Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i rady tak właśnie zrobię :)  oddam go do czyszczenia i przeglądu i faktycznie zaczaję się na jakiegoś "trupka" może akurat się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wart również znacznie mniej ;)

Wszystko zależy od stanu.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i może być wart o wiele więcej.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie. Czy zegarek Delbana z 1955 roku może być wart tylko 260 zł ?. Pozdrawiam

Tu to jak u dermatologa , Musisz zrzucić gacie i pokazać , bez tego nic się nie dowiesz  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym widzisz niebezpieczeństwo?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym widzisz niebezpieczeństwo?

 

Trochę się różnią , tarcza i werk mam wrażenie , że tarcza to malowanka , a werk nie ma pierścienia obrotowego 

post-38106-0-08934700-1481196963_thumb.jpost-38106-0-56896600-1481197156_thumb.j

 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakaś ściema. Delbana Voltige w swoim założeniu miała być zegarkiem konkurencyjnym dla Ernesta Borela. Tak więc każdy model powinien posiadać ruchomy element tzw. ring.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jakbym mógł prosić opinię fachowców na temat takiego cuda. Wskazówka sekundowa na pewno nieoryginalna i tarcza w stylu "homemade" , chociaż wizualnie całkiem fajnym stanie i o ciekawej strukturze. Na brzegach tarczy zmyte oryginalne oznaczenia minutowe i napis swiss made. W ich miejsce namalowane odręcznie kreski. A jak reszta? co sądzicie?

post-110494-0-05964600-1569433916_thumb.jpg

post-110494-0-81827900-1569433981_thumb.jpg

post-110494-0-86254300-1569433994_thumb.jpg

post-110494-0-16780700-1569434188_thumb.jpg

post-110494-0-54063600-1569434200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystko już napisałeś. Wewnątrz Felsa, koperta chyba też po renowacji, koronka z innej bajki, wskazówki godzinowa i minutowa ok. Słabe zdjęcia koperty i tarczy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że koperta nie jest od tego zegarka. to chyba skladak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to chyba maksymalne zdolności mojego sprzętu fotograficznego, ale głownie chodzi mi właśnie o kopertę. Ogólnie wygląda dość dobrze, a nawet za dobrze jak na swoje lata... i to było głownie powodem zakupu tego egzemplarza, ponieważ posiadam Delbanę po moim dziadku, którą posiadał od nowości i chyba nadszedł czas na jej lifting ponieważ posiada bardzo zniszczoną właśnie kopertę. Za to tarcza i mechanizm są w stanie idealnym biorąc pod uwagę jej wiek. Kupując tą sztukę spodziewałem się całkowitego rzemiosła z łądną kopertą a tu całkiem ciekawy stan(poza inwencją własną na tarczy - chociaż sądzę, że tarcza mogła nie być malowana i środek pozostał w oryginale). Czas chodu mechaniamu, różnica 20 sekund doba. Aż szkoda rozkładać na części i chyba już pozostanie :) Postaram się dodać bardziej wyraźne zdjęcia tarczy pod koniec tygodnia wykonane już normalnym aparatem i dziękuję za zainteresowanie i pomoc :)

post-110494-0-95518000-1569438968_thumb.jpg

post-110494-0-99465200-1569438978_thumb.jpg

post-110494-0-96582900-1569438988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się, ale to chyba jednak koperta Delbany po po mocnym czyszczeniu, chromowaniu i polerowaniu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koperta jest od delbany ale po renowacji i dekiel nie od tego mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem dzisiaj ze zwyklej ciekawosci (koszt nie wielki).Wiem ze moze nawet nie miec nic wspolnego z Delbana ale ciekawosc byla silniejsza.Nie stety zdjecia sprzedawcy (bez zdjecia werku).

post-40159-0-02393500-1569673022.jpg

post-40159-0-12746000-1569673081.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wróć jak będziesz miał lepsze zdjęcia. Przede wszystkim tarczy bez szkła i foto mechanizmu.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada, ale chętnie bym ją zobaczył w dobrej rozdzielczości :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja dzielę Delbany na trzy grupy, w pierwszej umieszczam wszystkie te powszechnie znane, te co do których nie mamy wątpliwości jak powinien wyglądać oryginał. Druga to te rzadko spotykane, pojedyncze egzemplarze (kierunek argentyński), nietypowe mechanizmy i tarcze. Ta grupa wbrew pozorom jest bardzo rozległa i pokazuje bardzo bogaty dorobek Delbany, szczególnie do lat pięćdziesiątych. Trzecia, to malowanki, składaki i te w których prawdopodobieństwo "nieoryginalności" jest zbyt duże by upchnąć je w drugą grupę.Pokazana przez kolegę mieści się w tej drugiej grupie i jeśli nawet pojawiają się jakieś wątpliwości co do tarczy , to nie ma wątpliwości, że tarcza powstała przed latami pięćdziesiątymi.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tez jestem bardzo ciekaw.Jak tylko dojdzie do mnie wszystko pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie jest źle, 15 Rubis podobnie jak na tarczy, Opis Delbana na półmostku.  Wystaje oś sekundnika powyżej wskazówki minutowej czy jest ułamana oś koła sekundowego?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.