Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

No i Staszku chyba?

Ba!

Nawet na pewno,

troszkę marudzisz i certolisz

jak panna, że dodam stara. :D

Mechanizm rzeczywiście przebiegu ma mało

a i po drogach śmigany chyba nie wyboistych. :wacko:

Jak widać tarcza też nie uśmurduchana 

niczym palacz w parowozie. :)

Wskazy jak siem patrzy

i wyglądają cacy!

Jak znam życie,

to zestaw małego polerownika

już robi lusterko w Twych dłoniach

z dekla i puzderka. :P

Szklarz już zamówiony 

i "weneckie" będzie lśniło

jak w domu przed świętami. :lol:

 

Gratki za traf

i za umiejętności

w "chirurgii miękkiej", ;)

bo w mych łapkach

pacjent zszedł by

do grobu! :(

 

Trochę zazdroszczę Ci tego!  :)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan zachowania, gratuluję i zapowiadam że w następnym tygodniu też coś tu zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny nabytek Staszku
Gratulacje
A i faktycznie coś zastój w naszych cykaczach , choć i ja mam coś na podorędziu do przedstawienia , lecz zastanawiam się -_- ale z drugiej strony .............. czemu nie ładnie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felsa w miedzianym kolorze, to rzadkość wśród Delban, przynajmniej ja takowego werku nie posiadam. Czy były w Delbanach, muszą wypowiedzieć się koledzy bardziej doświadczeni, może to być składak .Był raczej rozbierany tzn. zdejmowany półmostek i czyszczony, podobnie jak koła naciągu i płyta. Półmostek balansu trzeba by było rozebrać, wiec pozostał prawdopodobnie nie czyszczony i stąd te przebarwienia pod regulatorem chodu. Koronka wymieniona na nową, a wskazówki bardziej przypominają Atlanticowske niż od Delbany. Sekundnik z innej bajki. Tarcza, to bardzo ładny model, ale był przed czyszczeniem. Zmyta farba na zewnętrznym ringu lub przepolerowana aż do żywego podkładu. Najwięcej trudności mam z określeniem koperty i dekielka. Dekielki bywały bez logo i opisu więc może być OK, ale to uzależniłbym od koperty. W opisie jest, że koperta ze stali szlachetnej i tu moja wiedza się "gubi" bo uważałem, że delbany z tego okresu miały koperty chromowane lub złocone. Stan koperty nie wskazuje na ubytki i przetarcia, czyli może być stalowa. Może przesadzę z oceną, ale jestem skłonny przypuszczać, że jest to składak i oryginalna jest tylko tarcza. Reszta to radosna twórczość z różnych zegarków z tamtego okresu. Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale bardzo chętnie poznam "prawdę" o ile uda się ją ustalić. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki renowacyjne zaczynają być chyba szerzej dostępne.

Nie wiem czy pamiętacie ale pokazywałem w Atlantykach taką

"murzynkę" na którą się naciąłem dokonując zakupu w "ciemno"

będąc na Ukrainie. Ta sama sztanca do nacinania foli

a nadruki robione seryjnie na tym przylepnym materiale

wielkości A4. Kupując kilka kartek różnych opisów

i jest pole do niszczenia zegarków.

Draństwo i tyle! :angry:   


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja Staszku uważam że prezentowana Delbanka to jakiś składak lecz gdy zadałem pytanie Panu sprzedającemu dotyczące wskazówek bo w opisie podał że oryginalne to otrzymałem taką oto odpowiedź:
witam oczywiście że jej nie kupiłem nowej ale i tak masz mało wiedzy na ten temat ,myślisz że nie wiem jakie wskazówki mają delbany mam ich mnóstwo ,po pierwsze nie pasują na ten mechanizm sekundnik także,trzeba się przyznać że nigdy takiej nie widziałeś a nie że nie ma pozdr
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać sprzedającemu rację, że taka Delbana jest, bo widzimy ja u niego na aukcji :) , ale czy jest oryginalna, to jego zapewnienia są tyle samo warte co moje wątpliwości. Faktem jest, że nic w tym zegarku nie jest sygnowane poza tarczą, ani mechanizm,ani dekielek. Opinia przeciw opinii to nie są argumenty. Może JT lub Artur mieli kontakt z takimi egzemplarzami. Zaczekajmy, może coś sie uda ustalić. Ja po raz pierwszy widzę takiego cudaka. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, taki ostatnio wynalazłem u moich znajomych- czy to oryginał

