Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że całkiem niedawno widziałem ten zegarek na all. Ta charakterystycznie wygięta wskazówka rzuca się w oczy.

Zgadza się nawet jeszcze go można zobaczyć , ale to nie mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Delbana ojca naga :)

 

cofam wszystko co mówiłem - chronofil miał rację, trzeba było od razu "na golasa" - oryginał, ale szkiełko do wymiany bo zegarek ładny a szkiełko psuje efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuję tego do pokazmy swoje Delbany lecz tu . Takie tam z all....

 

sekundnik chyba powinien być taki jak w tych Twoich murzynkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Delbany kupuje , nie sprzedaję ich . A co do szkiełek to fakt że do wymiany muszę ojca namówić na zabieg wymiany. A co powiecie o tej mniejszej której fotkę wstawiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nawet jeszcze go można zobaczyć , ale to nie mój.

 

no podobieństwo jest uderzające :) -na górze Twoja, na dole ta z all:

 

img0321ln.jpg


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie w temacie. Przepraszam.

Edytowane przez Wagro56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podobieństwo jest uderzające :) -na górze Twoja, na dole ta z all:

 

img0321ln.jpg

 

 

 

 

ja zrozumiałem, że jerzyk chce ją kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, że już ma - jeśli się mylę to oczywiście zwracam honor :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuję tego do pokazmy swoje Delbany lecz tu . Takie tam z all....

Zgadza się nawet jeszcze go można zobaczyć , ale to nie mój.

no podobieństwo jest uderzające :) -na górze Twoja, na dole ta z all:

 

img0321ln.jpg

Może zabrzmi to dość szorstko ale czytanie ze zrozumieniem , Gdybym był właścicielem to wrzuciłbym ją na temat Pokażmy swoje delbany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałam - zwracam honor jeśli się mylę. Źle zrozumiałam - może to efekt zmęczenia spowodowany ciągłym dźwiganiem 6-miesięcznego mojego bobasa :)

Wyluzuj się Jerzyk - nie chciałam Cię obrazić tylko coś mi nie zagrało ;) ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przedstawiam Delbanę przed i po renowacji. Pozdrawiam. WG

Chyba nie ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałam - zwracam honor jeśli się mylę. Źle zrozumiałam - może to efekt zmęczenia spowodowany ciągłym dźwiganiem 6-miesięcznego mojego bobasa :)

Wyluzuj się Jerzyk - nie chciałam Cię obrazić tylko coś mi nie zagrało ;) ;)

Spoko nikt nikogo nie obraził :) pozdrowionka dla bobaska. Chociaż Delbany z takim wypełnieniem cyferblatu nie mam i poluje na taką. Lecz nie teraz bo mam kilka innych licytacji na oku. A ta widać prawdopodobnie jakaś radosna twórczość , tarcza prawdopodobnie czyszczona , a takie mnie zniechęcaja do zakupu , i sekundnik (dobrze że choc dobrany z grotem małym a nie jakieś tam inne). Wolę kupić zegarek z tarczą w takiej kondycji http://allegro.pl/de...3001468091.html . A i cena tej brązowej troszkę wygórowana. <_<

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałam - zwracam honor jeśli się mylę. Źle zrozumiałam - może to efekt zmęczenia spowodowany ciągłym dźwiganiem 6-miesięcznego mojego bobasa :)

Wyluzuj się Jerzyk - nie chciałam Cię obrazić tylko coś mi nie zagrało ;) ;)

 

no, to jeszcze na domiar wszystkiego Jesteś świerzą mamą - gratulacje - to chyba jeżyk nie będzie miał serca się na Ciebie gniewać, tym bardziej że to nieporozumienie

 

jerzyk ma rację co delbany przed i po renowacji - nie ten temat, bo co tu analizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się gniewać przecież nie ma o co . Sam w obecnej chwili jestem dziadkiem 5 letniej niepełnosprawnej wnuczki dla której zbieram pieniądze z 1 procenta na rehabilitacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nikt nikogo nie obraził :) pozdrowionka dla bobaska. Chociaż Delbany z takim wypełnieniem cyferblatu nie mam i poluje na taką. Lecz nie teraz bo mam kilka innych licytacji na oku. A ta widać prawdopodobnie jakaś radosna twórczość , tarcza prawdopodobnie czyszczona , a takie mnie zniechęcaja do zakupu , i sekundnik (dobrze że choc dobrany z grotem małym a nie jakieś tam inne). Wolę kupić zegarek z tarczą w takiej kondycji http://allegro.pl/de...3001468091.html . A i cena troszkę wygórowana. <_<

 

ta tarcza oprócz zabrudzeń wygląda właściwie - wszystkie indeksy na miejscu, podziałka sekundowa nienaruszona, wskazówki godzinowa i minutowa sądzę, iż właściwe, sekundnik właściwy, choć raczej dołożony, ale to nie problem bo wszystkie wskazówki raczej trzeba poddać renowacji, niestety koperta umęczona, ale o tym nie mówię - ogólnie ok, ale z tym typem zabrudzeń zwykłym myciem możesz sobie nie poradzić, a jeśli to jest ogromne prawdopodobieństwo usunięcia przy okazji podziałki -fajny sposób na to znalazł Staszek60 w temacie http://zegarkiclub.p...o/page__st__340 (niestety jakoś teraz nie pokazują się fotki, ale wszystko opisywał, można by poprosić by zamieścił jeszce raz) - sposób ogromnie pracochłonny, ale widać, że dał mu satysfakcję - z drugiej strony może lepiej poczekać na coś w lepszym stanie?

