marka tak i Delbana miała swój model flagowy (ten najciekawszy, najpiękniejszy, z najlepszym mechanizmem) którym był Recordmaster. Piszę był, gdyż pomimo późniejszej długiej produkcji inne modele nie cieszyły się już takim uznaniem, choć wychodziły w wersji z automatycznymi mechanizmami, rzadszymi mechanizmami, pozłacanych kopertami czy z ciekawszym design tarczy.

Ponadto w czasach kiedy wychodził był to kolos nie tylko w stosunku do pozostałych modeli Delban, ale i innych "konkurentów" można porównać np. do Atlantica Worldmastera. Oczywiście wielkość produkcji też nie była imponują, wobec tego w całym worku Delban jest ich mało.     


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.