Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna Mariusz

Delbana (jak i Hamilton) tego samego sprzedawcy z ostatnich postów - powróciły na Alledrogo - pewnie koń pociągowy aukcje zawiódł :rolleyes:  

 

Proszę bardzo : 

 

Było :

http://allegro.pl/zegarek-szwajcarsk-delbana-rarytas-pierwsze-logo-i6434982285.html

 

Jest : 

http://allegro.pl/zegarek-szwajcarsk-delbana-rarytas-pierwsze-logo-i6453252215.html

 

Było :

http://allegro.pl/zegarek-szwajcarski-hamilton-lata-50-te-i6434961515.html

 

Jest : 

http://allegro.pl/zegarek-szwajcarski-hamilton-lata-50-te-i6453286028.html

Edytowane przez Joanna Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana (jak i Hamilton) tego samego sprzedawcy z ostatnich postów - powróciły na Alledrogo - pewnie koń pociągowy aukcje zawiódł :rolleyes:  

Kolega skopiuje odnośniki !!!  To wtedy będziemy kumać o co chodzi  :ph34r:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joanna Mariusz wrzucił link do aukcji Delbany o którą pytałem kilka postów wyżej - prosiłem żebyście ocenili jej oryginalność.


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Gościu wysondował ile mu dadzą i zaszalał :D:lol:B)

 

Pewnie tak - włączył pomocnego "konika" pociągowego - czyli tradycyjne zagrywki sprzedawców z czarnej listy.

Teraz dopiero poczuje moc jakie skarby ma w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak - włączył pomocnego "konika" pociągowego - czyli tradycyjne zagrywki sprzedawców z czarnej listy.

Teraz dopiero poczuje moc jakie skarby ma w domu. 

Trafi leszcza który kupi przyklei kalkomanie (wiadomo jaką ) i przytuli kasę :angry::(

Jak ku,...... oni niszcza zegarki .

 

A jak mowa o oryginalności to puki jeszcze trwa :P:D

http://allegro.pl/delbana-meski-zegarek-i6444306475.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mowa o oryginalności to puki jeszcze trwa :P:D

http://allegro.pl/delbana-meski-zegarek-i6444306475.html#thumb/1

 

Jeśli chodzi o sprzedającego stopek76 to niestety miałem niemiłe przejścia z zegarkiem od tego człowieka. I to nie chodziło o jakieś podmianki, zwłaszcza widoczne na fotce ;) ale o niedokładny i niezgodny z rzeczywistością opis zegarka. Potem jakieś zupełnie nie na miejscu uwagi w stylu "a co ja chcę, przecież wylicytowałem tanio". Jakby piernik miał coś do wiatraka... Zresztą jego komentarze wiele mówią...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla rozluźnienia dyskusji pokażę Delbanę, która nie jest czymś nadzwyczajnym, powiedziałbym nawet, że jest to model z najsłabszego okresu powstawania tych zegarków. Sądzę, że jest to przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, okres w którym Delbana przeżywała bardzo poważny kryzys spowodowany zarówno trendem elektronicznym jak i swoją słaba jakością produkcji. Mało tego skupiło się w tym zegarku bardzo wiele negatywnych aspektów i tak:

koperta swoim kształtem nawiązuje bardzo wyraźnie do poprzedniego okresu, a być może i pochodzi z tamtych lat i zastosowano ją przy wymiataniu magazynów. Podobnie się ma sprawa wskazówek godzinowej i minutowej, ale sekundnik jest już z modeli które pojawiły się później. Tarcza to już produkcja przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych z marnym szlifem słonecznym i głębokim przegięciem i charakterystycznym logo, no i oczywiście mechanizm powszechny dla Atlanticów, Delban z tamtych lat, choć w tym przypadku oznakowany. Najładniejszy pozostał dekielek, bo jeszcze w głębokim i ładnym grawerze, nie to co późniejsze podrapańce z lat osiemdziesiątych. O koronce nie pisze, bo gdyby nie ona nie byłoby tego zegarka w tym dziale ;), bo poza nią reszta wydaje się oryginalna, ale jakby składana z różnych modeli. 

post-57210-0-09779100-1472582482_thumb.jpg

post-57210-0-31468600-1472582487_thumb.jpg

post-57210-0-82684100-1472582498_thumb.jpg

post-57210-0-93681500-1472582526_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FHF z pełnym mostkiem jest super. :rolleyes:

Kiedyś walczyłem o Delbanę z tym mechanizmem, ale niestety wigoru i funduszy zbrakło ;)

 

Dlatego tym bardziej zazdroszczę i gratuluję. B)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu o naszych Delbanach nie rozmawialiśmy. Czy coś budzi wasze wątpliwości? ;)

post-57210-0-63444000-1474438768_thumb.jpg

post-57210-0-71945800-1474438771_thumb.jpg

post-57210-0-37656800-1474438775_thumb.jpg

post-57210-0-02781400-1474438779_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, podpuszczasz nas?

Luma we wskazówkach jest za nowa :P:D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka :P:D  Staszku koronka
Bo taki nalot to się zdarza , no nic podejrzanego nie widać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to każdy z was trafił w moje wątpliwości. Wskazówki i duża różnica pomiędzy lumą na tarczy a wypełnieniem wskazówek. Przyglądając się jednak wskazówkom od spodu nie znalazłem śladów jakiejkolwiek ingerencji (zadrapania, ślady po usuwaniu starej lumy itp) i luma jest równomiernie poszarzała, ale wątpliwość pozostaje.

Chora na żółtaczkę, rzadko stare tarcze tak żółkną, raczej stają się szare, a tu wyraźnie poszło w żółte. Przy indeksach jest jeszcze bardziej żółto tak jakby indeksy oddziaływały na powłokę tarczy. Z drugiej strony stan indeksów, napisów wyklucza czyszczenie i położenie niewłaściwej powłoki ochronnej, wiec chyba tarcza pożółkła naturalnie. Chyba ;) 

Koronka, to na pewno nie grzybek. :D 

 

Ale są i dobre strony chociażby Shock-Absorber, co wcale takie powszechne nie było. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felsa?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuś taki smutny...?

Ładnie zachowany :rolleyes:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to każdy z was trafił w moje wątpliwości. Wskazówki i duża różnica pomiędzy lumą na tarczy a wypełnieniem wskazówek. Przyglądając się jednak wskazówkom od spodu nie znalazłem śladów jakiejkolwiek ingerencji (zadrapania, ślady po usuwaniu starej lumy itp) i luma jest równomiernie poszarzała, ale wątpliwość pozostaje.

Chora na żółtaczkę, rzadko stare tarcze tak żółkną, raczej stają się szare, a tu wyraźnie poszło w żółte. Przy indeksach jest jeszcze bardziej żółto tak jakby indeksy oddziaływały na powłokę tarczy. Z drugiej strony stan indeksów, napisów wyklucza czyszczenie i położenie niewłaściwej powłoki ochronnej, wiec chyba tarcza pożółkła naturalnie. Chyba ;)

Koronka, to na pewno nie grzybek. :D

 

Ale są i dobre strony chociażby Shock-Absorber, co wcale takie powszechne nie było. 

Też tak sądzę że to naturalne pożółknięcie .

Przecież Felsa na schock to rzadkość ;)

A tu taki foch :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko Felsa, a chciałoby się coś wyjątkowego.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tu gadać... Glanc malina i tyle :P:D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.