 

a tak na marginesie to zamieszczajmy fotografie a nie tylko odnośniki do aukcji - było już o tym wcześniej - aukcje znikną a wraz z nimi materiał poglądowy

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk - troszkę zamotałam dlatego prosiłam abyś się nie gniewał :) fajna atmosfera forum to podstawa :)

Wiesz, że też mam tą delbanę w obserwowanych? Ale odpuszczę bo jeszcze świeżak ze mnie i nie dałabym rady nic z nią sama zrobić. Dziękujemy za pozdrowionka i pozdrawiamy Wnusię :)

 

John Time - dzięki, ale mówię Ci - takie bobo potrafi wszystkich w domu zaabsorbować i wykończyć :D

 

Popatrzcie na tą. Odnawiana? Ten model jest śliczny.

Strasznie długi grot wskazówki sekundowej - porównywałam do modelu pokazanego na forum.

 

dsc04270h.jpg

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, też mam ją w obserwowanych :). I też jestem ciekawy opinii bardziej doświadczonych kolegów (jedna wpadka mi wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Ten sprzedawca ma ładne delbanki. Ale najpierw poczekajmy na ocenę tej - potem weźmiemy się za inne.

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

booggie77, mam odrobinkę pojęcia jak to z dziećmi jest - mam trzy babeczki plus moja wspaniała żona - są już większe od twojego "bobo", ale zapewniam Cię, nadal absorbują całą naszą uwagę; a najlepsze jest to, że wszystkie (niestety oprócz małżonki) często (zazwyczaj gdy mama nie patrzy) przeglądają moje szkatuły z zegarami.

 

co do delikwenta to mam już niejaką opinię na jego temat, ale może sami spróbujecie - wrzucę materiał porównawczy w postaci fotografii mojej delbanki na Pokażmy.... ,co do której ja osobiście nie mam zastrzeżeń, ale wypowiedzcie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaaatko! trzy bobo?? :);) nie dałabym rady z trzema terrorystami :D Przepraszam za OT ale musiałam krzyknąć ;)

 

PS.

Mój też "ogląda" wszystkie moje nabytki - w pierwszej kolejności daję Jemu do łapki - może uda się go pasją zaszczepić ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaaatko! trzy bobo?? :);) nie dałabym rady z trzema terrorystami :D Przepraszam za OT ale musiałam krzyknąć ;)

 

PS.

Mój też "ogląda" wszystkie moje nabytki - w pierwszej kolejności daję Jemu do łapki - może uda się go pasją zaszczepić ;)

 

 

a tam zaraz maaaatko - oczywiście było trudno, ale teraz gdy razem jeździmy na nartach, brykamy na rowerach i chodzimy do kina, teatru czy cukierni to jest świetnie - moje dziewczyny już nie tylko oglądają, ale upatrzyły sobie ulubione modele i czekają kiedy je im przekażę - a co tam w sprawie porównania Delbanek?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się pokuszę o minianalizę.

Ta z allegro ma inną kopertę. Widać wyraźnie takie jakby wcięcie na koronkę, Inny jest też kształt lunety przy szkiełku. To jednak jest raczej oryginalna koperta od delbany - sam mam podobną (marcineke wstawił jej fotkę na stronie 3 wątku "Pokażmy..."), a ross74 na stronie 2 "Pokażmy..." też wrzucał zdjęcie - i to nawet tego modelu - z taką kopertą.

Wskazówki. Sekundowa jest za krótka - czubek grotu powinien dochodzić do pionowych kreseczek, a podstawa kończyć się na wewnętrznym okręgu gilosza. Godzinowa i minutowa mają kształt oryginalny, ale wypełnienie wygląda na uzupełniane - nie jest to wprawdzie rażąca zieleń rodem ze "srebrnej linii" ;), ale perfekcjonistom może przeszkadzać (mnie nie, ale jak wiecie, ja dałem mojego murzynka do renowacji i wskazówki wyglądają podobnie - choć może minimalnie lepiej, bo w tych wypełnienie jest trochę popękane).

 

To tyle :).

Edytowane przez Krees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo, czy dobrze kombinuję :). Poczekajmy na Johna.

 

Na tej aukcji znalazłem delbanę, która jest łudząco podobna do mojego murzynka - poza czarnym oczkiem i wskazówkami (czy były wypełniane?) ;). Co o niej myślicie? Oryginał?

 

http://allegro.pl/sz...3002785584.html

 

3002785584.jpg

 

Aha, zapomniałem dodać, że sprzedawca jest użytkownikiem naszego forum i, podobno, zegarmistrzem.

Edytowane przez Krees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.