Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie spotkałem, co wcale nie znaczy, że nie były. Czy pytasz o konkretny typ, masz jakąś fotografię?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś debatowaliśmy na ten temat.

Nie ma co do tego 100% pewności. Sam mam Delbanę z takim mechanizmem:

 

post-75614-0-88592700-1488534608_thumb.jpg

 

Jest to Arogno 260. Widziałem jeszcze potem w necie chyba dwa egzemplarze z takim mechanizmem. Wszystkie były niesygnowane. Nie znalazłem żadnych informacji oficjalnych, mówiących o stosowaniu takiego mechanizmu w Delbanach, ale to akurat norma ;)

Generalnie nie ma żydach informacji o Delbanach ;)

 

Więc nadal nie wiemy...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze czytam to: Arogno N190. Napisu Delbana na mechanizmie brak. Wydaje mi się że na Ebay widziałem taki kiedyś.

post-89318-0-26633200-1488535704_thumb.jpg

post-89318-0-13823200-1488535721_thumb.jpg

post-89318-0-73825000-1488535728_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Trudno powiedzieć. Takiego mechanizmu jak u Ciebie nie widziałem w Delbanie.

Może jednak pojawiają się Delbany z Arogno tylko po wymianie mechanizmu... Tego się raczej nie dowiemy na 100% ;)


EDYTA...

Ale ten Twój jest trochę rozsypany.

Mostek balansu lata luzem.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem żeby oznaczenie zobaczyć.  Potem mam zawsze problem z założeniem. Macie jakiś sprawdzony sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy.

Próbować, aż do skutku :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeetam... łatwo zapamiętać... zwłaszcza jak się próbuje setny raz... :D

 

Generalnie żadnego myku na to nie ma. Oglądałeś filmiki w necie jak robią to fachowcy? np Mark.

Jemu na filmach zawsze wychodzi to za pierwszym razem. Ktoś kiedyś zadał mu pytanie w komentarzach jak on to robi, wyrażając tym wielkie zdziwienie. Odpowiedział w kolejnym filmie, że po prostu pokazuje tylko tą ostatnią udaną próbę. :D

I na dowód pokazał niepocięty film. Też próbował kilka ładnych razy, a uważam, że jest fachowcem wielkiej klasy :rolleyes:

Także nie zrażaj się... :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że oglądałem i właśnie jak na filmie był identyczny mechanizm z moim to za drugim razem balans już siedział jak należy. Ale jak próbuje  zaglądać gdzie co powinno trafić to męczarnia i czas... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale jak próbuje  zaglądać gdzie co powinno trafić to męczarnia i czas... .

Prawda...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam o dekiel zegarka który  wkleiłem. Ma inny numer i kształt. Gwint idzie praktycznie po rancie. To popularny dekielek czy też jakiś dziwak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rodzajów dekielków z tego okresu, które różnią się napisami, wizerunkiem logo na tarczy jak również i kształtem zewnętrznym i wewnętrznym jak i usytuowaniem gwintu. Ten jest jednym z nich. Nie jest nadzwyczajny. Jak przejrzysz wątki o delbanach znajdziesz kilkanaście postów z dyskusją na ten temat. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłeczka

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tom76

Klasyczny model z lat 50-60. Nieco rzadziej spotykana tarcza z brązowym środkiem, w średnim stanie (niestety foty tragiczne)

Nieoryginalna wskazówka sekundowa, pozostałe mają kiepskie wypełnienie, podmieniona i kiepsko dobrana koronka, koperta była kiedyś już robiona.

Dziękuję za info.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? Napis DELBANA wygląda nie dokładnie moim zdaniem.

post-89318-0-43309900-1489311957_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wahnik , jest nieoryginalny od innego szwajcara , a napis Delbana wydziargany później .  Sam napis ma krzywe litery . ( nawet Wiem skąd to zdjęcie  :D  )  Sam mam automaty na 57 , 17 , 21 kamieniach i napis Delbana jest wyżej 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  No nie mam automatu i się zastanawiam... . Ale potem zdobyć oryginalną część pewnie graniczy z cudem. Więc pozorna okazja może okazać się niezłą wtopą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też przyznać, że były tego typu loga i w oryginalnych, niektórych Delbanach. Czy na wahnikach automatów, nie wiem, ale na wielu innych mostkach można je spotkać.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  No nie mam automatu i się zastanawiam... . Ale potem zdobyć oryginalną część pewnie graniczy z cudem. Więc pozorna okazja może okazać się niezłą wtopą.

Zegarek tarcza w fajnym stanie , no i cena jak na razie bardzo przyzwoita . To nie skeleton że będzie widać . Jak chcesz mieć automat Delbany i jak cena będzie dobra to Ja bym brał 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że licytacja ruszyła. A że ostatnio coś tam kupiłem więc

dzisiaj dam szansę innym. :)

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pokarzmy jest w ubraniu ,a tu postanowiłem ją rozebrać :D:P
post-48480-0-34792600-1490631185_thumb.jpg
post-48480-0-39916200-1490631187_thumb.jpg
post-48480-0-46670100-1490631189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ma pasować do Twoich zbiorów to bym zostawił tak jak jest . Chyba że potrafisz usunąć tę zieleninę z indeksów  10 i 2-3 to umyłbym bym całą tarczę


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia to decyzja zapadnie później , nie takie kwiatki sie robiło ;):ph34r::P
Wrzuciłem ją tu aby roztrząsać się nad podziałką indeksową , Krzysiek już raz firankę pokazywał z takimi indeksami .
To ja teraz tyz coby jemu nie było przykro ;) , co o nich myślicie ?
Malowane? czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.