Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze kilka zdjęć.

post-57210-0-18792700-1397932507_thumb.jpg

post-57210-0-45981900-1397932509_thumb.jpg

post-57210-0-20530600-1397932513_thumb.jpg

post-57210-0-02084400-1397932515_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tarcza, dekiel, nawet i koronkę widać.

A reszta? Czy to tylko wydmuszka? W stylu nadchodzących świat, sama skorupka? :)

 

Ciekawy model, w życiu takiego nie widziałem, gratuluję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko i sądzę, że jeszcze nie jednym ten zegarek zaskoczy :).  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakturę tarczy, to te indeksy są jak dawniejsze dziecinne drewniane klocki.

Wskazówka minutowa jak i sekundnika mają taką samą "zaklopkę" i wydają się z tej samej parafi. Jednakże indeksy minutowe w środku mogą ale nie muszą sugerować, iż mógłby się w tym czasomierzu znaleść się werk także z centralna sekundą. Czy jest możliwym, by w wersji De Luxe nie było oznaczeń dla sekundnika, choćby w formie prostego krzyżyka? Tylko sam, niezbyt urokliwy w swej samotności, ten pryszcz którego nam przychodzi widzieć.

Staszek, Ty czasem nie układasz krzyżówek? Bo co i raz każesz nam dopisywać rozwiązania. Może sam dowierciłeś dziurę, by zaskoczyć towarzycho (oczywiście żartuję !).  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jest wszystko i sądzę, że jeszcze nie jednym ten zegarek zaskoczy :).

No to pokazuj, a nie zagwozdki zadajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, rzeczywiście należy się wam kilka wyjaśnień, bo łatwiej jest mi pokazać tylko część, lub o czymś nie dopisać by was wprowadzić w ślepy zaułek.

Prawdą jednak jest, że jak dotąd spotkałem tylko cztery egzemplarze Delbany z napisem na tarczy Delbana De Luxe. Trzy z nich  miały taki sam układ tarczy, jednakowe napisy i te same mechanizmy. Stąd moje przypuszczenie (nie poparte żadnymi faktami), że Delbana De Luxe występowały jedynie w pozłacanych kopertach, ze specyficznym układem tarczy (wyjaśnienie na zdjęciach) dolna sekunda, bo zawsze był ten sam dziwny (rzadki mechanizm). W dolnej części tarczy winien być krzyż przy sekundniku i napis Antimagnetic, Ancre i 17Jewels lub 17 Rubis, czego w mojej Delbance brakuje. I tutaj pojawiają się słuszne wątpliwości Leszka, że sekundnik bez krzyża lub "kwartalników" wygląda niepełnie.

A teraz to co mnie osobiście najbardziej zaskoczyło, chociaż jest to rozwiązanie stosowane w innych markach, ale w Delbanie po raz pierwszy w De Luxe.

Zdjęcia wyjaśnią wszystko.    

post-57210-0-83873300-1397984135_thumb.jpg

post-57210-0-62624300-1397984138_thumb.jpg

post-57210-0-11538400-1397984141_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu pojawia się wyjaśnienie odmienności tarczy :)

post-57210-0-78485100-1397984360_thumb.jpg

post-57210-0-89378800-1397984375_thumb.jpg

post-57210-0-36372700-1397984379_thumb.jpg

post-57210-0-38618900-1397984383_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko z ramką?

 

Tarczę chyba uprzednio kartofelkiem potraktowałeś?

 

Uuuuuu!

 

Tego tom siem nie podziewał!

 

Zagadka nie do rozwiązania.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zaskoczony takim rozwiązaniem, że indeksy są przytwierdzone do ramki. Podobne rozwiązanie jest chyba w radzieckich Kirowskie. Tarcza była "przemyta" przez poprzednika, a rzeczywiście ja ją tylko kartofelkiem odświeżyłem. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą ciekawostką która chyba decyduje o tym opisie De Luxe jest stosowany mechanizm w tych Delbanach.

NIe jest łatwo zdobyć informacje o Landeronie 540

 

post-57210-0-47439700-1397988755_thumb.jpg

post-57210-0-01574800-1397988773_thumb.jpg

post-57210-0-35028000-1397988775_thumb.jpg

post-57210-0-56098500-1397988813_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście trafiłeś! :blink:

Ciekawą małże z perłą w środu. :wacko:

I jak widać też jesteś "farciarz". :P

Teraz tylko Poznań i jakby kto,

choć jakim cyrklem miejscówkę,

dla tego małego pipsztyka,

wyrychtował, ;)

to zegarówa jak Lalunia! :wub:

 

I co mam Ci zazdrościć? :P

 

Cholera!!!!