 

post-51294-0-59324500-1401993146_thumb.jpg

post-51294-0-42415200-1401993166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja Staszku uważam że prezentowana Delbanka to jakiś składak lecz gdy zadałem pytanie Panu sprzedającemu dotyczące wskazówek bo w opisie podał że oryginalne to otrzymałem taką oto odpowiedź:

witam oczywiście że jej nie kupiłem nowej ale i tak masz mało wiedzy na ten temat ,myślisz że nie wiem jakie wskazówki mają delbany mam ich mnóstwo ,po pierwsze nie pasują na ten mechanizm sekundnik także,trzeba się przyznać że nigdy takiej nie widziałeś a nie że nie ma pozdr

 

 

Ten sprzedawca to albo ignorant, albo kłamca, ale pewne, że raczej nieuprzejmy typ. W tym zegarku jedynie zdezelowana tarcza jest od Delbany. Złote, niesygnowane felsy 465 wystepowały w starych Atlanticach z "żłobionymi" ringami; spotyka się również w starszych Varldsach. Pojawiały się też sygnowane - w Wolmeisterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karolus

Oczywiście, że oryginał. Prawdopodobnie Delbana w dużym rozmiarze z mechanizmem Felsa 465N . Koronka jednak stanowczo nie od Delbany, wymieniona zapewne z powodu zużycia oryginalnej i sekundnik raczej powinien być zakończony grotem. Pozostałe elementy się zgadzają. Tarcza dość dobrze zachowana, a mechanizm wygląda na niezniszczony. Sekundnik i koronkę można wymienić, a problemem może być koperta, bo jest podniszczona z dużymi ubytkami. 

Każda Delbana ma coś w sobie, ta ma ładna tarczę. 

Gratuluje nabytku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek - prezentujesz coraz ciekawsze znaleziska - Gratuluję. Jednak 690 to jednak łyk historii i dla mnie dlatego jest jednym z ciekawszych i ważniejszych, choć wolę go z wersji Atlantica.

 

Karolus - koronka to element wymienny, ale ta tu nie pasuje; sekundnik nieoryginalny; reszta, pomijając stan, ok - tarcza z ciekawymi indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnice związane są tylko z "opisem" czy również różni się technicznie? pytam o Bidynatora Delbany i Atlantica.

Który z mechanizmów w Twojej ocenie jest częściej spotykanym 960 czy 1560?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie - nie sądzę, ale mnie osobiście estetyczniejszy wydaje się z A.

 

Jeśli Bidynator to 690 (960 - literówka) , i raczej jest częściej spotykany niż 1560, ale dzielą je dwie dekady i to w 690 zastosowano pierwszy raz system obustronnego nakrecania (niezależnie od kierunku obrotu wahnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeski błąd, przepraszam. Pytałem o "popularność, bo 1560 widziałem w Delbanie po raz pierwszy. Czy ten mechanizm występował w Atlanticach?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ muszę poczekać na szkiełka do zegarków, bawiłem się dzisiaj z dekielkami. Dość ciekawo wyszedł dekielek od Automatu. Zewnętrzny ring wypolerowany na wysoki połysk, a środek satynowany. Drugi jest cały satynowany. Jak dotrą szkiełka, to składam i pokażę zegarki w całości.   

post-57210-0-66797700-1402076462_thumb.jpg

post-57210-0-98986000-1402076464_thumb.jpg

post-57210-0-20935800-1402076467_thumb.jpg

post-57210-0-20030500-1402076469_thumb.jpg

post-57210-0-23585600-1402076471_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu Staszku , aż boję sie swojego staruszka pokazać ;)

Karolus ładna ta delbanka gratulacje

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać :D, tylko "cape cod" w rękę i polerować aż do skutku. Lubię mieć dobrze doczyszczony dekielek, choć pod dekielkiem to bywa różnie :P:D   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się złożyć, nasmarować i wyregulować. Dopiero przy składaniu zauważyłem, że i koronka też jest sygnowana. Tylko szkiełko zostało wymienione, reszta "stara"

post-57210-0-46236900-1402214901_thumb.jpg

post-57210-0-48712900-1402214903_thumb.jpg

post-57210-0-26377300-1402214905_thumb.jpg

post-57210-0-23709800-1402214907_thumb.jpg

post-57210-0-08077400-1402214909_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan zachowania, gratuluję i zapowiadam że w następnym tygodniu też coś tu zamieszczę.

Tak więc jak pisałem dzisiaj zamieszczam jeden z trzech nabytków. Mam już taki model ale zachwyciłem się tarczą-bardzo dobra robota, bo moim zdaniem to malowanka choć luma nie świeci. Chętnie poznam wasze opinie. Może jednak ja nie mam racji i jest to oryginał?

IMG_0010.jpg

IMG_0011.jpg

IMG_0012.jpg

IMG_0014.jpg

IMG_0016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No ładniutka  Gratulacje
Choć  nie jestem fachowcem ale luma wskazówek jak i na tarczy była  nakładana , i ta 7 w jewels no gość pojechał :blink::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wygląda na malowankę IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.