Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie malowana tyle że dość dobrze i dawno temu :ph34r:
Np. 45 wchodzi na znacznik :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Jerzy.

Dobre oko ;)

 

Wygląda to mocno podejrzanie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię czy ta Delbana http://allegro.pl/delbana-oryginal-swiss-made-i7121962719.html#thumb/1

jest w oryginalnym stanie czy też była poddawana renowacji?

Mam wątpliwości bo jest "za ładna".

Po werku ( biedniejszy ) i po wieży na tarczy obstawiam że to oryginał z lat 70 tych , a nawet nowsza 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam, ale w gorszym stanie. Oryginał, ale czy warto dać taka kasę, to nie wiem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy równiż, czy do kolekcji jako kolejny, czy raczej do noszenia.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 Delban i kilka innych vintage w różnych stanach, więc nawet  nie nazywam tego kolekcją.

Gdzie mnie do Was :)

Nosze je wszystkie od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 Delban to już piękna kolekcja.

Jest nad czym pracować i co rozwijać. :)

 

A co do pokazanego egzemplarza. Zgadzam się z kolegami. Wydaje się być w oryginale. Późniejsze lata 70. Na temat ceny się nie wypowiadam. Każdy ocenia sam. Mogę tylko powiedzieć, ża ja bym nie kupił ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 Delban to już piękna kolekcja.

Jest nad czym pracować i co rozwijać. :)

 

A co do pokazanego egzemplarza. Zgadzam się z kolegami. Wydaje się być w oryginale. Późniejsze lata 70. Na temat ceny się nie wypowiadam. Każdy ocenia sam. Mogę tylko powiedzieć, ża ja bym nie kupił ;)

Posłucham sienie kupuje. Zwłaszcza że te starsze bardziej mi się podobają.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 Delban i kilka innych vintage w różnych stanach, więc nawet  nie nazywam tego kolekcją.

Wszystko powyżej dwóch sztuk to już kolekcja :P

A i my także zwoje nosimy. ;)

A to że Delbany z lat 60-ych mają swój urok :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się na fejsie delbana podobna do Mojej . Pytanie do Was . Wiem że one zachowują dobry stan tarczy , ale czy to nie malowanka ? - chodzi o te białe lumy na indeksach . Dodatkowo na kopercie znaki majstra , a to znaczy , że ktoś w niej dłubał 

post-38106-0-52953500-1516016905.jpg

post-38106-0-95039800-1516016918.jpg

post-38106-0-50362700-1516016938.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne do oceny bo po pierwsze nie ma z czym porównać, a po drugie te zegarki były oszczędzane przez ich posiadaczki, a co za tym idzie, zachowały się w bardzo dobrym stanie. Te modele większość swojego życia spędziły w szufladach.

 

Wysłane z mojego HTC


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dyskusję, wszedłem, poczytałem i do powiedzenia mam w sumie tylko tyle, że ostatnio wygrałem licytację charytatywną z WOŚP na Allegro właśnie z zegarkiem Delbana. Jak już do mnie dojdzie, to podzielę się z Wami zdjęciami oraz prośbą o pomoc, bo chyba będę chciał go wyremontować, odnowić, odświeżyć. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zabawy i rozruszania oczków :P
Co jest nie tak :D
post-48480-0-71595400-1517137601_thumb.jpg
post-48480-0-10103800-1517137603_thumb.jpg
post-48480-0-48168500-1517137604_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co oryginalne? Mechanizm, a resztę ładnie dobrałeś, tak sądzę. Oczywiście koperta też, ale po renowacji. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry. Trafiłem na to forum szukając informacji o zegarkach, które zostały po moich dziadkach. Zauroczony tym wszystkim co tu się pokazuje postanowiłem dokupić coś do dziadkowego dziedzictwa. Nie jestem więc kolekcjonerem i po lekturze sieciowych poradników dla świeżaków stwierdziłem, że nie będę w stanie ocenić czy zegarek wystawiony na znanym portalu aukcyjnym będzie oryginalny, niemalowany, nieszlifowany, nieskładany itd. Dlatego będąc świadomym, że mogę coś takiego kupić (i też przepłacić) wybrałem zegarek, który po prostu mi się podobał. A teraz kiedy już dotarł i mogę go z bliska i dokładnie zobaczyć, może znajdzie się ktoś, kto w celu edukacyjnym mógłby mi coś o nim podpowiedzieć. Nigdy w życiu nie widziałem żadnej Delbany na żywo. Tak czy siak rudzielca pokochałem od pierwszego wejrzenia  :)

post-100452-0-90946800-1517577644_thumb.jpg

post-100452-0-21497200-1517577675_thumb.jpg

post-100452-0-48906900-1517577849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień Dobry. 

Tak czy siak rudzielca pokochałem od pierwszego wejrzenia  :)

 

Ładny rudzielec, i nie malowany, choć ktoś samodzielnie wykonał wypełnienie wskazówek, a wskazówka godzinowa wiele przeszła bo ktoś próbował ja prostować i straciła końcówkę.Koronka nieoryginalna, a i koperta dziwnie sie prezentuje mimo ostrości kantów. Szkoda że jeszcze nie pokazałeś dekielka.

Reszte dopowiedzą koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie koperta została podmieniona na nowszą. Biorąc pod uwagę stan tarczy koperta powinna być bardziej zniszczona. Resztę już napisał przedmówca. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Koperta nie jest od tego modelu. Reszta jak wyżej.

Tarcza z całą pewnością nie była malowana choć najprawdopodobniej była czyszczona. Bardzo ładny zegarek :)

Gratuluję

 

Pokaż kolego dekiel.

 

Prawdopodobnie będzie to coś takiego:

 

d571fc4e9b169207163949c85f13eec4.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale nie chce mi się już rozstawać sprzętu ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odzew. Ta koperta była mi od razu podejrzana, raz przez nowy wygląd, ale też dlatego, że większość zegarków, które widziałem na fotografiach ma koperty delikatniejsze. Jakby węższy jest "rant" i przez to widać więcej tarczy. Zazwyczaj widzę, że jest odstęp między "okręgiem" z sekundami a brzegiem tarczy. Tutaj wygląda jakby koperta miała mniejszą wewnętrzną średnicę. Na zdjęciu w perspektywie może tego tak nie widać, ale wystarczy spojrzeć prostopadle z góry. Koronki też się domyślałem nieoryginalnej, ale ta "bulwa" mnie tak śmieszy, że z miłą chęcią ją zachowam. Ręcznego wypełnienia wskazówek i złamanej końcówki tej godzinowej oczywiście w życiu bym sam nie dostrzegł  :blink:  Reasumując z mojego punktu widzenia jest dobrze. Chodzi nawet dość punktualnie. Tak więc zaniosę na przegląd i zacznę rozglądać się za nowym paskiem. Dekiel rudzielca poniżej.

post-100452-0-04007500-1517753690_thumb.jpg

Może jest oryginalny, albo przynajmniej z epoki. Dość porysowany i inny niż ten, który wrzucił loituma.

Muszę uważać, bo kiedy go mam na nadgarstku w czasie prowadzenia samochodu to nie patrzę na drogę tylko na niego  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieś sobie na kierownicy :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...się komuś nudziło :P


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź co do tego zegarka:

Delbana, ale koperta nie sygnowana napisem ani puncą, poza numerem. Były takie, czy to jakiś składak?

Nie miałem jej w ręku, widziałem wyłącznie te zdjęcia.

 

post-102478-0-45128400-1518774346_thumb.jpg

post-102478-0-90343800-1518774360_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.