 

I mam co Ci zazdrościć! :angry:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Landeronie z rodziny 500 nie za wiele wiadomo. 523 i 540 bo takie "bywały" w Delbanach, a szczerze powiedziawszy i nie za bardzo wiem czy te dwa modele się różniły i czy w ogóle konstrukcyjnie się czymś różniły. W necie można znaleźć tylko szczątkowe informacje. 523 był stosowany w Breitling`ach i niektóre wersje miały certyfikat chronometru (pewnie te w Delbanach nie). Nawet ranfft milczy na ich temat :). A trzeba przyznać, że wcale aż tak źle po sześćdziesięciu latach nie wygląda.  

post-57210-0-46561000-1397999881_thumb.jpg

post-57210-0-96247200-1397999883_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zpytałeś o De Luxe to połączyłem w pamięci tę nazwę z jakimś współczesnym modelem, ale ani to nie było ekscytujące, ani też szczególnie nie orientuję się we współczesnych Delbanach. Przypomniałem sobie ten model dopiero gdy ujawniłeś ten zegarek w całości, przy czym trochę zbiła mnie z tropu czcionka De Luxe, ponadto  zegarka w tej wizualizacji jakoś nie opisałem sobie w pamięci jako De Luxe. Jeśli chodzi o te indeksy to sporadycznie można ten typ spotkać z zielonym lub czarnym wewnętrznym kołem i centralnym sekundnikiem, ale z takim giloszem to się nie spotkałem.

 

post-53152-0-69630500-1398012236.jpeg

 

Kolejna sprawa to Landeron serii 500 - po naszej ostatniej rozmowie sam zacząłem szukać o nim informacji i faktycznie dane o nim chyba utajniono, bo zaledwie się o nim wzmiankuje.

 

A wracając do samego modelu to na zatoce znalazłem takie cudo http://www.ebay.pl/itm/Vintage-Delbana-Men-Big-Plaque-Case-Landeron-523-Mvnt-Free-Shipping-Worldwide-/151282394560?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item23392225c0 :

 

post-53152-0-23086000-1398011873_thumb.jpg

 

post-53152-0-15189500-1398011890_thumb.jpg

 

post-53152-0-74648200-1398011900_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza pokazana przez Ciebie jeszcze ciekawsza, bo indeksy 12,3,6 i 9 też są połączone z ramką. Nie za bardzo można się tylko doszukać napisu De Luxe na tarczy.  Tą na ebay też obserwuje, ale jest taka "odświeżona" i z tych zdjęć nie za bardzo mogę rozstrzygnąć czy to nie jest malowanka, nie jestem pewien wskazówki minutowej, ale za to dekielek super. Zobaczymy do jakiego poziomu cenowego dotrze?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie - zobaczymy ile to jest warte :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być jakiś tam wyznacznik w jakim kierunku iść z odnową zegarków :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na portalach aukcyjnych bardzo często nie idą w parze z rzeczywistą wartością zegarka. Za chwile ktoś napisze, że... "tyle jest wart ile ktoś za niego chce dać..." i z pewnością jest to prawdą, ale bardzo często, szczególnie w zegarkach z nie tak bardzo renomowanych marek decyduje po prostu przypadek, sposób pokazania, jakość zdjęć, ilość kupujących, czas sprzedaży, determinacja i wiele innych czynników, ale z pewnością nie koszty renowacji, czy też wartość rynkowa zegarka, dlatego też rzadko, bo rzadko udaje się kupić bardzo fajny model za przyzwoitą cenę, która dla każdego z nas jest inna :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to masz rację...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na portalach aukcyjnych bardzo często nie idą w parze z rzeczywistą wartością zegarka. Za chwile ktoś napisze, że... "tyle jest wart ile ktoś za niego chce dać..." i z pewnością jest to prawdą, ale bardzo często, szczególnie w zegarkach z nie tak bardzo renomowanych marek decyduje po prostu przypadek, sposób pokazania, jakość zdjęć, ilość kupujących, czas sprzedaży, determinacja i wiele innych czynników, ale z pewnością nie koszty renowacji, czy też wartość rynkowa zegarka, dlatego też rzadko, bo rzadko udaje się kupić bardzo fajny model za przyzwoitą cenę, która dla każdego z nas jest inna :)

Cała goła prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała goła prawda :)

 

ta prawda w znacznej mierze wynika z braku wiedzy na tematy zegarmistrzowskie;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proste... kiedy ludzie znaliby się na całej tej sztuce (sztuce zegarmistrzowskiej) to by płacili za jakość a nie za wygląd, który jest... przypadkowy 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta prawda w znacznej mierze wynika z braku wiedzy na tematy zegarmistrzowskie;)

 

 

to proste... kiedy ludzie znaliby się na całej tej sztuce (sztuce zegarmistrzowskiej) to by płacili za jakość a nie za wygląd, który jest... przypadkowy 

Ale Staszkowi chodziło raczej o co innego.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak interpretować , choć ogólnie wygląd w znaczeniu dokładność wykonania, użyte materiały, czy przyjęte rozwiązania konstrukcyjne przekłada się na to co widzimy. Oczywiście gdy się na tym jeszcze znamy to unikamy złej interpretacji tego co widzimy i tu się z Tobą zgadzam.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.